Skocz do zawartości

Znajdź zawartość

Wyświetlanie wyników dla tagów 'cycles' .

  • Wyszukaj za pomocą tagów

    Wpisz tagi, oddzielając je przecinkami.
  • Wyszukaj przy użyciu nazwy użytkownika

Typ zawartości


Forum

  • Max3D.pl
    • Aktualności (mam newsa)
  • Grafika
    • Work in progress (WIP)
    • Galeria
    • Animacje
  • Dyskusje
    • Hardware
    • Dyskusje o grafice
    • Wolne dyskusje
    • Komentarze, propozycje ...
  • Pytania i odpowiedzi
    • 3ds max
    • Maya
    • Blender
    • Sculpting
    • Cinema 4D
    • Inne
  • Ogłoszenia
    • Praca Oferowana (bez ogłoszeń FREE)
  • Archiwum
    • Archiwum (2000-2019)
    • Konkursy

Szukaj wyników w...

Znajdź wyniki, które zawierają...


Data utworzenia

  • Od tej daty

    Do tej daty


Ostatnia aktualizacja

  • Od tej daty

    Do tej daty


Filtruj po ilości...

Dołączył

  • Od tej daty

    Do tej daty


Grupa podstawowa


Miasto

  1. Cześć, kilka miesięcy temu wrzucałem animację z t-rexem. Teraz skończyłem drugą część. Ogólnie chodziło mi o trenowanie Blenderka. Tym razem skupiłem się na animacjach. Na łączeniu run cyclesów z innymi animacjami. Co myślicie o tym? Pewnie będzie trzecia część więc warto zapytać 🙂
  2. Cześć, zrobiłem taką animację w Blenderze jako trening. Wymodelowałem również wszystkie modele. Materiały i textury w substance paiter/designer. Co myślicie o tej animacji? Tutaj kilka kadrów:
  3. Siema to po ostatnim dobrym punchlinie od klicka xD że nabijam lajki na artstation xD stwierdziłem że tym razem zrobie wipa żeby nie było 😄 i będę tutaj wrzucał progres mojej animacji. a mianowicie pracuje nad nową animacją gdzie tematem jest lamborghini sian.. Animacja będzie utrzymana trochę w stylu sceny.. z tron legacy.. gdzie jadą do kryjówki ojca sama. Program to Blender cycles + intel denoiser.. enviro pewnie zostanie wygenerowane w Houdinim. Narazie mam kilka shotów.. będę wrzucał stille JPEG z 90% kompresją + też są to low sample więc nie jest to demon jakości 😄 jeśli są jakieś pytania to chętnie odpowiem 🙂
  4. https://www.artstation.com/artwork/EVGvyv Animacja która powstała przez to że robiłęm R&D EEVEE czy nadaje się to reklam etc.. i musze powiedzieć że.. połowa shotów została wykonana w eevee druga połowa w cyclesie + intel denoiser ina 2 rdzenowym laptopie zrobiłęm 800 klatek... gdzie 1 klatka to było 5-10 min przy fullHD i wielu wielu refleksach i volumentryce. Tak więc no sztos! na RTX 2080ti to myślę że całość by się renderowała w kilka sekund klatka.
  5. Siemka. Właśnie się zorientowałem, że od dawien dawna nie udzielałem się na tym forum, a że przez cały czas działam sobie w temacie postanowiłem założyć teczkę, gdzie będę umieszczać swoje prace. Nie przedłużając na pierwszy ogień idzie projekt własny lekkiego samolotu GA/LSA. Jest to w sumie pierwszy poważny projekt w Blenderze z którego jestem zadowolony, oraz na tyle kompletny na ile pozwalał mi czas :). --------------- VIDEO ->>>>
  6. Siema ostatnimi czasy w sumie to od premiery houdiniego H16 postanowiłem że się go nauczę i sprawdzę jak sobie radzi razem z Blenderem i muszę powiedzieć że jestem mega zadowolony. Kilka projektów zrobionych dotychczas.
  7. Witam, Po długiej nieobecności poddaję waszej ocenie moją najnowszą wizualizacje. Software: Blender + Cycles 500 sampli. Komentarze mile widziane.
  8. Witam, podsyłam moją najnowsza wizke wykonaną w Blenderze i PS. Renderowane w Cyclesie na GTX TITAN 12GB, czasy renderów to około 8 - 15 godzin na obrazek. Pozdrawiam.
  9. Cześć, miałem okazję ostatnio wykonać render koncepcyjnego jednoosobowego samochodu sportowego. Pojazd specyficzny, bo w zasadzie składa się z klatki, trzyczęściowej budy z jakiegoś tworzywa sztucznego przykręcanej do owej klatki (oprócz takich rzeczy jak układ napędowy itd. wiadomo). Czemu na bazie malucha? Nie wiem, ale tak musiało być :-). Klatka zrobiona w Fusion 360, reszta w Blenderze, render w Cycles (model, render i pp). Render w założeniu nie miał być fotoreal, jeśli to istotne. pzdr. Marcin
  10. Witam oto moja najnowsza wizualizacja wykonana w Blenderze z dużą iloscią post-pro w Photoshopie. Zapraszam do oceniania. Pozdrawiam.
  11. Kilka prac zrobionych hobbystycznie po pracy, łączy je kwadratowy format. 2 z nich to okładki do wymyślonych płyt ;) tradycyjne modelowanie (bez rzeźbienia) Soft: Blender (cycles render) + PS
  12. Witam, oto moje najnowsze dzieło wykonane w całosci od początku do końca w jeden dzień (przed chwilą skończyłem ;P). Modelowanie i renderowanie w Blenderze, post-pro w PS. Pozdrawiam. [video=youtube_share;K_4cjvKP4pA]
  13. Egahen

    Szkło w Cycles

    Wczoraj się zastanawiałem nad jakimś innym programem niż Blender + Cycles. Co mi w tym zestawie przeszkadzało to dość słaby rendering szkła. To może zanim pójdę na zakupy, spytam się Was czy można coś poprawić w tym co jest. Poniżej przykładowa scena, z którą się zmagam. Przygotowana jest według zasady z tego poradnika. Scena jest prościutka. Z tyłu mam panel z emission z lekkim gradientem. Z lewej strony świeci duży area light. Gdzieś tam w tle jest umieszczona bardzo słaba mapa HDRI ze studiemm - praktycznie jej nie widać, dałem ją aby trochę dodała delikatnych szczegółów. Wersja po lewej to goły shader Glass. Co mi się w nim podoba, to czystość i szybki render. Wersja po prawej to shader szkła ściągnięty z Chocofur. Co mi się w nim podoba, to trochę wytłumione czernie, więcej detali. Niestety jest też w nim wiele rzeczy, które mi nie pasują: podwójne odbicia (na szkle i cieczy), niektóre detale są moim zdaniem trochę odczapy. Obydwie wersje moim zdaniem mocno odbiegają od naturalnego wyglądu szkła. Właśnie w takich czystych scenach moim zdaniem Cycles nie daje rady, ani to realistyczne ani ładne. Bo szczerze mówiąc nawet mógłbym trochę zrezygnować z koncepcji stricte fotorealizmu na rzecz bajeru, ale nie widać tutaj ani tego ani tego:) Jakieś rady?
  14. Siemano! Zarzucam projekt pogodzinowy dla Forsatio Yachts http://www.forsatio.pl/. Model YD-41
  15. Witam. Chciałbym zapytać osoby bardziej ogarniające Blendera niż ja. Czy istnieje taki sposób przepalenia normalki z modelu na model jak w maxie tj. nałożenie normalmapy na obiekt low poly i przepalenie tej normalki na nowy obiekt? Wiem, że da się tak robić z teksturami, które nie muszą mieć przekalkulowanych kanałów, a jedynie rotacje (typu diffuse, specular), natomiast problem pojawia się gdy mamy poodwracane uv islands. Wtedy zielony kanał wariuje. Zależy mi również na tym, abym mogl uzyc cage. Przepraszam za chaotycznosc mojej wypowiedzi, ale mam nadzieje, że jest wystarczająco zrozumiała.
  16. Cześć, jest to moja druga wizualizacja wnętrza. Nauczyłem się podstaw cycles, co zaowocowało bardziej realistycznym renderingiem ;) Wszystkie modele moje :) Czas wykonania około dwa tygodnie. Wizualizacja wykonana w Blenderze + troszkę photoshopa. Wiem, że niektóre materiały mogłyby być lepsze ale chciałem już to dokończyć. Rendering - około 40 minut na obrazek 1080p pozdrawiam Jakub
  17. Witam Wszystkich, Slonczylem swoj ostatni model I chacialbym sie podzielic rezultatmi. Konstruktywna krytyka i komentarze mile widziane. Blender + cycles.
  18. Witam wszystkich, Jako nowy uzytkownik chcialbym przywitac wszystkich. Przygode z 3d zaczolem okolo 2 tygodnie temu. Wymodelowalem pierwszy obiekt wiec postanowilem sie podzielic rezultatmi. W dalszym ciagu niedociagniecia, nad ktorymi planuje popracowac. Blender - Cycles. Komentarze i krytyka mile widziane.
  19. Witam, oto moja pierwsza "poważna" wizka ;) wykonana w Blenderze, renderowana Cyclesem. Zapraszam do komentowania i oceniania. Pozdrawiam.
  20. kuchnia w bieli Blender, Cycles
  21. Czas nadrobić zaległości. Oto render z 2013 roku. Moje pierwsze wtedy próby z wizualizacjami w Cycles. Cel: nauka i przetestowanie tego właśnie silnika. Kilka modeli z internetu, ale musiałem je trochę poprawić, ustawić materiały w Blenderze, bo były zrobione pod 3DMaxa. Będę wdzięczny za wszelkie opinie. Pozdro.
  22. Rysunek, na który się nie mogę napatrzyć próbuję odtworzyć w 3d, tak, żeby zachować podobną ipresję. Chciał bym, żeby było 1:1 tylko za pomocą innych środków wyrazu. Oryginalna praca jest autorstwa Joel27 (Joel Jurion )- bardzo lubi rysować Velmę. Mam zgodę na plagiatowanie.
  23. Czy da się stworzyć w Cycles shader typu toon, który nie zmienia jasności (koloru) jeśli suwam Size i Smooth? Chciałabym korzystać z dwóch różnych tekstur dla cienia i dla światła, i chciałabym żeby wygląd i jasność tych tekstur była niezależna od parametrów shadera (ma się zmieniać tylko ich rozłożenie na obiekcie). Standardowo w shaderze toon powiększenie Size przyciemnia kolor, tak samo jak powiększenie Smooth. Na razie wykombinowałam shader OSL który to w pewnym zakresie koryguje, niestety korekcja Size działa tylko przy stałym Smooth=0.0, a korekcja Smooth jedynie przy stałym Size=0.5 (przy tych parametrach za pomocą serii pomiarów jasności wprowadziłam faktory korekcyjne, korzystając z oryginalnego shadera toon, to te przydługie arraye w kodzie). Więc mam prawidłowy wynik jedynie suwając jedną wartość na raz, i jedynie jeśli ta druga wartość równa się 0.0 w przypadku Smooth albo 0.5 w przypadku Size. Niestety jeśli zmienię obie wartości, np. Size=0.4 a Smooth=0.1 (faktory korekcyjne wtedy się mnożą), już się nie zgadza i na renderze obszary, które powinny być białe, są szare albo prześwietlone (RGB > 1,1,1). Ktoś ma na to jakiś pomysł? Wiem że w Internal się da, ale chciałabym równocześnie korzystać z innych dogodności Cyclesa dlatego wolałabym renderować całość w Cycles. Sam shader działa na tej zasadzie: shader = kolor_światła*faktory_korekcyjne*toonshader + kolor_cienia*emission - kolor_cienia*faktory_korekcyjne*toonshader (ale może ktoś ma lepszy pomysł jak do tego podejść, nie musi być OSL jeżeli dałoby się nodami). Dołączam plik testowy i kod. http://www.ania.xibo.at/tmp/toon.blend shader Toon( color ColLight = 1.0, color ColShad = .0, float Size = .5, float Sth = .0, float RayDepth = 1, output *color Test = 0.0, output closure color BSDF = 0 ) { // float corrSize = pow(Size,1.96784)/0.13891; // fitted with optimum at 0.5, Res.max. +- 0.05 float corrSpline[23]={9e10,9e9, //-0.05, 0.0 * * * * *correction (measured for smooth = 0), for -0.05 and 0 approx. (inf.), 51.62854,12.92719,5.7602,3.25181, //0.05,0.1,0.15,0.2 2.09083,1.46022,1.08004,0.83335, * //0.25,0.3,0.35,0.4 0.66427,0.54339, 0.45401, //0.45,0.5,0.55 0.3861, 0.33331,0.29149,0.25782, //0.6,0.65,0.7,0.75 0.23033, 0.20762,0.18867,0.17271, //0.8,0.85,0.9,0.95 0.15915,0.12619}; //1.0,1.05 last value calculated after fit float corrSize = 1.0/spline("catmull-rom", Size, corrSpline); //first and last point used, but not calculated for catmull-rom (stand over) float corrSth = 0.0;// 1.0;// 1/(0.2546+0.7454*exp(-4.90653*Sth)); //fitted with optimum at 0.0, Res. max. +- 0.02 float corrSth_01[13]={1.03749, //-0.01 correction (measured for size=0.5), smooth -0.01 to 0.11 in steps of 0.01, use for 0-0.1 1.000,0.96318,0.92848, //0,0.01,0.02 0.89573,0.86478,0.83552, //0.03,0.04,0.05 0.80781,0.78155,0.75665, //0.06,0.07,0.08 0.733,0.71053,0.68917}; //0.09,0.1,0.11 float corrSth_02[13]={0.75665, //0.08 correction, smooth 0.08 to 0.32 in steps of 0.02, use for 0.1-0.3 0.71053,0.66883,0.631, //0.1,0.12,0.14 0.59657,0.56516,0.53642, //0.16,0.18,0.2 0.51007,0.48584,0.46353, //0.22,0.24,0.26 0.44293,0.42388,0.40623}; //0.28,0.3,0.32 float corrSth_03[10]={0.53642, //0.2 correction, smooth 0.2 to 1.1 in steps of 0.1, use for 0.3-1.0 0.42388,0.34721,0.29289, //0.3,0.4,0.5 0.29289,0.29289,0.29289, //0.6,0.7,0.8 0.29289,0.29289}; //0.9,1.0.1.1 if (Sth {corrSth = 1.0/spline("catmull-rom", 10.0*Sth, corrSth_01);} else { if (Sth {corrSth = 1.0/spline("catmull-rom", (-0.5+5.0*Sth), corrSth_02);} else {corrSth = 1.0/spline("catmull-rom", (-3.0/7.0+(10.0/7.0)*Sth), corrSth_03);} } color ColShadRay = (1-RayDepth)*ColShad + RayDepth * color (0.0,0.0,0.0); BSDF = * ColLight*corrSize*corrSth*diffuse_toon(N,Size,Sth) //color in lit areas; becomes 0 in the shadow because toon(shadow)=0 + ColShadRay * emission() //shadow color; is everywhere (for now) +(-1*ColShadRay*corrSize*corrSth*diffuse_toon(N, Size, Sth)); // subtract the shadow color from lit areas } Dołączam jeszcze efekt końcowy który chciałabym uzyskać. Chcę podpinać pod cień i światło dwie tekstury, które nie zmieniają koloru jeśli suwam smooth i size.
  24. Witam, Chciałbym przedstawić wam mój najświeższy projekt - wizualizacje obiektywu Canon 24-105L. Całość zrobiona w Blenderze. Wyrenderowany w cycles. 500 sampli. Wizualizacje nie do końca spełniają moje oczekiwania, ale ocenę pozostawiam wam. Pozdrawiam i życzę miłej lektury ;).
  25. W połowie maja wypuszczona została (po blisko roku działania pierwszej edycji) druga edycja akceleratora RayPump (czyli farmy GPU dla Cycles). Z nowości: więcej sprzętu, z automatyczną dystrybucją zadań na optymalną ilość serwerów; nowości w interfejsie, w tym przede wszystkim Jobs Tree - inteligentny sposób grupowania zadań i informacji, bardzo upraszcza zarządzanie nawet b.dużymi kolejkami zadań; opcja podziału dużych statyków na klocki (tiles) - umożliwia renderowanie dużego obrazu na wielu serwerach brak stress-testu - wszystkie sceny mogą być liczone jako Free jobs - ograniczeniem darmowych zadań jest tylko rozdzielczość, ilość sampli i numer klatki (tylko pierwsza). Dziennie do wykorzystania jest 80 darmowych Render Punktów. W zupełności wystarcza do pracy nad małymi i średnimi projektami i do wszelkich testów. sporo drobiazgów; Serwis bezpośrednio po premierze był mocno obciążony, wyszły nieprzewidziane trudności w kodzie (:mad:) ale obecnie pracuje już stabilnie od paru dni, więc mogę zaprosić do testowania wszystkich Blenderowiczów :) Życzę dobrej zabawy! Szczegóły: http://raypump.com/raypump-ii
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności