Skocz do zawartości

Znajdź zawartość

Wyświetlanie wyników dla tagów 'cinema 4d' .

  • Wyszukaj za pomocą tagów

    Wpisz tagi, oddzielając je przecinkami.
  • Wyszukaj przy użyciu nazwy użytkownika

Typ zawartości


Forum

  • Max3D.pl
    • Aktualności (mam newsa)
  • Grafika
    • Work in progress (WIP)
    • Galeria
    • Animacje
  • Dyskusje
    • Hardware
    • Dyskusje o grafice
    • Wolne dyskusje
    • Komentarze, propozycje ...
  • Pytania i odpowiedzi
    • 3ds max
    • Maya
    • Blender
    • Sculpting
    • Cinema 4D
    • Inne
  • Ogłoszenia
    • Praca Oferowana (bez ogłoszeń FREE)
  • Archiwum
    • Archiwum (2000-2019)
    • Konkursy

Szukaj wyników w...

Znajdź wyniki, które zawierają...


Data utworzenia

  • Od tej daty

    Do tej daty


Ostatnia aktualizacja

  • Od tej daty

    Do tej daty


Filtruj po ilości...

Dołączył

  • Od tej daty

    Do tej daty


Grupa podstawowa


Miasto

  1. Cześć. To mój pierwszy wpis, więc powinienem się przedstawić. Jestem DTPowcem, grafikiem rzemieślnikiem, bez skłonności artystycznych. Wiek już bliżej emerytalnego, niż licealnego. Wyuczony zawodu na QuarkXpress. 3d jest u mnie raczej dodatkiem do pracy. Hobby - kolej. Środowisko 3d - Cinema 4d (sentyment z czasów Amigi) + Octane Render. Poniżej prezentuję rozgrzebany i skazany chyba na wieczne niedokończenie model wagonu motorowego Ganz MAVAG SN61. Dodaję zrzut ekranu z siatką, która pewnie niejednego fetyszystę przyprawi o zawał :-)
  2. Witam Przedstawiam ostatni projekt jaki wykonałem w Coronie dla C4D. Główne założenie to jak zwykle próba dociśnięcia kolanem możliwości silnika renderującego. Całość 3d z użyciem particles, motion blur, volumetric fog i displacement. Dziękuję za odwiedziny! Pozdrawiam Marcin Jastrzebski http://www.realpolygons.com Behance: https://www.behance.net/gallery/75607079/Pictures-from-Corona-Land-1 Software: Cinema 4D R18 Studio + Corona Renderer Plugins: SurfaceSpread, Forester, Rebus Farminizer Textures: Quixel Megascans, Poliigon, Textures . com Objects: Quixel Megascans, Evermotion, 3dSKy, Turbosquid
  3. Niedawnymi czasy skończyłem skubać - Jeden z ostatnich dwóch egzemplarzy Konstal N z 1949 i 1951 jeżdżących krótki odcinek jako linia nr. 38 w Bytomiu. Zgodnie z nowymi planami tramwaje zostaną zastąpione współczesnymi modelami, a torowisko jak i sama trasa przebudowane oraz wydłużone. Wszystko jak zawsze wymodelowane w C4D. Dla zachowania proporcji tramwaju wspomagałem się Photoscan'em - lecz przez błyszczący lakier niewiele mi to dało ;P
  4. Hej :) Powolutku zabieram się za wnętrza i zastanawia mnie, co by na ten temat powiedzieli bardziej doswiadczeni. Jako trening założyłem, że stworzę wnętrze na bazie istniejącego domu, który znalazłem na Archdaily. W trakcie modelowania okazało się, że plany na Archdaily są raczej "szkicowe" dlatego wnętrze w oryginale różni się zauważalnie od tego, które wymodelowałem, pod względem geometrii (ale chyba nie na tyle, żeby wpływało to na ogólny odbiór pomieszczenia). Używam Cinemy 4D i Octane'a V03, GPU GeForce 1070 8gb RAM Naturalnie wnętrze nie jest skończone, zostawiam je gołe do testów, kiedy już zdecyduję co zrobić ze światłem i materiałami, zabiorę się za detale. Zastanawiam się, co byście doradzili w takiej sytuacji. Jestem ogólnie zadowolony z materiałów i ogólnego "odczucia" obrazu. Pozostają jednak dwa wyraźnia niedopracowane elementy - łóżko i dominujący materiał sufitu. Nie mam pomysłu, jak technicznie "ugryźć" zwłaszcza ten ostatni. Nie mogę osiągnąć materiału o takiej ilości blików i połysków, mój wydaje się płaski. Wiem, że pewnie większość z Was korzysta z innego środowiska, ale nawet wskazówka, jak uzyskalibyście porządany efekt w innym silniku byłaby pomocna. Dla porównania załączam zdjęcie wnętrza, nad którym pracuję (prawie identyczne ujęcie, może byłoby bardziej podobne gdybym od razu zauważył rozbieżności między zjęciami a planami ^^) Dzięki za każdy ewentualny komentarz :)
  5. Witam. Interesuje mnie możliwość dokładnego rozmieszczenia punktów, które dodam na ścieżce. Korzystam z narzędzia [Linear], przy użyciu którego konstruuję odpowiednią krzywą. Do już istniejących punktów dodaję kolejne. Używam w tym celu [Move Tool] lub noża [Knife]. Załóżmy, że wybieram jeden z pierwotnie utworzonych przeze mnie punktów, a następnie dodaje dwa sąsiednie, leżące obok niego (jeden po lewej, drugi po prawej). W jaki sposób można je precyzyjnie przesunąć, nie zmieniając jednocześnie kształtu ramion mojej ścieżki? Do tej pory korzystałem z okienka z parametrami dla wybranej osi (Position X lub Y), a potem kolejno z narzędzia [Line Up], żeby móc wyprostować ramię krzywej i przywrócić jej pierwotny kształt. Widzę jednak, że pomimo operacji matematycznych nie zawsze udaje się utrzymać wskazaną pozycję wierzchołka i trzeba taką operację powtórzyć kilkakrotnie. Pytanie czy istnieje jakiś inny prostszy sposób? Z góry dziękuję za podpowiedzi w tej sprawie.
  6. Poszukuję osoby biegle posługującej się programem CINEMA 4d, która byłaby zainteresowana udzielaniem prywatnych lekcji. Lokalizacja - Kraków. Kontakt na adres [email protected].
  7. Witam, ostatnio udało mi się zrobić takie oto coś: Przychodzę do was z pytaniem, co mógłbym w tym poprawić aby wyglądało bardziej spektakularnie. http://zapodaj.net/8c6a22abc39e6.png.html
  8. Cześć. Sprzedam Cinema4D Studio R16 z przeniesieniem licencji + V-ray. Wersja pudełkowa.
  9. Witam wszystkich. Przez ostatnie 2 dni zainteresowało mnie modelowanie np:twarzy, rąk, character'ów. I wykonałem taką rękę. Próbowałem to poprawiać różnymi narzędziami, lecz się niezbyt udało. Chciałbym aby ta dłoń była bardziej przyokrąglona. Jakby co to ją zriggowałem. Prosiłbym was o uwagi oraz porady jak mógłbym poprawić projekt. [ATTACH=CONFIG]100756[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]100757[/ATTACH]
  10. Witam. Chciałbym się z wami podzielić jedną z moich pierwszych animacji trackowania w C4D. Moją koncepcją tutaj bardziej było zrobienie efektu, aby ta kostka wyłaniała się zza murku. I mam do was pytanie. Czy da się w Cinemie robić jakieś maski do trackowania? Ponieważ robiłem ten efekt tak, że w miejsce tego murku, dodałem cube i zmieniłem textury tak aby go nie było widać. Film:
  11. Witam, Mam nadzieję, że to dobre miejsce na tym forum na te pytania. Przez kilka lat pracowałem na Cinema 4D i zaczynam przestawiać się na 3ds maxa. W Cinemie wszystko było proste i klarowne... Np. po nałożeniu materiału na obiekt, po lewej stronie w panelu w którym widnieje lista z obiektami, widać że jest nałożony na dany obiekt ten ów materiał (mała ikonka z materiałem). I w ten sposób bardzo łatwo mogę edytować ten materiał i wprowadzać zmiany lub całkowicie go wykasować, zmienić na inny. W 3ds maxie ten panel znajduje się po lewej stronie i gdy nałożę materiał na jakis obiekt to nie wyświetla mi się on na tym panelu jak to ma miejsce w cinema 4D. Czy jest w 3ds maxie coś w tym rodzaju? jakiś przycisk po przyciśnięciu którego będę widział w tym panelu z obiektami przyporządkowane materiały? W cinema 4D gdy nałoży się dwa materiały na jeden obiekt to działa ten który jest pierwszy z prawej strony. Łatwo można eksperymentować i zmieniać je, nie usuwając reszty. Następny problem i różnica za razem jest taka, że w cinema 4D moim zdaniem łatwe było porządkowanie, grupowanie itd. obiektów w wyżej wspomnianym panelu. Np. gdy zaznaczę kilka obiektów i grupuje je, to automatycznie znajdują się one w jednej grupie, tutaj podobnie jak w cinema 4D. Ale mam problem z bardzo prostą rzeczą w 3ds maxie. Otóż gdy mam przykładowo kilka obiektów w jednej grupie i chcę wyjąć jeden lub kilka elementów z grupy to zaznaczam je i gdy staram się je wyciągnąć pojawia mi się niebieska lub żółta strzałka i nie ma różnicy jaka to strzałka gdyz i tak wsadza mi te elementy do innej grupy. A ja chcę te elementy mieć swobodnie leżące między tymi grupami w tym panelu. Wiem że to podstawy ale przerobiłem sporo tutoriali i mam z tym w dalszym ciągu problemy. A trzymanie porządku to podstawa przy pracy nad każdym projektem. Gdy biorę jakiś projekt od architekta to włos jeży się na głowie... taki bałagan tam panuje. A ja nie mogę tego uporządkować. grupy mi się łączą... nie widać textur jakie poszczególne obiekty mają. Jest to dla mnie mega uciążliwe aby za każdym razem wchodzić w material editor i tam sprawdzać jaka to textura.... Jakieś rady? A i jeszcze jedno. Gdy grupuję obiekty to są one przyporządkowane do danej grupy... co oznacza, tak jak na przykładzie cinema4D-tam są szare kropki, które mi mówią, że po przyciśnięciu znika mi z view portu a po naciśnięciu drugiej z nich, nie będzie go w renderze. Gdy nacisnę lampkę aby schować obiekty przyporządkowane do danej grupy w 3ds maxie to nic się nie dzieje... Czemu muszę otwierać grupę i każdy element z osobna klikać aby go zniknąć? To bez sensu.... Wybaczcie za te banalne pytania ale mam nadzieję że ktoś mi pomoże.
  12. Cześć, Dawno tu nie zaglądałem, więc skoro już jestem to coś dorzucę ;) Zwyczajowo C4D + V-ray Nie bijta zabardzo Wyższa rozdziałka:
  13. Witam, Zna ktoś może dobre , najlepiej darmowe tutoriale czy poradniki do szybkiego wejścia głównie w modelowanie za pomocą Modo i Cinemy? Nie dla zupełnego beginnera tylko kogoś kto już potrafi coś tam poskładać w Maxie a chciałby dosyć sprawnie nauczyć się poruszać również w innych softach. PS: Niedługo powrzucam coś co znalazłem. A nóż widelec komuś się przyda.
  14. Od jakiegoś czasu próbuję się rozwijać w kierunku programów i animacji 3D. Chciałbym, żeby eksperci rzucili okiem na ten i inne projekty. Poniżej wklejam link do animacji (film). http://rectiv13.pl/hummer-time.html
  15. W związku z dynamicznym rozwojem naszego Studia szukamy grafika 3D (praca stała, Kraków) wymagania: - programy: 3DS MAX lub Maya lub Houdini3D lub SoftImages lub Cinema 4D - podstawy After Effect - umiejętności : modelowanie, teksturowania, oświetlanie scen, mile widziana umiejętność animacji - dyspozycyjność, kreatywność oferujemy: wynagrodzenie adekwatne do zaangażowania, ciekawe projekty międzynarodowe, nietuzinkowe wyzwania, dobrą atmosferę i szacunek portfolio: [email protected] Praca od zaraz ZAPRASZAMY!
  16. Hej. Chciałbym zaprezentować niekomercyjną pracę którą wykonałem w ostatnim czasie w celu podszkolenia umiejętności oświetlania sceny oraz postprodukcji w PSie. Starałem się wyeliminować to co zazwyczaj raziło w moich pracach, a mianowicie szumy oraz ząbkowanie krawędzi :). Soft: Cinema 4d + V-ray + PS Pozdrawiam!
  17. Witam, projektuje scenę gry (pinball), która zawiera symetryczne elementy. Chciałbym odbić lustrzanie jeden z takich elementów w taki sposób, aby zmiany wprowadzane na jego rodzicu automatycznie przypisywały się również do potomka. Coś jak MoGraph >> Cloner
  18. Cześć, mam pytanie do speców z Cinemy 4D Szef zaproponował abyśmy zrobili pinballa w pseudo 3D. (obrazki spłaszczone do png.) Teraz uwaga, bo mogę zamotać. Elementy muszą być wyeksportowane w kilku stanach tak, aby można byłoby symulować efekty świetlne po uderzeniu kulki. Sam element w kilku stanach wyeksportować to nie problem, ale czy da się wyrenderować sam element i światło, które pada na niego i jego okolice nie wliczając w to tła, które się pod nim znajduje i innych sąsiadujących elementów? Przełączniki w object manager zdają się nie spełniać moich oczekiwań, bo światło ucieka wraz z wyłączeniem tła.
  19. Maxon poinformował o zawiązaniu współpracy z Side Effects Software, w wyniku której do końca roku na powstać plugin dodający możliwość współpracy C4D z Houdini Engine. http://www.maxon.net/en/news/press-releases/singleview/article/maxon-announces-partnership-with-side-effects-software.html
  20. Jak w temacie. Są to porady za krótkie na pojedyńcze tutoriale. Mam nadzieje że każdy znajdzie coś dla siebie. http://pl.c4matix.com/tutoriale/139-10-tips-a-tricks-cinema-4d.html
  21. Hej, postanowiłem w końcu wrzucić na forum kilka swoich prac 3D. Kiedyś mignąłem na forum i od tamtej pory cisza :P Ale cały czas sobie coś tam tworzę w wolnych chwilach :) Między innymi takie różności. Wszystkie prace robione pod wpływem nagłego impulsu ;) Robione szybko i niestety równie szybko porzucane :P Prace wykonane w Cinema 4D + Poser. Post w After Effects i Photoshop. 1. Deep in the Mountains 2. Don't Disturb the Swamp... / To jest jeden z moich ulubionych obrazków ;) Chociaż potwór z bagien w ogóle mi nie wyszedł tak jak chciałem :P Oczywiście natchnienie przyszło po przeglądnięciu prac Frazetty ;) 3. Gatekeeper 4. Edge of the Dream 5. In the Midst of the Nightmare / Nie pamiętam dokładnie ale pewnie strasznie się wtedy jarałem czołówką do "Dziewczyny z Tatuażem" ;) 6. Noir / Inspiracja przyszła po maratonie różych filmów Noir. Miało być bardziej nowocześnie ale wyszło średnio udanie. 7. Tales of the Future / Z tego jestem całkiem zadowolony, natchnninie było na tyle silne, że napisałem sobie mini-scenariusz na kolejny krótki film. Na razie pomysł czeka w folderze na lepsze czasy [czytaj: pewnie nigdy nie powstanie ;) ) 8. Hunter's Moonlight / I ostatnia pracka. Drzewka robione w Speedtree. To na razie tyle :) Oczywiście wszelkie komentarze, wskazówki bardzo mile widziane. Krytyka też :) Dzięki.
  22. Witam, mam do sprzedania oprogramowanie CINEMA 4D visualize R13 wersja komercyjna, licencja jednostanowiskowa. Kontakt: 603 596 759 albo [email protected] cena do negocjacji.
  23. witam , piszę z prośbą o odpowiedz na 1 nurtujące od dawna pytanie: czy w cinemie 4d da się mapować podobnie jak w 3ds maxie na 2 kanale? otóż: mam obiekt składający się z wielu elementów. materiał który nakladam na obiekt ma 2 textury zblendowane ze sobą za pomocą gradientu. textury są zmapowane na 1 kanale a gradnient na 2 i w zależności od tego jak ustawuie sobie mapkę na 2 kanale taki otrzeymuje efekt. w maksie jest to bardzo proste i przyjemne natomiast nad cinemą głowiłem sie wiele czasu i nic nie wymysliłem.jak rozwiazac taki problem.dzięki z odp.
  24. Witam wszystkich, po dłuższej dezaktywacji na forum, równocześnie wystawiając pod ocenę ostatnią scenkę: (gdyby ktoś uznał pierwszy plan za zbyt mało szczegółowy, to zanczy, iż ma zbyt jasno podświetloną matrycę :P ) [ATTACH=CONFIG]91815[/ATTACH]
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności