Skocz do zawartości

Znajdź zawartość

Wyświetlanie wyników dla tagów 'poczatkujacy' .

  • Wyszukaj za pomocą tagów

    Wpisz tagi, oddzielając je przecinkami.
  • Wyszukaj przy użyciu nazwy użytkownika

Typ zawartości


Forum

  • Max3D.pl
    • Aktualności (mam newsa)
  • Grafika
    • Work in progress (WIP)
    • Galeria
    • Animacje
  • Dyskusje
    • Hardware
    • Dyskusje o grafice
    • Wolne dyskusje
    • Komentarze, propozycje ...
  • Pytania i odpowiedzi
    • 3ds max
    • Maya
    • Blender
    • Sculpting
    • Cinema 4D
    • Inne
  • Ogłoszenia
    • Praca Oferowana (bez ogłoszeń FREE)
  • Archiwum
    • Archiwum (2000-2019)
    • Konkursy

Szukaj wyników w...

Znajdź wyniki, które zawierają...


Data utworzenia

  • Od tej daty

    Do tej daty


Ostatnia aktualizacja

  • Od tej daty

    Do tej daty


Filtruj po ilości...

Dołączył

  • Od tej daty

    Do tej daty


Grupa podstawowa


Miasto

Znaleziono 20 wyników

  1. Co robię jest w sumie w portfolio, ale chodzi mi raczej o: a) web design (ui) b) ilustracje 2D c) ikonki, banery, arty na koszulki i tego typu grafikę Otóż jestem sobie tym słynnym początkującym w firmie z podejściem "będzie do portfolio" i chciałabym kiedyś ten stan rzeczy zmienić : D Już ponad miesiąc bawię się tam z robieniem grafik i ilustracji od 0 w Kricie/PS/Ilustratorze i AI i jego obróbką. Co jakiś czas zrobię też logo i rzeczy w tym stylu i zastanawiam się czy z moim skillem jest w ogóle szansa na pracę "za pieniądze" i jeśli tak - za jakie jako początkujący? Z wykształcenia to jestem programistą/elektronikiem, ale pasjonuję się artem i chciałabym "dotknąć trawy" i dowiedzieć się, czy jednak nie szukać pracy zgodnie z nim, czy może jest dla mnie nadzieja na utrzymanie jako artysta. Załączone prace to jakieś robione przez mnie od 0 w ostatnim czasie, coś konkretniej mam w profilu, ale pytanie jak najbardziej uniwersalne.
  2. Jako nowa osóbka witam wszystkich cieplutko na forum 😄 Chciałabym w końcu wystawić swoje prace na porządną, brutalną i bezlitosną krytykę XD Swoją przygodę z digital paintingiem zaczęłam jakieś 1,5 roku temu, a od tego czasu wkręciłam się niemiłosiernie i z tym też próbuję powiązać swoje plany na przyszłość, więc shit's getting serious. Do każdej pracy, tworzonej na przestrzeni tego 1,5 roku będę dodawać krótki opis, z wnioskami i tak dalej. Jeśli dopatrzycie się czegoś - ciśnijcie, na tym właśnie mi zależy 🙂 Listopad 2016 Tutaj moja pierwsza na poważnie poważnie praca. Robiona jeszcze w Corel Painterze. Miałam zerowe pojęcie o teorii koloru, proporcjach twarzy, i tak dalej - portret rżenięty ze zdjęcia. Chciałam chyba wypróbować tyle brushy ile się dało, efekt jest jaki jest. Mam nadzieję, że w miarę ze scrollowaniem będzie coraz lepiej ;D Listopad 2016 Lecimy dalej. Tutaj moje pierwsze study z anatomii, na postawie moich własnych dłoni. Próbowałam bawić się kolorami, co prawda bez wiedzy o teorii. Obecnie chyba jedyne co mi się tutaj podoba, to blendowanie na wierzchu 3 dłoni. Dałam się wciągnąć pędzlowi mieszającemu, zapewne stąd te postrzępione cienie nijak oddające fakturę skóry. Grudzień 2016 Łuu, moje pierwsze enviro... XD Robione na jakiś głupi konkurs szkolny, stwierdziłam że I'll give i a try i wyszło nijak. Perspektywa atmosferyczna siada - teraz wiem, ze żeby ją oddać trzeba stopniowo wpasowywać elementy z tło, a nie zmniejszać ich nasycenie (?? xD). Grudzień 2016 Tutaj znowu coś tradycyjnego. Ćwiczenia anatomii z zabawą pędzlami w photoshopie. Maj 2016 Drugie enviro. Próba matte paintingu, stosowania efektów, no - wyszło nijak, ale znowu się czegoś nauczyłam (skały, góry ;_;). Po zrobieniu tej pracy przestałam cieniować czarnym XD Czerwiec 2016 Tutaj w ogóle zaczęłam ogarniać jakiekolwiek podstawy. Przestałam używać fikuśnych brushy tam gdzie nie trzeba, zdaje mi się, że nauczyłam się wybijać elementy do przodu stosując kontrast z tłem, i dałam jakąś normalną perspektywę atmosferyczną, zastosowałam znane elementy dla pokazania skali. Czerwiec 2016 Pierwszy design propsów (?) 2d. Z perspektywy czasu stwierdzam, że chyba w to pójdę, bo mam do tego coś. Czerwiec/lipiec 2016 Landscape inspirowany Mononoke Hime, z tej animacji zainspirowałam się też kolorystycznie i stworzyłam paletę. Próbowałam ustalić focal point przez kontrast barwny, odkryłam też fakturowane brushe 😄 Sierpień 2016 Faza na "Futu.re" pana Glukhovsky'ego, więc musiałam też namalować protagonistę. Dużo zabawy efektami i przekszyałceniami. Tylko ten motion blur 😄 Wrzesień 2016 Stwierdziłam, że fajnie będzie trochę poeksperymentować i refką było moje selfie. Wyszło całkiem fajnie przez tą grę światła, a przy okazji poćwiczyłam walor i anatomię 🙂 Pazdziernik/listopad 2016 Ilustracja do opowiadania Lovecrafta. Zainspirowałam się troszkę starymi rycinami, no i wyszło tak: Troszkę bardziej pod plakat 😄 Pózniej miałam dość mocną przerwę, bo zamiast robić do szuflady działałam w studio. W międzyczasie wpadło kilka zleceń, między innymi to: Luty/marzec 2017 Jakikolwiek końcowy efekt jest, sporo się nauczyłam. W zamyśle miała być to Ciri według moich "widzimisię", więc wzięłam trochę z książki, trochę z głowy. Marzec/kwiecień 2017 Moja ostatnia praca, pierwsza "prywatna" z wykorzystaniem softu 3d (daz). Inspiracja Guim Guimaraesem i blade runnerem - starałam się trafić w cyberpunkowe klimaty dorzucając do tego pinup. Póki świeże, jestem zadowolona 😄 Soft 3d jest niezwykle pomocny, ale trzeba mieć gdzieś z tyłu głowy, że nie jest substytutem dla fundamentalsów, których i tak trzeba się nauczyć 😉 Dorzucę jeszcze ostatnie study z koloru - ""Miss Elsie Palmer" Johna Singer Sargenta. Wniosek jest taki, że robię za mało i za długo - trzeba robić więcej i mniej dziubdziać. Stąd też zakładam ten wątek, który ma być poniekąd takim motywatorem 😄 A trzeba się ostro cisnąć, póki na głowie mam tylko szkołę 🙂 Cheers!
  3. Witam wszystkich i chyle czolka mistrzom i wicemistrzam maxa... Wiecm mam pytanko od jakiej ksiazki zaczac nauke 3d studio maxa ostanio probowlame heh po uprzednim przegladnieciu maxa cos zrobic jakis tutorial a to sie lapalem za glowe to za samochcod heheheh no i wsyzslo z tego tyle ze w ostatecznosci mialem chcec rozwalenia czegos z nerwow :) no ale powaga jaka ksiazka bedzie dobra cos z pozycji heliona mozecie mi polecic ? 3d studio max 4 biblia warta ta ksiazka jest swojej ceny???? no i gdzies po jakim czasie mozna sie zabrac za modelowanie przykladowo czlwieka samochodu i innych roznych rzecz :P dzieki i pozdrowionka dla wszysktich .
  4. Dzień dobry, Po ukończonym kursie na digitaltutors o tytule "Introduction to Character Rigging" i stworzeniu notatek które zajęły mi 27,5 kartek A4 w notatniku postanowiłem stworzyć ponownie rig, ale tym razem na modelu, który wymodelowałem w innym kursie samodzielnie, a nie dostałem gotowy pod rig. Tworząc ten rig wykorzystałem tylko notaki, które sporządziłem w trakcie trwania kursu "Introduction to Character Rigging". Czy mógł by ktoś to ocenić i wypowiedzieć się o nim w dwóch zdaniach? Mój cel to "wyrigowanie" jeszcze z 2-3 postaci wedle moich notatek, aby nabrać wprawy, a potem dalsza nauka bardziej skomplikowanych rigów. Zamieszczam załącznik do pobrania MAYA http://www54.zippyshare.com/v/NpGIeral/file.html Podgląd:
  5. Witam, Mam problem z 3dsMax po wgraniu (V-ray adv 3.40.01 for 3ds Max 2017). Kiedy wchodzę do Edytora Materiałów nie mam podglądu materiałów (miniaturki z materiałem tylko garnuszek). Podkreślam, że jestem totalnie jeszcze zielona jeśli chodzi o jakiekolwiek ustawienia i robię je ,,na czuja". Proszę o pomoc.
  6. Witam serdecznie! Chciałbym poinformować, że na forum jest pewien użytkownik (celowo nie podaję nicku), który czy to w PW czy na e-mail wysyła wiadomość, że ma dla nas robotę i chce się skontaktować przez Skype. Dla początkujących, którzy szukają zleceń może być to super wiadomość, jednak z czasem okazuje się, że nie jest tak fajnie: 1. Koleś wysyła masówki do dużej ilości użytkowników jak leci. 2. Prosi o kontakt w celu ugadania szczegółów. 3. W trakcie rozmowy prosi rozmówcę o jakieś swoje przykładowe prace/portfolio/informacje podstawowe o sobie. I w tym momencie zaczyna się cała zabawa. Koleś prawdopodobnie nie patrzy na to co mu wysyłacie. Ja mu wysłałem swoją stronę ze swoimi pracami oraz z informacjami o sobie (wiek, studia itp. to o co pytał akurat wszystko było wytłuszczone, więc siłą rzeczy mógł zauważyć). Po chwili, gdy już otrzymał tę stronę zapytał o wszystkie informacje, które na niej były. Potem dodał, że moje prace w ogóle go nie interesują. Szczyt chamstwa i debilizmu? Możliwe.... ale kim jest naprawdę ten Pan "x"? Otóż jest to pracownik "firmy" a w zasadzie "podfirmy" (jak to sam ujął), która wykonuje różne zlecenia dla dużych firm a przede wszystkim szkoli grafików. Nie ma co się nastawiać na zarobek, bo oczywiście Ty NICZEGO NIE POTRAFISZ. MY ciebie nauczymy i może za jakiś czas będziesz pracował w tej branży, póki co nie nastawiaj się na kasę. Koleś podał nazwę tego cyrku, w którym pracuje jednak momentalnie po chwili dodał, że nie ma szans, by cokolwiek znaleźć o nich w Internecie. Koleś naprawdę może wejść do głowy młodego grafika i nieźle zmieszać go z błotem. Panie i Panowie z czystej autopsji Wam mówię - nie przejmujcie się ścierwem, które porównuje Was do gów**, uczcie się na własną rękę, pokazujcie znajomym swoje prace, cieszcie się z ukończonych projektów. Każdy ukończony projekt to milowy krok w Waszym rozwoju. Doskonale zdaję sobie sprawę z tego jak ważna jest motywacja na tym początkującym poziomie, dlatego UPRZEDZAM Was, by za wszelką cenę nie dać się sprowokować. Koleś kontaktował się ze mną drugi raz, bo miał mój e-mail w bazie. Wstyd się przyznać ale po pierwszej rozmowie z nim pamiętam (to było jesienią ubiegłego roku), że dwa dni byłem przybity i miałem cholernie duże wątpliwości czy kontynuować naukę 3D czy zaczynać od początku z czymś innym. Motywację można stracić w ciągu kilkunastu sekund a zyskać można ją po naprawdę długim czasie, więc uważajcie! Serdecznie wszystkich pozdrawiam! PS Zainteresowanym mogę podać dane, które tutaj pominąłem na PW.
  7. Witam, Na imię mam Piotr, mam 19 lat i dopiero zaczynam zabawę z 3d. Bardzo zależy mi by zostać 3d character artist, to jest ta droga którą zdecydowałem się podążać. Poniżej przedstawiam moje pierwsze prace. http://i.imgur.com/XIhdnXw.png http://i.imgur.com/iPfeiE6.png http://i.imgur.com/Dbqm7uv.png http://i.imgur.com/1nx4YA7.png Przy okazji chciałbym zadać kilka pytań odnośnie tworzenia postaci. 1. Czy jest sens tworzenia modeli low poly na początku, czy może zawsze zaczyna się od high poly, a potem schodzi się na low poly (retopologia, chyba tak to się nazywa:D) 2.za tekstury zabieramy się po low czy high poly? chodzi o rozkładanie siatki 3.czy dobrym pomysłem jest nauka tworzenia otoczenia, mimo, że celem jest tworzenie postaci? Czy może lepiej się skupić od razu na tworzeniu postaci? 4.mniej więcej wiem na czym muszę się skupić jeśli chce tworzyć postacie, czyli anatomia,teksturowanie(wraz z rozkładaniem siatki),tworzenie high poly i low poly(tu mam jedno ale..), podstawowe zasady animacji(jak postać ma się odzywać to zrobić jej jamę ustną :D itd.),render,sculpt i jeszcze 10x anatomia :D 5.tutaj miejsce na moje "ale" odnośnie high i low poly. wiem, że reguła jest taka HighPoly-->LowPoly, low poly to 20k tris mniej więcej z tego co wiem(mogę się mylić) ale czy high poly ma jakieś ograniczenia, czy tworząc model high poly mamy nieograniczoną ilość polygonow do wykorzystania czy może nie? 6.jakie różnice są między teksturami różnych rozdzielczości? Na razie tyle pytań pamiętam, mimo tych pytań, prosiłbym jeszcze o jakieś sugestie i rady, dla początkującego. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
  8. Przede wszystkim dawno mnie tutaj nie było, chciałbym powitać wszystkich forumowiczów i poprosić Was o pomoc. Od jakiegoś czasu interesuje się grafiką, ale w moim przypadku problem jest taki, że nie potrafię porządnie zasiąść do jakiegokolwiek projektu, ponieważ brak mi motywacji i pewności siebie, chciałbym żebyście rozwiali moje wątpliwości i odpowiedzieli na kilka pytań, które mam nadzieję ułatwią mi kolejne podejście. Pytania dotyczą game artu, leven designu. Dla was to bułeczka z masełkiem, a dla mnie to dobry teoretyczny kopniak na start w moją leniwą d**e. Na polycount i innym forach jest pełno wątków, w który ludzie umieszczają swoje prace z silników do gier (UDK, CRYengine), z mega fajnym klimatem, efektami pyłu, brudu, ciepła od ognia, wszystko jakby wyszło prosto z pieca ;) A pytanka są następujące: 1. Jaki silnik polecacie na początek czy może każdy jest dobry na start? 2. Jaki jest workflow przy projektowaniu takiej sceny (level design - bardziej klimatyczne interiory). 3. Jakich zasad powinien się trzymać każdy dobry level designer ? 4. Ile poly powinny mieć modele ? Jakie są ograniczenia i nakazy techniczne narzucane przez silniki ? 5. Jakich rozmiarów tekstur powinno się używać i od czego jest to zależne, z jakich mapek powinno się najczęściej korzystać i gdzie je tworzyć (photoshop, crazyBUMP wystarczy) ? 6. Jak stworzyć takie efekty jak pył, ciepło, ogień, wilgoć ? 7. Czy zawsze trzeba robić high poly, wypalać mapki i narzucać to na low poly ? Nie można tak po prostu wrzucić do silnika oteksturowanego high poly ? Jestem świadomy, że pytania są na poziomie raczkującego NOOB'a, ale jestem pewien że jak to sobie ogarnę w głowie to wszystko pójdzie ładnie z górki. Mój problem jest taki, że mam dużo teorii, ale nie potrafię tego złożyć do kupy (nadmiar informacji), nie wiem jak to krok po kroku trzaskać, żeby szło ładnie i gładko a chciałbym się trzymać ogólnie przyjętych zasad żeby szybko levelować ! Proszę o nie odsyłanie mnie do teoerii z google'a, odwiedziłem masę stron (digital tutors, 3dtotal, evermotion, lynda), ale nie mogłem znaleźć tam żadnego videotutoriala, rozwiałby wszystkie moje teoretyczne problemy, chyba że uważacie że któryś tutorial jest na prawdę warty obejrzenia od deski do deski to z chęcią przyjmę link do takowego. Gdyby ktoś z was miał jeszcze jakiekolwiek porady, tipsy dotyczącego game art'u, swoje spostrzeżenia na ten temat to chętnie o nich poczytam. Z góry dziękuję wszystkim za poświęcony czas :)
  9. Witam! Jakiś czas temu (ok miesiąc) zacząłem zabawe z maxem, jako że są wakacje postanowiłem nauczyć się czegoś przydatnego w wolnych chwilach ;) To mój debiut, czekam na opinie ^^ 3dmax+vray
  10. Witam, Witam ! Jak pisałem w innym wątku, forum przeglądam od niedawna. Zmotywowaliście oraz zainspirowaliście mnie do własnego działania. Dotychczas zajmowałem się jedynie klasycznym malarstwem oraz rysunkiem, czasem web design. Tak więc proszę o jak najwięcej porad dla początkującego (Tutoriale, pędzle, tekstury, techniki i inne). Ogólnie studiuję malarstwo, wcześniej liceum plastyczne. Jakieś pojęcie o anatomii, perspektywie, światłocieniu oraz kolorystyce mam. Poniżej wstawiam pierwszą w życiu pracę "namalowaną" całkowicie w PS. Zdaje sobie sprawę, że przesadziłem z fakturą oraz efekcikami. Po prostu po raz pierwszy znalazłem ciekawe pędzle i chciałem wypróbować wszystko :) Obecnie nie mam tabletu więc staram się coś stworzyć myszką, troszkę nieporęcznie. Pierwszy surowy szkic (pędzel to zwykły okrąglak): Dalej zabawa i efekciki: Tak, aby nie przychodzić z pustymi rękoma. Pozdrawiam
  11. Gość

    Hybridd

    Cześć, jestem tu nowy. Na poważnie staram się malować od roku, mimo że jest to stricte dla przyjemności, staram się rozwijać moje umiejętności oraz technikę i proszę was o konstruktywną krytykę. Fascynuje mnie concept art i nim się inspiruję, chcę zmierzać w tym kierunku. Obrazy w tym poście pochodzą z referek.
  12. DavePriva

    Co i jak?

    Witam. Przepraszam, że tworzę nowy wątek. Chciałbym się nauczyć tworzyć grafikę. Jednak kompletnie nic o tym nie wiem. Nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. O co chodzi z tworzeniem w 3ds max + photoshop? Dysponuję 3ds maxem, ale nie wiem jak go używać. Tutoriale, które znajduje są zbyt trudne jak na totalnie początkującego. Najchętniej dowiedzialbym się krok po kroku od czego zacząć, co nacisnąc, aby powstało "coś". Za rok będę musiał dokonać wyboru związanego z pójściem na studia. M.in. dlatego chciałbym poznać grafikę komputerową, aby zastanowić się czy nie pójść w tym kierunku. Bardzo proszę o porady! 3ds maxa odpaliłem dzisiaj 1 raz w życiu. Pozdrawiam. PS: Rysuję jak kura pazurem :(
  13. Gość

    Tutoriale dla początkujących.

    Jestem początkującym użytkownikiem 3ds max (zaczynam od 0) i chciałbym uzyskać pomoc w nauce. Sądzę iż najszybciej nauczę się podstaw z przyjaznych tutoriali. Tutaj prośba: proszę o polecenie mi (najlepiej z linkami i w wersji angielskiej) najlepszych tutoriali dla początkującego. Jeżeli uważacie że tutoriale to słaby pomysł na naukę, to poproszę o wskazówki "jak ugryźć temat" od strony początkującego. Aha i używam wersji 3ds max 2010
  14. Witam Posiadam tablet wacom który wykorzystuje przede wszystkim do modelowania, sculpting, itp. Od jakiegoś czasu mam ochotę narysować sobie sam referencje jakiejś postaci (wojownik, mag, ...) i ją "ożywić". Kiedyś bardzo dużo rysowałem, mówili mi, że mam talent :P Moim marzeniem i celem jest osiągnąć takie oto rezultaty jak np.: http://www.warhammer-online.pl/attachment/file/233/normal/WarriorPriest02_01.jpg http://dark.pozadia.org/images/wallpapers/Fantasy-Warrior-27130-807940.jpeg http://mythicmktg.fileburst.com/war/us/home/images/art/chosen_v_warriorPriest.jpg Oczywiście zdaje sobie sprawę, że prace jakie podałem powyżej został narysowane przez osoby zajmujące się rysunkiem nie od wczoraj, posiadającym odpowiednią wiedzę i umiejętności; wymaga to dużej pracy, poświęcenia i cierpliwości; wiem, że do takich efektów dochodzi się z czasem. Znajomość ludzkiej anatomii to podstawa, zacząłem ją studiować z książek: Van De Graaff, "Human Anatomy" (układ kostny; w szczególności mięśnie), oraz, Loomis Andrew, "Figure Drawing - For All It's Worth". Rysuje box szkielety, uproszczone modele mięśni. Udaje mi się zachować proporcję i wrażenie ruchu. (jeśli można tak to nazwać na pseudo-szkielecie ;P) Moje wypociny: Drugie baźgranie przedstawia wilcze oko :) Co byście mi polecili? jak zabrać się do rysunku, aby uzyskać choć minimalny efekt jak na przykładach jakie podałem? - problem bujnej wyobraźni mnie nie dotyczy X) Dzięki Pozdrawiam
  15. Witam wszystkich na forum. Mam na imię Jarek. Interesuje się militariami a to jest efekt 2 godzinnej pracy. Bazowy pocisk http://img706.imageshack.us/i/bulletzd.jpg/ http://img11.imageshack.us/i/bulletsiatka.jpg/ http://img59.imageshack.us/i/bulletsiatka2.jpg/ Moja pierwsza scena. Wiem, wiem, jestem noob Itp. itd. Mercy please. http://img402.imageshack.us/i/mybullets0.jpg/ - ustawianie sceny http://img690.imageshack.us/i/mybullets1.jpg/ - dodanie materiałów i świateł http://img202.imageshack.us/i/mybullets2.jpg/ - tekturka na plane i sky
  16. Witam wszystkich! Nie jestem jakimś zaawansowanym grafikiem/modelarzem, tak tylko od czasu do czasu lubię sobie coś wydłubać w 3D. Ostatnio pojawiła mi się okazja do zrobienia czegoś poważniejszego a przy okazji potrenowania i nauczenia się czegoś nowego w modelowaniu. Większość problemów udawało mi się rozwiązywać czy to czytając posty na tym forum czy też przeglądając różne tutoriale w internecie. Niestety doszedłem do momentu z którego za chiny nie potrafię ruszyć. Muszę wyciąć w półkuli dwa okrągłe otwory, pod kątem zbliżonym do 45 stopni względem siebie. Najprościej i najszybciej udaje mi sie to zrobić, kiedy zostawię biegun tej kuli w spokoju a tnę na bokach, jednak po użyciu turbosmooth (na początku kula z podziałem 32, otwór ma 8 boków) wszystko wygląda ok, oprócz tego nieszczęsnego bieguna na którym po kilku podziałach, przy renderowaniu tworzą sie zmarszczki. I teraz pytanie, czy mogę je w jakiś sposób zlikwidować czy pozostaje mi tylko kombinowanie z większymi podziałami kuli i otworu przy pierwszym wycinaniu, czy też istnieje jakiś magiczny sposób na wycięcie tych otworów bez martwienia sie o ten wierzchołek? Do tej pory próbowałem jeszcze to zrobić przy użyciu boxa+spherify, geosphere i o ile problem zmarszczek szedł w zapomnienie, to samo wycinanie było koszmarem.
  17. Hej ho. Obiecalem Mentalowi, ze w koncu go rozgryze. Siedze wiec, probuje, ogladam tutoriale, itp. Ale co jakis czas pojawiaja sie pytania, na ktore nie znajduje odpowiedzi, dlatego tez zwracam sie o pomoc do specjalistow;) Dla potomnosci bede zbieral wszystkie pytania i odpowiedzi na pierwszych postow, zeby kazdy mogl sobie tutaj looknac i szybko znalezc rozwiazanie. Moje pierwsze pytanie brzmi: jezeli Maja jest tak swietnie zintegrowana z mentalem, czy powinienem zaprzatac sobie glowe mentalowymi materialami typu: mia_material? Drugie pytanie zwiazane z pierwszym: jezeli powinienem, to czy jest gdzies ludzki opis tych materialow? ;) Pozdr
  18. Jest to mój pierwszy tutorial i jest przeznaczony dla początkujących. Nagrałem go głównie dlatego ze sam byłem kiedys początkującym a własciwie jak patrze co niektrzy potrafią ta nadal nim jestem. Tutorial obejmuje takie aspekty jak: - szuanie blueprinta - umieszczenie blueprinta - modelowanie Efekt końcowy Scenka stworzona przez modelowanie tą "techniką ?" z dodanym prostym stołem i podłożem. (niekomentujce textur, błagam heh) waga pliku po rozpakowaniu warzy 30 MB a przed rozpakowaniem 26 MB czas to 17 min rozdzielczość 1022 x765 (albo jakoś tak) film nie jest przyspieszony i wszystko na nim ładnie widać, tylko niestety nie ma dźwięku, może następny będzie już z dźwiękiem :) Part 1 www.sendspace.pl/file/SBX9j92g/ Part 2 www.sendspace.pl/file/D6RPftqi/ Patr 3 www.sendspace.pl/file/51Qx7e4F/
  19. Witam, jestem nowy na forum a także od niedawna użwyam Max'a. Chciałbym wymodelować głowe w 3D, ale nie wiem za bardzo jak się zabrac. Pewnie dla doświadczonych userow temat śmieszny i banalny, ale mimo to proszę o pomoc. Z góry dziękuję.
  20. Gość

    Proszę o pomoc...animacja

    Witam Chciałbym prosić o pomoc związaną z modelem wykonanym w 3ds Max. Wykonałem model (mojej szkoły-który jako że ja opuszczam, ma byc taką pozostałościa w kronice po mojej osobie) i chciałbym teraz wprawic go w ruch, tak żeby obracał się dookoła i zapisać go we flash'u, bądź jako film...Czy umie ktoś wykonac taką animacje?Prosze o instrukcje, ale jako że wcześniej nigdy nie robiłem animacji z takimi obiektami to jeżeli mówłby ktoś pomóc to wyśle ten model, a później ktos mi odeśle plik wynikowy....Moje gg.:9404435 Bardzo prosze o pomoc... Z góry dziękuje...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności