Skocz do zawartości

Znajdź zawartość

Wyświetlanie wyników dla tagów 'prawa autorskie' .

  • Wyszukaj za pomocą tagów

    Wpisz tagi, oddzielając je przecinkami.
  • Wyszukaj przy użyciu nazwy użytkownika

Typ zawartości


Forum

  • Max3D.pl
    • Aktualności (mam newsa)
  • Grafika
    • Work in progress (WIP)
    • Galeria
    • Animacje
  • Dyskusje
    • Hardware
    • Dyskusje o grafice
    • Wolne dyskusje
    • Komentarze, propozycje ...
  • Pytania i odpowiedzi
    • 3ds max
    • Maya
    • Blender
    • Sculpting
    • Cinema 4D
    • Inne
  • Ogłoszenia
    • Praca Oferowana (bez ogłoszeń FREE)
  • Archiwum
    • Archiwum (2000-2019)
    • Konkursy

Szukaj wyników w...

Znajdź wyniki, które zawierają...


Data utworzenia

  • Od tej daty

    Do tej daty


Ostatnia aktualizacja

  • Od tej daty

    Do tej daty


Filtruj po ilości...

Dołączył

  • Od tej daty

    Do tej daty


Grupa podstawowa


Miasto

Znaleziono 2 wyniki

  1. Witam wszystkich, Od dłuższego czasu szukam sensownych, wyczerpujących a przede wszystkim potwierdzonych informacji na temat wskazany w nazwie wątku. Mam sporo pytań dotyczących głownie kwestii licencyjnych i chciałbym żebyście potwierdzali lub dementowali to co napiszę poniżej. Postaram się podawać konkretne przykłady tak żeby nikt nie miał problemu ze zrozumieniem. Model samochodu wyglądający jak bmw i3 ale oznaczony jako generic (bez logo i nazwy bmw identyfikującej producenta) ma typ licencji Royalty Free License - All Extended Uses - czytaj "można używać do celów komercyjnych" (wizualizacje architektoniczne itd). https://www.turbosquid.com/3d-models/generic-electric-car-max/1100511 Jeep wrangler z opisami (logo na boku) posiada już typ licencji Royalty Free License - Editorial Uses Only czyli idąc za opisem z ts tylko publikacje prasowe i stricte niekomercyjne użycie modelu. https://www.turbosquid.com/3d-models/3d-jeep-wrangler-sahara-1229702 Jak to się ma do takich stron jak model+model lub dimensiva? Tam mamy modele opisane i oznaczone logotypami producenta, jeśli dobrze rozumiem ci sprzedawcy muszą mieć prawa autorskie i zgodę producenta na sprzedaż modeli z ich brandem? Czy chcąc wrzucić na turbosquid np model 3d robota kuchennego firmy braun musimy posiadać zgodę producenta na to żeby na modelu pojawiło się logo braun? Domyślam się, że tak właśnie jest bo inaczej evermotion nie zmienialiby nazwy Canon na Conan w modelu aparatu a viz people nie opisywaliby modelu samochodu jako Volno zamiast Volvo. pozdrowienia, Mariusz
  2. Witam Mam do was pytanie, które w zasadzie zastanawia mnie od dość sporego czasu "Jak to jest właściwie z tymi prawami autorskimi". Powiedzmy, że jestem zatrudniony od sporego czasu w firmie na czas nieokreślony jako grafik komputerowy. Umowa jest króciutka i nie ma w niej wzmianki o prawach autorskich co do wykonywanych projektów. I teraz... Jeżeli wykonuje projekt strony, który zostaje zaakceptowany a następnie zakodowany przez innego pracownika firmy, to czy w tym wypadku, mogę sobie dodać dany "layout" do mojego portfolio internetowego? (Oczywiście uznajemy, że umowa z klientem nie zawierała żadnych zakazów co do umieszczenia projektów w portfolio) Wiem, że jest coś takiego jak zrzeknięcie się praw majątkowych, ale chyba praw autorskich nie można się zrzec? Czy Jeżeli pracuję w firmie i jako pracownik wykonuje projekt strony, to prawa autorskie należą się firmie czy mnie? I jeszcze pytanie na deser... Czy jako pracownik firmy, mogę domagać się wglądu do zawieranych umów? Czy nie jest to w obowiązkach pracodawcy?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności