Skocz do zawartości

Znajdź zawartość

Wyświetlanie wyników dla tagów 'materiały' .

  • Wyszukaj za pomocą tagów

    Wpisz tagi, oddzielając je przecinkami.
  • Wyszukaj przy użyciu nazwy użytkownika

Typ zawartości


Forum

  • Max3D.pl
    • Aktualności (mam newsa)
  • Grafika
    • Work in progress (WIP)
    • Galeria
    • Animacje
  • Dyskusje
    • Hardware
    • Dyskusje o grafice
    • Wolne dyskusje
    • Komentarze, propozycje ...
  • Pytania i odpowiedzi
    • 3ds max
    • Maya
    • Blender
    • Sculpting
    • Cinema 4D
    • Inne
  • Ogłoszenia
    • Praca Oferowana (bez ogłoszeń FREE)
  • Archiwum
    • Archiwum (2000-2019)
    • Konkursy

Szukaj wyników w...

Znajdź wyniki, które zawierają...


Data utworzenia

  • Od tej daty

    Do tej daty


Ostatnia aktualizacja

  • Od tej daty

    Do tej daty


Filtruj po ilości...

Dołączył

  • Od tej daty

    Do tej daty


Grupa podstawowa


Miasto

Znaleziono 16 wyników

  1. Dzień dobry, wchodzę do 3dmaxa po dłuższym czasie i w materiałach nie pojawia mi się V-ray. Nic nie odinstalowywałam w międzyczasie, czy jest szansa, żeby to jakoś przywrócić, czy trzeba instalować od nowa? Zdjęcie poglądowe poniżej, z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam.
  2. Witam, Wie może ktoś czemu po wczytaniu map w materiałach, ustawieniu parametrów (po wyjściu z edytora materiałów) po następnym wejściu zmienia się tekstura i trzeba ją jeszcze raz nakładać? I tak za każdym razem. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
  3. Witam, Mam problem z 3dsMax po wgraniu (V-ray adv 3.40.01 for 3ds Max 2017). Kiedy wchodzę do Edytora Materiałów nie mam podglądu materiałów (miniaturki z materiałem tylko garnuszek). Podkreślam, że jestem totalnie jeszcze zielona jeśli chodzi o jakiekolwiek ustawienia i robię je ,,na czuja". Proszę o pomoc.
  4. Cześć, Kilka tygodni temu, z myślą o pewnej scenie, popełniłem model pianina wraz z teksturami. Wyglądało nieźle, ale mimo to nie byłem do końca zadowolony z materiałów i w minioną sobotę wziąłem się za ich poprawę. Efekt moich dwudniowych zmagań zamieszczam poniżej. Jak myślicie jest ok? Może Wam uda się wyłapać jakieś błędy które popełniłem. W sumie jest kilka rzeczy, które sam widzę i można by je zmienić, tak żeby model był bardziej realistyczny, ale też chciałbym znaleźć jakiś środek pomiędzy realizmem a wyglądem, który mi się podoba. Materiały robiłem w Blenderze 2.78a przy użyciu proceduralnych masek i zwykłych tekstur. Całkiem dobra, szybka to metoda, ale jednak nie daje pełnej kontroli nad efektem końcowym, no a przynajmniej nie na moim poziomie wiedzy o proceduralnych materiałach. W każdym razie jakbyście mieli jakieś rady i przestrogi co do materiału mojego pianina, chętnie je przeczytam. Edit: Jeszcze zbliżenie
  5. Witam. Od pewnego czasu postanowiłem poćwiczyć trochę z renderm i trochę z materiałami, powoli wychodzi ale mam mały problemik otóż materiał złotego zamknięcia postanowiłem wziąć z http://www.vray-materials.de/all_materials.php?mat=644 lecz mój render odbiega znacznie odbiega i domyślam się ze to pewnie kwestia oświetlenia lub kamery. pozostałe materiały drewno metal robiłem sam. Poradźcie jak osiągnąć lepsze efekty. światło nad obiektem to to o mocy 12 Na koniec Jeszce jedno pytanie .. gdy gamme w Gamma and lut mam na 2,2 to wszystkie pliki tekstury ładować z zaznaczonym gamma automatic czy może override 1,0 lub 2,2?
  6. Witam, Mam nadzieję, że to dobre miejsce na tym forum na te pytania. Przez kilka lat pracowałem na Cinema 4D i zaczynam przestawiać się na 3ds maxa. W Cinemie wszystko było proste i klarowne... Np. po nałożeniu materiału na obiekt, po lewej stronie w panelu w którym widnieje lista z obiektami, widać że jest nałożony na dany obiekt ten ów materiał (mała ikonka z materiałem). I w ten sposób bardzo łatwo mogę edytować ten materiał i wprowadzać zmiany lub całkowicie go wykasować, zmienić na inny. W 3ds maxie ten panel znajduje się po lewej stronie i gdy nałożę materiał na jakis obiekt to nie wyświetla mi się on na tym panelu jak to ma miejsce w cinema 4D. Czy jest w 3ds maxie coś w tym rodzaju? jakiś przycisk po przyciśnięciu którego będę widział w tym panelu z obiektami przyporządkowane materiały? W cinema 4D gdy nałoży się dwa materiały na jeden obiekt to działa ten który jest pierwszy z prawej strony. Łatwo można eksperymentować i zmieniać je, nie usuwając reszty. Następny problem i różnica za razem jest taka, że w cinema 4D moim zdaniem łatwe było porządkowanie, grupowanie itd. obiektów w wyżej wspomnianym panelu. Np. gdy zaznaczę kilka obiektów i grupuje je, to automatycznie znajdują się one w jednej grupie, tutaj podobnie jak w cinema 4D. Ale mam problem z bardzo prostą rzeczą w 3ds maxie. Otóż gdy mam przykładowo kilka obiektów w jednej grupie i chcę wyjąć jeden lub kilka elementów z grupy to zaznaczam je i gdy staram się je wyciągnąć pojawia mi się niebieska lub żółta strzałka i nie ma różnicy jaka to strzałka gdyz i tak wsadza mi te elementy do innej grupy. A ja chcę te elementy mieć swobodnie leżące między tymi grupami w tym panelu. Wiem że to podstawy ale przerobiłem sporo tutoriali i mam z tym w dalszym ciągu problemy. A trzymanie porządku to podstawa przy pracy nad każdym projektem. Gdy biorę jakiś projekt od architekta to włos jeży się na głowie... taki bałagan tam panuje. A ja nie mogę tego uporządkować. grupy mi się łączą... nie widać textur jakie poszczególne obiekty mają. Jest to dla mnie mega uciążliwe aby za każdym razem wchodzić w material editor i tam sprawdzać jaka to textura.... Jakieś rady? A i jeszcze jedno. Gdy grupuję obiekty to są one przyporządkowane do danej grupy... co oznacza, tak jak na przykładzie cinema4D-tam są szare kropki, które mi mówią, że po przyciśnięciu znika mi z view portu a po naciśnięciu drugiej z nich, nie będzie go w renderze. Gdy nacisnę lampkę aby schować obiekty przyporządkowane do danej grupy w 3ds maxie to nic się nie dzieje... Czemu muszę otwierać grupę i każdy element z osobna klikać aby go zniknąć? To bez sensu.... Wybaczcie za te banalne pytania ale mam nadzieję że ktoś mi pomoże.
  7. Witam, Mam taką grafikę http://www.ifotos.pl/zobacz/logobigpn_ehrewer.png Mam do niej warstwy, chciałbym zrobić coś takiego że ten cały element na przodzie wizualnie był przestrzenny, czyli mapa z przezroczystością + jakaś opcja żeby nie było to jako kartka, lecz jako coś przestrzennego na co działa cień. Chciałbym wszystko załatwić przez materiały, nie widzę sensu żeby to modelować. Widział ktoś tutek do czegoś takiego, albo ma jakiś pomysł? Z góry dzięki za pomoc
  8. Witam,na stronie http://wiki.polycount.com/CategoryTexturing znalazłem pełno map o których do tej pory nie miałem pojęcia,problem tkwi w tym iż nie wiem w które sloty w vray'u wrzucić te textury.Z tego co mi się wydaje,to używane są w jakiś silnikach gier,wiecie może czy da się je użyć w ogóle w vray'u?
  9. Witam forumowiczów Postanowiłem w ramach podszkolenia wymodelować takie oto autko Zauważyłem, że chyba takiego na forum jeszcze nie ma więc chce być pierwszy Model co prawda nie skończony ale jest na finiszu Liczę na cenne rady co do modelu i materiałów które dopiero co poznaję.
  10. Jak zrobić w maxie (2010) sportowe paski na samochodzie. Używając materiałów lub textur. Mam samochód sportowy (czerwony meatlic) i chcę na nim zrobić dwa białe paski, pośrodku, wzdłuż pojazdu. Jak tego dokonać?
  11. Witam, Pojawiły się pierwsze 4 video-tutoriale do Lumiona. Moją uwagę zwróciła możliwość stapianie podłoża modelu z podłożem sceny do której importujemy model. To jest pokazane w tutku nr 4. W numerze trzy zobaczycie dla odmiany import ze Sketchupa. Ale oczywiście warto obejrzeć wszystkie. http://feel3d.pl/lumion/tutoriale/ Zapraszam
  12. Mam problem z nałożeniem materiałów i ich odpowiednim ustawieniu. Szczegóły w tym filie: http://www.przeklej.pl/plik/plik-00236k8lu4eh2j6 - film trzeba ściągnąć ponieważ niby można go obejrzeć ale w byle jakiej jakości. (Gdyby ktoś pytał lub zastanawiał się czemu robię filmy, a nie opisuję ich. To już odpowiadam. Nie potrafię opisywać dokładnie moich problemów ale potrafię je pokazać. A filmy umieszczam na takim serwerze bo tu akurat mam konto - od dłuższego czasu.)
  13. Witam wszystkich. W 3dmax-sie tworze od niedawna zresztą to widać :P Próbowałem modelować już autka jednak przerastaly moje mozliwości zawsze gdzieś krzywo i pełno błedów... wiec postanowiłem że zrobie kanciate auto i padło na Poloneza 1500 :) Model jest jeszcze nie skończony chodz juz troche poloneza przypomina. Problem najwiekszy mam z tym calym oswietleniem i materialami, oraz przy zblizeniach na jakąś część na rederze widac białe kropki... czy moglibyscie mi poradzić/doradzić coś w tych sprawach ?:) Na zdjeciach poniżej jest ów polonez użyłem do oświetlenia Skylighta oraz kilku mr Sky Portali co do materiałów lakier to Car paint material z mental ray. No i niestety w niczym nie przypominaja renderów tych z forum :( Z Góry dziękuje za dobrą rade duzy rozmiar: http://img121.imageshack.us/img121/11/hilgh.jpg
  14. Tak na początku to witam, bo jestem tu nowy, a przynajmniej to mój pierwszy nowy temat na tym forum. Nie wiem tylko, czy umieściłemten temat w odpowiednim dziale, jeśli nie, to proszę o jego przeniesienie. W 3ds-ie też jestem stosunkowo młody i na nieszczęśnie napotkałem problem. Ze względu na to, że jestem w tym dość nowy, proszę o wyrozumiałość i pomoc. Pobrałem ostatnio ze strony http://www.mrmaterials.com kilka darmowych materiałów do mental ray-a do maxa i jakoś nie specjalnie wiem, co mam z nimi zrobić. Zaraz po ściągnięciu i rozpakowaniu archiwum, mam folder, w którym są jeszcze 2 foldery, z mapami i z plikiem .mat. Tu się ( dla mnie ) zaczynają schody, bo po otworzeniu tegoż że pliku .mat w maxie nie mam pojedynczego materiału, a kilka, a żaden nie spełnia moich oczekiwań. Może ktoś zna się na tego typu sprawach. W każdym razie proszę o rychłą pomoc i z góry dziękuję. PS W najbliższym czasie postaram się zamieścić linki do screenów.
  15. W sieci bardzo często można znaleźć gotowe biblioteki materiałów. Zapaleni graficy dzielą się materiałami srebra czy złota, dobrze wyglądającym shaderem lakieru czy błyszczącej rybiej łuski. Zapisywane są w formie plików *mat. Jest to ogólnie przyjęty standard zapisywania biblioteki materiałów w programie 3ds max. Należy jednak pamiętać, że biblioteki materiałów tworzone są na konkretnych wersjach programu 3ds max i skierowane są pod konkretny silnik renderujący. I tak biblioteka materiałów stworzona na 3ds max 2009 pod Vraya 1.5 RC2 nie będzie działać na 3ds max 7 i silniku Mental Ray. Zaczynamy: Upewnij sie, że masz zapisaną bibliotekę materiałów na dysku. Program 3ds max nie pobiera bibliotek z internetu. Upewnij się, że wybrałeś dobry silnik renderujący: kliknij Rendering > Render (skrót F10). W nowo otwartym oknie znajdź na samym dole pozycję Assign Renderer: Ta pozycja odpowiada za wybieranie silników renderujących. W tym przykładzie wybrałem Vray'a 1.5 RC3: Kliknij OK i otwórz Material Editor 1. Wybierz pierwszy wolny slot (szara kulka) i kliknij na przycisk Standard. W nowo otwartym oknie możesz wybierać nowe bazowe materiały, zapisać istniejące, wyodrębnić materiały użyte w scenie lub otworzyć i wczytać nowe biblioteki materiałów. 2. Zaznacz pozycję Mtl Library i kliknij "Open" (3). Teraz poszukaj na dysku swojej biblioteki i wczytaj ją do Material Editora. Gratuluję właśnie poprawnie zaimportowałeś bibliotekę materiałów do programu 3ds max.
  16. Witam Jestem w trakcie modelowania samochodu. Zacząłem modelować swiatła tylnie link Jak widać na zdjęciu, mają one wewnątrz "rowki". Czy modelować to? czy może zastosować jakiś inny trick? materiały? Proszę, nie odsyłajcie mnie do "Samochody - kompendium" owszem są tam sposoby jak wykonać reflektory przednie, ale to dość stara wiadomość i być może dzisiaj są już jakieś lepsze skuteczniejsze sposoby (przyznaje się nie przeglądnąłem całego kompendium bo po n-tej wiadomości podającej same adresy bp, tutków miałem dość :P ) Ogólnie: jak najlepiej wykonać światła tylnie/przednie do samochodu? Dzięki Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności