Skocz do zawartości

Znajdź zawartość

Wyświetlanie wyników dla tagów 'material' .

  • Wyszukaj za pomocą tagów

    Wpisz tagi, oddzielając je przecinkami.
  • Wyszukaj przy użyciu nazwy użytkownika

Typ zawartości


Forum

  • Max3D.pl
    • Aktualności (mam newsa)
  • Grafika
    • Work in progress (WIP)
    • Galeria
    • Animacje
  • Dyskusje
    • Hardware
    • Dyskusje o grafice
    • Wolne dyskusje
    • Komentarze, propozycje ...
  • Pytania i odpowiedzi
    • 3ds max
    • Maya
    • Blender
    • Sculpting
    • Cinema 4D
    • Inne
  • Ogłoszenia
    • Praca Oferowana (bez ogłoszeń FREE)
  • Archiwum
    • Archiwum (2000-2019)
    • Konkursy

Szukaj wyników w...

Znajdź wyniki, które zawierają...


Data utworzenia

  • Od tej daty

    Do tej daty


Ostatnia aktualizacja

  • Od tej daty

    Do tej daty


Filtruj po ilości...

Dołączył

  • Od tej daty

    Do tej daty


Grupa podstawowa


Miasto

Znaleziono 20 wyników

  1. hej :) potrzebuje uzyskać taki oto efekt jak w załączniku :) czyli pleksi opal podświetlana od tylu z ciemniejszymi krawędziami. Nie chce blurować zwykłego szkła więc moje pytanie brzmi jak uzyskać taki efekt :)
  2. Mam problem w materiałami w ZBrush. Jestem początkująca w 3D i jeszcze nie do końca ogarniam wszystkiego, ale chodzi o to, że materiał, który nałożyłam na postać nie nałożył się na całość, tylko w niektórych miejscach przebija inny. Będę bardzo wdzięczna o sugestie jak to rozwiązać.
  3. Techland to uznany na świecie producent, dystrybutor i wydawca gier komputerowych obecny na rynku od ponad 25 lat. Nasze gry – w szczególności Dying Light i Dying Light:The Following oraz serie Dead Island i Call of Juarez – osiągnęły międzynarodową popularność i zdobyły wielomilionowe rzesze fanów. Wydany w 2015 roku Dying Light trafił już w sumie do ponad 11 milionów graczy. W roku 2016 weszliśmy na globalny rynek wydawniczy jako Techland Publishing, a także ogłosiliśmy prace nad dwiema wysokobudżetowymi produkcjami, których premiera planowana jest w ciągu najbliższych trzech lat. Za pomocą najnowszych technologii i dzięki najlepszym specjalistom w branży nieustannie dostarczamy niezapomnianych przeżyć graczom na całym świecie. Obecnie poszukujemy osoby na stanowisko: Character Material Artist Twoim głównym zadaniem będzie tworzenie tekstur do postaci do naszego kolejnego wielkiego tytułu. Na co dzień będziesz: tworzyć i modyfikować tekstury, pracując bezpośrednio z Art Directorem, a kierunek Twoich prac będzie wytyczony przez Art Guide, tworzyć tekstury zgodnie z określonymi wymaganiami technicznymi oraz dbać o jakość zaimportowanych tekstur, prezentować efekty pracy i sprawnie uzasadniać swoje decyzje projektowe, częścią kompetentnego, interdyscyplinarnego zespołu tworzącego postaci uczyć się naszych wewnętrznych narzędzi oraz (jeśli nie znasz) Substance Designera oraz Substance Paintera, mieć istotny wpływ na ostateczną wersję produktu i doświadczenie gracza Spełniasz nasze oczekiwania jeśli jesteś: doświadczony. Masz dwuletnią praktykę w tworzeniu materiałów i teksturowaniu postaci do projektów AAA. utalentowany i kreatywny. Stworzone przez Ciebie tekstury opowiadają historie i są realistyczne. Posiadasz portfolio, które pokazuje Twoje umiejętności w zakresie PBR i tekstur tworzonych w fotorealistycznym stylu. Dodatkowo docenimy jeśli tworzysz tekstury ręcznie malowane. ciekawy świata i ambitny. Chcesz zobaczyć jak efekty Twojej pracy ożywają w świecie naszej gry. cierpliwy. na bieżąco: śledzisz nowe podejścia do tworzenia tekstur i weryfikujesz je w swojej codziennej pracy. Zainteresowany? Aplikuj poprzez: http://techlandjobs.com/oferty-pracy/character-material-artist
  4. Witam, Otóż wchodząc w zakładkę texturemap wszystkie pola mam szare. Druga sprawa, model mam cały pomalowany, ale powiększając miniaturkę w zakładce subtool obiekt ma tylko pomalowaną twarz. Zmieniając materiał modelu, twarz zostaje bez zmian oraz jest pomalowana, ale reszta ciała zostaje zmieniona. Da się to jakoś naprawić ? Co więcej, wczytałem dzisiaj swój projekt i nagle nie mogę w ogóle malować po swoim modelu. Przesyłam screeny i liczę na waszą pomoc.
  5. Witam ponownie! Tym razem prezentuję wam moja pracę zgłoszoną do konkursu Procedural Material Contest zorganizowanego przez Allegorithmic, sponsorowanego przez nvidie. Materiał jest w 100% proceduralny, żadne dodatkowe textury, bitmapy z zewnątrz programu nie były używane do stworzenia materiału. Materiał charakteryzuje się tym, że można bez problemu po ściągnięciu w Substance Designer zmienić dowolnie parametry pokrycia ściany odpowiednio - tapetą, ścianą gipsową oraz cegłą, wraz z możliwością ustawienia intensywności zabrudzeń warstw czy pęknięć ściany gipsowej. Można materiał przetestować samemu ściągając go za darmo z platformy substance share, link: https://share.allegorithmic.com/libraries/1025 Więcej shotów na moim profilu artstation. Zapraszam do obejrzenia, komentowania i oceniania! Dodaję również wcześniejsze materiały, które stworzyłem stawiając pierwsze kroki w SD.
  6. Witam, z racji tego, że jestem początkującym użytkownikiem 3ds max'a chciałbym się dowiedzieć czy da się w jakiś sposób pobrać użyty materiał (w moim przypadku wybór padł na Architectural) z ME w 3ds maxie do stworzonego pliku .obj? Przykładowo chciałbym wgrać taki model 3d do sketchfab'a, tak aby był widoczny materiał pochodzący z programu, wraz z bump'em i innymi właściwościami. Czy wgl. istnieje taka możliwość? Widziałem już sporo filmików pokazujących eksport samych tekstur UVW map, jednak nie to mnie interesuje. Pozdrawiam.
  7. Mam problem z exportem materiału z maxa 2014 vray 2.0 do maya 2014 vray 2.0. Robie wszystko pokoliei według tej instrukcji http://www.fxfx.net/how-to-use-3d-studio-max-v-ray-material-in-maya-v-ray/ i przy imporcie materiału (w mayce) wyskakuje mi błąd o treści: Fatal error - oraz ściężka docelowa do materiału. Poczym oba programy się wyłączają. Nie mam pojęcia czemu tak się dzieje, i mam prośbę czy ktoś mógł by mi przeknwertować z maxa 2014 vray 2.0 do maya 2014 vray 2.0?
  8. Krótko: Pomimo ustawienia bitmapy z wczytanego obrazka i przypisaniu go do Arch&Designa z materiałów mental ray'a po przypisaniu uzyskanego materiału do wielokąta obrazek się nie wyświetla. Dłużej: Robiłem sobie niedzielne ćwiczenia. Projekt bardzo prosty bo ledwo co zacząłem swoją przygodę z 3ds Maxem: drewniana ramka, a w niej obrazek, który tak właściwie jest zdjęciem, które sam zrobiłem. Ramka się udała. Gdy chciałem pokolorować otrzymane wielokąty drewniana ramka wyszła, ale już zdjęcie się nie wczytało. Szukałem trochę w pomocy 3ds Maxa i znalazłem tam tutorial, który pokazywał jak ze zdjęcia zrobić obiekt 3D("Creating the First House"). Tam pokazują jak przypisać zdjęcie do prostokąta. Chociaż zrobiłem wszystko krok po korku mój prostokąt jak był czarny tak taki pozostał. Pomimo googlowania i przeszukiwania forum Max3d nie znalazłem odpowiedzi dlatego proszę o pomoc. Jeśli przeoczyłem taki wątek, z góry przepraszam za zamieszanie i bałagan.
  9. Cześć, chcę za pomocą PF rozmieścić dużo obiektów w przestrzeni. Wygląda to tak: - mam kilka obiektów, każdy ze swoim własnym materiałem Standard - łączę je w grupę, i w dodaje grupę do PF (Shape Instance, i od razu Group Members) - i niestety wszystkie obiekty (cząsteczki) mają ten sam kolor, w ogóle nie zachowują swojego materiału, który był wcześniej dodany Pozdrawiam
  10. Mam dziwny problem. Otóż jak otwieram swój projekt/scenę i chcę włożyć do diffiuce vray dirt to okazuje się że nie ma go w ogle na liście. Ale jak otworzę pustą scenę zupełnie zresetowaną to już jest on dostęny. Co się dzieje?! wtf?!?!?!? http://img824.imageshack.us/img824/130/oa30.jpg używam na razie maxa 2010 tak w maxie 2014 ta sama scena i ten sam vray dirt jest nie dostępny
  11. Witam, Ostatnimi czasy próbowałem zrobić materiał do whisky. Przyszykowałem sobie scenę itp. tylko jedyne czego mi brakuje to porządnego materiału whisky. Próbowałem z różnymi konfiguracjami, wzorowałem się na prostej wodzie, ale efekt jest taki jakbym miał płynne złoto. Zmieniałem wtedy przeźroczystość, ale nic praktycznie się nie zmieniało. Gdy zrobiłem całkowicie, albo ledwo przeźroczysty materiał to przypominało to platynę. Próbowałem zwykłych materiałów 3ds max'a oraz robiłem to na arch&design i ciągle mi nie wychodzi. Macie jakieś rady co należy zmieniać by otrzymać efekt takiej whisky? Z góry dziękuje :)
  12. Witam, Ostatnio przygotowałem sobie low poly model dinozaura z bump mapą itp., ale problem polega na tym, że użyta tekstura wygląda jak kamień. Zmiana tekstury na inną też tak średnio pomaga. Myślałem nad wykonaniem po prostu materiału. Wiecie może czego powinienem użyć, albo po prostu macie jakieś rady? Doświadczenie z materiałami jakieś mam, ale bez szaleństw. Szukałem tutoriali, ale z tego tematu raczej mało tego jest. Jedyne co znalazłem to płatny materiał... Z góry dziękuje za pomoc :)
  13. szukam kopleksowego tutka - moży byc płatny - do material editora do maxa 2010 lub nowszy oraz maya 2012 lub nowszy. Gdzie będzie wszystko ładnie wytłumaczone co do czego jest i jaki to daje efekt. do mental reya i do vrayowych materiałów /textur
  14. Witam, na wstepie chciałbym powiedzieć, że zaczynam prace w 3ds maxie 2009 (adobe znam bardzo dobrze) i potrzebuje parę wskazówek aby pracowało się łatwiej i szybciej. 1. Jakie proponujecie podglądy podczas pracy ? bo czasem jak oglądam tutki na u2b to pracuja na przezroczystościach, wszystkie linie widać itp.. np nie wiem czemu ale jak wybieram "material editor" i jak ustawie "opacity=60" to nie pokazuje mi 60% a chcę pracować na przezroczystości aby łatwiej modelować. 2. czy mogę w 3ds maxie 2009 pracowac tj w photoshopie na warstwach oddzielnych ? 3. co proponujecie na początek ? bo rozumiem, ze od razu model np auta odpada ? albo jakie opcje muszę wyszlifować, zrozumieć ? dzieki za odpowiedzi, bardzo mi sie to przyda :)
  15. Zainstalowałem sobie SigerShader Vray Material Presets Pro V.2.5.0.9 pod 3ds max 2010 x64 i nie wiem/nie mogę znaleźć w customize ui tego pluginu/programu. Gdzie mam go namieżyć żebym mógł go wreszcie użyć?
  16. Hejho! Mam problem z renderingiem w Cycles i mam nadzieję, że pomożecie mi się z nim uporać : ) Rzecz tkwi w tym, że Cycles za pomocą Experimental - CPU renderuje okej, to samo tyczy się jeśli "Feature Set" jest ustawione na Supported (wie ktoś dlaczego przy Supported nie mogę wybrać pomiędzy CPU, a GPU?). Natomiast jeśli w Experimental ustawię "OpenCL GPU" to wszystkie materiały zostają zignorowane i renderuje na biało.. ;/ CPU: GPU: @EDIT: Upss... to chyba miało być w dziale pomocy, więc lepiej będzie jak ktoś przeniesie - sorki : ) Pozdrawiam.
  17. Witam. Korzystając z helionowego poradnika o tworzeniu pajacyka doszedłem do etapu material editora [edit:] a dokładniej Map/Material browsera. Fakt, że książka jest przeznaczona dla 10 a nie 11 do tej pory nie sprawiał żadnych komplikacji, niemniej jednak teraz napotkałem problem - otóż w książce ów browser wygląda zupełnie inaczej niż w moim maksie. Poniżej daje screen od siebie i skan z w/w strony. Przeszukałem trochę opcji ale nic nie znalazłem :( Jednocześnie chciałbym się przywitać, do tej pory pracowałem w Valve Hammer Editorze i MilkShape i jedynie parę prostych modeli domków czy butelek wykonałem wieki temu w 3, 4, 6 i raz nawet w 8! :-)
  18. witam jestem nowy.... mam problem ;/ otóz gdy zakladam teksture na np spherke to nie wyswietla mi jej calosciowo lecz rozmieszcza kilkaset tych tekstur na 1 obiekcie oto screen --- > http://www.speedyshare.com/files/26735508/problem.JPG
  19. Skąd mogę ściągnąć " material library" najlepiej żeby było tam: szkło i metale
  20. Czy ktoś przerabiał teamt jak sprytnie wyeksportować z maxa i zaimportowac do cinemy żeby zachować scieżki do tekstur i właściwości materiałów. Jak robię via 3ds lub obj to nawet jak mam osobne materiały w cinemie to nie ścieżek/nazw bitmap. Jeżeli ten temat już był wałkowany to proszę o linka bo nie znalazłem nic ciekawego.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności