Skocz do zawartości

Znajdź zawartość

Wyświetlanie wyników dla tagów 'light' .

  • Wyszukaj za pomocą tagów

    Wpisz tagi, oddzielając je przecinkami.
  • Wyszukaj przy użyciu nazwy użytkownika

Typ zawartości


Forum

  • Max3D.pl
    • Aktualności (mam newsa)
  • Grafika
    • Work in progress (WIP)
    • Galeria
    • Animacje
  • Dyskusje
    • Hardware
    • Dyskusje o grafice
    • Wolne dyskusje
    • Komentarze, propozycje ...
  • Pytania i odpowiedzi
    • 3ds max
    • Maya
    • Blender
    • Sculpting
    • Cinema 4D
    • Inne
  • Ogłoszenia
    • Praca Oferowana (bez ogłoszeń FREE)
  • Archiwum
    • Archiwum (2000-2019)
    • Konkursy

Szukaj wyników w...

Znajdź wyniki, które zawierają...


Data utworzenia

  • Od tej daty

    Do tej daty


Ostatnia aktualizacja

  • Od tej daty

    Do tej daty


Filtruj po ilości...

Dołączył

  • Od tej daty

    Do tej daty


Grupa podstawowa


Miasto

Znaleziono 13 wyników

  1. Cześć, Mam problem podczas oświetlania sceny sceny dodatkowymi lampami za pomocą IES light. Światło podczas podczas building light cache wygląda dobrze, niestety w trakcie renderingu pojawia się taki problem, że światło mimo ustawienia dobrej mocy, finalnie wygląda bardzo blado i nierealnie. Proszę o pomoc!
  2. Cześć, Mam problem podczas oświetlania sceny sceny dodatkowymi lampami za pomocą IES light. Światło podczas podczas building light cache wygląda dobrze, niestety w trakcie renderingu pojawia się taki problem, że światło mimo ustawienia dobrej mocy, finalnie wygląda bardzo blado i nierealnie. Proszę o pomoc!
  3. Hej. Renderując pokój korzystałam z poniższego filmu żeby zrobić oświetlenie. Tak jak w tutorialu dodałam Sky na zewnątrz i directional light skierowane na okno. Wszystko działa jak powinno. Jednak kiedy dodaję kolejne światło one po prostu nie działa. nie świeci tak jakby w ogóle go nie było. Na czym może polegać problem? Z góry dzięki za odpowiedź. K.
  4. Cześć. Mam problem z compositing tagiem podczas łączenia 3d ze zdjęciem. Poniżej screen. Otóż na obu zdjęciach mam światło area light (te mocne zielone na 2 zdjęciu). W podłogę mam wrzuconą texturę z frontalną projekcją. Problem polega na tym, że compositing tag (wrzucony na podłogę) z włączonym compositing background nie uwzględnia tego mocnego zielonego światła (a jedynie światła z brył które zrobiłem kanałem luminance). W momencie gdy wyłączam w tagu opcję comp. bg. to podłoga nie zgrywa się z niebem (różnice w jasności). Czy jest jakieś rozwiązanie aby to mocne zielone światło (area light) odkładało się jak na zdjęciu 2, a łączenie nieba z podłożem było jak na zdjęciu 1? Z góry dzięki za pomoc :)
  5. witam, Jak zrobić animacje, aby oczy robota mrugały ( zapalały się i gasły w wybranych momentach)? Próbowałem w teksturze ustawić self illumination, ale okazało się, że nie można tego parametru zmieniać w wybranych klatkach ( zmienia się dla całej animacji). Próbowałem też do środka wrzucić światło omni, ale w rezultacie tylko widać odblaski na pobliskich powierzchniach, a same oczy pozostają ciemnie ( nie świecą sie jak w przypadku self illumination). Przydało by się coś w stylu self illumination ,ale z możliwością kontroli na osi czasu. Jakieś propozycje?
  6. Hej. Czy zna ktoś sposób na osiągnięcie takiego efektu: w VRayu? Najchętniej na osobnym passie. Próbowałam już VRayLensEffect, ale bez żadnego skutku.. Pod koniec renderingu obrazek "błyśnie" ale nie widzę efektu. Jeśli jest ktoś kto to ogarnia i mógłby mi w tym pomóc, to bardzo proszę o odzew. Pracuję w 3Ds Max 2015 + VRay 3.0
  7. Panowie proszę o pomoc . Używam v-ray w sketch up 2013 i gdy tworze więcej niż 2 rect light-y to one już nie świecą aktywne są tylko 2 pierwsze jakie zrobiłem o co w tym chodzi ?
  8. Witam! Chciałbym poruszyć pewnie dość typowy problem a dokładniej materiały metalu na płaskich powierzchniach. jak wiadomo większość materiałów metalo-podobnych dobrze wygląda jedynie na powierzchniach nie płaskich: [ATTACH=CONFIG]88185[/ATTACH] Na obrazku powyżej widać ten sam materiał na 3 powierzchniach czajniczek jest w porządku prostokąt z modyfikatorem bend daje rade ale płaski już totalnie odpada. Potrzebuję zrobić materiał blachy a takowa jest płaska i niestety rezultat widać powyżej. Na materiał dodałem bumpa co najlepiej widać na bendowanym prostokącie. Tak wygląda moja scena: [ATTACH=CONFIG]88186[/ATTACH] Mam też dodaną mapę hdri w reflection/refraction ale słabo wpływa to na powierzchnie płaskie bo wszystko zależy od tego pod jakim kątem odbije się ona na obiekcie płaskim a czasem trafia na czarny punkt i wtedy materiał trafia... Tutaj pojawia sie moje pytanie jak radzicie sobie z takimi przypadkami?? próbowałem już wielu rodzai metalu/aluminium/brushed i nie osiągnąłem zadowalającego rezultatu. Myślałem żeby może nałożyć na to teksture zrobionego zdjęcia ale wygląda to strasznie sztucznie.
  9. Witam, stworzyłem animację w 3ds max wraz z tym światłem (target spot-volume light) kiedy reredruje pojedynczą klatkę wszystko jest w porządku natomiast przy większej ilości światło te jest widoczne tylko na pierwszej scenie a potem znika. Próbowałem różnych ustawiań i nie wiem jak to zmienić, zauważyłem że na czystej scenie nie mam z tym problemu więc pewnie musiałem coś przestawić. Dodam że dopiero zaczynam zabawę z tym programem.
  10. lichu10

    Vray i Glow

    Witam, Próbuję rozpracować efekt glow świateł w Vrayu (1,5 sp4 na max2011). Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale poprawny efekt glow wychodzi tylko na VrayLight typu Sphere. Ogólnie dążę do tego, żeby efekt glow nadać dowolnej geometrii, ale zadowolę się prostokątem :) Próbowałem z VrayLight typu mesh, gdzie wrzuciłem jakąś prostą siatkę do testów (Box) i glow wyszedł tylko na środku jako taka "kulka", czyli lipa. Próbowałem z VrayLight typu plane i też nic z tego nie wyszło. Kolejna sprawa to że glow nie działa w ogóle przy VrayFrameBuffer. Przeszukałem google i nie znalazłem rozwiązania, czyżby pozostał Photoshop? A może ja czegoś nie wiem? :)
  11. Bart87

    Sunlignt On/Off

    Witam... Robie mala animacje w max'ie i potrzebuje zrobic swiatlo ktore wpada przez dany 'otwor' + zeby te promienie wychodzace byly widoczne Grzebalem troche w wartosciach kazdego z lightow, ale nie natknalem sie na cos co przypominaloby to co chce osiagnac... Posiadam juz Spot'a (light) tylko co musze zaznaczyc by promienie wychodzily? (a moze to nie spot?) Druga rzecz to taka ze w animacji chce miec zeby to swiatlo zaswiecilo sie w danym momecie, na zwyklym Spoc'ie probowalem zrobic pod animacje On/Off w opcjach light, ale niestety nie zadzialalo... Troche namieszalem jak cos to poprawie co nieco tylko prosze o zwrocenie mi uwagi dziekuje za wszelaka pomoc Pozdrawiam Bart
  12. Witam Szukałem po sieci, jednak nie udało mi się znaleźć nic konkretnego, a właściwie to nie znalazłem tego czego szukałem tzn. szukam :P Jak w 3ds max i V-Ray uzyskać tak realistyczny efekt? Powiedzmy, że model samochodu już mam (bo właściwie mam jestem już na finiszu :) ), mapy HDR również mam, panoramiczne, cubic (również kilka swojej produkcji; wszystkie 360). Wiem, co należy poustawiać w V-Ray (GL, ewentualnie light cache, GL environment -> skylight, reflection i odpowiednie ich ustawienia), wiem jak uzyskać "cień na mapie", itp. ... Na jednym z tutków znalazłem, iż należy ustawić mapę background (Rendering -> Environment -> Background) jednak za nic nie chce to wyjść "tak" jak na powyższym renderze; wychodzą zniekształcenia przy większych zoom-ach i inne artefakty, po drugie nie idzie dopasować położenia samochodu do tła; (Camera Match ale, dalej zniekształcone, co ma być jako tło?) Co należy wykonać/posiadać, aby efekt był choć trochę zbliżony do tego na renderze wyżej? Czy może autor po prostu wykonał serię odpowiednich zdjęć pod odpowiednimi kątami, a następnie zrobił co najmniej dwa plany, oteksturował i już... jeśli tak to co poustawiać/włączyć? P.S. Ewentualnie czego szukać w sieci? jakieś keywords, tagi, linki, cokolwiek bo nie wiem o co się zahaczyć... :| Dzięki za każdą pomoc. Pozdrawiam
  13. Gdy wstawię w moją scenę VraySun to pojawia się jakieś niebieski tło ;/ Wie ktoś jak to naprawić ? Screen: http://img3.imagebanana.com/view/dbk64qj3/niebieske.jpg
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności