Skocz do zawartości

Znajdź zawartość

Wyświetlanie wyników dla tagów 'render' .

  • Wyszukaj za pomocą tagów

    Wpisz tagi, oddzielając je przecinkami.
  • Wyszukaj przy użyciu nazwy użytkownika

Typ zawartości


Forum

  • Max3D.pl
    • Aktualności (mam newsa)
  • Grafika
    • Work in progress (WIP)
    • Galeria
    • Animacje
  • Dyskusje
    • Hardware
    • Dyskusje o grafice
    • Wolne dyskusje
    • Komentarze, propozycje ...
  • Pytania i odpowiedzi
    • 3ds max
    • Maya
    • Blender
    • Sculpting
    • Cinema 4D
    • Inne
  • Ogłoszenia
    • Praca Oferowana (bez ogłoszeń FREE)
  • Archiwum
    • Archiwum (2000-2019)
    • Konkursy

Szukaj wyników w...

Znajdź wyniki, które zawierają...


Data utworzenia

  • Od tej daty

    Do tej daty


Ostatnia aktualizacja

  • Od tej daty

    Do tej daty


Filtruj po ilości...

Dołączył

  • Od tej daty

    Do tej daty


Grupa podstawowa


Miasto

  1. dobry Szanowni, Cinema R20 + Vray 3.7 - podczas renderowania wszystko działa OK, ale tylko z teksturami Vraya, innych np. cinemowych nie widzi. Czy tak powinno być? Przedtem/poprzednio/wcześniej używałem Cinema R16 + Vray 1.9 i wszystko było OK, wszystko widział i ślicznie renderował, stąd pytanie moje. Dziadek Yarek się podpisł.
  2. Witam, proszę was o poradę odnośnie wyboru sprzętu - stacja robocza dla architekta wnętrz, grafika - renderingi, praca w programach 3d, pakiet adobe. Oczywiście zależy mi, żeby wszystko działało sprawnie i czas renderingu pozwalał na wygodną pracę. Ma to być sprzęt firmowy, jedyny, gdyż to jednoosobowa działalność, dlatego też nie mogę czekać na jedną scenę kilka godzin. Chciałabym maca, ale nie znam opinii na jego temat w użytkowaniu w tym zakresie. Mój maksymalny budżet na komputer, monitor, system operacyjny, mysz, klawiaturę, głośnik to łącznie 11 780 zł. Początkowo chciałam złożyć składaka np. z morele, ale boję się sytuacji, gdy sprzęt ulegnie awarii - gwarancja tylko producenta na podzespoły, szukanie we własnym zakresie technika, który się tym zajmie, dodatkowe koszta, ew. wymiany itd. Raczej skłaniam się do sprzętu gotowego np. maca albo della. Ale nie wiem co będzie najlepszym wyborem z takim budżetem. Rozważam rozbudowanie tej wersji maca: http://ispot.pl/imac/apple-imac-27-quad-core-i5-34ghz-8gb-1tb-geforce-gtx-775m-2gb,id-67535 Apple iMac 27'' Pamięć: RAM 16 GB Procesor: Intel Quad-Core i7 3,5 GHz Pamięć masowa: Dysk twardy 1 TB (7200 obr./min) Grafika: nVidia GeForce GTX 780M 4 GB albo wybór dell precision: np. ten: http://www.kuzniewski.pl/p20186,dell-precision-t5810-ca010pt5810muws-xeon-e5-1620-v3-16-gb-ecc-1000-quadro-k4200-dvd-windows-8-1-pro-lub-windows-7-pro-pakiet-dodatkowych-uslug-i-wysylka-w-cenie.html Bardzo proszę o poradę. Jeśli są jakieś osoby pracujące na macu w takim zakresie jak ja to proszę o opinię jak to u was wygląda.
  3. bogusiab

    VFB

    Cześć. Mam pytanie odnośnie IPR. Chciałabym aby na podglądzie widoczne było zawsze jeden widok, (np z kamery). Gdy klikam na inny widok, np z góry, IPR zmienia się na tamten widok. Przeszkadza to chociażby w dopasowaniu całej sceny, bo za każdym razem muszę przełączać okno. Czy da się ustawić opcję interaktywnego renderingu cały czas tego samego okna? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi 🙂
  4. Podpowiedzcie mi proszę jak zmniejszyć długość renderowania. Render wychodzi super ale niestety trwa bardzo długo. Rozdzielczość 1500x1400, scena oświetlona VRay light (dome). Które ustawienia tak wydłużają render, co zmniejszać testując. Pomożecie?
  5. Poszukujemy 3d Generalisty do pracy przy prestiżowych projektach jachtów i architektury wnętrz. Sinot Yacht Architecture and Design. sinot.com [wynagrodzenie miesięczne 7500-9500 zł w zależności od umiejętności] [umowa zlecenie lub b2b] [zdalnie] Wymagania: - wysoki poziom znajomości 3ds Max+V-ray - podstawowa znajomość pakietu Adobe (PS, Al, InDesign) - dobry język angielski Mile widziane: - wykształcenie kierunkowe (nie jest konieczne) - podstawowa znajomość AutoCad Zgłoszenia w formie CV + portfolio proszę przesyłać na adres: [email protected] Skontaktuję się tylko z wybranymi kandydatami. Pozdrawiam, Piotr
  6. Witam, wykonałem dość ciekawy model domu (myślę, że może to być coś przełomowego w architekturze). Jednak średnio jestem zadowolony z efektu. Ma ktoś jakieś pomysły jak to lepiej wyrenderować? Jakiego softu użyć? Jakie ustawienia? itd. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie. Pozdrawiam torm
  7. Hej wszystkim, postanowiłem założyć ogólną teczkę gdzie będę wrzucał projekty w trakcie realizacji licząc na feedback 🙂 Na pierwszy strzał, robię teraz zestaw robali stylizowanych na biżuterię, mam w planie wykonać ok 6 szt. projekt do portfolio
  8. Hej wszystkim, zakładam teczkę z pracą która jest częścią większego projektu ale na razie koncentruję się nad elementem głowy, zakończyłem modelowanie w zbrushu i przechodzę do etapu texturowania, wrzucam jak to na tą chwilę wygląda, kolejny etap to praca w substance painterze, będę wrzucał efekty kolejnych prac 🙂
  9. Odsprzedam licencję na Maxwell 4 | SketchUp GUI Node Locked ZA POŁOWĘ CENY. Tutaj link do strony : http://www.nextlimit.com/maxwell/integrations/ Jest to dożywotnia licencja na 1 stanowisko. zapraszam
  10. Hej! W galerii pojawiła się już pierwsza praca z Południcą. Wypuściłem trzy rendery, wrzucam niżej: widok z frontu, boku i closeup. Wszystko zrobione w Zbrushu, trochę posiłkowałem się Marvelousem i 3dsMaxem. Render wyliczył mi VRay, passy poskładałem w Photoshopie. Na start finale, potem wipy i opisy co i jak
  11. Cześć, pomyślałem, że podzielę się z Wami moim ostatnim projektem. Moim zadaniem było wymodelowania pickupa dla klienta (Squir), jednak auto na tyle mi się spodobało, że zdecydowałem się je wyrenderować, szczególnie, że uzbierało mi się kilka fajnych mapek HDRI i głupio by było, żeby się marnowały. Zmieniłem kilka rzeczy, tj. wstawiłem bardziej współczesne i szersze opony, usunąłem zderzaki oraz zmodyfikowałem lekko tylne zawieszenie i wydech, a efekt tych zabiegów możecie zobaczyć poniżej :) "Sunny Day" "Industrial" Modeling, shading, oświetlenie i rendering: Piotr Luziński Model (w wersji klasycznej) można kupić na: Squir.com HDRI oraz tła: Onur Dursun ("Sunny Day"*) & CGI Plates ("Industrial") *mapka nazywała się "Duron Automotive Essentials 1", ale z jakiegoś powodu zniknęła ze sklepu Pozdrawiam.
  12. Studio animacji Deep Blue, zajmujące sie produkcją cinematików do gier komputerowych i filmowych efektów specjalnych poszukuje kandydatów na stanowisko: Lighting Artist do stałej współpracy w naszym studio w Warszawie. Zadania: Tworzenie ostatecznego wyglądu ujęć i assetów do pre-renderowanych cinematików do gier komputerowych, reklam i VFX Shadery, oświetlenie i rendering w Arnoldzie Shadery, oświetlenie i rendering w Redshifcie Wymagane: Maya Arnold lub Redshift lub VRay Kilkuletnie doświadczenie w tworzeniu shaderów i oświetlenia w reklamie lub VFX Mile widziane: Wykształcenie plastyczne Nuke Substance Painter Oferujemy: Wynagrodzenie od 6 000 do 8000 pln netto miesięcznie w zależności od doświadczenia Udział w ciekawych, złożonych projektach z obszaru animacji i filmu Długoterminowy kontrakt 20 dni płatnego urlopu Możliwość pracy z doświadczonym zespołem weteranów Prace przy ciekawych projektach, opierających się o animacje postaci i fotorealistyczny rendering Możliwość pracy przy różnorodnych projektach z pogranicza game dev'u i filmu Możliwość rozwoju i nauki Przyjazną atmosferę kilkunastoosobowego zespołu Zainteresowane osoby prosimy o wypełnienie formularza na stronie: https://www.deep-blue.com/jobs Jeśli wolisz wysłać CV i portfolio prosto do nas, potrzebujesz dowiedzieć się więcej lub chcesz tylko się przywitać, pisz na [email protected]. Więcej informacji znajdziesz na naszym profilu na Facebooku. Pamiętaj o załączeniu klauzuli: “Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. 2016 r. poz. 922).”
  13. Witam mam problem z trawą. Otóż używam 3ds max 2016 x64 oraz v-ray 3.60.3 i multiscatter 1.3.6.9. W viewporcie widać trawę w jako kwadraty (tak jak ustawiłem) a na renderze pustka. Jeszcze dziwniejsze jest to że, raz działa raz nie, raz działa na dużych powierzchniach, raz na małych. WTF?
  14. Mam na kompie 3ds Max i Maya. Chodzi mi o to jak zainstalować rendera vray aby korzystać z niego w Maxie i Mayi. Czy do każdego programu instalować jako render slave, czy najlepsza opcja będzie workstation, a czym się różni i co to jest standalone render slave? Pasuje mi taka opcja np. w Maxie odpalam render i się renderuje w oknie. Podobnie w Mayi, odpalam i leci render. Pozdro M
  15. Witam, otóż mam problem, wymodelowałem sofę, wszystko pięknie, ale podczas renderingu wszystko jest na biało. Dopiero zaczynam naukę i nie wiem jak sobie z tym poradzić. Wzorowałem się tym tutorialem: Przesyłam screeny, biały render i obraz bez renderu. Z góry dziękuję za pomoc.
  16. Witam serdecznie.....oto moje drugie podejscie do tematu mechów, jako,ze wkoncu udalo mi sie zakupic nowy komputer,postanowilem go przetestowac :) concept mecha eksploracyjnego dla armi,przeznaczonego do raczej trudnych warunkow srodowiskowych,w zamysle mial tez umiec szybko biegac rzezbione ze sfery na dynameshu,praktycznie zero modelowania,renderowane w keyshocie,skladane w Ps...wydaje mi sie ze jest progress choc pewnie sporo elemntow daloby sie zrobic lepiej...pozdrawiam :) https://www.artstation.com/wojtachnio [/img] [/img] [/img] [/img] [/img]
  17. Hej Szukam jakiś fajnych tutoriali do Keyshota, najlepiej na modelach wykonanych w zbrushu. Ciężko znaleźć coś sensownego, będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam
  18. Hey Mam problem z dziwnymi kropeczkami na cały renderze. W oknie jest vray light plane ustawiony jako skylight portal. Czy ktoś mi może pomóc?
  19. Witam serdecznie, chciałbym zapytać czy ktoś wie czy do 3ds Maxa 2018 istnieje jakiś skrypt do rednerowanie kliku plików? Wcześniej miałem wersję 2016 i skrypt: http://www.scriptspot.com/3ds-max/scripts/mfrender działał świetnie. Niestety pod wersją 2018 nie działa... Jakieś pomysły? Posiada ktoś? Byłbym wdzięczny. Pozdrawiam.
  20. Hej, zaczynam uczyć się 3dsa i mam spory problem. Mianowicie, modele 3D wykonuję zawsze w Archicadzie lub Sketchupie, po zaimportowaniu ich do 3dsa powstaje mi takie cos (na załączonym prtscreenie model ze sketchupa). Czy da się to ujednolicić, tak, aby ściana była jedną płaszczyzną, a nie tysiącem? Wydaje mi się, że będzie to widoczne przy renderze (a może nie?) Niektóre płaszczyny w ogóle nie są widoczne. Może macie jakieś rady co do teksturowania takich modeli z Archciada? Ogólnie miałam nadzieję, że będę mogła zaznaczyć równocześnie wszystkie płaszczyzny tego samego koloru i nadać jakąś z 3dsa ;/ Dzięki za każdą pomoc!
  21. Przedstawiam wam kilka wizualizacji projektu fabryki mebli wykonanego na studiach magisterskich, rady dotyczące jakości wizualizacji mile widziane. Oświetlenie zwykłym sunem bez hdri. Wszystkich szumów nie udało mi się wyeliminować bo komp już nie ten, a i terminy goniły. :) Jeśli kogoś zainteresuje to zapraszam tutaj: https://www.behance.net/gallery/54255583/Furniture-Factory-Poznan-Poland
  22. Cześć i czołem Mam pytanie, mam zrobioną symulację wody. Przeniosłem ją do 3ds maxa, stworzyłem studio. Renderuje w Vray 3.4 I chcę wyrenderować na alpha channelu po to by potem wrzucić to do aftera i tam ostatecznie dać background. W materiale wody, w Basic parameters w Reflect i Refract zmieniłem Affect Channels na Color + Alpha i to załatwiło temat samego backgroundu. Prawidłowo ? Kolejnym problem to że, woda nie jest tak wyrazista w Afterze jak w renderze w maxie... Czy jest na to jakiś sposób ? Użyłem podstawowych Render elementów Alpha, Lighting, Global ilu, reflection, refraciont, specular, zdepth. Czy o czymś zapomniałem ? A może ustawienia w Basic parameters są błędne ? Prosze o pomoc. Pozdrawiam
  23. Hej! Mam pytanie dla osób, które miały kontakt z redShiftem. Otóż postanowiłem, że do wyrenderowania shota zamiast v raya użyje redshifa. Wszystko szło całkiem sprawnie aż do momentu kiedy miałem renderować "ANIMACJE" okazuje się , że redshift nie renderuje sekwencji tylko pojedyncza klatke pomimo zaznaczonej opcji "animation, start frame, end frame itd...." nie mam kompletnie pojęcia co zrobić :|
  24. Witam, czy możliwe jest żeby przy renderze widoku ortogonalnego była widoczna mapa HDRI? Z góry dzięki
  25. Cześć, Potrzebuję wyrenderować w Coronie obraz o rozmiarach mniej więcej 45000x5000px. Jest może jakiś sposób jak tego dokonać? Jakiś skrypt dzielący ujęcie? Niestety, ale 3ds max ma domyślne ograniczenie do ok. 32000px.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności