Skocz do zawartości

Znajdź zawartość

Wyświetlanie wyników dla tagów 'problem' .

  • Wyszukaj za pomocą tagów

    Wpisz tagi, oddzielając je przecinkami.
  • Wyszukaj przy użyciu nazwy użytkownika

Typ zawartości


Forum

  • Max3D.pl
    • Aktualności (mam newsa)
  • Grafika
    • Work in progress (WIP)
    • Galeria
    • Animacje
  • Dyskusje
    • Hardware
    • Dyskusje o grafice
    • Wolne dyskusje
    • Komentarze, propozycje ...
  • Pytania i odpowiedzi
    • 3ds max
    • Maya
    • Blender
    • Sculpting
    • Cinema 4D
    • Inne
  • Ogłoszenia
    • Praca Oferowana (bez ogłoszeń FREE)
  • Archiwum
    • Archiwum (2000-2019)
    • Konkursy

Szukaj wyników w...

Znajdź wyniki, które zawierają...


Data utworzenia

  • Od tej daty

    Do tej daty


Ostatnia aktualizacja

  • Od tej daty

    Do tej daty


Filtruj po ilości...

Dołączył

  • Od tej daty

    Do tej daty


Grupa podstawowa


Miasto

  1. Cześć ! Mam problem z blenderem. Posiadam plik, w którym rozpoczęłam projekt w blenderze. Kiedy klikam gdziekolwiek, otwiera się mój inny projekt i wyłącza ten konkretny na którym obecnie pracuje! Musiałam to usunąć by się nie otwierało, ale gdziekolwiek kliknę, widzę komunikat: Błąd: nie można odczytać pliku {ten plik, o którym mówiłam} Przez to nie mogę nic praktycznie zrobić w tym projekcie. Ten Plik przeniosłam do kosza nie usunęłam trwale. W czym może być problem? Jak mogę to naprawić?
  2. Cześć, mam następujący problem. Blender zacina się przy tworzeniu małych projektów. Dosłownie przy czymś takim jak na filmiku niżej, nie jestem w stanie już nic zrobić i potrzebny jest reset PC. Specyfikacja PC GTX 1650 4GB GDDR5 Ryzen 5 2600 3.4 GHz 16MB RAM Patriot Viper 2x4GB Taki sprzęt nie powinien chyba mieć problemu z takimi podstawami?
  3. Witam. Od jakiegoś czasu zajmuję się modelowaniem w programie 3ds max 2013. Lecz natrafiłem na dość irytujacy i utrudniający pracę problem. Otóż pewnego razu, gdy właczyłem maxa, jakoś magicznie i z d**y zniknęły mi wszystkie tekstury w viewporcie. Owszem, gdy renderuję obraz tekstury pojawiają się, ale utrudnia to pracę i dokładne oteksturowanie modeli. Próbowałem już wielu rzeczy w Material editorze, reset ustawień do fabrycznych, re-install programu i nic! Oczywiście nie chcę zaczynać modelu od nowa, to nie wchodzi w grę. Dodam jeszcze że gdy tworzę nowy projekt poprzez "Reset" wszystko wraca do normy, ale to już wtedy pusty model. Liczę na pomoc i pozdrawiam Lord9000. P.S.- Dodam też że używam CryExportera do CryEngine.
  4. cześć, Animuję dynamiczną scenę parkour, większość ainmacji jest FK arms. Podczas gdy postać ma kontakt ze ścianą / drążkiem chciałbym zmienić arms na IK( później wracając do FK). Blend robię w 1 klatce więc przejścia między FK / IK nie widać, po dobrym dopasowaniu. tutaj powstaje problem ponieważ, po zmianie z FK na IK , nadgarstek nie pozostaje w miejscu tak jak powinien (wygląda tak jakby IK działało jak FK jedynie różniąc się ilością manipulatorów). Czy spotkał się ktoś z podobnym problemem. Załączam film żeby wyjaśnić wszystko wizualnie. Nowa scena, ten sam rig którego używam do freerun. Pozdrawiam @Destroyer Ostatnio bardzo mi pomogłeś, cenię Twoją wiedzę🙏. Stąd to oznaczenie tutaj. być może w tej sprawie rozwalisz system 😄 Inkeduntitled_ - Autodesk Maya 2020.2_ untitled --- null1 2021-02-19 10-25-25.mp4
  5. cześć, Mam problem z animacją który wygląda następująco: Zanimowałem główne pozy, niestety coś się zaczęło dziać z nogami. Wygląda na typowy problem gimabal lock który można rozwiązać euler filter. Niestety nic nie pomaga i dlatego zwracam się do Was z prośbą o pomoc, jak naprawić taki błąd. Kiedy minimalnie poruszę kontroler nóg, błąd się naprawia i przywraca wybranej nodze poprawną pozycję w zanimowanych klatkach. Lecz kiedy włączę start animacji to problem wraca. Jak można zauważyć na w/w filmie kontrolery nóg są poprawnie poustawiane, a nogi nie wiedzieć czemu wywijają się w różne strony. Dziękuję za pomoc Pozdrawiam
  6. Hej hej, mam problem z jednym kontrolerem riga, który przestał działać – rotuje się sam kontroler, bez geometrii (tak jak na obrazku). Konkretnie jest to końcówka palca w Stewarcie. Może ktoś z Was spotkał się z czymś podobnym i ma pomysł jak to naprawić. Wszystkie pozostałe kontrolery działają normalnie, ten jeden aż do tej pory też nie sprawiał problemów. W channel boxie pojawiają się wartości, ale nie ma ich na geometrii. Po wyrenderowaniu też nie. Próbowałam już restartowania programu, odświeżania riga, usuwania animacji na nim, wyłączania atoolsa (który czasem powodował u mnie bugi). I szczerze mówiąc nie mam pojęcia, co jeszcze można zrobić. Ktokolwiek? https://ibb.co/gob6we
  7. Cześć, Mam problem podczas oświetlania sceny sceny dodatkowymi lampami za pomocą IES light. Światło podczas podczas building light cache wygląda dobrze, niestety w trakcie renderingu pojawia się taki problem, że światło mimo ustawienia dobrej mocy, finalnie wygląda bardzo blado i nierealnie. Proszę o pomoc!
  8. Cześć, Mam problem podczas oświetlania sceny sceny dodatkowymi lampami za pomocą IES light. Światło podczas podczas building light cache wygląda dobrze, niestety w trakcie renderingu pojawia się taki problem, że światło mimo ustawienia dobrej mocy, finalnie wygląda bardzo blado i nierealnie. Proszę o pomoc!
  9. Witam, Mam problem. Na szkle zaczęły mi się robić dziwne fale. Skąd ten efekt? Nie jest to Bump. Jak tego się pozbyć? Załączam szybki roboczy render
  10. Witam, Renderuję scenę, nie jakąś super skomplikowaną, a nawet jeśli są jakieś bardziej skomplikowane elementy to problem ziarna pojawia się w miejscach, w których powinno raczej pójść gładko i nie mogę sobie z nim poradzić. Podbijałem subdivy odbić i światła do bardzo wysokich, renderowałem na przeróżnych ustawieniach sampli w v-rayu. Obecnie mam ustawiony setup według Granta Warwicka, screen poinizęj. Korzystam z V-raya Next. GI pass czysciutki, refraction też, reflection troche zaszumiony + w ujęciu niżej widać właśnie na froncie szafki problem i są takie fragmenty też w innych ujęciach często, tak po środku ujęcia po prostu jakiś zaszumiony kwadrat powstaje.Może ktoś pomóc rozwiązać problem? beauty pass: rawLight pass: rawReflection pass: Light pass: Settings:
  11. Hej,z racji zmiany sprzętu na amd ryzen 1950x musiałem przesiąść sie również na windowsa 10. Jak narazie dostrzegam same minusy tej przesiadki. Mam problem z wydajnością viewportu a w zasadzie całego programu(gtx 1070 - palit jeatstrem) analogiczny problem pojawia się w autocadzie też 2015.Otóż problem dotyczy wolnego wczytywania właściwości i jakichkolwiek innych okienek (przypuszczam ze to coś z frameworkiem). tzn jesli w maxie mam wyświetlany panel modify i klikam miedzy różnymi obiektami w scenie to strasznie długo przeładowuje się cały panel z właściwościami. Wcześniej ten sam max na win7 i core i7 chodził idealnie.Czasami udaje się uruchomić maxa tak zę chodzi całkiem w porządku a czasem tragicznie - analogicznie z cadem - szukałem jakiś zależności z programami uruchomionymi w tle czy sposobem uruchamiania - z pliku lub z exe. i w sumie żadnej reguły nie znalazłem.Mam tez doinstalowane dość sporo pluginów - ale w zasadzie te same miałem pod win 7. - niestety w tym momencie nie mam czasu na czystą instalacje i testowanie po kolei każdej modyfikacji. Mozę ktoś miał podobny prolem i zna rozwiązanie - będę wdzięczny.PS. na próbę zainstalowałem max 2017 trail i problem jest podobny wiec to chyba nie do końca kwestia kompatybilności win10 i Autodesk 2015.
  12. Hey Mam problem z dziwnymi kropeczkami na cały renderze. W oknie jest vray light plane ustawiony jako skylight portal. Czy ktoś mi może pomóc?
  13. Hej, Jestem nowy na forum, aczkolwiek bardzo liczę na pomoc kogoś kto doświadczył tego problemu z którym borykam się w tej chwili. Podczas renderowania pojawia mi się coś takiego, coś w rodzaju wycięcia w scenie, a nic takiego nie mam ustawionego. Proszę o pomoc! :)
  14. Jak w temacie, nie działa żaden boolean - jak to rozwiązać ? 3ds max 2016
  15. Hej, zaczynam uczyć się 3dsa i mam spory problem. Mianowicie, modele 3D wykonuję zawsze w Archicadzie lub Sketchupie, po zaimportowaniu ich do 3dsa powstaje mi takie cos (na załączonym prtscreenie model ze sketchupa). Czy da się to ujednolicić, tak, aby ściana była jedną płaszczyzną, a nie tysiącem? Wydaje mi się, że będzie to widoczne przy renderze (a może nie?) Niektóre płaszczyny w ogóle nie są widoczne. Może macie jakieś rady co do teksturowania takich modeli z Archciada? Ogólnie miałam nadzieję, że będę mogła zaznaczyć równocześnie wszystkie płaszczyzny tego samego koloru i nadać jakąś z 3dsa ;/ Dzięki za każdą pomoc!
  16. Hej, od niedawna uczę się modelować w 3dsie. Moją zagwozdką jest taka sytuacja: tworzę krzesło, narysowałam spline, stworzyłam jego klona, połączyłam, nadałam grubość w rolecie Rendering i powstała mi bardzo krzywa rama z jednej strony (co dziwne, bo przecież to klony.) Czy to jest normalna sytuacja? Jak to naprawić? z góry dzięki! załączam zdj
  17. Hey. Mam problem z szumem przy oświetleniu daylight i silniku mental ray. Przeszukałam chyba całe forum, naoglądałam się tutoriali na youtube i nie znalazłam żadnego rozwiązania. Mimo, że robię identycznie jak w tutorialu mi wychodzi inaczej. Przywracałam ustawienia domyślne programu, robiłam od początku i jest to samo. Dodatkowo czas mojego renderu jest strasznie długi. Długo ładują się fotony mimo, że nie jest ich aż tak dużo. Załączam screeny żeby przybliżyć mój problem. Jestem początkująca, więc proszę o odpowiedzi w zrozumiałym języku. Pozdrawiam Sylwia
  18. Cześć, przyznam się że zaczynam swoją przygodę z 3ds maxem. Napotkałam na pewien problem - finalny render baaardzo odbiega od tego co chciałabym uzyskać. Co powinnam poprawić, by wyglądał jak ten po prawej? Czy to kwestia ustawień vraysun, camery czy może ustawień vray pod F10? Będę wdzięczna za każdą podpowiedź.
  19. Witam szanownych specjalistów! Mam problem z zaznaczaniem obiektów w Perspektywie. Mogę obiekt zaznaczać w widoku z góry i w widokach z boku. Absolutnie nie mogę w żaden sposób zaznaczyć obiektu w Vieporcie Perspective. Dlaczego tak się dzieje? i jak to naprawić?
  20. Witam, jakieś pół roku temu robiłem rendery wnętrza domu dla klienta , wszystko działało elegancko. Pół roku projekt poleżał bezczynnie, dzisiaj do niego wróciłem i bum ! Biały render. Zmieniałem kamery, ekspozycje, environtment, nie ma znaczenia gdzie się ustawie, render cały czas jest ten sam. Przywracałem Vraya do ust. domyślnych i nic. Może komuś z Was przytrafiło się coś takiego i jest w stanie mi powiedzieć co jest nie tak :) Vray 3.2 max 2016 https://zapodaj.net/e117fd8b18e33.jpg.html
  21. Witam fachowców pisze do was z wielką prośbą o wyjaśnienie zaistniałej dziwnej sytuacji z tworzeniem szkieletu do postaci ,przeniesienia jej do unity 3d. 1 tworze własny szkielet dla pająka 2 tworze obręcze nurbs do podpięcia jako parent dla ik 3 robię bind skin 4 dodaje wagę(malowanie) 5 (test)wszystko działa jak należy perfekcyjnie wręcz 6 robię animacje jest ok 7 używam fbx exporter do unity pierwszy jako ze wysyłam całość ,postać ,szkielet itd. 8 transport udany pająk działa w unity 3d 9 PROBLEM gdy zmienię animacje na inna tego samego pająka po exporcie do unity obręcze nurbs nie sterują juz ik..czemu? 10 jak po kombinuje i załaduje od nowa postać zmieniam jej animacje exportuje tylko kości do unity3d to unity odtwarza animacje ok ale przemieszcza pająka po przejściu animacji 1 do animacji 2 w inne miejsce w skali świata a po skończeniu odtwarzania wraca do miejsca gdzie postawiłem postać...czy to normalne..? coś przeoczyłem..? rooth bone ma ta samą nazwę co oryginalny szkielet ,wszystkie kości nie zmieniam nazw.
  22. Witam serdecznie Jestem w trakcie robienia animacji instruktażowej dla klienta jednak mam pewien problem z animacją i przejściem płynnym między perspektywą a płaskim obrazem, klient chce podobny efekt do tego w tym filmie [video=youtube;y1B_ouP-ssc] , jest to moment od 1.36 gdy widzimy perspektywę i obiekt do przejścia w płaski przekrój 1.45. Używam Vraya 3.20 oraz 3ds maxa 2016, prosiłbym o nakierowanie na dobry tor. Dziekuję z góry za pomoc.
  23. Witam, Otóż wchodząc w zakładkę texturemap wszystkie pola mam szare. Druga sprawa, model mam cały pomalowany, ale powiększając miniaturkę w zakładce subtool obiekt ma tylko pomalowaną twarz. Zmieniając materiał modelu, twarz zostaje bez zmian oraz jest pomalowana, ale reszta ciała zostaje zmieniona. Da się to jakoś naprawić ? Co więcej, wczytałem dzisiaj swój projekt i nagle nie mogę w ogóle malować po swoim modelu. Przesyłam screeny i liczę na waszą pomoc.
  24. Witam Poszukuję materiału skóry który będzie wręcz wyglądać identycznie. Prosiłbym o pomoc, ze względu na to że jest to moje zlecenie a materiał mnie skutecznie blokuje. Materiał robię w Vray 3.20/Max 16' Serdecznie Pozdrawiam
  25. Serwus! Od pewnego czasu, już kilkukrotnie podczas modelowania wcale nie bardzo dużego skrawka terenu pod wizualizację, kiedy dodajemy np. edge opcją connect i powstałą krawędź próbujemy przesunąć (ale dzieje się to też podczas innych, niby zwykłych działań) to niemal cały model szlag trafia. Siatka się burzy, powstają dziwne, nowe krawędzie, dziury itp (przykład w załączniku). Co więcej, sceny wówczas nie zapisujemy, wracamy do poprawnego, wcześniej zapisanego pliku i TAM TEŻ MODEL JEST ZNISZCZONY! Czyli robienie backupów nie pomaga (model nie jest XRefem)! Niszczy się też kawałek modelu, nad którym aktualnie NIE pracowaliśmy! Aby rozwiązać problem próbowaliśmy: - różnych wersji maxa (2014 i 2015) - ciągłych konwersji do editapble poly aby uniknąć długiej listy modyfikatorów i to wszystko co przychodzi do głowy. Ta sytuacja spowoduje prawdopodobnie zawalenie deadline'u bo cofnęła nam pracę niemal o dzień. Bardzo więc proszę wszystkich o pomoc. Jeśli ktoś spotkał się z takim zachowaniem programu i wie jak problem rozwiązać, stawiam hektolitry napoju wyskokowego w podzięce za pomoc.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności