Skocz do zawartości

Znajdź zawartość

Wyświetlanie wyników dla tagów '3d max' .

  • Wyszukaj za pomocą tagów

    Wpisz tagi, oddzielając je przecinkami.
  • Wyszukaj przy użyciu nazwy użytkownika

Typ zawartości


Forum

  • Max3D.pl
    • Aktualności (mam newsa)
  • Grafika
    • Work in progress (WIP)
    • Galeria
    • Animacje
  • Dyskusje
    • Hardware
    • Dyskusje o grafice
    • Wolne dyskusje
    • Komentarze, propozycje ...
  • Pytania i odpowiedzi
    • 3ds max
    • Maya
    • Blender
    • Sculpting
    • Cinema 4D
    • Inne
  • Ogłoszenia
    • Praca Oferowana (bez ogłoszeń FREE)
  • Archiwum
    • Archiwum (2000-2019)
    • Konkursy

Szukaj wyników w...

Znajdź wyniki, które zawierają...


Data utworzenia

  • Od tej daty

    Do tej daty


Ostatnia aktualizacja

  • Od tej daty

    Do tej daty


Filtruj po ilości...

Dołączył

  • Od tej daty

    Do tej daty


Grupa podstawowa


Miasto

  1. Nowości nie jest zbyt wiele. Dodano nowe funkcje. Generalnie kosmetyka... aż szlak mnie trafia 🙂 Smart Extrude Enhancements Slice Modifier Enhancements Symmetry Modifier Enhancements Relax Modifier Enhancement Extrude Modifier Enhancements Bake to Texture Viewport Improvements Arnold Renderer - MAXtoA Rendering Improvements Security Improvements Edit Poly Modifier Enhancement Autosmooth Function Improvement https://makeanything.autodesk.com/3dsmax?fbclid=IwAR1QLNh4mnuwNb_9GaIo6UnuLJk_095U9lzzou6fpJOm13JpBgacmruJYlg Bardziej szczegółowo jest tutaj: http://help.autodesk.com/view/3DSMAX/2022/ENU/?guid=GUID-E12C6DDA-8AC5-44BC-9022-D3C034CA504E Szału nie ma 🙂
  2. Właśnie wyszedł 3ds Max 2021. Lista nowości jest zaskakująco duża (jak na ten soft 😀). Najważniejsza to chyba PBR i dodanie Arnolda (w wersji Beta można na GPU renderować). Bake to Texture Installer Scripting with Python 3 Arnold as the Default Renderer Physically Based Rendering (PBR) Improved Viewport Quality & Settings OSL Shaders File I/O Chamfer improvements Weighted Normals Modifier SketchUp Import Substance Update ProSound Improved audio support FBX Improvements 3rd Party Developer Tools Poniżej wrzucam link bezpośredni do Bloga Autodesku: http://makeanything.autodesk.com/3dsmax Dodatkowo news na cgchannel: http://www.cgchannel.com/2020/03/check-out-the-new-features-in-3ds-max-2021/ Polecam również sprawdzić roadmap: http://makeanything.autodesk.com/3DSMAX/public-roadmap-25B1-201DB.html (można sprawdzić nad czym pracują) Podsumowując: "Bake to Texture" - naprawdę?? w sofcie za 10k rocznie dodano taką funkcjonalność, to jest postęp na miarę dzielonego viewportu 😄 "Substance Update" - nie wiem dlaczego o tym piszą. Przecież plugin od Allegorithmic jest dostępny od dłuższego czasu i to nie jest jakaś nowość. Dodatkowo ten plugin często wysypuje mi Maxa i wolę po prostu wyeksportować tekstury i załadować osobno, niż ładować je przez niego licencja ta sama (nic się nie dzieje w sprawie Indie i chyba ogólnie już z tego zrezygnowali. Wolą, żeby użytkownicy Indie pobierali ten soft, niż za niego płacili. Widocznie im się to opłaca. Kto bogatemu zabroni wiele rzeczy nie zostało poprawione od poprzednich wersji (forum Autodesku codziennie jest bombardowane pytaniami o poprawki) jeszcze jakiś czas temu jeden facet zajmował się 3ds Max na ich forum i odpisywał na pytania. Potem napisał informację, że przenosi się na inny dział w Autodesku i po prostu ten soft został bez opieki 🙂 Nawet nie wiadomo komu można tam wylać swoje żale. Wygląda to jakby programiści byli wynajmowani z Indii i raz na pół roku za kilka USD dopisywali jakieś funkcjonalności czas uderzać na Blender
  3. Przy wsparciu poradnika stworzyłem rigg dla postaci low poly używając klasycznych max bones. Może ktoś by miał jakieś uwagi? Albo ktoś ma ochotę użyć go w ramach nauki animacji? Zapraszam :G Download: https://www33.zippyshare.com/v/8COUt77E/file.html Od razu mam pytanie co do mojego riggu. Podczas używania trybu IK rąk nie mogę obracać dłońmi, a jedynie je przemieszczać. W jaki sposób mogę to łatwo naprawić? (IK dłoni to te zielone krzyże na nadgarstkach) PS: Chyba sobie poradziłem z tymi dłońmi. Wystarczyło zlinkować kość dłoni do IK controllera i wsyzstko działa, ale jeśli źle zrobiłem to proszę poprawcie mnie PS2: A jednak sobie nie poradziłem, bo jak linkuje kość dłoni do IK kontrolera to automatycznie trace kontrole nad dłonią w trybie FK PS3: Problem tymczasowo (mam nadzieje) naprawiony. Musiałem zlinkować IK controller do FK contollera, a potem freeze transforms na IK controllerze
  4. Hey guys its being long time since my last post. Here is my latest 3d project done. Produced 8 shots for a modern apartment in Beirut. Design was updated and developed by me. C&c are always welcomed Production Info: 8 Perspectives 3500*1666 Rendering time: Average 2-6 Hrs. per frame on 24 GB Ram System Work Time: Around 2 weeks Programs & Plugins used: 3dmax 2014, vray3.0, Quad Chamfer, Multi texture, Photoshop. Hassan Jaber - Living Room in Winter (1) by Hassan.Jaber, on Flickr Hassan Jaber - Living Room in Winter (2) by Hassan.Jaber, on Flickr Hassan Jaber - Living Room in Winter (3) by Hassan.Jaber, on Flickr Hassan Jaber - Living Room in Winter (4) by Hassan.Jaber, on Flickr Hassan Jaber - Living Room in Winter (5) by Hassan.Jaber, on Flickr Hassan Jaber - Living Room in Winter (6) by Hassan.Jaber, on Flickr Hassan Jaber - Living Room in Winter (7) by Hassan.Jaber, on Flickr Hassan Jaber - Living Room in Winter (8) by Hassan.Jaber, on Flickr
  5. Hello, Guys, it's being a long time since my last post, here’s my latest personal design & rendered restaurant in Dubai. Follow the links below for full detailed info & making off.Full set images & Renders: https://www.behance.net/gallery/60466467/Industrial-Restaurant-Zenobia-DubaiHassan Jaber. Industrial Restaurant Zenobia - Dubai (1) by Hassan Jaber, on FlickrHassan Jaber. Industrial Restaurant Zenobia - Dubai (2) by Hassan Jaber, on FlickrHassan Jaber. Industrial Restaurant Zenobia - Dubai (3) by Hassan Jaber, on FlickrHassan Jaber. Industrial Restaurant Zenobia - Dubai (4) by Hassan Jaber, on FlickrHassan Jaber. Industrial Restaurant Zenobia - Dubai (5) by Hassan Jaber, on FlickrHassan Jaber. Industrial Restaurant Zenobia - Dubai (6) by Hassan Jaber, on FlickrHassan Jaber. Industrial Restaurant Zenobia - Dubai (7) by Hassan Jaber, on FlickrHassan Jaber. Industrial Restaurant Zenobia - Dubai (8) by Hassan Jaber, on FlickrHassan Jaber. Industrial Restaurant Zenobia - Dubai (9) by Hassan Jaber, on FlickrHassan Jaber. Industrial Restaurant Zenobia - Dubai (10) by Hassan Jaber, on FlickrHassan Jaber. Industrial Restaurant Zenobia - Dubai (11) by Hassan Jaber, on FlickrHassan Jaber. Industrial Restaurant Zenobia - Dubai (12) by Hassan Jaber, on FlickrHassan Jaber. Industrial Restaurant Zenobia - Dubai (13) by Hassan Jaber, on FlickrHassan Jaber. Industrial Restaurant Zenobia - Dubai (14) by Hassan Jaber, on Flickr
  6. Jak wyexportować z 3D Maxa model do Blendera tak żeby miał Smoothing Group i potem ten sam model wyexportować z Blendera do 3D Maxa, tak zeby dalej miał prawidłowe Smooth Grupy? Jak prawidłowo ustawić export i import w 3D Maxie i Blenderze ?
  7. Jak wyexportować z 3D Maxa model do Blendera tak żeby miał Smoothing Group i potem ten sam model wyexportować z Blendera do 3D Maxa, tak zeby dalej miał prawidłowe Smooth Grupy? Jak prawidłowo ustawić export i import w 3D Maxie i Blenderze ?
  8. Rania’s Corner (City Walk Dubai) Client: Rania Al-Sharif Design & 3D: Hassan Jaber 3d Production Info: 6 Perspectives 3500 pixel (Average Rendering: Time 2-6 Hours) Programs used: 3dsmax 2016, vray3.0, Photoshop. Project Description: Designed and executed a high-end modern women boutique shop (110 sqm). Located in City walk II, Dubai. Combined 5 main design elements (Concrete- Brick-Wood-Steel-Lights) in a simple way, creating a balanced semi-symmetrical space. Opening in January 2017. Website: www.hassanjaber.com Portfolio: www.behance.net/Hassan_jaber Facebook: www.facebook.com/H.jaberDesign Rania's Corner Logo (1) by Hassan Jaber, on Flickr Rania's Corner Logo (2) by Hassan Jaber, on Flickr Rania's Corner Logo (3) by Hassan Jaber, on Flickr Rania's Corner Logo (4) by Hassan Jaber, on Flickr Rania's Corner Logo (5) by Hassan Jaber, on Flickr Rania's Corner Logo (6) by Hassan Jaber, on Flickr
  9. GLASSO Paweł Szczerba www.grupaglasso.pl O firmie: Nasza firma jest producentem ekskluzywnych statuetek reklamowych. Nasze statuetki sprzedajemy zarówno na terenie Europy jak i USA. Naszymi klientami są największe firmy na świecie z różnych branż. Realizujemy głównie projekty indywidualne, projektowane specjalnie dla naszych klientów. Wykorzystujemy przy tym materiały jak szkło, metal, żywicę, ceramikę czy choćby technologię druku 3D. Poszukuję osoby na stanowisko: Aktualnie poszukujemy grafika z dużym doświadczeniem w modelowaniu 3D Forma zatrudnienia: pełny etat Obowiązki: modelowanie 3D, renderowanie w VRAY zatrudniona osoba będzie odpowiedzialna za przygotowywanie modeli 3D na potrzeby grawerowania laserowego 3D, lub druku 3D Wymagania: bardzo dobrej znajomości programu 3D Studio max / Zbrush Kontakt: Prosimy wysyłać aplikacje na adres email [email protected] wraz z CV i koniecznie portfolio. Słowa kluczowe: grafik komputerowy, grafika 3D, 3d studio, 3D max, VRAY, grafik 3D Prosimy o dopisanie następującej klauzuli: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 27.08.1997r. Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 923 ze zm."
  10. Agencja Reklamowa MSU Publishing http://www.msupublishing.pl Zajmujemy się reklamą, produkcją video, wizualizacjami i działaniami promocyjnymi. Kogo szukamy: Grafika 3D do działu realizacji video, animacji i wizualizacji. Gdzie: Toruń, ul. Bluszczowa 6 Forma zatrudnienia: Praca stała w siedzibie firmy w oparciu o umowę o pracę - etat. Nie przewidujemy możliwości pracy zdalnej. Zadania: Opracowywanie wraz z zespołem kreatywnym projektów na potrzeby key-visuali, wizualizacje produktów i materiałów reklamowych, tworzenie animacji i elementów 3D na potrzeby produkcji video. Czego oczekujemy: Dobrej znajomości 3ds max + V-ray, Adobe Photoshop Na plus: znajomość Adobe After Effect/ Premiere Pro/ Edge/ Illustrator Ważne umiejętności: Kreatywność. Umiejętność pracy w większym zespole. Umiejętność planowania pracy i samodzielność w realizacji powierzonych zadań. Oferujemy: Stałą pracę w siedzibie firmy. Atrakcyjne wynagrodzenie. Swobodną atmosferę pracy. Pracę przy ciekawych projektach dla znanych marek. Udział w szkoleniach i konferencjach branżowych. Jeśli zainteresowała Cię nasza oferta wyślij swoje CV wraz z portfolio lub link do showreela na adres: [email protected] Skontaktujemy się z wybranymi kandydatami. Zapraszam do współpracy Leszek Kujawski Prosimy o zawarcie w CV poniższej klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji prowadzonego przez MSU Publishing sp.j. z siedzibą w Toruniu zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz. U. z 2014 r. poz. 1182, 1662)”. Informujemy, że Administratorem danych jest MSU Publishing sp.j. z siedzibą w Toruniu, ul. Bluszczowa 6, 87-100 Toruń. Dane zbierane są wyłącznie dla potrzeb rekrutacji. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych w zakresie określonym przepisami ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks Pracy oraz aktów wykonawczych jest obowiązkowe. Podanie dodatkowych danych osobowych jest dobrowolne.
  11. Witam, wiele miesięcy temu korzystałem z tutoriali na Youtube gdzie wyjaśnione było działanie wszystkich modyfikatorów do 3dmax. Czy ktoś z was zna kanał na youtube lub wie gdzie można takie videotutki znaleźć?
  12. Firma Archeton Sp.zo.o. z siedzibą w Krakowie www.archeton.pl Poszukuje kreatywnej osoby na stanowisko GRAFIK 3D Wymagania stawiane kandydatom : - bardzo dobra znajomość programu 3D Studio Max wraz z Vray'em, - bardzo dobra znajomość programu Adobe Photoshop, - umiejętność pracy pod presją czasu, - umiejętność mapowania obiektów i tworzenia tekstur, - umiejętność pracy w zespole, - komunikatywność i sumienność. Informacje na swój temat, CV oraz portfolio proszę przesłac na adres: [email protected]
  13. Wizualizacja projektu architekta Sergey Nepomnyastchy - " Heavenly Gardens" , który jestkontynuacją Moskwa-City w kierunku wielofunkcyjnego bardzo gęstej zabudowy .
  14. Witam serdecznie! -Chciałbym złożyć stację roboczą do 9 tys. zł. Cały budżet chcę poświęcić na samą stację roboczą. Zależy mi na tym żeby komputer był Hiper szybki, wydajny i cichy. Dobre chłodzenie itd. -Przeznaczenie to Rendering, 3D Max, Projektowanie 3d, 2d, Grafika komputerowa, obróbka video, photo. Potrzebuje komputera który będzie renderował obrazy z 3D max w mgnieniu oka, bez problemu poradzi sobie z futrem, włosami oraz resztą najbardziej wymagających zadań w rekordowo szybkim czasie. Bardzo proszę was o porady co do konfiguracji. Jeżeli znajdziecie chwilę proszę o kilka zestawów konfiguracji komputera. Jak to widzicie? Co będzie najlepszym rozwiązaniem? Pozdrawiam Adam!
  15. W związku z dynamicznym rozwojem Studia Graficznego, poszukujemy osoby na stanowisko Graphic Generalist. Oferujemy pracę w młodym, kreatywnym zespole oraz realizację ciekawych i prestiżowych projektów. Wymagana znajomość programów graficznych: 3d Studio MAX Adobe After Effects Adobe Photoshop Ilustrator (ew. Corel Draw). Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV wraz z portfolio na adres [email protected]
  16. Pierwsza skończona praca 3d (ale zawsze można poprawić)
  17. Lapek, 17 cali najlepiej, może być duży i ciężki, nie przeszkadza mi to, ew. 15 ka do rozpatrzenia głównie pakiet Adobe (Photoshop i S-ka), czasem Corel, bywa, że są to b.duże pliki, to jest dziś mój chlebek zabawa 3DS Maxem - w pracy klepie stale to samo z matrycy na stacjonarnym, w domu chcę się rozwijać i bawić tym programem, chciałabym też mieć możliwość użycia programów CAD (archicad) - to może będzie mój chlebek... matryca błyszcząca mi nie przeszkadza, byleby byłaby dobra i w swietnej rozdzielczości ma mieć dobre chłodzenie i być przy tym cichy :D dobra pamięć i możliwość jej ew.rozbudowy stacja dokująca nie potrzebna dysk ssd pożądany nie gram, audio tez nie jest mi potrzebne w miarę solidny, ale bez wariactwa Jestem sfrustrowana do bólu, wszyscy proponują profesjonalne super maszyny, a ja stacji mobilnej profesjonalnej raczej nie kupie, bo cena za duża, jak na 3 lata, i tak zaraz coś nowego i lepsiejszego wyjdzie i... nie stać mnie na takie ekstrawagancje Cena do 4 tysięcy, mogę nagiąć parę stów, lepiej nie zasugerowano mi Asusa G750JW T4060 3D (z dodatkowym dyskiem SSD z pamiecią 16GB) - ma to sens? kiedyś podpowiedziano mi tutaj zestaw do MAXa, kupiony i działa super już trzeci rok, wiec proszę Was znów o pomoc
  18. Hej, zaczynam zabawę z 3D i animacjami. Zaczęłam modelować statek i powoli w mojej głowie zaczęła pojawiać się cała historia. Na razie wrzucam część 3 (przemyślane mam jeszcze 2 może 3 wcześniejsze) nad resztą ciągle pracuję. Cała scena modelowana jest w 3D max. Na dziobie statku, którego w tej części nie widać wymodelowałam lwa w Mudbox. Miałam pewne problemy z particlami - strasznie wydłużały render dlatego dodałam je już w After Effects. Chętnie wysłucham wszystkich rad. Z góry dziękuję za pomoc :)
  19. Pilnie poszukujemy dośwwiadczonego generalisty do pracy na pełen etat w siedzibie firmy. Wymagania: 3d max, blender lub Z brush, Iray, mental ray. Oferujemy: stałe zatrudnienie, atrakcyjne wynagrodzenie Prosimy o przesyłanie informacji kontaktowych wraz z linkiem do portfolio oraz cv na adres: [email protected] Pozdrawiamy, zespół NaNo FX https://www.facebook.com/pages/nanofxstudios/418516760537
  20. Gość

    Import pliku 3dm do max'a

    Witam Trochę interesuję się chemią i w związku z tym mam jedno pytanie. W programie chem3d gdy stworzę model cząsteczki mogę go wyeksportować do pliku 3dm ale jedynie mogę go wrzucić dalej tylko do Cinema4d 11.5 (Rhino nie używam) teraz przesiadłem się na max'a i chciałbym się dowiedzieć czy istnieje jakaś możliwość zaimportowania takiego pliku do max'a czy muszę go najpierw importować do cinemy a potem eksport np. do fbx i dopiero max? Żeby nie tworzyć następnego tematu chciałbym zapytać czy istnieje jakiś plugin do max'a za pomocą którego mógłbym stworzyć linę skręconą z kilku sznurów wzdłuż jakiegoś splinu? Pozdrawiam
  21. Witam *Nie jestem pewien, czy w dobrym miejscu zamieściłem temat więc w razie czego proszę o przeklejenie* Takie pytanie z tysiąca, które można znaleźć w googlach. Różnice między rhino i maxem. Wiem, że padną pytania do czego właściwie są mi potrzebne te programy więc od razu wyjaśniam: Uczę się modelowania w max'ie, by móc w przyszłości robić wizualizacje, lecz również wiem, że być może kiedyś przyda mi się wiedza o low poly do gier itp. Z tego co znalazłem na internecie to info, że max średnio współpracuje z CADem. Więc moje pytanie laika z grafiki 3d. Czy najlepszym rozwiązaniem jest ogarnięcie CAŁEGO wachlarzu możliwości 3d maxa czy raczej branie pod uwagę dużo prostsze programy typu rhino. Max mam dla studentów więc mogę się go uczyć bez problemów, ale nie wiem, czy nie lepiej na początek pouczyć się czegoś dużo łatwiejszego. Co do rhino słyszałem, że świetnie radzi sobie z NURBSAMI czego o maxie powiedzieć nie można.. Po tym długim zagmatwanym wstępie proszę Was o szczerą odpowiedź, który radzicie wybrać ?? Z góry dziękuję k.
  22. Witam! Chciałabym się zapytać jak uruchomić CUDA na karcie graficznej podanej w tytule? Normalnie 1 render o rozdzielczości 1600/1200 robi mi się ok 50h. A na jutro potrzebuję jeszcze takie 2 zrobić. Czy dzięki zmianie na CUDA render zrobi mi się szybciej? Nigdy nie korzystałam z takiej opcji więc nic na ten temat nie wiem. Dlatego prosiłabym bardzo o pomoc.
  23. Orenore Polska Sp. z o.o. (http://orenore.com/) fundusz inwestujący w innowacyjne projekly z pogranicza medycyny, farmacji i nowych mediów, z portfelem dynamicznych spółek takich jak Netiology (wydawca serwisów internetowych) i Visual Science Production (producent animacji i materiatów video) poszukuje osób na stanowisko: Modelarz 3D Max WYMAGANIA: Znajomość 3D Max Umiejętność tworzenia prostych modeli architektonicznych na bazie referencji fotograficznych. Umiejętność modelowania low-poly Umiejętność pracy pod presją czasu Umiejętność teksturowania Praca w siedzibie firmy. Praca będzie polegała na tworzeniu modeli architektonicznych low-poly. Możliwa praca w elastycznych godzinach. Zapraszamy także studentów! Pracodawca oferuje: pracę w przyjaznej, wspierającej rozwój, kreatywność i współpracę atmosferze ciekawe wyzwania i nowe doświadczenia w innowacyjnych projektach Aplikacje (CV+LM+przykłady prac) proszę wysyłać na adres: [email protected] -------------------- Projekt zapowiada się naprawdę ciekawie i jest całkiem duży. Pierwsza faza rozpocznie się już za kilka tygodni, tak więc zapraszam do zgłaszania się już dziś! Pozdrawiam, aiWorks
  24. Oddział City Interactive w Katowicach zajmuje się tworzeniem gier na konsole (XBox 360, PS3, Nintendo Wii, Nintendo DS/DSi), sprzedawanych na rynkach całego świata (przede wszystkim USA, Kanada, Australia, Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy). Rozpoczęliśmy nowy, duży projekt na konsole X360 i PS3. W związku z tym nawiążemy współpracę z grafikami 3D, na zasadzie pracy zdalnej Wymagania: • Kreatywność • Doświadczenie w pracy z grafiką 3D w grach • Bardzo dobra znajomość 3D Max (ewentualnie Maya) • Bardzo dobra znajomość Photoshop Zakres obowiązków: • Modelowanie obiektów 3D • Przygotowywanie UV map • Tworzenie tekstur diffuse, normal, specular. • Inne prace graficzne związane z grafiką 3D w grach Oferujemy: • ciekawą pracę przy dużym, ambitnym projekcie • dostęp do najnowszych technologii (3d, move, kinect) • atrakcyjne wynagrodzenie Oferty zawierające CV + portfolio prosimy kierować na adres: [email protected] Do przesłanej oferty prosimy dołączyć oświadczenie: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dn. 29.08.97 o Ochronie danych Osobowych Dz. U. nr 133 poz. 883 z póżn. zm.
  25. Macjej

    Kopiowanie

    Witam. Mam pytanie, czy jest możliwość skopiowania jakiegoś elementu w 3Ds maxie 2010 do innego otwartego pliku w programie ? Powiedzmy np że ściągnąłem sobie gotowy model samochodu i chciałbym skopiować z niego felgi, do stworzonego od podstaw mojego auta. Jak i czy jest taka możliwość : ). Z góry dzięki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności