Skocz do zawartości

Znajdź zawartość

Wyświetlanie wyników dla tagów 'karta graficzna' .

  • Wyszukaj za pomocą tagów

    Wpisz tagi, oddzielając je przecinkami.
  • Wyszukaj przy użyciu nazwy użytkownika

Typ zawartości


Forum

  • Max3D.pl
    • Aktualności (mam newsa)
  • Grafika
    • Work in progress (WIP)
    • Galeria
    • Animacje
  • Dyskusje
    • Hardware
    • Dyskusje o grafice
    • Wolne dyskusje
    • Komentarze, propozycje ...
  • Pytania i odpowiedzi
    • 3ds max
    • Maya
    • Blender
    • Sculpting
    • Cinema 4D
    • Inne
  • Ogłoszenia
    • Praca Oferowana (bez ogłoszeń FREE)
  • Archiwum
    • Archiwum (2000-2019)
    • Konkursy

Szukaj wyników w...

Znajdź wyniki, które zawierają...


Data utworzenia

  • Od tej daty

    Do tej daty


Ostatnia aktualizacja

  • Od tej daty

    Do tej daty


Filtruj po ilości...

Dołączył

  • Od tej daty

    Do tej daty


Grupa podstawowa


Miasto

Znaleziono 15 wyników

  1. Witam serdecznie. Potrzebuję porady związanej z wyborem karty graficznej – budżet do 3 tys. (+100 zł). Głównie zajmuje się oprogramowaniem grafiki D3D, OGL, CUDA, ale czasem również korzystam z 3dsmax, ZBrush, Ae, Ps, Ai (niektóre narzędzia pokrewne). Interesowały by mnie tylko i wyłącznie karty z chipem NVIDIA. Poniższa lista, prezentuje modele jakie biorę pod uwagę (kolejność nie koreluje z ewentualnym wyborem): [table=width: 450, class: grid] [tr] [td]1.[/td] [td]ASUS GeForce RTX 2070 ROG STRIX OC[/td] [td]Specyfikacja[/td] [/tr] [tr] [td]2.[/td] [td]ASUS GeForce RTX 2070 STRIX ADVANCED[/td] [td]Specyfikacja[/td] [/tr] [tr] [td]3.[/td] [td]GIGABYTE GeForce RTX 2070 GAMING[/td] [td]Specyfikacja[/td] [/tr] [tr] [td]4.[/td] [td]MSI GeForce GTX 1080 ARMOR OC[/td] [td]Specyfikacja[/td] [/tr] [tr] [td]5.[/td] [td]MSI GeForce RTX 2070 ARMOR[/td] [td]Specyfikacja[/td] [/tr] [tr] [td]6.[/td] [td]MSI GeForce RTX 2070 GAMING X[/td] [td]Specyfikacja[/td] [/tr] [/table] Chciałbym na razie nie pisać o swoich „faworytach” i zapytać Was szanowani forumowicze, którą z powyższych kart graficznych, wybralibyście do wspomnianych przeze mnie zastosowań. Aktuazliacja (02.04.2019) Witam serdecznie, Zamieszczam tą aktualizacje z myślą o osobach, które mogły by mieć podobny dylemat z wyborem karty podyktowany głównie jakością do ceny – w mojej subiektywnej ocenie. Ostatecznie wybrałem kartę MSI GeForce RTX 2070 GAMING Z 8G – nie ma jej na liście choć jest słabszy model GAMING X. Głównymi aspektami, które kierowały moim wyborem była cena, awaryjność oraz wydajność – w analizie brałem pod uwagę tylko firmy Gigabyte, Asus oraz MSI. Jak już wspominałem w postach, najczęstszą wadą, jaka była wymieniana dla kart od Gygabyte to ich przegrzewanie i związane z tym późniejsze problemy – zainteresowanych odsyłam do pozostałych moich postów. Jeśli chodzi o firmy Asus oraz MSI, większość sprawdzonych przeze mnie opinii na forach, prawie jednoznacznie stwierdzała, że te dwie firmy, mają produkty mniej awaryjne i wydajniejsze od Gigabyte. Kolejno, produkty obu firm (Asus i MSI) są do siebie zbliżone jeśli chodzi o jakość z tym, że w przypadku Asus płaci się więcej „za nazwę” – niektórzy wspominali również, że obsługa klienta jest dużo gorsza w Asus (miałem przyjemność z obsługą klienta z Asus co prawda nie było to związane z kartą graficzną, a laptopem, ale mogę potwierdzić, nie były to mile spędzone 3 miesiące pertraktacji. Summa summarum, Asus przyznał się do błędu i przysłał sprawną, nową część zamienną). Jak już wspomniałem w poprzednich postach, mogę mieć „pecha” i trafić na wadliwy model, ale jak w każdej inwestycji tak i tu ryzyko jest w nią wpisane. Serdecznie dziękuję Loozack oraz JacekC za włączenie się do dyskusji. Wątek jak i ankietę uważam za zakończone. Pozdrawiam
  2. Witam, Myślę nad wymianą karty ale pod kontem painter obecnie pracuje na sprzęcie: AMD FX 3850 płyta gigabyte 990XA-ud3 ddr3 2x8gb 1600Mhz grafa geforce gtx 660 twinfrozr msi Czy wymiana przy tej konfiguracji będzie opłacalna? jak tak to jaką kartę zakupić myślę obecnie o inwestycji do 1500zł
  3. Witam, chciałbym wymienić kartę graficzną na bardziej wydajniejszy model. Zestaw ma już 4 lata, a niestety bardzo muli przy Substance Painter i jest to droga przez mękę. - płyta główna GIGABYTE P67A-UD3-B3- pamięć RAM HyperX 2x4 giga 1600Hz ddr3- procesor i5 intela - karta graficzna Gigabite HD 6950 1giga- zasilacz 600W- Win 7 64-dysk Sata III 1 tera. Bardzo dziękuję za podpowiedzi. Pozdrawiam
  4. Cześć, chciałam przetestować render z karty graficznej. Mam kartę GeForce GTX 780 Ti Przy przełączeniu się na Vray RT oraz zmianie z CPU na CUDA w ustawieniach renderu, pojawia się problem taki jak w załączniku. Czy jest zbyt mało pamięci? Czy ta karta jest za słaba? Patrząc na jej specyfikację chyba nie... http://www.nvidia.pl/gtx-700-graphics-cards/gtx-780ti/ Zainstalowane są najnowsze sterowniki. Będę wdzięczna za szybką pomoc, ponieważ tę kartę otrzymałam na parę dni do testów. Dodam jeszcze, że wcześniej miałam inną kartę GTX 750 Ti i również był ten sam problem, więc raczej to nie wina samej karty.
  5. Witajcie, Potrzebuję nowej maszyny do pracy nad grafiką 3D. Na co dzień korzystam z takich programów jak ZBrush, dla którego kluczowym elementem jest wydajny CPU I całkiem duża pojemność RAMu (więcej szczegółów tutaj: https://pixologic.com/zbrush/system/). Oprócz tego zajmuję się również renderowaniem animacji oraz VFX, a zatem niezbędne byłoby mi raczej takie GPU, dzięki któremu sam proces renderowania byłby jak najkrótszy. Myślałem o jakimś układzie Quadro, jednak mój budżet nie może przekroczyć bowiem 6000 zł. Co do pamięci to z uwagi na ZBrusha liczyłbym na min 16 GB. Moja wiedza na temat hardware'u jest jednak tak ograniczona iż nie wiem jakie byłyby różnice między wyborem DDR3, a DDR4. Po to też zakładam ten temat na tym forum. ;) Pojemność dyskowa ma małe znaczenie, wystarczy mi tak naprawdę jakiś SSD na system i HDD lub 2 takie o łącznej pojemności 4 TB. Priorytetem jest tutaj dobór jak najlepszego procesora i grafiki. Nie planuję się bawić w jakieś OC, gdyż nie jestem w tej dziedzinie amatorem. Interesuje mnie sprzęt, który spełniłby moje oczekiwania na kilka lat. Niewykluczone iż będzie on częścią przyszłej renderfarmy, składającej się z 3 takich lub podobnych zestawów (ten jako master + 2 slave'y). Jeśli chodzi o producentów, to na ten moment bardziej bym się skłonił w stronę Intel/Nvidia niż AMD. Posiadam ogromny wstręt do GIGABYTE, słyszałem że ponoć ich płyty w ogóle nie trzymają się proporcji jakości do ceny. Oczywiście mogę się mylić. Dodam jeszcze, że nie potrzebuję żadnego monitora czy innych akcesoriów. Sama maszyna ;) Na zakończenie wspomnę jeszcze o rendererach, z jakich zamierzam skorzystać w przyszłości. Będą to z pewnością VRay, RenderMan, Unreal Engine do wizualizacji dużych scen, KeyShot oraz pomniejsze software'y do symulacji włosów, cieczy, ubrań itd. Dziękuję z góry za pomoc
  6. Witam. Mam zamiar złożyć teraz coś lepszego do pracy i rozważam kilka możliwości, jeśli chodzi o kartę graficzną. Konkretnie chodzi mi o model Titan X, który ostatnio wyszedł na rynek. Jest on jednak porównywalny do tego od Gigabyte'a, który wyszedł no już jakiś czas temu i tu kieruję moje pytanie, czy jest między nimi jakaś istotna różnica? Ten nowy jest od Asusa, a temu producentowi też nie za bardzo ufam. Link do Titana, który ostatnio wyszedł: http://www.benchmark.pl/produkt/ranking/nvidia-geforce-gtx-titan-x Link do Titana od Gigabyte'a: http://www.komputronik.pl/product/262744/Elektronika/Cz%C4%99%C5%9Bci_PC/GIGABYTE_GeForce_%C2%AE_GTX_TITAN_X_12GB.html?qrtc_slt=slt_product&qrtc_tpl=tpl_product&qrtc_typ=prd&qrtc_prd=262742&qrtc_pos=2&utm_source=quartic&utm_medium=slt_product&utm_campaign=tpl_product Nie jestem jakimś wyjątkowym znawcą ale opisy obu kart mnie troszkę zbijają z tropu. Przykładowo w pierwszym linku jest taktowanie pamięci: 1753 GHz, jednakże gdy przechodzę do sklepu, w którym można to kupić, weźmy na ten przykład komputronik, to tam już jest w opisie taktowanie pamięci: 7010 GHz, czyli tyle co efektywne na benchmarku. Wiem, że jest to jedna z istotniejszych rzeczy, na które się patrzy pod kątem renderingu, dlatego byłoby miło, gdyby się ktoś tutaj konkretnie wypowiedział :D Oczywiście jeśli ktoś ma coś lepszego, to również może napisać, bo nie muszę się wcale ograniczać do tych dwóch modeli. Pozdrawiam.
  7. Witam. Pytanie jest tutaj o kartę QUADRO K2200 (na tyle pozwala mi budżet) czy jakiś GTX w podobnej cenie. Wiem, że karty Quadro tworzone są z myślą o projektowaniu grafiki 3D jednak wiem też, że w zależności od programu karty różnie działają. Moje pytanie dotyczy programu Maya. Jeśli mam być szczery to nastawiłem się na Quadro jednak nie chciałbym się zawieść już po kupnie, bowiem nie są to małe pieniądze (przynajmniej dla mnie). Liczę, że pomożecie mi rozwiązać mój dylemat :)
  8. Witam ponownie ! ^^, Od jakiegoś czasu planuję złożyć komputer. Zestaw mam już jako tako złożony. Problem jest jedynie z procesorem oraz kartą graficzną. W oko wpadły mi 4 różne karty graficzne. Komputer będzie używać do modelowania, animacji i renderu (V-ray lub coś innego). Programy na jakich pracuję to Autodesk Maya, Photoshop. W późniejszy czasie planuję jeszcze Zbrush. Lista kart graficznych: http://www.x-kom.pl/p/209230-karta-graficzna-pci-e-msi-geforce-gtx980-4096mb-256bit.html http://www.inno3d.com/products_detail.php?refid=121 http://www.asus.com/Graphics_Cards/STRIXGTX970DC2OC4GD5/overview/ Lub coś od Quadro ale naczytałem se, że średnio se radzą.. Pozdrawiam !
  9. Czołem! Zacząłem coś tam googlować, ale się gubię trochę w rozrzucie informacji, czy ktoś mógłby mi tak w kilku słowach odpowiedzieć od czego zacząć? Chciałem rozbudować kompa, patrzę na procesor i7 i natykam się na informację że lepiej renderować kartą graficzną. Albo najlepiej kilkoma. Dobra, kupuje jakiegoś potwora, albo 2, 3 mniejsze potworki (jakie w ogóle muszą mieć parametry żeby renderowały lepiej niż w/w. procesor?), wkładam w wolne sloty, odpalam 3dsmax z vray i.... CO DALEJ?
  10. Witam, Przymierzam się do kupna karty graficznej do pracy w 3ds max. Waham się pomiędzy tymi dwoma kartami. Wyczytałem dużo dobrych opinii na temat kart z serii Quadro jeśli chodzi o pracę w programach typu 3ds max czy Maya. Obie te karty są w podobnych cenach jednak różnią się parametrami (np szyną danych pamięci: Quadro K620 128 bit; GeForce Gtx 760 256 bit), na których osobiście za bardzo się nie znam, dlatego zwracam się z prośbą o pomoc do Was. Liczę na Was!
  11. Chcę kupić kartę graficzną za nie więcej jak 500 zł. Priorytetem są dla mnie gry. Jednak od lutego wybieram się na studia informatyczne o specjalizacji grafika komputerowa. Dlatego sprzęt powinien sobie także poradzić z obsługą programów do obróbki grafiki (Photoshop, Blender, 3ds max itd.). Wiem, że za tą ceną nie dostanę niczego rewelacyjnego, ale może coś da się wybrać. Tak naprawdę, to biorę po uwagę: NVIDIA Quadro, NVIDIA GeForce oraz AMD/ATI. Nie mogę się jednak zdecydować na nic konkretnego.
  12. Witam! Chciałabym się zapytać jak uruchomić CUDA na karcie graficznej podanej w tytule? Normalnie 1 render o rozdzielczości 1600/1200 robi mi się ok 50h. A na jutro potrzebuję jeszcze takie 2 zrobić. Czy dzięki zmianie na CUDA render zrobi mi się szybciej? Nigdy nie korzystałam z takiej opcji więc nic na ten temat nie wiem. Dlatego prosiłabym bardzo o pomoc.
  13. Sprzedam półprofesjonalną kartę do wizualizacji i obróbki grafiki 3D, PNY Quadro FX 560 128MB. Cena 99zł + przesyłka (możliwy odbiór osobisty). Dokładny opis na stronie z aukcją (Allegro). Zapraszam!
  14. Witam.Przymierzam się do zmiany karty graficznej.Mój wybór padł na Radeona 4890 ( razem z Phenom II, płytą opartą na chipsecie AMD mają stworzyć platformę zwana "Dragon", dzięki czemu spodziewam się lepszej wydajności,szczególnie jeśli chodzi o OC w programie AMD Overdrive). Pytanie czy opłaca się dołożyć 300zl i kupić kartę z 2 GB na pokładzie? Czy dzięki temu w rozbudowanych scenach (dużo poly i vray proxy) ilość fps w Viewport wzrośnie?
  15. To moja stara praca, wiem ze nie jest za specjalna ale prosze o lagodność :)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności