Skocz do zawartości

Znajdź zawartość

Wyświetlanie wyników dla tagów 'hdri' .

  • Wyszukaj za pomocą tagów

    Wpisz tagi, oddzielając je przecinkami.
  • Wyszukaj przy użyciu nazwy użytkownika

Typ zawartości


Forum

  • Max3D.pl
    • Aktualności (mam newsa)
  • Grafika
    • Work in progress (WIP)
    • Galeria
    • Animacje
  • Dyskusje
    • Hardware
    • Dyskusje o grafice
    • Wolne dyskusje
    • Komentarze, propozycje ...
  • Pytania i odpowiedzi
    • 3ds max
    • Maya
    • Blender
    • Sculpting
    • Cinema 4D
    • Inne
  • Ogłoszenia
    • Praca Oferowana (bez ogłoszeń FREE)
  • Archiwum
    • Archiwum (2000-2019)
    • Konkursy

Szukaj wyników w...

Znajdź wyniki, które zawierają...


Data utworzenia

  • Od tej daty

    Do tej daty


Ostatnia aktualizacja

  • Od tej daty

    Do tej daty


Filtruj po ilości...

Dołączył

  • Od tej daty

    Do tej daty


Grupa podstawowa


Miasto

Znaleziono 22 wyników

  1. Cześć, pomyślałem, że podzielę się z Wami moim ostatnim projektem. Moim zadaniem było wymodelowania pickupa dla klienta (Squir), jednak auto na tyle mi się spodobało, że zdecydowałem się je wyrenderować, szczególnie, że uzbierało mi się kilka fajnych mapek HDRI i głupio by było, żeby się marnowały. Zmieniłem kilka rzeczy, tj. wstawiłem bardziej współczesne i szersze opony, usunąłem zderzaki oraz zmodyfikowałem lekko tylne zawieszenie i wydech, a efekt tych zabiegów możecie zobaczyć poniżej :) "Sunny Day" "Industrial" Modeling, shading, oświetlenie i rendering: Piotr Luziński Model (w wersji klasycznej) można kupić na: Squir.com HDRI oraz tła: Onur Dursun ("Sunny Day"*) & CGI Plates ("Industrial") *mapka nazywała się "Duron Automotive Essentials 1", ale z jakiegoś powodu zniknęła ze sklepu Pozdrawiam.
  2. Witam, mam problem z jasnymi pixelami typu ziarno. Render Vray, dome light +hdri. Próbowałam: HSph, subdivs (50-80), interp. samples, brute force, retrace treshold, vray lught> sub 2000 + samples size 0,002 oraz vray>environment > color mapping > sub-pixel mapping. Przyznam, że brakuje mi pomysłów na dalsze próby pozbycia się przejaśnień takich jak tu: https://ibb.co/k5Zm7k https://ibb.co/diNpSk
  3. Witam, czy możliwe jest żeby przy renderze widoku ortogonalnego była widoczna mapa HDRI? Z góry dzięki
  4. Witam. (3ds max2012 - vray adv 2.20.02) Nie wiem czy w 3dsmax jest to w ogóle możliwe. Ale zależy mi na wymianie nieba (HDRI) które widzimy przez cos transparentnego po finalnym renderze. Czy jest możliwe wymienić niebo, które znajduje się za przeszkleniem, po prostu widzimy niebo znajdujące się za szybą, chce wymienić tylko niebo znajdujące się za nią zachowując przy tym szybę i jej odbicia. Wymiana reszty nieba (część którą widzimy bezpośrednio) nie stanowi żadnego problemu. Czyli czy jest np możliwe wyrenderowanie sceny z totalnie wycietym backgroundem? (nie czarnym tylko wyciętym) Albo czy istnieje jakies inne rozwiązanie?
  5. Witam, Mam dwa osobne pytania odnośnie szumu i głębi ostrości w Blendrze (oba w Cycles). Mam nadzieję, że pomożecie:) 1. Gdy ustawiam jako źródło światła mapę HDRI, to strasznie, ale to strasznie zwiększa się szum w renderingu. Rozumiem, że mogę zwiększyć ilość próbek (sampling), ale czasem trzeba naprawdę dać niezwykle wysoką wartość aby to zatrybiło. Z polskiego tutoriala się dowiedziałem, że tak się dzieje, gdy źródło światła jest poza "kamerowaną" sceną, no ale światło z HDRI to nie jest jakiś specjalny wymysł. Macie jakieś sposoby, pomysł, jak redukować ów szum przy rozsądnym czasie renderingu? 2. Głębia ostrości jest prosta do wygenerowania w Cycles. Ale mam wrażenie, że ona jest średnio realistyczna bo wydaje mi się, że jest kompletnie liniowa. To znaczy brak jej głębi. W rzeczywistości, gdy powiedzmy ustawiam przysłonę 5.6, ostrość mam na głębokość kilku centymetrów (no to zależy od odległości punktu ostrości, ale na razie daję sobie z tym spokój) i dopiero od pewnych wartości zaczyna się obraz rozmywać. W Blenderze natomiast ostrość jest jakby ustawiona punkt i od razu się rozmywa. Czy jest jakiś sensowny sposób na ustawienie głębokości głębi ostrości? Dodam, że nie udało mi się zmusić Blendera do korzystania z głębi przy użyciu przysłony, niezależenie od ustawień wielkości sensora, odległości itd...
  6. Hej, w renderowaniu jestem totalna noga, więc zwracam się z pomocą tutaj. Udało mi się wypocić coś takiego: Od czego zależy pod jakim kątem i gdzie odbija się HDRI map? Co zrobić, żeby np. odbijała się niżej kuli i pod innym kątem?
  7. Cześć, Męczę się już ładne parę godzin z ustawieniami oświetlenia sceny. Myślałem, że się obędzie bez waszej pomocy, jednak czas mnie goni a robota nie idzie, poddałem się i proszę Was o jakieś cenne rady :( Zatem tak jak w tytule świecę vray sun'em i mapą hdri(domelight) chciałem uzyskać efekt zachodzącego słońca wiec cienie muszą być dość ostre. Tutaj pojawia się mój problem. Na mapie hdri mam zachód słońca dodatkowo ustawiłem w miare możliwość vray sun z punktem słońca na mapie jednak cienie dalej się rozjeżdżają... Z góry dzięki za pomoc. pozdr [ATTACH=CONFIG]91740[/ATTACH]
  8. cześć. Robię ujęcie jak w załączniku i natrafiłem na małe przeszkody. 1. Mapa hdri wyświetla się tylko do połowy (czerwone strzałki). Czy można ją jakoś rozciągnąć tak aby zapełnić czarne luki, które też wychodzą na odbiciu w szybach? 2. Chciałbym żeby w odbiciach było widać budynki z naprzeciwka (żółte strzałki). Problem polega na tym, że nie mam ich wymodelowanych, chcę je dodać wstawiając obrazek. Jak to wygląda w praktyce? Czy dodać je w postpro na kanale reflect, czy może wstawić już teraz jakiegoś plane'a z tym obrazkiem? 3. Czy jest taka możliwość żeby mapa hdri obijała się w szybach (tak jak teraz) ale była nie widoczna w scenie (najlepiej na kanale alpha)? Jeżeli tak jak to zrobić? z góry dzięki za odpowiedzi pozdr
  9. Witam, Chciałbym sie podzielic z Wami projektem, ktory stworzylismy wspolnie w ArsThanea dla naszej grupy SYZYGY. Koncept - Patryk Habryn i Krzysztof Rosłan Modele i sculpt - Daniel Komuda Model tabletu - Anna Mierzejewska Lighting , Shadery i rendering - ja ;) Retusz - Karol Klonowski i Karol Kołodziński Wszystko pod czujnym okiem Pioniera ; ) Soft: 3dsMax, Modo, Vray, HDRiLightStudio, Zbrush, Photoshop Client: Syzygy Group CEO: Marco Seiler Creative Production Studio: Ars Thanea Executive Creative Director: Peter Jaworowski Art Director: Peter Jaworowski, Karol Kolodzinski Lead 3D Artist: Piotr Kolus 3D Artists: Piotr Nowacki, Daniel Komuda, Anna Mierzejewska Digital Artists: Karol Klonowski, Karol Kolodzinski Concept Artists: Patryk Habryn, Krzysztof Roslan Production Director: Marcin Molski Dzieki ! Detal: Podglad z HDRi Light Studio (v4) Koncept:
  10. Witam Potrzebuje pomocy od jakiegoś czasu próbuje się sam uporać z tym problemem ale nie przyniosły żadnych efektów. Problem tkwi w Environment'cie, kolorystyka w renderze jest nieco matowa i staram się zaleźć rozwiązanie tego problemu. Oto przykład panoramy i render'u: Proszę o pilną pomoc.
  11. Mam problem ze scenką, którą oświetlam vray sun i vray dome light'em z umieszczoną tam hdr'ką. Światło przechodząc przez szkło zostawia dziwne jasne plamy na roletach. Próbowałem temu zaradzić na wszelkie możliwe sposoby dla mnie znane, jednak bez rezultatu. Zwiększenie jakości irradiance map nie pomogło, a jedynie zmniejszyło świetliste punkty, w vray dome zwiększenie ilości photonów podobnie nic nie zmieniło, jedynie wnętrze budynku było bardziej rozjaśnione, próbowałem zwiększyć jeszcze subdiv. w dome light, ale też bez rezultatu. Scenkę stworzyłem specjalnie aby czegoś się nauczyć, jednak zupełnie nie wiem jak sobie z tym poradzić. Dzięki z góry za jakąkolwiek pomoc w zniwelowaniu tych błędów. A u dołu ustawienia renderera (Vray 2.0 ) i miniaturka renderu. [ATTACH=CONFIG]86779[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]86780[/ATTACH]
  12. Witam, jestem nowy na forum mam nadzieje że za to nie zostanę zjedzony :). Mam pytanie jak w temacie, wczytuje swoją mapę HDRI lecz jest ona kosmicznie wielka tzn obicia na szybie są nie widoczne, a na przedmiotach jest to znacząco nie w skali. Jest jakaś szansa aby to zmienić? Dodam że robiłem scenę na podstawie: http://www.aleso3d.com/blog/?p=637 Wszelka pomoc mile widziana!
  13. Ktoś wie jak zrobić żeby tło było wyraźne ??
  14. Witam!Mam problem,czemu mimo używania odpowiednich ustawień vray'a ,obrazów hdri,itp.jakość renderu jast słaba?;(Od czego zależy realistyczność?Co należało by zmienić w załączonym zdjęciu?[ATTACH=CONFIG]83995[/ATTACH]
  15. Witam ! Pytanie jak w tytule - jak się robi HDRI Enviroment Map. Interesuje mnie cały proces od strzelania pojedynczych fotek po sklejanie wszystkiego do pliku .hdr lub .exr. Szukałem przez google, ale znalazłem tylko coś pstrykaniu fotek otoczenia odbitego w lustrzanej kuli, to chyba nie wszystkie dostępne techniki. Interesuje mnie jak się robi sferyczne , kątowe, sześcienne mapy. Podrzucajcie linki, z góry dzięki
  16. Jest sobie taka scenka: Uploaded with ImageShack.us Chcę ją oświetlić przez HDRI. Sprawa wygląda nast. (renderuję w Mental Rayu): W slocie environment mam pewną mapkę HDRI, która tworzy refleksy na samochodzie. W scenie występuje światło typu Sky, również z przypisaną w/w HDRką do oświetlenia i po to żeby obiekty rzucały cienie. Jak mam już miejsce na mapę środowiskową zajęte, a nie chcę żeby w tle wyświetlała mi się HDRka, która wygląda mi brzydko, to stworzyłem dookoła powiedzmy taki sobie pierścień, do którego przypisałem obrazek z tłem. Rzecz jest w tym, że owy pierścień zasłania światła płynące z HDRek. We właściwościach renderingu zaznaczyłem "Force 2-sided", żeby uniknąć jaj w stylu prześwitującej podłogi, i podejrzewam że to moze być źródłem moich problemów. Jakim sposobem zrobić, aby ten mój obiekt nie był widoczny dla świateł i ich nie zasłaniał, a jedynie wyświetla tło? Można to rozwiązać inaczej?
  17. Czołem, cały dzień dzisiaj to męczę i dalej nie wiem co jest nie tak. Ten sam problem mam zarówno na maksie 2011, jak i 2009. Na obu mam Vray 1.5 sp4a (lub 5 na 2011) zainstalowane. Całe oprogramowanie legalne. Uploaded with ImageShack.us Scena (>> LINK DO SCENY ) jest prosta jak budowa cepa. VrayPlane, kilka boxów, 1 vray light (dome) z podpiętą do niego mapką HDRI (nr.3 z kolekcji Vis-People darmowych do testów). Ta sama mapka wrzucona w slot Environment. Multiplayer mapki (w ustawieniach jej samej, czyli w material edytorze) x35 Color mapping: Reinhard, gamma 2.2, 1, 1. I kompletny brak cieni kierunkowych. Co robię źle? ma ktoś jakiś pomysł bo mnie już szlak trafia obustronnie. Cały ten setup daje takie samo praktycznie oświetlenie jak by tej HDRI nie było w ogóle. Jedyny jej wpływ, to przy niskich mnożnikach intensity daje jakieś zabarwienie - ale wygląda to bardziej na średnią z całej mapki niż realne oswietlenie bazujące na informacji z HDRI.
  18. Witam mam tutaj render sceny jak w temacie.Proszę o podpowiedź co zrobić aby poprawić na ile się da jej wygląd szczególnie w kwestii materiałów i oświetlenia. Do oświetlenia użyłem mapy hdri w enviroment i skylight.Wszelkie komentarze mile widziane. Pozdrawiam.
  19. Witam, zaczynam dopiero zabawe w Vray-u i mam takie pytanie gdzie moge znalezc opcje odpowiedzialne za skale mapy? Wstawiam mape HDRI ale po renderze wszystko jest za duze, chcialbym zeby byla ona troche zmniejszona, aby np. drzewa dopasowac do skali danej sceny. z gory dzieki za odpowiedz. pozdro.
  20. Darmowych materiałów nigdy za wiele. Użytkownik o nicku zbyg zamieścił w serwisie deviantArt tutorial dotyczący tworzenia map HDRI oraz zamieścił 3 paczki z mapami wykonanymi przez siebie do pobrania za darmo. Materiały do newsa: Tutorial Paczka #1 Paczka #2 Paczka #3
  21. Witam, Na załączonym obrazku zaznaczyłem obszar, który powoduje problemy. Wygląda to tak jakby ustawienia parametrów odpowiedzialnych za antyaliasing były niewystarczające. Render pochodzi z silnika v-ray, w mapie odbić hdri, światło stożkowe. Pytanie polega na tym, gdzie jest błąd, co skopałem? Na pierwszy rzut oka wydaje się, że podniesienie jakości antyaliasingu powinno rozwiązać problem. Próbowałem różnych filtrów, różnych ustawień próbkowania, ale może coś przeoczyłem lub o czymś nie wiem. Może mapa HDRI jest słabej jakości? (zajmuje około 9 mb). http://galeria.awardspace.us/index.html
  22. Witam, tytuł mówi sam za siebie więc po więcej szczegółów zapraszam pod poniższego linka: http://www.cg-cars.com/forum/showthread.php?t=5972 Nie da się ukryć, że warto ściągnąć ponieważ mapki z tej strony są przeważnie w bardzo dobrej jakości. Przy okazji chciałbym podpowiedzieć, że podobną promocję można znaleźć również i tutaj: http://www.hdri-locations.com wystarczy tylko wejść w zakładkę "free sample". Pozdrawiam :)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności