Skocz do zawartości

Znajdź zawartość

Wyświetlanie wyników dla tagów 'symulacja' .

  • Wyszukaj za pomocą tagów

    Wpisz tagi, oddzielając je przecinkami.
  • Wyszukaj przy użyciu nazwy użytkownika

Typ zawartości


Forum

  • Max3D.pl
    • Aktualności (mam newsa)
  • Grafika
    • Work in progress (WIP)
    • Galeria
    • Animacje
  • Dyskusje
    • Hardware
    • Dyskusje o grafice
    • Wolne dyskusje
    • Komentarze, propozycje ...
  • Pytania i odpowiedzi
    • 3ds max
    • Maya
    • Blender
    • Sculpting
    • Cinema 4D
    • Inne
  • Ogłoszenia
    • Praca Oferowana (bez ogłoszeń FREE)
  • Archiwum
    • Archiwum (2000-2019)
    • Konkursy

Szukaj wyników w...

Znajdź wyniki, które zawierają...


Data utworzenia

  • Od tej daty

    Do tej daty


Ostatnia aktualizacja

  • Od tej daty

    Do tej daty


Filtruj po ilości...

Dołączył

  • Od tej daty

    Do tej daty


Grupa podstawowa


Miasto

Znaleziono 9 wyników

  1. Hej, tytuł dobrze tłumaczy co chciałbym uzyskać. Stworzyłem dużo boxów wygenerowanych arrayem, następnie booleanem wyciąłem je w kształt mojego obiektu który chciałbym "budować". I zaczyna się zabawa. Próbowałem Animation nodes, ale pierwsze próby były dość marne (za mało jeszcze umiem). Myślałem, też żeby odwrócić mesha z boxów do góry nogami, puścić symulację rigid bodies, a potem odtworzyć ją od tyłu. Ale tutaj wszystkie boxy spadały mi w tym samym czasie. Teraz przyszło mi do głowy że może da się je aktywować kolizją z jakimś empty? Czy ktoś robił coś podobnego i może mnie nakierować?
  2. Hej! Jakiś czas temu robiłem RnD bazowane na budynku z cinematika Watch Dogs 2. Przy okazji mogłem przetrenować budowanie constraint'ów na kompleksowym obiekcie oraz dodatkowe symulacje. Houdini 16, Mantra i składka w AfterEffects. Miłego oglądania :)
  3. Hej, Mam problem z symulacją gęstej cieczy w Reaflow. Obiekt na którym ta ciecz się rozlewa zrobiłem w Modo z replikatora, położyłem na nim butelkę, następnie wyeksportowałem (dość gęstą) siatkę w formacie abc. Poniżej wrzucam screen: https://www.dropbox.com/s/dgw6qev5k7gxymn/realflow.PNG?dl=0 Problemy i pytania: 1) Pattern jest z wielu osobnych obiektów i rozlewając ciecz, ta ucieka gdzieś pomiędzy nimi (mikroodległości, ale tylko połowa tego co się rozlewa zostaje na powierzchni. Pytanie, jak zrobić w Modo lub nawet w Realflow (jeśli taka opcja jest) jednolitą siatkę z tych obiektów? Boolean ani MeshFusion nie pomógł:/ Czy w ogóle Realflow ma jakieś opcję ujednolicania, poprawiania czy przerabiania siatek? Jakie macie sposoby na importowanie meshy do realflow? 2) Ciecz przechodzi przez butelkę, w ogóle nie ma interakcji z nią, a jest to jeden mesh. Poprawiłem już ją, zamykając siatkę butelki, ale nic to nie daje 3) Czasem po zaimportowaniu mesha do multibody, w trakcie symulacji mesh ucieka w inne miejsce. Na klatce 0 jest ok, ale po niej całość się przesuwa już od klatki 1. Co może być nie tak? 4) Czy jest możliwość, żeby ten pattern mógł być wczytany jako normal mapa albo displacement do obiektu i być uwzględniana w symulacji w realflow? Z góry dzięki za pomoc!
  4. Juice. Animation, postproduction, sound & design. http://juice.pl Dział postprodukcji studia Juice poszukuje osób na stanowisko Animator. Praca w siedzibie firmy we Wrocławiu. Jeżeli: - Znasz się na animacji postaci. - Posiadasz umiejętność tworzenia średniozaawansowanych rigów . - Znasz podstawy skinowania. Dodatkowo: - Wiesz jak ustawić proste symulacje włosów i ubrań. - Masz podstawowe umiejętności layoutowania scen. Wyślij swoje portfolio wraz z krótką informacją dlaczego chciałbyś dołączyć do naszego teamu na adres [email protected] Oferujemy atrakcyjne wynagrodzenie zależne od umiejętności i doświadczenia, elastyczne godziny, przyjazną atmosferę pracy nad inspirującymi projektami.
  5. Hej, nie wiem czy dobry dział, ale chyba temat najbardziej pasuje tutaj. Krótko: chciałbym uzyskać podobny efekt: a dokładniej, mam do zrobienia scenkę gdzie łyżka nabiera kawy z pudełka i wsypuje do czajniczka. Chciałem to zrobić w RF, ale tam mam problem z zatrzymaniem cząsteczek po kolizji z obiektem, co powoduje że podczas animacji łyżki z kawą, ta zachowuje się bardziej jak galareta, a dalej zapewne podczas wsypywania do czajniczka zachowa się jak przeciętna woda ewentualnie błotko. Tak więc, chciałbym się dowiedzieć jak zasymulować efekt podobny do tego z filmiku z użyciem RF. Dzięki i pozdro!
  6. PLATIGE IMAGE http://www.platige.com animacja, postprodukcja obrazu Poszukujemy artysty, specjalizującego się w symulacji tkanin do zespołu FX w warszawskim oddziale Platige. Proponujemy wam pracę przy złożonych projektach wymagających zaawansowanych symulacji tkanin. Zadania jakie was czekają to tworzenie setupów tkanin, symulowanie poszczególnych ujęć, nadzór kolejki symulacji. Kluczowe wymagane umiejętności obejmują: - dobra znajomość Maya nCloth; - doświadczenie w pracy przy symulacji ubrań; - ogólną dobrą znajomość technik symulacji tkanin; - umiejętność współpracy w zespole; Mile widzianym uzupełnieniem będą także: - znajomość modyfikatora Cloth w 3ds Max; - doświadczenie w innych działach symulacji np. włosy, rigid body, soft body; - znajomość technik programowania; KONTAKT: Prosimy o wysyłanie linku do reela i dodatkowych materiałów na [email protected]
  7. CNK poszukuje Animatora 3D do współpracy przy unikatowym technologicznie i artystycznie projekcie filmowym. Głównym zadaniem będzie tworzenie animatików filmowych i animacja obiektów nieożywionych (kamer, pojazdów, środowisk, itp.). Dodatkowo - tworzenie prostych symulacji (np. spadające liście na wietrze) i realistycznych efektów atmosferycznych (chmury, dym). Mile widziane doświadczenie w projektach filmowych. Praca w siedzibie CNK w Warszawie, umowa o dzieło, okres ok. 4-5 miesięcy. Wymagany software: 3D Studio MAX (niestety nie możemy zaoferować współpracy osobom pracującym w innych programach). zakres obowiązków: • planowanie ruchów kamery, komponowanie kadru w 3D • animacja 3D kamer i obiektów (nie jest wymagana znajomość animacji postaci) • animacja cząstek, efektów atmosferycznych i proste symulacje wymagania: • dobra znajomość 3D Studio MAX • znajomość Particle Flow i symulacji w Maxie • podstawowa znajomość AfterBurna, FumeFX • zmysł kompozycji i wyczucie timingu w animacji • mile widziana (ale nie konieczna) umiejętność modelowania 3D • bardzo mile widziane doświadczenie w pracy przy filmie oferujemy: • ambitne wyzwania w nowoczesnej instytucji kultury • miłą atmosferę w młodym i kreatywnym zespole Prosimy o wysyłanie CV oraz przykładów animacji w formie linków na adres: [email protected] Termin zgłaszania aplikacji: 30 sierpnia 2011r. Prosimy o dopisanie następującej klauzuli „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych dla realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dn. 29.08.97 roku o ochronie danych osobowych Dz.U Nr 133 poz. 883)". Zgłoszenia bez załączonej powyższej klauzuli nie będą rozpatrywane. Zastrzegamy sobie prawo do odpowiedzi na wybrane zgłoszenia.
  8. Poszukujemy freelancera do pracy przy projekcie, w którym wymagane są realistyczne symulacje cieczy. Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie demo lub linków pokazujących dotychczasowe symulacje. Praca zdalna lub na miejscu w studio, w warszawie. Projekt trwać będzie dwa tygodnie. Kontakt: [email protected]
  9. Qualoth FXGear po długich beta-testach wydał w końcu swój badassowy silnik służący do przeprowadzania symulacji tkanin o swojsko brzmiącej nazwie Qualoth ;) Qualoth został użyty w takich produkcjach jak chocby ostatni Shrek 4 ;), jak komuś podobały się symulacje tkanin w tym filmie to już wie za pomocą jakiego narzędzia zostały stworzone ;) Można też potestować 30 dniową wersję Qualoth -a link couldn't resist ;)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności