Skocz do zawartości

Znajdź zawartość

Wyświetlanie wyników dla tagów 'spline' .

  • Wyszukaj za pomocą tagów

    Wpisz tagi, oddzielając je przecinkami.
  • Wyszukaj przy użyciu nazwy użytkownika

Typ zawartości


Forum

  • Max3D.pl
    • Aktualności (mam newsa)
  • Grafika
    • Work in progress (WIP)
    • Galeria
    • Animacje
  • Dyskusje
    • Hardware
    • Dyskusje o grafice
    • Wolne dyskusje
    • Komentarze, propozycje ...
  • Pytania i odpowiedzi
    • 3ds max
    • Maya
    • Blender
    • Sculpting
    • Cinema 4D
    • Inne
  • Ogłoszenia
    • Praca Oferowana (bez ogłoszeń FREE)
  • Archiwum
    • Archiwum (2000-2019)
    • Konkursy

Szukaj wyników w...

Znajdź wyniki, które zawierają...


Data utworzenia

  • Od tej daty

    Do tej daty


Ostatnia aktualizacja

  • Od tej daty

    Do tej daty


Filtruj po ilości...

Dołączył

  • Od tej daty

    Do tej daty


Grupa podstawowa


Miasto

Znaleziono 22 wyników

  1. Witam Mam problem z przekształceniem obiktu "line" na "poly", a dokładniej mówiąc, po przekształceniu na poly, vertexy tak jakby zmieniały swoje położenie, co powoduje że obiekt się zniekształca. Tworze najpierw obrys obiektu, a później po kolei każdy otwór tworze przez "create line", nie wiem gdzie popełniam błąd
  2. Hej, od niedawna uczę się modelować w 3dsie. Moją zagwozdką jest taka sytuacja: tworzę krzesło, narysowałam spline, stworzyłam jego klona, połączyłam, nadałam grubość w rolecie Rendering i powstała mi bardzo krzywa rama z jednej strony (co dziwne, bo przecież to klony.) Czy to jest normalna sytuacja? Jak to naprawić? z góry dzięki! załączam zdj
  3. Witam Mam problem z przejściem z spline na poly, przy małych obiektach nie mam z tym problemu, ale w tym przypadku obiekt po prostu znika i nie wiem dlaczego. Opisze krótko jak to wykonuje, obrysowuje linie pomocnicze zwykłym "line", później obrysowuje otwory znajdujące się w środku elementu, tak, że później po przejściu na "poly" chcę wyciągnąć obiekt "extrude". Tak jak wcześniej pisałem z mniejszymi projektami nie miałem problemu, a teraz po przejściu na "poly" pozostają mi tylko "vertexy" Na obrazku jest tylko część elementu i jest on zamknięty. Pozdrawiam
  4. Dzień dobry, Mam niekompletny model, w którym chciałbym brakującą część. Chciałem to zrobić używając spline i na oko dopasować każdy łuk, jednak może ktoś z was ma lepszy pomysł by tego dokonać?
  5. Witam. Interesuje mnie możliwość dokładnego rozmieszczenia punktów, które dodam na ścieżce. Korzystam z narzędzia [Linear], przy użyciu którego konstruuję odpowiednią krzywą. Do już istniejących punktów dodaję kolejne. Używam w tym celu [Move Tool] lub noża [Knife]. Załóżmy, że wybieram jeden z pierwotnie utworzonych przeze mnie punktów, a następnie dodaje dwa sąsiednie, leżące obok niego (jeden po lewej, drugi po prawej). W jaki sposób można je precyzyjnie przesunąć, nie zmieniając jednocześnie kształtu ramion mojej ścieżki? Do tej pory korzystałem z okienka z parametrami dla wybranej osi (Position X lub Y), a potem kolejno z narzędzia [Line Up], żeby móc wyprostować ramię krzywej i przywrócić jej pierwotny kształt. Widzę jednak, że pomimo operacji matematycznych nie zawsze udaje się utrzymać wskazaną pozycję wierzchołka i trzeba taką operację powtórzyć kilkakrotnie. Pytanie czy istnieje jakiś inny prostszy sposób? Z góry dziękuję za podpowiedzi w tej sprawie.
  6. Mam takie pytanie, nie znalazłam tego w maxowym helpie. W sumie to właściwie 3 pytania. 1. Dlaczego, gdy używam modyfikatora Symmetry na zamkniętym splajnie, to wszystko jest ok, a jeśli na otwartym to nagle mi wszystko znika? 2. Czy da się z edit poly wrócić z powrotem do shape? Np. jak używam w ShapeMerge funkcji PickShape to trzeba miec przygotowany ksztalt do zrzutowania na inny obiekt, i rozumiem, że w takim przypadku muszę od początku robić na kształtach to, co chcę zrzutować? Nie mogę zrobić dwuwymiarowego editpoly i jakos przejsc na shape'a 3. Na tym filmiku http://www.dubai3dmax.com/GetTutorial.aspx?Tutorial=45 gość od 42:35 do 42:55 wycina Mesha i Lathe, a następnie wkleja, po co to robi? nie lepiej usunąć te dwa modyfikatory a potem je nałożyć jeszcze raz? Po co eis wycina i wkleja, bo to już nie pierwszy raz widzę, ale nie widzę celowości. No i kolejne pól minuty do 43:20 też trochę nie rozumiem, co on tam robi i co to ma na celu, ale bardziej potrzebowałabym dostać odpowiedzi na poprzednie pytania. Z góry bardzo dziękuję :)
  7. Cześć, mam problem z tworzeniem linii po kątem 90 stopni. Gdy tworzę nowego spline'a za pomocą linii, przytrzymując Shifta można tworzyć linie pod kątem 90 stopni, horyzontalnie i wertykalnie. Natomiast gdy chcę dodać nową linię do istniejącego spline'a i chcę aby była po kątem prostym to niestety mogą tylko utworzyć tę linię horyzontalnie, tj. tylko w jednym kierunku, w jednej osi np. X, a nie mogę już w osi Y, co normalnie mogę, tworząc nową linię. Oczywiście problem można rozwiązać, kończąc linię, i stworzyć nową, i scalić obie linie. Ale dziwi mnie to, że edytując spline'a i dodając do niego nową linię za pomocą "Create line" nie mogę ustawić nowej linii w pionie. Obrazek: http://img545.imageshack.us/img545/1664/g62l.jpg W skrócie: Nie można tej linii wyprostować wertykalnie; przytrzymując Shift można utworzyć ją tylko w jednej osi, poziomo.
  8. Witam. Generalnie mam kłopot, z nachodzącą na siebie siatką w 3ds max. Zależy mi na czasie, i szukam w miarę szybkiego sposobu uporania się z tym, dlatego też usuwani i przesuwanie kolejnych vertexów nie wchodzi w grę. Mam nadzieję że nie stworzyłem tego wątku w nie odpowiednim dziale bądź cokolwiek innego. Pisze tutaj pierwszy raz od dawna. Ale żeby wszystko było jasne zacznę od początku z przykładami. Otóż miałem model logotypu na spline'ach i użyłem opcji renderowania tychże spline'ów. Jako, że model ten ma rogi: Siatka w owych rogach układa się tak: Chodzi mi o to miejsce w którym siatka nakłada się na siebie. Model ten jest sklonowany i jeden ma wielkość 4 drugi 8 i na tym mniejszym jest materiał neonu a na większym szkła, ażeby neon nie był tylko świecącą rurką tylko bardziej przypominał prawdziwy neon. Problem zaś polega na tym, że owa nachodząca na siebie siatka nie robi nic złego w samym neonie ale w modelu z materiałem szkład juz niestety tworza się artefakty. Dokładnie takie:
  9. Witam. To mój pierwszy post na tym forum. Otóż mam następujący problem. W kilku tutkach spotkałem się z metodą tworzenia powierzchni za pomocą splajn'ów i modyfikatora surface, po utworzeniu konturu powierzchni siatka była tworzona za pomocą polecenia Refine z zaznaczonymi opcjami conect i linear a po dodaniu modyfikatora surface tworzono powierzchnię. Problem polega na tym, że kiedy to samo próbuję zrobić samodzielnie to utworzona siatka składa się z odrębnych pojedynczych linii a pomimo użycia funkcji fuse i weld (zmieniałem jego wartość) nie mogę połączyć dwóch werteksów (jeden na konturze a drugi na utworzonej nowej linii) ze sobą pomimo tego że robię to samo co w tutkach krok po kroku. Może ktoś z Was ma jakąś sugestię jak to rozwiązać. Z góry dziękuję za pomoc. PS. Wiem że mógłbym to zrobić za pomocą boxa albo plane ale zależy mi na tym sposobie.
  10. Mam problem z odpowiednim wymodelowaniem kształtu spline'a, tzn. robię sobie obrys schematyczny punktami typu corner i potem doprecyzowuję przekształcając niektóre na bezier albo bezier corner i czasami kiedy chcę przesunąć te łapki od stycznej określającej promień łuku, to one snapują mi się tylko do jednego kierunku, np. na osi X i mogę je przesunąć tylko po linii a nie płaszczyźnie np. XY. Jak tego unikać?
  11. Mam taki problem. Zaczynam sztukę jaką jest modeling 3D i zatknąłem się na pewien problem. A mianowicie stworzyłem sobie wskazówkę do zegara( gdyż taki własnie sobie modeluję) następnie przekonwertowałem do edit poly żeby nadać mu kształt i jakąś renderowalną formę. oczywiście taka forma nie ma grubości. Chciałbym taką grubość nadać i zaokrąglić brzegi lecz jak próbuje np extrude i potem modyfikatorem MeshSmooth wychodzi coś takiego jak na obrazku poniżej. Pewnie banalnie proste rozwiązanie alecz prosiłbym o wyjasnienie tego problemu. Z góry dziękuje. Przed MeshSmooth http://s4.ifotos.pl/img/Wskazlwka_xxwsenp.jpg Po MeshSmooth http://s4.ifotos.pl/img/Wskazlwka_xxwsenn.jpg
  12. Witam. To mój pierwszy temat, znalazłem podobne tematy ale one nie rozwiążą mój problem. Nie jestem ekspertem ani całkowicie zielony z programu 3ds max jednym słowem jestem amatorem, i mam problem z komendą "garment maker" jest nieaktywna, wyczytałem gdzieś na angielskim forum że by była dostępna komenda "garment maker" to trzeba prze konwertować obiekt na "spline" ale ta komenda też jest nie aktywna, i nie mam pojęcia jak to zrobić. Są 2 obiekty jeden to człowiek a drugi to spodnie, że by spodnie były jako ubranie to trzeba użyć komendy "cloth" i "garment maker" która jest nie aktywna i "spline" też, jak to zrobić że by te dwie komendy były aktywne. Pomoże mi ktoś? Z góry dzięki
  13. Cześć wszystkim, przygotowuję elementy do wizki wolnostojącej wanny z również wolnostojącą baterią wannową, ale zatrzymałem się przy rozpoczęciu modelowania węża prysznicowego od baterii do słuchawki. Splinem narysowałem poglądowy kształt jak mniej-więcej powinien się on układać, lecz teraz zastanawiam się jak do efektywnie wymodelować. Z początku myślałem, że zrobię go z małych cylindrów z zawiniętymi końcami do środka, ale uświadomiłem sobie, że nie bardzo mogę się połapać jak regularnie skopiować taki kształt, a potem te *ileśset cylinderków umieścić na narysowanym splinie. Domyślam się, że zapewne jest jakieś narzędzie/narzędzia do wykonania takich czynności - i wdzięczny byłbym bardzo każdemu, kto naprowadzi mnie jak to wykonać :) Poniżej zrzuty z viewportów (3ds max 2011) Cylinderek (czy aby nie za dużo poly?) http://img840.imageshack.us/img840/3249/tuba1.png Widok na spline węża z lewej http://img827.imageshack.us/img827/6681/leftside1.png Widok na spline węża od frontu http://img408.imageshack.us/img408/8272/front1.png Pozdrawiam, aresso [ATTACH=CONFIG]83425[/ATTACH]
  14. Cześć potrzebuje wykonać jedną rzecz do gry i mam problem jak zwiększyć ilość wierzchołków wzdłuż linii na splinie. Koniecznie musi być to na splajn ponieważ póżniej za pomocą maxscripta zczytuje wszystkie współrzędne wierzcholkow do pliku. Pokaze to bardziej przejzyscie na obrazku- mamy sobie zwyklego spline'a i chcial bym w jakiś sposob dodac jak najwiecej możliwe to jest wierzcholkow wzdłoz linii, aktualnie jednym sposobem byl chamfer zaznaczam all i chamferuje ale nie jest to efektywny sposob bo interpoluje pomiedzy dwoma wierzcholkami przesuniecie i nie moge za duzo razy z chamferowac bo juz sa za blisko siebie. Myslalem zeby wykonac to jakos za pomoca maxscripta moze ktos ma jakis inny pomysl sugestie. Z gory dzieki za pomoca
  15. Sytuacja wygląda następująco: Pytanie: jak połączyć 3 vertex kiedy dwa pierwsze zostały połączone? Weldem się nie da. Obiekt jest splinem. Wiem, że w meshu są do tego narzędzia, jednak jak spline przekształce do mesha to go nie widać. Potem mam zamiar na spline nałożyć modyfikator sweep. Dziękuję :)
  16. Witam. Mam takie pytanie, mam np długiego splaina i chcę go skrócić. Robię to poprzez danie funkcji break i usunięcie niepotrzebnego segmentu. Problem w tym ze narzędzie break nie przyciąga się do siatki. Robię to tak że wstawiam tego vertexa gdziekolwiek, a następnie przesuwam już z przyciąganiem do siatki w upodobane miejsce. Jeżeli linia jest pozioma lub pionowa to wszystko ładnie gra, gorzej gdy jest ukośna, lub jest to np łuk, ponieważ wtedy przy przesuwaniu zmienia się już trochę forma splaine, przy liniach zmieniają one trochę kąt nachylenia, a w łuku to wiadomo. I moje pytanie brzmi czy można to jakoś zrobić by można było takiego vertexa wstawić z przyciąganiem do siatki, lub inna metoda na ucięcie z przyciąganiem do siatki. Pozdrawiam.
  17. Mój problem jest pewnie bardzo podstawowy ale jako, że jestem początkujący to nie znalazłem w tutorialach rozwiązania następującego problemu: Jak otoczyć dwa spline'y (rysunek poglądowy poniżej) będące jednym obiektem powierzchnią? Tak aby powstała taka powiedzmy pseudo-rura przechodząca w sposób płynny od widocznej elipsy do Ngon'a…
  18. tutaj znalazlem prosty tutorial o SPLINES >>> jak ktos nie ma czasu to najlatwiej przejsc odrazu do 28minuty :D http://cg.tutsplus.com/tutorials/autodesk-3ds-max/using-splines-to-add-detail-to-your-high-poly-model-in-3ds-max/ i mam do niego pytanie: jak optymalnie stworzone obiekty ze spline dodac-wtopić do głównego elementu ?? jest jakas sensowna opcja czy moze recznie ? jak dobrze slyszę autor mowi cos jak 'baked' wypiec? wypalic? te nowe czesci ? spline moze i latwe ale tak sie zastanawiam
  19. Witam. Dawno tu nie zaglądałem :) Przyszło mi uprzestrzennić pewne logo, dostałem je w wersji wektorowej. Zacząłem modelować je ręcznie, ale jest dosyć złożone i zajmuje mi to dużo czasu. Pomyślałem, ze jeśli to grafika wektorowa (konkretniej *.svg, format Inkscape'a) to pewnie istnieje możliwość przekonwertowania tego do czegoś co 3dsmax mi odczyta, jakieś spline'y. Bardzo ułatwiłoby mi to pracę. Szukałem w helpie maxa i w internecie, ale nic konkretnego nie znalazłem. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam :)
  20. Drodzy koledzy, czy znajdę w blenderze odpowiednik modyfikatora lathe nakładanego na spline z maxa. Czyli tworzę sobie spline nakładam lathe i tworzy mi się bryła obrotowa, której przekrój stanowi mój spline. Jeżeli istnieje jakiś odpowiednik to bardzo proszę o pomoc, najlepiej step by step, ale niekoniecznie. W ogóle jeżeli znacie jakieś tutoriale o modelowaniu splineami w blenderze to bardzo proszę o podanie mi linków.
  21. Gość

    Narzędzie do aproksymacji

    Witam, Mam problem związany z 3ds. Muszę wykonać aproksymację punktów za pomocą splajna, najlepiej, żeby była jeszcze możliwość wyboru stopnia krzywizny. Czy ktoś mógłby mi pomóc jakim narzędziem jest to możliwe? W niektórych programach robi się to przez edycję krzywych interpolujących takich jak tutaj "Point Curve". Podobne pytanie mam odnośnie programu Maya jeśli ktoś się orientuje w obu (tutaj obstawiam narzędzie "Rebuild Curve") Z góry dziękuję za pomoc.
  22. Witam Mam problem ze spline, zwykla linia. Cos wcisnąłem i nie widzę vertexów w splinie. Natomiast w splinie zamknietym, w którym zrobilem siatke i nalozylem sobie surface widze. Dlatego wiem ze cos poprostu odznaczylem w tym konkretnym spline. Probowalem znalezc co jest nie tak ale nie moge. To nie jest duzy problem bo moge sobie nową spline stworzyć, ale chciałbym wiedziec jaka opcja chowa vertexy w opcji vertex(bo jak zmienie na segment chociazby to vertexy widze) Moze sie to przydac. Dzieki za odpowiedzi jesli takowe beda... pozdro
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności