Skocz do zawartości

Znajdź zawartość

Wyświetlanie wyników dla tagów 'houdini' .

  • Wyszukaj za pomocą tagów

    Wpisz tagi, oddzielając je przecinkami.
  • Wyszukaj przy użyciu nazwy użytkownika

Typ zawartości


Forum

  • Max3D.pl
    • Aktualności (mam newsa)
  • Grafika
    • Work in progress (WIP)
    • Galeria
    • Animacje
  • Dyskusje
    • Hardware
    • Dyskusje o grafice
    • Wolne dyskusje
    • Komentarze, propozycje ...
  • Pytania i odpowiedzi
    • 3ds max
    • Maya
    • Blender
    • Sculpting
    • Cinema 4D
    • Inne
  • Ogłoszenia
    • Praca Oferowana (bez ogłoszeń FREE)
  • Archiwum
    • Archiwum (2000-2019)
    • Konkursy

Szukaj wyników w...

Znajdź wyniki, które zawierają...


Data utworzenia

  • Od tej daty

    Do tej daty


Ostatnia aktualizacja

  • Od tej daty

    Do tej daty


Filtruj po ilości...

Dołączył

  • Od tej daty

    Do tej daty


Grupa podstawowa


Miasto

  1. Hejka, Niektórych z was zainteresowanych riggowaniem w Houdinim albo ogólnie tematem riggowania. Zapraszam do obejrzenia nowego kursu na Cg Circuit: Rigging in Houdini Kinefx -> https://bit.ly/3uuJz0J Niestety kurs jest w tylko w języku Angielskim, ale myślę że informacje tam zawarte są łatwo przyswajalne. Pozdrawiam, Kamil
  2. Tak więc jest to już chyba 4 ty mój duży projekt w Houdinim gdzie staram się zrobić coś niestandardowego od czapy.. tym czasem stwierdziłem że zrobie futro.. które zamiast krzywych będzie miało mechaniczne hydrauliczne ramiona. dorzucam kilka stillów polecam wejść na artstation bo tam srogi breakdown zrobiłem 😄 testowałem też 3delighta nowego i jestem miło zaskoczony czas do pierwszego pixela naprawdę gniecie... a usługa chmury wbudowana w sam silnik sprawia że renderowanie duzych projektów to bezproblemowa sprawa. https://www.artstation.com/artwork/OoDqAw
  3. Zrobiłem takie cudo w Houdinim, all procedural, symulacja vellum, render Rendermanem. Jeżeli ktoś jest zainteresowany to tutaj dostępny jest godzinny video tutorial: https://gumroad.com/l/microbes Link do projektu na Behance: https://www.behance.net/gallery/94436609/Microbes-fighting-3d-animation Poniżej gify w bardziej graficznym podejściu do tematu:
  4. SideFX Solaris prezentacja na żywo nowego narzędzia do layout, lookdev and lighting w Houdinim
  5. Hej. Oto rezultat moich pierwszych kroków w Houdinim. Dekoracyjna czaszka z "drutów" przypominających koralowca mózgowego. Podstawowy model czaszki był wymodelowany z Zbrush+Modo. Potem podłączyłem ją do Houdniego aby stworzyć symulację w wzrostu na jej powierzchni. Zasymulowane "druty" wyeksportowałem do C4D i tam pobawiłem się już w rendering. Silnik renderujący to Octane 4.0 z włączoną opcją Denosingu Ai. Więcej obrazków + zrzuty siatek możecie zobaczyć na moim portfolio tutaj->https://www.behance.net/tomerk
  6. Hej! Jakiś czas temu robiłem RnD bazowane na budynku z cinematika Watch Dogs 2. Przy okazji mogłem przetrenować budowanie constraint'ów na kompleksowym obiekcie oraz dodatkowe symulacje. Houdini 16, Mantra i składka w AfterEffects. Miłego oglądania :)
  7. Siema ostatnimi czasy w sumie to od premiery houdiniego H16 postanowiłem że się go nauczę i sprawdzę jak sobie radzi razem z Blenderem i muszę powiedzieć że jestem mega zadowolony. Kilka projektów zrobionych dotychczas.
  8. Platige Image is an award winning animation studio for creative endeavors specializing in designing CG imagery, 3D animation, and digital special effects. At Platige, we combine film and advertising work with a strong passion for art, education, and entertainment. We are currently looking for: Lead FX Artist Work place: Warsaw/Poland Role: You will work closely with FX Lead, Art Directors and CG Supervisors to determine best approach to effects challenges and develop final look using commercial and property software. Use an array of software tools to produce photorealistic simulations of real-world phenomena. Be able to light, render and precompose your work. We offer: Fascinating place to work (old fortress, Warsaw, Poland). Flexible and long-term cooperation opportunity. Working with team of CG artists with passion to create. Unique, challenging projects for the world class clients. To become a part of a story. Benefits. Freak acceptation. Required Skills: At least 5 years production experience with effects simulation work. At least 1 year in Team Leader/Supervisor role. Extensive knowledge of Houdini confirmed by prior projects’ realization is a must. Proven experience in producing effects such as smoke, fire, clouds, water and explosions. Strong team-player attitude. Strong communication and organizational skill. Prioritizing ability. Plus: A good 3D general and artistic background is desirable. Production experience in any art role. Familiar with one or more of the following applications: Realflow, Krakatoa, Fume, Thinking Particles. Experience lighting and rendering with Arnold. More than 5 years of CG experience. Character concept drawing skills. Able to paint textures using Photoshop or any other 3D paint software i.e. Mari. Basic rigging skills. Take a look on our latest projects... If you are interested in joining our team, send us your portfolio or showreel via email address: [email protected]. Put the following title in the subject of email: „LFX_COM_ENG_12_2016”. Please include the following statement with your application: „I hereby consent to the processing of my vital and personal data in so far as this is required under the ongoing and future recruiting processes, in accordance with the Act of August 29, 1997, on the Protection of Personal Information (JoL no. 133, item 883).
  9. Platige Image is an award winning animation studio for creative endeavors specializing in designing CG imagery, 3D animation, and digital special effects. At Platige, we combine film and advertising work with a strong passion for art, education, and entertainment. Right now we are looking for Senior Houdini FX/Destruction TD for upcoming project. Our successful candidate will work closely with Lead, Art Directors and CGs to determine best approach to effects challenges and develop final look using commercial and property software. Use an array of software tools to produce photorealistic simulations of real catastrophe. WORK PLACE: Warsaw/Poland We offer: Fascinating place to work (old fortess, Warsaw, Poland) Working with team of CG artists with passion to create Unique, challenging projects with top notch technologies To become a part of a story Freak acceptation. Required Skills: At least 3 years production experience with effects simulation work. Extensive knowledge of Houdini is a must. In-depth knowledge of Maya software. Proven experience in producing effects such as smoke, fire, clouds, water explosions etc. Experience with C++, mel, python, or other scripting languages is desirable. Demo reel demonstrating artistic and technical ability. Plus: Training in traditional arts (painting, drawing, photography, etc.). Are you interested in? Send us Your: Demo reel demonstrating artistic and technical ability. Availability (when can you start cooperation with us). Salary expectations (EUR/USD or PLN). Take a look on our latest projects... over here: [email protected]. Add the “Houdini&DestructionTD_COM_ENG_10_2016” in the subject. Please also include the following statement with your application: „I hereby consent to the processing of my vital and personal data in so far as this is required under the ongoing and future recruiting processes, in accordance with the Act of August 29, 1997, on the Protection of Personal Information (JoL no. 133, item 883).”
  10. Witam Wziąłem sobie za cel Houdiniego i chciałbym poznać ten program aby móc tworzyć w nim. I pytanie do was kieruje, z czego się go uczyliście, jak warto zacząć naukę i w jaki sposób kierować się aby była jak najbardziej efektowna. Od kilku lat pracuje z 3ds maxem, i wiele te programy nie maja wspólnego, dlatego proszę o linki do kursów godnych uwagi, nawet tych płatnych. Znam digital tutors widziałem że są tam kursy i na pewno przerobię. Pozdrawiam
  11. Witam, znacie firmy z Warszawy, które pracują w Houdini?
  12. Firma RIO de Post poszukuje artystę FX ze specjalizacją we fluidach (RF lub Houdini) do pojedynczego zlecenia. W przypadku udanej współpracy możliwość dalszej współpracy lub zatrudnienia w pełnym wymiarze godzin. Forma zatrudnienia: praca zdalna lub na miejscu, umowa o dzieło Zadanie do zrealizowania: Do wykonania są symulacje fluidów - cieczy pojawiających się za postaciami, trochę jak w referencji Na samym końcu postacie łączą się w płynnym tornado tworząc puszkę napoju. Całość trwa 25 sekund. Po więcej szczegółów proszę pisać na email: [email protected]
  13. Więcej zapewne dowiemy się na Siggraphie już za niebawem.
  14. OrganicEnv-Modeler Artist 3de w Warszawie poszukuje osoby odpowiedzialnej wyłącznie za tworzenie modeli "organicznych" takich jak drzewa, wszelkie rośliny, skały, lodowce, pustynie, doliny, itp. Oczekujemy dużego zaangażowania jak i ambitnego podejścia do pracy. Bardzo ważne jest zdobyte już doświadczenie i umiejętności. Projekty nad którymi pracujemy są długoterminowe. Od odpowiedniej osoby oczekujemy bardzo dobrej znajomości programu Maya lub Houdini, Modo, Speedtree, Vue, itp. Od osób na powyższe stanowisko nie wymagamy umiejętności budowania rigów, animowania lub renderowania. Mile widziane: Umiejętność pracy nad modelami w Zbrush, Mudbox, itp. Orientacja w programach takich jak Adobe Photoshop, TVPaint, Krita lub podobnych do kompozycji i rysunku. Podstawowa znajomość systemu operacyjnego Linux Centos oraz Windows. Znajomość etapów postprodukcji. Odrobina języka angielskiego. Wszystkim specjalistom od 3dsMax, XSI, Cinema, Lightwave, i innych pakietów serdecznie dziękujemy. Praca jest oferowana na stałe w siedzibie naszej firmy w Warszawie. Wszystkich chętnych proszę o przesłanie swojego portfolio, demo, linków do stron www, itp. (max.40 mb) na adres [email protected] z tytułem w mejlu "organicEnv-modeler-artist". W przesłanym zgłoszeniu proszę dopisać klauzulę: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych dla realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dn. 29.08.97 roku o ochronie danych osobowych Dz.U Nr 133 poz. 883)".
  15. RENDER ARTIST - Mantra for Houdini 3de w Warszawie poszukuje osoby odpowiedzialnej wyłącznie za rendering, oświetlenie, shader'y, texture'y. Oczekujemy dużego zaangażowania jak i ambitnego podejścia do pracy. Bardzo ważne jest zdobyte już doświadczenie i umiejętności. Projekty nad którymi pracujemy są długoterminowe. Od odpowiedniej osoby oczekujemy bardzo dobrej znajomości programu Mantra dla Houdini ( rendering, oświetlenie, shader'y). Od osób na powyższe stanowisko nie wymagamy umiejętności modelowania, budowania rigów, animowania. Mile widziane: Umiejętność budowania shader'ów. Znajomość lub chęć nauki Mantra dla Houdini będzie bardzo wielkim plusem! Orientacja w programach takich jak NukeX, Fusion, Combustion, Adobe After Effects, Adobe Photoshop, TVPaint, Krita lub podobnych do kompozycji i rysunku. Podstawowa znajomość systemu operacyjnego Linux Centos oraz Windows. Znajomość etapów postprodukcji. Odrobina języka angielskiego. Wszystkim specjalistom od 3dsMax, XSI, Cinema, Lightwave, i innych pakietów serdecznie dziękujemy. Praca jest oferowana na stałe w siedzibie naszej firmy w Warszawie. Wszystkich chętnych proszę o przesłanie swojego portfolio, demo, linków do stron www, itp. (max.40 mb) na adres [email protected] z tytułem w mejlu "render-artist-mantra". W przesłanym zgłoszeniu proszę dopisać klauzulę: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych dla realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dn. 29.08.97 roku o ochronie danych osobowych Dz.U Nr 133 poz. 883)".
  16. Jak zapowiedzieli tak zrobili. Jest 15 stycznia, jest i Houdini 14 ;) Więcej tutaj.
  17. Generalnie projekt polegał na robieniu pracek z motywem hexa, i przy renderze w proporcjach 1:1, uczyłem się przy okazji houdiniego i proceduralnego modelowania :P rendery w blenderze cycles&corona Po kliknieciu w ten obrazk jest cały projekt. :) lub link poniżej https://www.behance.net/gallery/20793935/Hex-arts-collection
  18. Junior TD 3de w Warszawie poszukuje Junior TD - osoby odpowiedzialnej wyłącznie za rozwój technologi wdrażanej w studio. Oczekujemy dużego zaangażowania i ambitnego podejścia do pracy. Odpowiednia osoba bedzie odpowiedzialna za pomoc i wsparcie dla istniejącego już zespołu osób zajmujących się technologią w studio. Główne zajęcia to integrowanie dostępnych technologi jak i pisanie własnych programów, skryptów, pluginów itp. na potrzeby studio 3de. Ciągła rozbudowa "pipeline'u" opartego o system zarządzania Assetami Ftrack. Mile widziane są: Podstawowa znajomość oprogramowania Ftrack. Podstawowa znajomość programów do 3d MAYA lub Houdini. Podstawowa znajomość PySide, PyQt, Python, Mel, Vex. Podstawowa znajomość systemu operacyjnego Linux Centos oraz Windows. Podstawowa znajomość etapów postprodukcji. Znajomość języka angielskiego. Praktyczna wiedza na temat sprzętu komputerowego typu serwery, stacje robocze, macierze dyskowe, itp. Wszystkich chętnych proszę o przesłanie swojego portfolio, demo, linków do stron www, itp. (max.40 mb) na adres [email protected] z tytułem w mejlu "Junior TD". W przesłanym zgłoszeniu proszę dopisać klauzulę: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych dla realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dn. 29.08.97 roku o ochronie danych osobowych Dz.U Nr 133 poz. 883)".
  19. Maxon poinformował o zawiązaniu współpracy z Side Effects Software, w wyniku której do końca roku na powstać plugin dodający możliwość współpracy C4D z Houdini Engine. http://www.maxon.net/en/news/press-releases/singleview/article/maxon-announces-partnership-with-side-effects-software.html
  20. Hejo! Z Houdinim już się zaprzyjaźniłem, aczkolwiek przydarzył mi się problem, którego nie umiem przeskoczyć. Otóż chciałbym zdeformować box'a na pewnej płaskiej płaszczyźnie. Houdini ma standardowo SoP'a do takich operacji - Creep. Niestety, gdy owa płaszczyzna ma niejednolitą strukturę węzłów UV to Creep SoP zaczyna zniekształcać creepowaną geometrię w osi Z [lokalnej Z Creep Sopa]. Tam gdzie brakuje węzłów - zaczyna "skalować" geometrię w dół, a tam gdzie jest zagęszczenie zaczyna "skalować" w górę. Co ciekawe, w Houdini'm 8 problem NIE WYSTĘPOWAŁ. Odpowiedź z support'u SideFX trochę zbiła mnie z tropu - Creep SoP w H8 był zbuggowany. Czyli wraz z update'm do H9 zrobili Creep SoP'a wrażliwego na strukturę węzłów[?] UV NURBS. Dodatkowo, dostałem wycinek z help'a: "NURBS surfaces might distort the crept geometry due to the non-uniformity of their U and V knot sequence. If the knots are not laid out uniformly (as in the case of a NURBS spline), knots closer together will squash the crept geometry in the corresponding surface region." I co teraz? Próbowałem basis SoP i refine SoP - bez pozytywnego skutku. W ogóle da się "wyrównać siatkę" NURBS, tak aby była jednolita? http://www.sendspace.com/file/azxn0l W .hipnc jest przykładowa scena, chciałbym aby creepowany BOX pozostał płaski [zachował swoje proporcje w osi Y].
  21. Kolejna zajawka tego, czego możemy się spodziewać w 13 już wersji pakietu Houdini.
  22. Nowy, jeszcze ciepły demoreel od Side Effects: http://vimeo.com/70560283
  23. Studio Human Ark jest jednym z najnowocześniejszych studiów animacji komputerowej w Polsce. Bardzo poważnie traktujemy zarówno kwestie artystyczne jak i techniczne naszych filmów, czego dowodem jest zarówno wielokrotnie nagradzana Świteź jak i dziesiątki dobrych reklam, które zrealizowaliśmy - ze znaną serią Serce i Rozum na czele. W studio pracują na stałe reżyserzy animacji i kierownicy techniczni o wysokich kalifikacjach. Jesteśmy doskonałym miejscem pracy i nauki dla ludzi, którzy wiążą swoją przyszłość z kinem i animacją. Studio od swojego powstania pracuje w środowisku Linux. Stale rozwijamy naszą technologię, w którym obecne są wszystkie klasyczne narzędzia 3d, takie jak 3dsMax, Softimage, Maya, Houdini, Nuke. Poszukujemy kierownika technicznego odpowiedzialnego za rendering. Naszym głównym narzędziem pracy jest Mantra. Od idealnego kandydata oczekujemy przede wszystkim znajomości i doświadczeń przy produkcji wysokiej jakości animacji (niekoniecznie w Houdinim, ale koniecznie na poziomie zaawansowanym). Doświadczenie w renderowaniu wysokiej jakości fotorealistycznych obrazów w innych rendererach (VRay, mental ray, 3delight, RenderMan) będzie dodatkowym atutem. Umiejętność improwizacji technicznej na temat gry światłocienia i kolorów powierzchni zaobserwowanych w naturze będzie główną umiejętnością poddaną naszej uwadze przy rozpatrywaniu kandydatury na to stanowisko. Jeśli planowałeś spędzić najbliższe lata na pracy i podnoszeniu swoich kalifikacji przy pracy w profesjonalnej produkcji filmowej, interesuje Cię technologia i proces powstawania animacji cyfrowej, poszukujesz stabilnego miejsca pracy i ambitnych projektów, Human Ark jest miejscem dla Ciebie. Zainteresowanych prosimy o wysyłanie CV oraz listu motywacyjnego na [email protected].
  24. Poszukujemy osoby na stanowisko Senior Liquid simulation Artist/TD. Oferujemy pracę w siedzibie firmy w Warszawie. Zakres obowiązków: praca pod nadzorem Leada FX, symulacje cieczy (preferowany Realflow), meszowanie, rendering Wymagane umiejętności: 1) Doświadczenie w pracy z Realflow / Houdini / Naiad (zarówno FLIP jak SPH) 2) Wiedza z zakresu symulacji cieczy różnej gęstości i w różnych skalach. 3) Co najmniej 2 letnie doświadczenie udokumentowane demoreelem. 4) Doświadczenie w innych dziedzinach symulacji (cloth, hair, softbody, RBD) 5) Znajomość technik programowania będzie dodatkowym atutem CV i reel w formie linków, prosimy przesyłać na adres mailowy: [email protected] Termin zgłaszania aplikacji: 31 grudnia 2012r. Prosimy o dopisanie następującej klauzuli „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych dla realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dn. 29.08.97 roku o ochronie danych osobowych Dz.U Nr 133 poz. 883)". Zgłoszenia bez załączonej powyższej klauzuli nie będą rozpatrywane. Zastrzegamy sobie prawo do odpowiedzi na wybrane zgłoszenia.
  25. Mam pytanie do forumowych ekspertow od Hudego. Pytanie takie jak w temacie wlasnie. Czy da sie zmeshowac jakos particle z symulacji zrobionej w RF ale bez pluginu RF do Hudego ? Jesli tak to jak :) W razie odpowiedzi twierdzacej chcialbym prosic o instrukcje krok po kroku, bo dzis dopiero zainstalowalem Hudiniego no i tyle z niego wiem :]. Dodam tez ze szukalem juz pomocy u wujaszka google ale nic nie znalazlem. Z gory dziekuje za wszelka pomoc:)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności