Skocz do zawartości

Znajdź zawartość

Wyświetlanie wyników dla tagów 'siatka' .

  • Wyszukaj za pomocą tagów

    Wpisz tagi, oddzielając je przecinkami.
  • Wyszukaj przy użyciu nazwy użytkownika

Typ zawartości


Forum

  • Max3D.pl
    • Aktualności (mam newsa)
  • Grafika
    • Work in progress (WIP)
    • Galeria
    • Animacje
  • Dyskusje
    • Hardware
    • Dyskusje o grafice
    • Wolne dyskusje
    • Komentarze, propozycje ...
  • Pytania i odpowiedzi
    • 3ds max
    • Maya
    • Blender
    • Sculpting
    • Cinema 4D
    • Inne
  • Ogłoszenia
    • Praca Oferowana (bez ogłoszeń FREE)
  • Archiwum
    • Archiwum (2000-2019)
    • Konkursy

Szukaj wyników w...

Znajdź wyniki, które zawierają...


Data utworzenia

  • Od tej daty

    Do tej daty


Ostatnia aktualizacja

  • Od tej daty

    Do tej daty


Filtruj po ilości...

Dołączył

  • Od tej daty

    Do tej daty


Grupa podstawowa


Miasto

Znaleziono 21 wyników

  1. Pomocy!!! 🙂 Robię sobie pierścionek w 3d maxie do druku 3d i wymyśliłam, że będzie taki przestrzenny. Wymodelowaną bryłę potraktowałam modyfikatorem lattice i... on zrobił tylko siatkę jakby "na zewnątrz" całej bryły a ja bym chciała, żeby ona też była wewnątrz. Żeby zobrazować o co mi chodzi załączyłam obrazek. I chodzi mi o to, jak uzyskać takie łączenia zaznaczone na obrazku na czerwono. Szukałam w internetach, ale nawet za bardzo nie wiem jak to wyszukać, bo wpisywanie internal lattice, structure lattice nic nie dało. Czy jest na to jakiś plugin, inny modyfikator, bo modelowanie wszystkich połączeń wewnętrznych to byłaby ostra orka.
  2. Cześć od jakiegoś czasu tworzę model i w jednym miejscu (wlot powietrza) chciałem zastosować siatkę. Dla oszczędności poly/tris postanowiłem ją zrobić przy pomocy maski oraz funkcji opacity, która jest dostępna w Substance Painter. Wszystko wyszło tak jak trzeba ale po eksporcie map oraz tekstur i wrzuceniu tego do Marmoset zaczynają się schody. Nie wiem jak podpiąć mapy aby na polygon nanieść "maskę" opacity. Wybieram każdą z opcji dostępnych w Marmo i nie uzyskuję efektu siatki. Mapę podpinam pod kanał "transparency" i staram się uzyskać zamierzony efekt na funkcjach "cutout", "dither", "add", niestety z marnym skutkiem. Gdzie popełniam błąd? Wrzucam screen z SP abyście mieli podgląd tego na jakim efekcie mi zależy.
  3. Witam, Chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość zagęszczenia siatki tylko na części obiektu, a mianowicie chciałbym dodać więcej detalu głowie, ale nie chcę zwiększać liczby poligonów na ciele a nawet jeśli to możliwe to trochę zmniejszyć. Jeśli jest to mozliwe, proszę o pomoc, ewentualnie o jakąś alternatywę. Dopiero zaczynam przygodę z Zbrushem i jest masa opcji o których nie mam jeszcze zielonego pojęcia.
  4. Witam ! Przed chwilą coś się stało ze shaderami u mnie w Mayce. Problem polega na tym, że gdy kliknę 3 (Smooth), obiekt robi się gładszy ale także otrzymuje cień "pierworodnej" siatki. Nie mam pojęcia jak to wyłączyć. Nie mam pojęcia czy to ja coś kliknąłem niechcący czy Mayka sama z siebie ;P Zamieszczam tutaj screena: Pozdrawiam !
  5. Witam, chciałbym zapytać czy fragment siatki przedstawiony na obrazku poniżej, przedstawia nadal czworokąt, czy może już pięciokąt. Pytam bo nie wiem od czego to zależy, od rzeczywistej krzywizny, czy może od ilości vertexów. http://i.imgur.com/ykGv3zG.png
  6. Hej! Pracuję w tej chwili nad wizualizacją wnętrza. Jednym z wymogów jest to, aby scena zawierała jakiś szklany obiekt. Takie ćwiczenia z renderingu i oświetlenia. Nie chciałem jednak robić dzbanka albo szklanki (każdy to robi :D), więc na obiekt wybrałem... bongo. Konkretnie takie: Wydawało mi się równie proste co wspomniany wyżej przykładowy dzbanek, ale napotkałem problem. Konkretnie w miejscu łączącym cybuch z tą "bańką". O co mi chodzi: Szara lufencja musi płynnie wychodzić z bańki koloru morskiego. Model lufy już się nie zmieni, a z samego bonga musi wychodzić taki... jakby kołnierz na nią, w który ona wchodzi. I teraz pytanie: Jak to zrobić? Normalnie trzasnąłbym booleana, ale znając boola to konkretnie porobi mi się siatka - a nie chcę tego, gdyż na całość zamierzam później nałożyć Shella (materiał będzie typu szklanego, więc będzie widać objętość ścianek). Ktoś ma jakiś schludny i nieniszczący siatki pomysł? :)
  7. Witam, mam problem i mówie od razu, że szukałam rozwiązania wśród tematów które, już sa, jeśli przeoczyłam wybaczcie, jestem początkująca, ale do rzeczy: utworzyłam płaszczyznę za pomocą linii, chciałabym teraz nadać jej siatke tak aby dowolnie ją edytowac, a konkreniej użyć soft selection do stworzenia nieregularnej płynnej płaszczyzny, soft selection zniekształca jej brzegi.
  8. Stworzyłem broń, którą będę używał na silniku UDK, jednak mam problem z odchudzeniem mojego high poly. Broń wygląda tak: Po odchudzeniu z "automatu" wygląda tak w UDK: Tutaj jest jej siatka przed i po: Jestem amatorem, dlatego proszę o jakieś wskazówki jak to zrobić, aby światło dobrze się po niej rozchodziło w UDK. Wszystkie inne wskazówki również mile widziane!
  9. Witam. Generalnie mam kłopot, z nachodzącą na siebie siatką w 3ds max. Zależy mi na czasie, i szukam w miarę szybkiego sposobu uporania się z tym, dlatego też usuwani i przesuwanie kolejnych vertexów nie wchodzi w grę. Mam nadzieję że nie stworzyłem tego wątku w nie odpowiednim dziale bądź cokolwiek innego. Pisze tutaj pierwszy raz od dawna. Ale żeby wszystko było jasne zacznę od początku z przykładami. Otóż miałem model logotypu na spline'ach i użyłem opcji renderowania tychże spline'ów. Jako, że model ten ma rogi: Siatka w owych rogach układa się tak: Chodzi mi o to miejsce w którym siatka nakłada się na siebie. Model ten jest sklonowany i jeden ma wielkość 4 drugi 8 i na tym mniejszym jest materiał neonu a na większym szkła, ażeby neon nie był tylko świecącą rurką tylko bardziej przypominał prawdziwy neon. Problem zaś polega na tym, że owa nachodząca na siebie siatka nie robi nic złego w samym neonie ale w modelu z materiałem szkład juz niestety tworza się artefakty. Dokładnie takie:
  10. Czołgiem! Jeżeli taki temat już był to z góry przepraszam, ale nie wiedziałem nawet jak sformułować to pytanie. Chodzi mi o uzyskanie takiego efektu http://max3d.pl/gfx/gallery/cinema4dr15/66c062496c.jpg Zależy mi aby taki efek utrzymywał się w jednej połowie. Potrzebne mi jest to do animacji Wentylatora. Zależy mi aby podczas ruchu łopatek ten efekt by w miejscu a łopatki same zmieniały swój wygląd własnie na taki siatkowy. Z góry dziękuję o pomoc Pozdro
  11. To moja pierwsza wiadomość na tym forum także cześć wszystkim! Mam dziwny problem z funkcją inset i nie wiem z czego może wynikać. Pracuję w wersji 2013 64-bit. Potrzebuję stworzyć mniej więcej taką formę - siatkę ze stopniowo zmniejszającymi się oczkami: Robię to tak: 1. Tworzę prostopadłościan. 2. Używam tessellate za każdym razem losowo zmniejszając zaznaczenie. 3. Nakładam Subdivide. 4. Nakładam MeshSmooth - Classic, Strength: 1.0, po tym kroku mam taką siatkę: Na to nakładam kolejny Edit Poly, gdzie używam Inset i wtedy powstają mi takie dziwne kolce: Co powinienem zmienić żeby nie dostawać takiego efektu? Do tej pory usuwałem te kolce ręcznie, ale to bez sensu, strasznie mozolne. Poza tym nie jestem w stanie wyłapać wszystkich i na renderach to potem wychodzi. I ewentualnie jeśli ktoś ma też jakiś lepszy sposób na zrobienie tej siatki, tak żeby oczka miały bardziej regularne kształty to też będę wdzięczny. I jeszcze fajnie by było trochę zmniejszyć ilość poligonów, bo na koniec chciałbym dodać shell, ale strasznie zamula już... Wiem, że po MSmooth zamiast inset i shell mógłbym użyć lattice, ale przy tej siatce też idzie strasznie wolno. Poza tym rozwiązując problem z inset na pewno dowiem się czegoś nowego. ;) Załączam plik. I jeszcze jedno, renderuję jedną animację i zawsze wychodzi mi w takiej samej rozdzielczości zniekształcając obraz, mimo zmieniania ustawień kamery i/lub presetów w RenderSetup. Dawno nie renderowałem żadnej animacji, więc możliwe że nie pamiętam o czymś. W każdym razie nigdy się jeszcze z takim problemem nie spotkałem. forma.zip
  12. Witam, mam następujący problem: chciałabym zanimować sytuację, gdzie na płaszczyźnie z gęstej siatki metalowej wyświetlane są bitmapy. Próbowałam stworzyć materiał siatki "zblendowany" z bitmapą, ale nie wychodzi to dobrze, ponieważ wygląda nie jak projekcja, ale jak dwie oddzielne płaszczyzny. Czy może istnieje sposób na zrobienie po prostu projekcji? Pozdrawiam, Emilia
  13. Potrzebuję wymodelować taką siatkę i szczerze nie bardzo wiem jak to ugryźć. Jakieś wskazówki?
  14. Czołem, szukałem na forum ale jest tryliard wątków na temat gęstości siatki a ja dopiero stawiam pierwsze kroki w zbrush. Stworzyłem sobie zwierze przy pomocy zpheres, ma długie palce, krępą budowę ciała, w związku z czym siatka na korpusie jest uboga, a palce mają strasznie dużo polygonów. Jakie są na to możliwości poprawy? zbrush 4r4 pozdrawiam.
  15. Witam. Ostatnio modeluje sobie łuk. W majdanie mam otwory. Nie wiem jak lepiej je zrobić? Czy naokoło otworu ma być "pętla" czy też nie. Który z przykładowych klocków ma lepiej zrobioną siatkę? Jeżeli obydwa są okropne to czy ktoś może mi ją rozrysować? Turbosmooth:
  16. Witam. Mam takie pytanie, mam np długiego splaina i chcę go skrócić. Robię to poprzez danie funkcji break i usunięcie niepotrzebnego segmentu. Problem w tym ze narzędzie break nie przyciąga się do siatki. Robię to tak że wstawiam tego vertexa gdziekolwiek, a następnie przesuwam już z przyciąganiem do siatki w upodobane miejsce. Jeżeli linia jest pozioma lub pionowa to wszystko ładnie gra, gorzej gdy jest ukośna, lub jest to np łuk, ponieważ wtedy przy przesuwaniu zmienia się już trochę forma splaine, przy liniach zmieniają one trochę kąt nachylenia, a w łuku to wiadomo. I moje pytanie brzmi czy można to jakoś zrobić by można było takiego vertexa wstawić z przyciąganiem do siatki, lub inna metoda na ucięcie z przyciąganiem do siatki. Pozdrawiam.
  17. Witam wszystkich,mam taki mały problem,przy modelowaniu co jakiś czas jest taki error,że jak modeluje to przesuwam vertexy(punkty),punktu się przesuwają,ale siatka jest w tej samej pozycji,tak samo z kątami,dopiero jak użyje ,,undo''(wstecz)to te przesunięta siatka się wstawia w ustalone miejsce,ale tak na dłuższą metę się nie da.
  18. Witam wszystkich Najpierw przeprosze za zamieszczanie takich dennych pytan bo w 100% to nie jest dzial przeznaczony na nie. Szukalem po innych forach w innych dzialach i topick'ach czegos na rozwiazanie mojego problemu, niestety poszukiwania zakonczyly sie niepowodzeniem. Moj problem jest nastepujacy: Zaprojektowalem sobie monster'a rodem z horroru z elementami robotyki, wstawilem do Max'a i chcialem zaczac modeling. Niestety pojawil sie jeden problem ktory mnie denerwuje strasznie i utrudnia wszystko. Siatka np. Box'u jest niewidoczna przy zaznaczonej opcji Smooth + Highlights screenshoot: Jak widac "Plane" posiada segmenty 8 x 8 aczkolwiek ich nie widze, przy zaznaczonej opcji Smooth + Highlights. Gdy zaznaczam druga opcje tj. Wierframe mam nastepujacy efekt Jak widac po zaznaczeniu opcji siatka przedmiotu pojawia sie ale rysunek ktory mam jedynie do wgladu bo ma opcje zaznaczona Freeze znika i nie potrafie modelowac np. ust poniewaz w jednym przypadku nie ma siatki a w drugim nie ma szkicu/rysunka... Prosze o pomoc w tej kwestii oraz o nakierowanie mnie gdzie nastepnym razem wstawiac takie posty poniewaz nie chce zasmiecac pustymi pytaniami/problemami.... Pozdrawiam i czekam na jak najszybsza odpowiedz Bart
  19. Witam, jakiś czas już ślęczę nad zbrushem. Ostatnio zacząłem uczyć się również programu cinema 4d ( dla mnie alternatywa do 3d maxa, słyszałem, że jest dużo prostrzy w nauce). Jestem ogólnie analogowcem, z wykształcenia rzeźbiarzem i rysownikiem, na zbrusha porwałem się kuszony swobodą i intuicyjnością symulującą klasyczne metody pracy omijające topologię i konstruowanie meshy z wielokątów typowe dla grafiki 3d. Jak wiadomo optymalna konstrukcja siatki to jednak w 3d podstawa. Używam zspherów do budowy modeli organicznych bo są bardzo wygodne. Topologia w zbrushu okazała się dla mnie jednak bardzo trudna i mozolna, dużo bardziej uciążliwa niż samo rzeźbienie i machanie (rewelacyjnymi) pędzlami. 1.Czy ktoś może polecić jakiś zewnętrzny program do topologi który jest bardziej zautomatyzowany ( albo wygodniejszy w obsłudze) niż ten z zbrusha ? Najlepiej żeby był darmowy albo miał coś wspólnego z cinema 4d. Ewentualnie jakiś dobry płatny. Czy ktoś testował już topologię w najnowszym zbrushu 3.5 oraz nowe zsphery pod kątem uzyskiwanej geometrii siatki? Na jakim etapie pracy polecacie robić optymalizację siatki? W pierwszej fazie kształtowania mesha tóż po z spherach czy po wyrzeźbieniu wszystkiego w wysokim divide? za wszelkei porady będę dozgonnie wdzięczny :)
  20. Tutorial ten, mimo że starałem się go napisać jak najbardziej łopatologicznie, nie jest przeznaczony dla osób zaczynających przygodę z ZBrushem. Powinieneś już wiedzieć, co to jest retopologia i przynajmniej próbować jej używać. Niestety, nie mogę już napisać kokieteryjnie, że jest to mój pierwszy tutorial i inne tam pierdy. Nie proszę również o wyrozumiałość (bo to nie egzamin a zwykła chęć zabłyśnięcia w doborowym Towarzystwie) ale o ewentualne merytoryczne ustosunkowanie się do problemu. Prawdą jest, że nie jestem specem od ZBrusha i problem, który opisuję, spotkał mnie samego. Rozwiązałem go samodzielnie a ponieważ nie znalazłem na forum nic na ten temat - postanowiłem go opisać. link do tutoriala: http://waza3d.republika.pl/vr/To_m_t_d.pdf .wysiwyg { background-attachment: scroll; background-repeat: repeat; background-position: 0% 0%; background-color: #cccccc; background-image: none; color: #333333; font-family: Verdana, Arial, Arial; font-style: normal; font-variant: normal; font-weight: 400; font-size: 10pt; line-height: normal } p { margin: 0px; } .inlineimg { vertical-align: middle; }.wysiwyg { background-attachment: scroll; background-repeat: repeat; background-position: 0% 0%; background-color: #cccccc; background-image: none; color: #333333; font-family: Verdana, Arial, Arial; font-style: normal; font-variant: normal; font-weight: 400; font-size: 10pt; line-height: normal } p { margin: 0px; } .inlineimg { vertical-align: middle; }
  21. Witam. Grzebałem coś w ustawieniach i zawiesił mi się 3ds max2009. Z nerwów niezauważeniem że zahaczyłem za klawiaturę, no i spadła. Po naciskały się jakieś przyciski i teraz mam problem. Siatka obiektu jest dziwne wyświetlana Tzn. Pokazane są wszystkie trujkąty a nie polygony (Kwadratowe). Na screenie widać jak wyświetla się siatka. U kolegi wyświetla się normalnie. Jak włączyć NORMALNE wyświetlanie siatki? Mam 3ds MAX 2009, angielska wersja. Windows 7.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności