Skocz do zawartości

Znajdź zawartość

Wyświetlanie wyników dla tagów 'kamera' .

  • Wyszukaj za pomocą tagów

    Wpisz tagi, oddzielając je przecinkami.
  • Wyszukaj przy użyciu nazwy użytkownika

Typ zawartości


Forum

  • Max3D.pl
    • Aktualności (mam newsa)
  • Grafika
    • Work in progress (WIP)
    • Galeria
    • Animacje
  • Dyskusje
    • Hardware
    • Dyskusje o grafice
    • Wolne dyskusje
    • Komentarze, propozycje ...
  • Pytania i odpowiedzi
    • 3ds max
    • Maya
    • Blender
    • Sculpting
    • Cinema 4D
    • Inne
  • Ogłoszenia
    • Praca Oferowana (bez ogłoszeń FREE)
  • Archiwum
    • Archiwum (2000-2019)
    • Konkursy

Szukaj wyników w...

Znajdź wyniki, które zawierają...


Data utworzenia

  • Od tej daty

    Do tej daty


Ostatnia aktualizacja

  • Od tej daty

    Do tej daty


Filtruj po ilości...

Dołączył

  • Od tej daty

    Do tej daty


Grupa podstawowa


Miasto

Znaleziono 13 wyników

  1. Mam prośbę jak narysować trajektorie dla kamery , aby poruszała się po krzywej i cały czas paczyła na obiekt. jestem poczatkujący w 3ds .Sorki nie znam angielskiego i mam trochę już lat 🙂 A dokładnie aby kostka się kręciła wokół własnej osi przez półtora obrotu a później najechała na napis . Za pomoc serdecznie dziękuję całej grupie
  2. Witam, Mam problem związany z kamerami. Jeżeli mam do zrobienia duży salon z kuchnia, jadalnią to potrzebuje powiedzmy ok 6 kamer. Niektóre z nich mogą być w środku boxa ale niektóre na zewnątrz, wtedy używam 'visible to camera'. Ale jeżeli na zewnątrz mam dodane światło w tym wypadku Corony to jeżeli chcę zrobić ujęcie z drugiej strony (kamera na przeciwko to co jest schowane) to te elementy również są niewidoczne dla tej nowej kamery i całe światło wpada mi do środka. W takim wypadku muszę model kopiować. Ale wtedy liczba poligonów automatycznie się zwiększa. Utrudnia to pracę oraz poprawki gdy występują(trzeba zmieniać osobno w każdym skopiowanym modelu). Przechodząc do pytania: Czy jest jakiś inny sposób na te kamery? Dzięki za pomoc.
  3. Witam, mam zanimowaną kamerę, w jednym kluczu patrzy ona w jedno miejsce, w innym w inne miejsce, i teraz chodzi o to, że mam taki problem: Nie jest ona w żadnym kluczu ustawiona dokładnie, i nie mogę tego zmienić, tzn. chodzi o jej rotację, w jednym kluczu czy to jej target, czy ona sama, ma oś rotacji np. na 89, chcę żeby było dokładnie, i chcę ustawić rzecz jasna na 90 stopni, ale kiedy wpisuję w pole liczbę "90", zmienia się uporczywie na 89 i tak, chcę więc kliknąć suwak o jeden raz do góry żeby wskoczyło na 90, ale również totalna olewka. Dzieje się tak czy to przy rotacji po osi z, czy x, czy y, a więc jak zrobić, żeby w tych kluczach w których chcę, było ona ustawiona dokładnie?, czyli np. x na 0, y na 180, a z na 90?
  4. Witam wszystkich początkujących filmowców. Nazywam się Zbyszek, od 15 lat prowadzę firmę Zbych-Films Wideofilmowanie. Po wielu latach nauki i ciężkiej pracy nastał w końcu dzień w którym stwierdziłem, że czas podzielić sie zdobytą wiedzą. Chciałbym przybliżyć wszystkim moją pasję, której oddałem moje serce. Mam nadzieję, że dzięki mojemu videoblogowi wielu z was odda sie tej pięknej pracy i tak jak ja, nie będzie widział świata poza nią.
  5. Witam serdecznie Jako że jest to mój pierwszy post prosze o wyrozumiałość. Grafiką, a dokładniej rzecz ujmując GRAFIKĄ 3D zacząłem sie bawić około rok temu i dopiero teraz robię pierwsza animacje i mam pewne problemy 1. Podczas animowania kamera mi skacze , nie wiem dlaczego tak jakby obraca sie raz na prawo raz na lewo Nawet przy renderowaniu jednej klatki raz wyjdzie obraz prosto tak jak było to zamierzone , a za drugim razem po chwili, jak wyrenderuje tą samą klatke obraz wyjdzie nieco krzywo, nie mam bladego pojęcia z czym to może byc związane :( 2. Na samym końcu animacji , przez niecałą sekunde widać asfalt pod felgą ... problem polega na tym ze strasznie jakoś skacze tekstura , szarpie obraz , cięzko mi to nazwać , albo moze sam rendering jest zle ustawiony . wrzucam krótką animacje pokazująca moje problemy :)
  6. Witam, mam nietypowy problem ze swoją wizualizacją budynku. Do renderu używam VRay. Ustawiłem na oknach szkło, nie dawałem niczego wokół budynku, żeby zobaczyć efekt. Jest taki, że połowa okien odbija tło enviroment, a połowa nie, dosłownie jakby coś stało przed kamerą i zasłaniało reflect (poniżej rendery). Jak przybliżyłem kamerę, to odbicie wyskoczyło też na innych oknach, co by potwierdzało, że to wina kamery. Ustawiłem samochód po prawej i okazało się, że jego też nie odbija, a ten po lewej w połowie tak. Nie mam już pomysłu skąd to się może brać, próbowałem szukać rozwiązania w internecie, znalazłem jedynie odpowiedź, żeby wyłączyć w opcjach kamery 'renderable', co okazało się, że nie pomaga i wątek się urywa. Jeżeli macie jakieś pomysły, dajcie proszę znać. rendery: http://pokazywarka.pl/woxi1s/
  7. Cześć! Po długiej ciszy powrzucam kilka rzeczy, które ostatnio powstały. Na pierwszy ogień marvelowska inspiracja. Co prawda trudno to nazwać animacją - ale że obraz ruchomy, to wrzucam tutaj. Rendering/Modelling - 3DS Max / Vray Kompozycja - Nuke / AE Symulacje - Pflow / FumeFX Cheers!
  8. Hej. Jestem tutaj nowy więc proszę o wyrozumiałość;P Szukałem tego tematu na forum ale albo nikt nie miał takiego pytania albo mam coś z oczami Otóż w mojej pracy inżynierskiej chciałbym uzyskać dobrej jakości animację kamery (3DS MAX, wizualizacja architektury) Chodzi o to w jaki sposób uzyskać taki poziom realizmu kamery aby to na co patrzy kamera nie wyglądało sztucznie. Nie jedną animację w życiu widzieliście i zgodzicie się że na pierwszy rzut oka ktoś kto siedzi w grafice odróżni realną kamerę od tej "wirtualnej". Słyszałem że ilość klatek finalnego materiału ma duże znaczenie ale nie sprawdzałem tego, oczywiście motion blur też tutaj pomoże ale w dalszym ciągu będzie to coś co odróżnia kamerę "wirtualną" od realnej. Znacie jakieś techniki którę mogą poprawić poziom realizmu?? z góry dzięki za pomoc i cieszę się że tu trafiłem;]
  9. Hej, czy jest w mayi jakis pstryczek, ktory by mi umozliwil podglad animacji z dwoch kamer(okien viewportow) jednoczesnie? Ew. sposob na ustawienie dwoch lub wiecej vieportow jako aktywne. Dzieki, Uzu
  10. gomo

    Kamera 3d

    Witam Czy ktoś miał doświadczenie z kamerami 3d? interesuje mnie pułap do 1500pln (znalazłem coś takiego: http://www.media-tech.eu/produkty/kamery/MT4038). Czy nadaje się to do nagrywania mocapu na ograniczonej przestrzeni (ok 10 m2)? Czy da się jakoś sensownie wykstraktować głębię z czegoś takiego? Jakie są wymagania w kontekście oświetlenia? Czy ma to jakieś inne dziwne ograniczenia?
  11. Gość

    Jak zachować rozmiar w pixelach?

    Tworzę bitmape 100 x 100 pixeli ( photoshop). Tworzę plane 100 x 100. Nakładam bitmape jako materiał. I teraz pytanie jak przy renderowaniu ( rozmiar renderu 1000 x 1000) ustawić kamerę , żeby rozmiar wyrenderowanego obiektu również był 100 x 100 pixeli.
  12. [ATTACH=CONFIG]83214[/ATTACH] Witam wszystkich, W scenie nad którą pracuję, przy zaznaczeniu wszystkiego (ctrl+a) widać masę szarych punktów z osiami. Prawdopodobnie są one przyczyną powolnego działania całości. Na scenie jest jedna kamera, która jest animowana, oprócz tego kilka elementów na scenie też jest animowanych. Czy animacja może generować te punkty ? Czy mogę je usunąć, jeżeli tak to w jaki sposób ? Sama scena jest trochę złożona. 37k obiektów (możliwe że większość to te punkty), vertexów około 1mln200k. Jednak nie na tyle żeby aż tak mulić. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
  13. avik

    Depth Of Field

    Ludzie, pomóżcie. Mam nie mały problem z Depth of Field. Niespecjalnie wyszukany ale dość problemowy. Krótko mówiąc... Nie działa. Deczko już czytałem ale zabawa z "Sampling Radius", Focal Depth itp., nie przyniosła. Znajdzie się ktoś, kto się zna na rzeczy?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności