Skocz do zawartości

Znajdź zawartość

Wyświetlanie wyników dla tagów '3ds' .

  • Wyszukaj za pomocą tagów

    Wpisz tagi, oddzielając je przecinkami.
  • Wyszukaj przy użyciu nazwy użytkownika

Typ zawartości


Forum

  • Max3D.pl
    • Aktualności (mam newsa)
  • Grafika
    • Work in progress (WIP)
    • Galeria
    • Animacje
  • Dyskusje
    • Hardware
    • Dyskusje o grafice
    • Wolne dyskusje
    • Komentarze, propozycje ...
  • Pytania i odpowiedzi
    • 3ds max
    • Maya
    • Blender
    • Sculpting
    • Cinema 4D
    • Inne
  • Ogłoszenia
    • Praca Oferowana (bez ogłoszeń FREE)
  • Archiwum
    • Archiwum (2000-2019)
    • Konkursy

Szukaj wyników w...

Znajdź wyniki, które zawierają...


Data utworzenia

  • Od tej daty

    Do tej daty


Ostatnia aktualizacja

  • Od tej daty

    Do tej daty


Filtruj po ilości...

Dołączył

  • Od tej daty

    Do tej daty


Grupa podstawowa


Miasto

  1. Wyszedł nowy patch i plugin do maxa 2021. Podsumowanie: nowe narzędzie do retopologi poprawiony pathdeform chamfer dla spline import tekstur po nazwach do PBR Więcej info tutaj: https://makeanything.autodesk.com/3dsmax/ Filmik tutaj: https://player.vimeo.com/video/486066859 Nie wiem czy zauważyliście, ale chyba zaczynają zatrudniać programistów Hindusów?:)
  2. Właśnie wyszedł 3ds Max 2021. Lista nowości jest zaskakująco duża (jak na ten soft 😀). Najważniejsza to chyba PBR i dodanie Arnolda (w wersji Beta można na GPU renderować). Bake to Texture Installer Scripting with Python 3 Arnold as the Default Renderer Physically Based Rendering (PBR) Improved Viewport Quality & Settings OSL Shaders File I/O Chamfer improvements Weighted Normals Modifier SketchUp Import Substance Update ProSound Improved audio support FBX Improvements 3rd Party Developer Tools Poniżej wrzucam link bezpośredni do Bloga Autodesku: http://makeanything.autodesk.com/3dsmax Dodatkowo news na cgchannel: http://www.cgchannel.com/2020/03/check-out-the-new-features-in-3ds-max-2021/ Polecam również sprawdzić roadmap: http://makeanything.autodesk.com/3DSMAX/public-roadmap-25B1-201DB.html (można sprawdzić nad czym pracują) Podsumowując: "Bake to Texture" - naprawdę?? w sofcie za 10k rocznie dodano taką funkcjonalność, to jest postęp na miarę dzielonego viewportu 😄 "Substance Update" - nie wiem dlaczego o tym piszą. Przecież plugin od Allegorithmic jest dostępny od dłuższego czasu i to nie jest jakaś nowość. Dodatkowo ten plugin często wysypuje mi Maxa i wolę po prostu wyeksportować tekstury i załadować osobno, niż ładować je przez niego licencja ta sama (nic się nie dzieje w sprawie Indie i chyba ogólnie już z tego zrezygnowali. Wolą, żeby użytkownicy Indie pobierali ten soft, niż za niego płacili. Widocznie im się to opłaca. Kto bogatemu zabroni wiele rzeczy nie zostało poprawione od poprzednich wersji (forum Autodesku codziennie jest bombardowane pytaniami o poprawki) jeszcze jakiś czas temu jeden facet zajmował się 3ds Max na ich forum i odpisywał na pytania. Potem napisał informację, że przenosi się na inny dział w Autodesku i po prostu ten soft został bez opieki 🙂 Nawet nie wiadomo komu można tam wylać swoje żale. Wygląda to jakby programiści byli wynajmowani z Indii i raz na pół roku za kilka USD dopisywali jakieś funkcjonalności czas uderzać na Blender
  3. Cześć, jestem grafikiem koncepcyjnym w międzynarodowym projekcie medycznym na VR (prosoma.com). Kieruje tam wizją strony wizualnej i przychodzę z prośbą o pomoc bardziej doświadczonych osób w designie modelu postaci pod animacje. Obecnie jesteśmy na etapie tworzenia finalnej koncepcji środowiska i postaci, po 2 latach prototypowania, testów i badań. Poniżej zamieszczam rysunki 2 postaci + wstępny szkic 3D kobiety podesłany przez modelera. Będę wdzięczny za spojrzenie na koncepty okiem riggera/animatora/postaciowca, pomoc merytoryczną i sugestie dotyczące poprawności meshu. Czy istnieją jakieś błędy designerskie, które mogą wyjść przy animacji? Co wymaga szczególnej uwagi jeśli chodzi o animację twarzy i postury tych postaci? Dodam jeszcze, że postać będzie przeważnie unosić się w powietrzu (taka żeńska wersja Yody) i prowadzić pacjenta po światach w VR, terapii etc., a towarzyszyć jej będzie około 2x większy pupil (być może dojdą jeszcze inne postaci). Nasz team ciągle się powiększa więc jesteśmy zainteresowani współpracą z kompetentnymi osobami, które chciałyby pomóc przy kwestiach zw. z animacją, designem, modelami, riggami etc. Dziękuję!
  4. Podobno wystarczy jeden piksel, aby stworzyć dzieło sztuki. Pixselset jest jednak żywym dowodem na to, że ilość przekłada się w jakość. Widać to gołym okiem w naszych modelach 3D, wizualizacjach zewnętrznych i wewnętrznych, filmach, projektach stron www, wszelkich formach drukowanych, a nawet tekstach, które także dopracowane są w… każdym pikselu! Jesteś masterem w 3ds max, V-Ray i Photoshop, umiesz któryś z tych programów na całkiem spoko poziomie albo chcesz rozwijać swoje skille pod naszymi skrzydłami? Wyślij portfolio albo aplikuj już teraz! Zapraszamy całym setem pikseli na raz i i każdym z osobna! Portfolio i ewentualne pytania ślij na [email protected] http://www.pixelset.pl
  5. Cześć, mam pytanie, coś stało się z 3ds'em że nie chce działać, włącza się, ale nie mogę nawet przesunąć okna programu (screen w załączeniu) - Jeśli ktoś ma pomysł, albo wie z czym to może mieć związek i dlaczego tak się dzieje prosiłabym o pomoc..
  6. Hej, chciałbym zapytać (o ile to jest dobry dział) czy jest gdzieś jakiś poradnik po Polsku, jak zrobić układ mapowania? męczę się z tym, i mi nadal nie wychodzi. Chodzi o to że chcę aby na załączonym układzie, były elementy które są obecnie na modelu ale których tutaj nie ma.
  7. Witam serdecznie. Mam problem, otóż uczę się particle effect i napotkałem pewien problem. Stożyłem sobie podłoże, oraz boxa który się po nim przesuwa, chciałem sprawdzić jak zaanimować np. oponę zostawiającą ślad w śniegu. Niestety zamiast jednego spójnego śladu PE zrobiło mi kilka mniejszych zagłębień w obiekcje z którym box się "zderzył" (tak jak na screenie poniżej). https://i.imgur.com/undefined.png Nie potrafię zlokalizować opcji która odpowiadałaby za tworzenie jednego spójnego śladu w podłożu zamiast tych kilku mniejszych. Chciałbym żeby box zostawił ślad wyglądający w ten sposób: https://i.imgur.com/HZ9lCuy.png Ustawienia PV: https://i.imgur.com/pPcEZPY.png
  8. Witam serdecznie, chciałbym zapytać czy ktoś wie czy do 3ds Maxa 2018 istnieje jakiś skrypt do rednerowanie kliku plików? Wcześniej miałem wersję 2016 i skrypt: http://www.scriptspot.com/3ds-max/scripts/mfrender działał świetnie. Niestety pod wersją 2018 nie działa... Jakieś pomysły? Posiada ktoś? Byłbym wdzięczny. Pozdrawiam.
  9. Witam bardzo serdecznie, Ostatnimi czasy rozpocząłem swoją przygodę w 3D. Obecnie używam 3DS Max 2018 + V-ray 3.6. Nie rozumiem jak działa nadanie materiału, zrobiłem na scenie parę kostek aby zobaczyć różnice pomiędzy poszczególnymi materiałami jedne się rozlewają i nabierają różowego koloru. Na scenie są umieszczone dwie "Lampy" w kolorze białym. Nie mam pojęcia skąd te kolory. https://zapodaj.net/8afb8a08d2f79.png.html
  10. Witam, Wie może ktoś czemu po wczytaniu map w materiałach, ustawieniu parametrów (po wyjściu z edytora materiałów) po następnym wejściu zmienia się tekstura i trzeba ją jeszcze raz nakładać? I tak za każdym razem. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
  11. Witam mam problem z ustawieniem sobie interfejsu aby miec pełny widok Chciałabym pozbyć się tego Oto paska po lewej stronie. W załączniku screen. Z góry dzieki za pomoc :)
  12. Witam, nie wiem czy dobry dział ale chyba raczej tak jak nie to sory. Mam dożo różnych (hm.... jak bz to nazwać) części, ponad 200 plików/projektów - chcę je sobie importować jako proxy do jedenj sceny. I tu jest pytanie czy jest jakiś skrypt typu vray list - gdzie są wszystkie elementy jako proxy i że można sobie to przeglądać i ładować do projektu na zasadzie przeciągnij i upuść.(?)
  13. Witam, Aktualnie max 2017 i windows 10. Problem następujący: -pan tool w viewporcie (alt+rolka) działa bardzo wolno- pare klatek na seekundę, nawet w całkowicie pustym pliku -interface się 'przeładowuje', np po wybraniu obiektu, prawy panel 'wypełnia się' ikonkami i funkcjami zamiast pojawić od razu w całości, trwa to jednorazowo 1,5-2,5 sekundy. Przeładowuje sie tak przy zmianie obiektu, przełączeniu selekcji, praktycznie przy wszystkich funkcjach. dodam, że samo przesuwanie viewportu (rolka) działa dużo lepiej, nawigacja view cube 100% płynności, kilkadziesiąt klatek na sekundę nawet przy sporej scenie po ostatnim reinstalu max+ windows wszystko działało idealnie pare dni. Dzisiaj niestety max przestał odpowiadać (pewnie moja wina- zaznaczyłem za dużo obiektów na raz do unwrapu w steamrollerze), Po zamknieciu procesu maxa nie chciał się włączyć. Zresetowałem komputer, max włączył się ale już w spowolnionej mulącej wersji.. Reinstal service pack 3 nie pomógł. Próbowałem reinstal sterowników do karty graficznej, kasowanie 3dsmax.ini, nawet czyszczenie i reinstal pakietow visual c++ Po wczesniejszych probach moge tez powiedziec, ze jest spora szansa na 'naprawienie sie' maxa po przeinstalowaniu i doinstalowaniu service packa, ale rownie spora na to ze po restarcie komputera znow bedzie mulic. Byl bym wdzieczny za jakiekolwiek wskazowki czy pomysly co moge zrobic zeby zaradzic tej sytuacji. dodam, ze problem z muleniem interfejsu i volnym viewportem nie jest delikatny, mocno utrudnia i znacznie spowalnia prace. pozdrawiam serdecznie
  14. Cześć, Jestem w trakcie poszukiwania dobrych tutoriali do vraya. Na pewno wybiorę grantwarwicka, ale prócz tego szczególnie interesuje mnie exterior. Co sądzicie o tej stronie: https://cgwisdom.pl/kurs-wideo/kurs-3ds-max-vray-wykonanie-wizualizacji-domu-jednorodzinnego.html? Trochę szkoda bo wydaje mi się że w sketchupie zrobili ładniejszą wizkę i do tego jest tańsza. Czy możecie coś polecić? Dzięki.
  15. Poszukujemy generalisty 3D - 3ds maxDobra orientacja w programie w każdym jego aspekcie. Poziom średnio zaawansowany +. Praca w zespole - nie zostaniesz sam sobie. Praca w Krakowie. Praca z takimi zagadnieniami: - animacja ogólna, animacja postaci będzie plusem - partikle - modelowanie nieorganiczne, - riggowanie, - materiały, texturowanie, - oświetlanie, - rendering i ogólne pojęcie o passach. Doświadczenie w animacji w AE, będzie dużym plusem. Największym plusem będzie wrodzone nastawienie " jeszcze nie wiem jak, ale się dowiem i zrobię". Azymut na naukę. Grafikę 3D robimy "graficzną", a nie realistyczną. Motion design. Skupiamy się na projektach Virtual Reality. Jeśli jesteś zainteresowany napisz: lukasz[at]berrylife.pl
  16. Witam. Jakiś czas temu bawiłem się nad wymodelowaniem i renderami wg mnie jednego z najładniejszych aut Volkswagena - Scirocco. Efekt końcowy poniżej :) + test niebieskiego lakieru Przed MS'em wyglądało to tak: Dalej:
  17. Kupię 3ds Max'a 2013-2015, ale najchętniej wersję 2014. Kontakt na priv'a jeśli ktoś akurat chce się pozbyć. Pozdrawiam Krzysztof
  18. Firma PCC Polska - Autodesk Gold Partner Zajmujemy się sprzedażą oprogramowania Autodesk - 3ds max, Maya, ... , Firma zleci wykonanie instalacji i konfiguracji farmy renderującej do renderu w 3ds max i V-ray. Miejsce - Wrocław i okolice Forma zatrudnienia - zlecenie, umowa o dzieło kontakt Tomasz Jarmuszczak e-mail: [email protected] tel 601 762936 www.pccpolska.pl
  19. Witam, Zaczynam prace w programie 3ds max i chciałbym się dowiedzieć czy z mojej wizualizacji jestem w stanie uzyskać coś więcej samymi ustawieniami renderu jeśli tak to w jaki sposób? Czy jest to związane z postprodukcją bo zależy mi jak najbardziej na fotorealizmu bo wizualizacja w moim wykonaniu jest tak jakby bez życia :(.
  20. Witam, Klasyczne wnętrze 3ds + vray + PS pozdrawiam
  21. Jak w nazwie tematu.Problem zaczoł się wtedy,gdy dałem "Relax",na siatke modelu.Ale uwaga!Miałem kopie w obj,to same na niej,i to samo na modelu,którego modyfikator relax,nie dotyczył.Im bliżej renderuje,tym szwy textury sa mniejsze,im dalej,tym większe,w obydwu podanych render'erech. W 3d coat,nie ma szwów,a viewporcie,w 3ds,też,nie ma szwów,uv,perfekcyjnie ustawione na brzegach. PS.Jak robie screena,to jakby jest efekt "Illuzi",podwaja się pewna część obrazu. Może sterowniki? Zbugowane Screeny i rendery. http://www.mediafire.com/download/hbgbpxr5v8spaaq/Files.rar
  22. Firma CYBID z Krakowa pilnie poszukuje animatora 3D na umowę-zlecenie Wymagania: - Doświadczenie w animacji szkieletu postaci (najlepiej ludzkiej) w programach 3ds Max lub Blender - Wymagane posiadanie własnego w/w oprogramowania Kontakt: Mail: [email protected] Telefon komórkowy: +48601497132
  23. chcialbym sie pochwalic moja ostatnia praca :) mile widziane komentarze i oceny . chce robic wiekszy progress i poslucham jakis dodatkowych sugesti 3ds max 2015 + PS CS6 + V-ray 2.30 1. 2. 3.
  24. Czy jest jakiś sposób żeby masowo prze-konwertować pliki dat (około 6000 - (6 tyś)) do jakiegoś softu od autodesku? Typu maya lub 3ds max.
  25. Witam, Wczoraj zacząłem dłubać nissana GT-R :) Zderzak jeszcze do dokończenia. Nadkole prawie skończone. Mam ferie, więc sporo wolnego czasu :D Jutro może podziałam trochę więcej ;) Model robiony w 3ds Max i renderowany w V-ray.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności