Skocz do zawartości

Znajdź zawartość

Wyświetlanie wyników dla tagów 'samochód' .

  • Wyszukaj za pomocą tagów

    Wpisz tagi, oddzielając je przecinkami.
  • Wyszukaj przy użyciu nazwy użytkownika

Typ zawartości


Forum

  • Max3D.pl
    • Aktualności (mam newsa)
  • Grafika
    • Work in progress (WIP)
    • Galeria
    • Animacje
  • Dyskusje
    • Hardware
    • Dyskusje o grafice
    • Wolne dyskusje
    • Komentarze, propozycje ...
  • Pytania i odpowiedzi
    • 3ds max
    • Maya
    • Blender
    • Sculpting
    • Cinema 4D
    • Inne
  • Ogłoszenia
    • Praca Oferowana (bez ogłoszeń FREE)
  • Archiwum
    • Archiwum (2000-2019)
    • Konkursy

Szukaj wyników w...

Znajdź wyniki, które zawierają...


Data utworzenia

  • Od tej daty

    Do tej daty


Ostatnia aktualizacja

  • Od tej daty

    Do tej daty


Filtruj po ilości...

Dołączył

  • Od tej daty

    Do tej daty


Grupa podstawowa


Miasto

  1. Witam. Grafiką 3d zajmuje się od 2-3 lat z przerwami bo moim głównym zajęciem było projektowanie logo. Zacząłem model w 3ds max a teraz robię go w blenderze z uwagi na brak licencji na 3ds max. Proszę o wyrozumiałość i o porady co do siatki modelu. Co powienienem zmienić na samym początku żeby model szedł w dobrym kierunku?
  2. Witam. Blenderem bawie się juz jakieś 2 lata. Tym razem zacząłem tworzyć model malucha. Z uwagi na to ze w każdym projekcie popełniam jakieś błędy. Chciałbym was prosić o pomoc by wyeliminować je na początkowym etapie. Generalnie mój plan zakłada stworzenie 2 modeli. Jeden seryjny, drugi przerobiony typowo wyscigowo. Narazie tworzę jeden model seryjny, po czym zduplikuje go i będę dodawac elementy wyscigowe. Narazie stworzylem ogólny zarys karoseri. Wyciąłem drzwi, maske i zabrałem się za okna. Z tego co sam zauważyłem napewno w masce musze poprawic krawędzie bo dziwnie to wyglada po renderze. Jeśli robię coś zle proszę o jakies wskazówki. Pierwsze zdjecie: Etap w którym obecnie sie znajduje. Z włączonymi modyfikatorami. Drugie zdjecie: Model bez modyfikatora sub by lepiej było widac siatke. Pozdrawiam
  3. Model samochodu i otoczenia: Blender Render: Cycles [ATTACH=CONFIG]104731[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]104732[/ATTACH]
  4. WIP Jest to mój pierwszy wymodelowany samochód. Mile widziane wszelkie uwagi oraz sugestie. Software: 3ds max + vray + Photoshop
  5. Cześć, miałem okazję ostatnio wykonać render koncepcyjnego jednoosobowego samochodu sportowego. Pojazd specyficzny, bo w zasadzie składa się z klatki, trzyczęściowej budy z jakiegoś tworzywa sztucznego przykręcanej do owej klatki (oprócz takich rzeczy jak układ napędowy itd. wiadomo). Czemu na bazie malucha? Nie wiem, ale tak musiało być :-). Klatka zrobiona w Fusion 360, reszta w Blenderze, render w Cycles (model, render i pp). Render w założeniu nie miał być fotoreal, jeśli to istotne. pzdr. Marcin
  6. Witam, Postanowiłem dokończyć jeden z pierwszych modeli jakie zrobiłem w 3d i taka powstał Ford Mustang GT Roush. Soft: 3ds max, Vray, Photoshop
  7. Toyota Corolla WRC w malowaniu Martini Racing, którą jeździł Leszek Kuzaj podczas 31 Rajdu Tatr. Model pierwotnie robiony w ramach Mini Bitwy (z której chyba niewiele wyszło;) )ale bardziej dla przyjemności i dla poprawienia umiejętności. Rzadko brałem się za renderowanie samochodów więc w tej kwestii trochę muszę się jeszcze nauczyć.
  8. Witam, Przedstawiam mój pierwszy projekt samochodu. Zmagam się z nim od dawna i zaglądam w wolnym czasie, ale chcę teraz przysiąść i wykończyć go w tym tygodniu. Problemem były nie zgrywające się ze sobą blueprinty, naknociłem trochę w siatce ale udało się to naprawić. Sam widzę sporo błędów, ale proszę o konstruktywną krytykę. Chcę, żeby końcowy efekt nie zdradzał, że to moje pierwsze podejście do samochodów :) Soft: 3ds max 2015, render będzie w Vrayu To do list: - Detal na przednim zderzaku - Chromowane obramowania szyb - Detal na światłach z przodu (Oprócz kloszy trzeba będzie wymodelować same światła w środku. Nie wiem jak do tego podejść. Macie jakieś tutoriale?) - Wloty na masce i wycieraczki - Lusterka - Chromowe zdobienia na bagażniku - Znaczek mercedesa na masce i bagażniku - Rury wydechowe - Detal na tylnim zderzaku - Klamki - Dolne reflektory z przodu - Listwy i zagłębienia w karoserii (wycinać to na gęstej siatce, czy displace?) Potem wnętrze, ale o tym jeszcze nie myślę.
  9. Witam, Mam zaszczyt podzielić się z Wami swoim pierwszym modelem 3D, który właśnie skończyłem. Dopiero zaczynam przygodę z grafiką 3D więc model wraz z narysowaniem wszystkich rzutów zajął mi około 2 tygodnie pracy po 5-6 godzin dziennie. Póki co nie zarobił bym na suche bułki ale pewnie każdy podobnie zaczynał :) Program 3ds Max, render: MentalRay. Zdjęcie znalezione na portalu Flickr. Z racji, że rzuciłem się od razu ocenie rekinów grafiki, proszę o szczere opinie
  10. Witam, Wczoraj zacząłem dłubać nissana GT-R :) Zderzak jeszcze do dokończenia. Nadkole prawie skończone. Mam ferie, więc sporo wolnego czasu :D Jutro może podziałam trochę więcej ;) Model robiony w 3ds Max i renderowany w V-ray.
  11. Witam Oto nowo rozpoczęty przeze mnie projekt. Choć temat wielokrotnie przez grafików podejmowany, to mimo wszystko dalej wdzięczny. Chętnie przyjmę wszelkie uwagi. (to mój pierwszy samochód w 3D :D) Soft: Blender (chyba że nie dam z czymś rady to wtedy max :P) Te szalone nierówności pod reflektorem widzę i już w miarę możliwości poprawiłem :D
  12. Cześć czołem! Chciałbym przedstawić nasze najnowsze dziecko. Kolekcję 40 pojazdów lowpoly do wykorzystania w wizualizacjach. Modele charakteryzują się bardzo małą ilością poligonów (około 50k każdy). Autorem całego zbioru jest Jakub Przybolewski, na forum znany jako ReflectVision Całość prac trwała około 2,5 miesiąca. Kolekcja dostępne w najbliższych dniach w sklepie vizpeople Razem z Kubą chętnie wysłuchamy opinii lub uwag :) Pozdrawiam Andrzej Gąsior BTW. Przez święta zrobiliśmy również rewitalizację strony internetowej. Zachęcam również do wypowiedzi w tym temacie. PART 1
  13. Jest to mój własny koncept serii samochodów " CRAZY CARS" taka warjacja coś w stylu "hot wheels" najpierw powstał projekt 2D daaawno temu, reaktywacja w 3D jakiś tydzień temu.. [ATTACH=CONFIG]92861[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]92862[/ATTACH]
  14. Witajcie! Po bardzo długiej przerwie od forum, spowodowaną rozwojem w karierze, oraz z racji posiadania wolnego czasu, postanowiłem pomodelować nieco dla siebie. Zamierzam jak najdokładniej odwzorować Reventona, nawet jakby mi to miało zająć rok ;) Na pierwszy ogień poszły przepiękne felgi, podczas renderingu zauważyłem już kilka błędów, ale to tam kilka minut i poprawione :) Mam nadzieje, że będziecie często tu wpadali i płynęli ze mną na tej tratwie :> [ATTACH=CONFIG]91864[/ATTACH]
  15. Witam, Wiem, że to trochę niepasujące forum na tego typu problemy, ale może ktoś wie. A więc mam problem, ponieważ chciałbym obliczyć przyśpieszenie auta znając jego m.in. konie mechaniczne, szerokość, wysokość, obwód koła, Cx... Problem napotkałem taki, iż nie wiem jakich wzorów zastosować. Liczyłem to używając wzoru P = ((R * v^2)/2) * h * s * Cx * v v = (2P/(R*A*Cx))^1/3. Przy czym wyniki były absurdalne. Chciałem wziąć a = F/m, ale obliczenie siły wypadkowej też wychodzi dziwne.
  16. Witam To mój pierwszy projekt ,który umieszczam na tej stronie (tak naprawdę dopiero pierwszy z którego jestem w miarę zadowolony). Krótko o mnie żeby nie było ,że nie wiadomo kto pisze:P Nazywam się Michał Szymański i Grafiką 3D zajmuje się od początku roku 2011. Modeluje w 3ds maxie ,rendery wykonuje za pomocą vraya oraz do postprodukcji używam photoshopa. To tyle a teraz projekt. Aston Martin DB5 wymodelowany bez żadnych blueprintów jedynie w oparciu o zdjęcia. Jak wygląda tak wygląda :P na tle wszystkich świetnych prac tutaj się nie wyróżnie ale co tam ,zawsze musi być ten pierwszy raz :) Prezentuje cztery wizualizacje:przód ,studio -tył samochodu ,outdoor -ulica - tutaj od razu napiszę ,że nie chodziło mi o realizm a chciałem coś zrobić ala prezentacja z gry typu mafia czy cuś:P i outdoor- klif
  17. Witam wszystkich, ostatnio bawię się w modelowanie czegoś trudniejszego (przynajmniej dla mnie) padło na audi a4, mam nadzieje, że wątek ten pomoże mi zmobilizować się do ukończenia tego projektu. Liczę również na waszą pomoc! Póki co mam tyle. I z siatką. Pozdro.
  18. Oto kolejna praca, którą wstawiam na forum max3d (czyli druga praca). W dużej mierze jest to Duesenberg model J... Nie w zupełności jako, że blueprinty znalazłem w najlepszym wypadku mierne, a sugerowanie się prawdziwymi okazami było trudne... Nie wiem jak się robiło wtedy auta, nie znam się. Z tego co widziałem to każdy egzemplarz jest inny. To drzwi inne, to klamki, to jakieś zagięcie no ale mniejsza z tym. To w ogóle jest drugi model samochodu, który zrobiłem więc jak na takie małe doświadczenie chyba aż tak źle nie jest ;) Czekam na odpowiedzi i rady co bym mogł kolejną pracę zrobić lepszą. Teraz pytanie: gdzie widzieliśmy takie autko? Teraz odpowiedź: Jak graliśmy w Mafię i wychodziliśmy ze stacji benzynowej przyszło nam gonić za złym panem w żółtym samochodzie. [ATTACH=CONFIG]89580[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]89581[/ATTACH]
  19. szukam tutka w którym samochód w jeżdża w budtnek który potem na niego się wali kiedys znalazłem ale jakoś teraz nie moę go namierzyć
  20. Robię sobie ten tut: http://laurent.renaud.free.fr/tutoriel-carrig.html To co na obrazkach to jeszcze ogarniam ale tekstu to już w ogóle - tłumacz googla tłumaczy zbyt dosłownie i nie dokońca logicznie. Czy mogł by ktoś mi to przetłumaczyć na eng lub pl?
  21. Witam szanowne grono :) Korzystając z okazji jaką jest wydanie naszej pierwszej kolekcji z modelami 3d, chciałem się pochwalić :) Nad poniższym zestawem samochodów pracowały dwie osoby: Kuba Przybolewski znany na forum jako Reflect Vision 01. Porsche Cayenne 02. Acura MDX 03. Citroen DS5 04. Peugeot 308cc 05. Range Rover Evoque 06. Toyota Hilux 07. Lotus Esprit 08. Kia Optima 09. VW Passat cc 10. Jaguar E-Type oraz Ireneusz Jaworski znany jako Javor 11. BMW M6 12. Infiniti FX 13. Volvo c70 14. DeLorean DMC-12 15. Peugeot 508 Autorem wszystkich renderingów jest Reflect Vision. Samochody od 1-10 znalazły się w głównej kolekcji. Samochody 11 , 12 i 13 dodawane są jako bonus. Natomiast numerki 14 i 15 wylądują za kilka dni jako Free Stuff na naszej stronie. Zachęcam do komentowania i zgłaszania wszelkich uwag :) Pozdrawiam AG 01. . . . . 02. . . . . 03. . . . . 04. . . . . 05. . . . . 06. . . . . 07. . . . . 08. . . . . 09. . . . . 10. . . . . 11. . . . . 12. . . . . 13. . . . . 14. . . . . 15.
  22. Witam serdecznie. Od razu wspomnę, że nie jestem asem 3D modelingu. W zasadzie, od kilku miesięcy poznaję "otoczenie" i dopiero teraz poczułem się na siłach zmontować coś ambitniejszego niż dotychczasowe kubki, łyżki, tunele kolejowe i proste budynki. Zacząłem tworzyć małe miejskie auto i za cel obrałem sobie w miarę wiarygodne odwzorowanie konstrukcji tego pojazdu. Być może, jeśli odniosę sukces, spróbuję zaimplementować go do gry (Rigs of Rods - dla ciekawych). Dlatego właśnie model będzie raczej low-poly. Liczę na Waszą pomoc i wytknięcie błędów, jeśli jakieś wypatrzycie :) Oto co udało mi się stworzyć do tej pory: Kliknij, aby powiększyć.
  23. Witam wszystkich. W tym roku robię dyplom z grafiki i animacji 3d, postanowiłem zrobić animacje samochodu w formie 30 sekundowej reklamy, przy wyborze samochodu padło na Reventona, skusiła mnie "połamana" karoseria która jak wtedy myślałem będzie prosta do wymodelowania, jak sie później okazało byłem w błędzie :) Na dzień dzisiejszy mam zrobione tyle ile widać na renderach, niestety muszę zrobić tydzień przerwy. Dach i słupki jeszcze bez chamfera i MS, silnik wymodelowany na tyle ile będzie go widać z za tych szyb i tylko kilka elementów ma MS reszta zostanie jako low poly, cały wykonany jest na podstawie fotek na tyle ile zdołałem się na nich dopatrzeć szczegółów. W planach mam wykonanie wnętrza ale bez MS, nie będę otwierał drzwi a szyby są przyciemniane wiec nie widzę sensu modelowania w jakimś tam super detalu.By kuki26 at 2011-12-05 przódBy kuki26 at 2011-12-05 bokBy kuki26 at 2011-12-05 tyłBy kuki26 at 2011-12-05 silnikBy kuki26 at 2011-12-05By kuki26 at 2011-12-05By kuki26 at 2011-12-05 [ATTACH=CONFIG]84973[/ATTACH]
  24. Cze wszystkim! Wracam po latach na max3d forum. Ciesze sie bardzo, ze portal tak dobrze sie trzyma !!! Wrzucam tu prace, ktora lezala u mnie jakis czas. Wnetrza nie ma stad czarne szyby. Staralem sie uzyskac oswietlene studyjne. Nie ukrywam, ze pewien plugin troszeczke mi pomogl. Ciekawe czy ktos zgadnie jaki ;) Wszystko zrobione w max + vray. Mala korekcja kolorow w vray'owym VFB. Moglbym jeszcze wiele rzeczy dopiescic, ale i tak za dlugo ten model lezal. Pzdr. [ATTACH=CONFIG]84689[/ATTACH]
  25. Moja pierwsza praca umieszczona na tym forum :) Wiem, że modelowi i renderom brakuje sporo, ale od czegoś trzeba zacząć:) Proszę o opinię i krytykę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności