Skocz do zawartości

Znajdź zawartość

Wyświetlanie wyników dla tagów 'materiał' .

  • Wyszukaj za pomocą tagów

    Wpisz tagi, oddzielając je przecinkami.
  • Wyszukaj przy użyciu nazwy użytkownika

Typ zawartości


Forum

  • Max3D.pl
    • Aktualności (mam newsa)
  • Grafika
    • Work in progress (WIP)
    • Galeria
    • Animacje
  • Dyskusje
    • Hardware
    • Dyskusje o grafice
    • Wolne dyskusje
    • Komentarze, propozycje ...
  • Pytania i odpowiedzi
    • 3ds max
    • Maya
    • Blender
    • Sculpting
    • Cinema 4D
    • Inne
  • Ogłoszenia
    • Praca Oferowana (bez ogłoszeń FREE)
  • Archiwum
    • Archiwum (2000-2019)
    • Konkursy

Szukaj wyników w...

Znajdź wyniki, które zawierają...


Data utworzenia

  • Od tej daty

    Do tej daty


Ostatnia aktualizacja

  • Od tej daty

    Do tej daty


Filtruj po ilości...

Dołączył

  • Od tej daty

    Do tej daty


Grupa podstawowa


Miasto

  1. hej :) potrzebuje uzyskać taki oto efekt jak w załączniku :) czyli pleksi opal podświetlana od tylu z ciemniejszymi krawędziami. Nie chce blurować zwykłego szkła więc moje pytanie brzmi jak uzyskać taki efekt :)
  2. Witam bardzo serdecznie, Ostatnimi czasy rozpocząłem swoją przygodę w 3D. Obecnie używam 3DS Max 2018 + V-ray 3.6. Nie rozumiem jak działa nadanie materiału, zrobiłem na scenie parę kostek aby zobaczyć różnice pomiędzy poszczególnymi materiałami jedne się rozlewają i nabierają różowego koloru. Na scenie są umieszczone dwie "Lampy" w kolorze białym. Nie mam pojęcia skąd te kolory. https://zapodaj.net/8afb8a08d2f79.png.html
  3. Witam Poszukuję materiału skóry który będzie wręcz wyglądać identycznie. Prosiłbym o pomoc, ze względu na to że jest to moje zlecenie a materiał mnie skutecznie blokuje. Materiał robię w Vray 3.20/Max 16' Serdecznie Pozdrawiam
  4. Hej, używam 3ds Maxa od niedawna. Mam problem z materiałami. W edytorze materiałów wszystko wygląda (chyba) tak jak powinno. Niestety materiały/tekstury nie są widoczne gdy już puszczę render. Nie wiem też co powinnam zrobić, żeby poprawić jakość tego co mi się wyrenderuje. Wygląda to dosyć kiepsko, widoczne są szumy/ziarno. Gdy włączam Shift + T wyświetla mi się, że brakuje 3 jpg-ów, których użyłam. Niewiele mi to mówi, bo jestem jeszcze zielona w 3ds. Załączam dwa print screeny i proszę o pomoc. Z góry bardzo dziękuję za chęci.
  5. Dzień dobry :) Mam problem o tyle dziwny że robię tutorial w którym wszystko jest wyjaśnione łopatologicznie, nawet do tego stopnia że mam finalną scenę którą mogę sobie włączyć i porównać wszystko w razie potrzeby. Niestety pomimo usilnych prób nie udaje mi się uzyskać renderu nawet zbliżonego do tego z tutoriala :( Nie mam już pomysłu co mogę teraz zrobić. Będę wdzięczny za każdą pomoc :)
  6. Cześć! Tworzę model słuchawek KOSS Porta Pro II. Na boku słuchawek jest zamontowana malutka plakietka [patrz zdjęcie]. Tutaj pojawia się problem. Nie widać tego na tym zdjęciu dobrze ale napis PERFECT ZONE jest chromowany. Prostokąty tuż obok są "metaliczne" ale nie aż tak bardzo połyskujące jak napis [myślę, że określenie matowy chrom będzie pasować idealnie]. Plakietka jest matowa z delikatnym "połyskiem". Góra czarna, dół szary [kolor brudnego aluminium]. Kompletnie nie wiem jak to zrobić, aby napis był chromowany [lustro], a reszta matowa [pomijając metaliczne prostokąciki] Pracuję na Vray Mtl. Bazowy kolor "chrom". Difiuse - compositing material. Nakładam grafikę, oraz maskę. Wychodzi ok, ALE... Całość jest bardzo połyskująca. Napis jest chromowany [kolor bazowy], ale również jpg. nałożony na plakietkę jest połyskujący. Za prostokąty się nawet nie brałem. Jak to "ugryźć"? Zawias 1 [kolor mattowy biały], 2 i 3 Difuse chrom, 4 Prawdziwy detal
  7. Witam Szukam receptury, ustawień vray-owego materiału plastikowej folii. Mam do zrobienia produkt opakowany w zagniecioną folię; scena oświetlona za pomocą hdr light studio, efekt musi być zachwycający. Po wielu próbach nie jestem zadowolony z osiągniętego efektu dlatego moje pytanie na forum.
  8. Witam. Jestem początkującym użytkownikiem 3ds maxa. Mam taki problem, że dostaje bryłę mebla zrobioną w 3ds maxsie a ja chce nakładać teksturę. Problem jest w tym, że gdy nakładam materiał obiekt zaczyna świecić, gdy materiału nie ma jest zwykła plastikowa bryła. Ale w tym rzecz, że wszystkie opcje związane z świeceniem mam wyłączone, w opcji Environment też mam wszystko dobrze ustawione. Mental ray włączony. Gdy obok tego modelu położę zwykły box i nakładam tą samą teksturę to on jest normalny. Teraz otrzymałam tą bryłę niby w innym formacie , już teoretycznie się nie świeci ale materiał jest płaski plastikowy nie chce się bump uwypuklić, gdy chce dodać podłogę lub inny box jest czarny, materiał na niego nie wpływa... A w opcji Environment paramentr exposure value mam mocno wysoki żeby obiekt był jasny, bo światło też nie działa... Jakby ktoś był w stanie mi cokolwiek podpowiedzieć , pomóc.... Proszę!
  9. Witam. Mam mały probłem. Chcę zrobić sferę z materiałem widocznym tylko po stronie zewnętrznej obiektu: - strona zewnętrzna: materiał w kolorze niebieskim z teksturą opacity ziemskiego globu (widoczna woda - niewidoczne kontynenty) - strona wewnętrzna: całkowicie niewidoczna (jak z włączoną opcją obiektu "backface cull" w viewporcie). Efekt ma być taki żeby w miejscach gdzie jest opacity po zewnętrznej stronie sfery (kontynenty) nie było widać wewnętrznej części sfery po jej drugiej stronie. Bardzo dziękuję za pomoc.
  10. Witam ponownie i zapraszam na obiecany tutorial o zmianie tekstur (materiałów) przez animowanie drugiej tekstury lub materiału. Zainspirował mnie wykład na NAB 2013 Roberta Hranitzkiego w którym (nie do końca) wyjaśnia on jak uzyskać taki efekt ale naprowadza co trzeba zrobić do uzyskania animowanej zamiany tekstur. Eekt można wykorzystać w dowolny sposób do uzyskania efektu np. szronu, zarażania, starości (korodowanie), pojawiania sie ( tylko jak animujemy alfa) i innych. Zapraszam do oglądania oraz zapisywania sie do newslettera. http://c4matix.pl/tutoriale/117-animowana-zmiana-tekstury.html Pozdrawiam.
  11. Witam, mam nadzieje ze nie powieliłem pytania, bo nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi. Czy i jak dodać w materiale np. w Color, pare tekstur, tzn chce dać moją teksturę, do tego wygenerować szum i nałozyć jeszcze jedną... Jak dodać kolejne wiersze "Texture"? Z góry dzięki za każdą wskazówkę, Łukasz
  12. Witam! Chciałem zrobić sobie animację filmu instruktażowego, ale niestety nie bardzo wiem jak zrobić odpowiedni materiał. Nie będę starł się wam wytłumaczyć o co mi dokładnie chodzi, tylko zamieszczę film, który to przedstawia: http://www.youtube.com/watch?v=CUGe0X0lK3g to o co mi chodzi zaczyna się od 3:43 Mam już tło, kamerę i modele, ale nie wiem jak zrobić materiał, żeby widoczne były tylko niektóre krawędzie. Jakieś pomysły? Korzystam jeszcze z 3ds max 2010. P.S.: Jeżeli temat się już pojawił, to proszę o link, bo nie bardzo umiem ten problem jasno określić, a co za tym idzie znaleźć jakieś rozwiązanie na forum czy w googlach.
  13. Mam w projekcie (maya 2012) filiżankę która wypełnia się płynem - na razie są to tylko particle - jak i co mam zrobić żeby to było jakąś cieczą, domyślam się że trzeba to przekonwertować do poly i nałożyć materiał ale nie wiem czy dobże kombinuję.
  14. Mój problem jest następujący. Jest materiał M1 I dwa obiekty O1 oraz O2. Oba pokrywa materiał M1, kiedy wczytam do Material Editor materiał z jednego z tych obiektów edycja zmienia materiał na obydwu obiektach, wiadomo. I teraz tak: Merguje z innej sceny obiekt O3 pokryty również materiałem M1. Nazwa maty taka sama, ta sama tekstura z tą samą ściężką. Wyskakuje mi alert o duplikacji nazwy, wybieram wykorzystanie materiału ze sceny. Efekt powinien być taki, że M1 pokrywa jednocześnie O1, O2 i O3 i nie ma znaczenia, z którego obiektu pobiorę do ME materiał, edycja będzie zmieniała wszystkie obiekty. Tak się jednak nie dzieje, obiekt zmerdżowany ma jakby własną kopię M1 :( Zupełnie jak przy wybraniu podczas alertu "Zmień nazwę zduplikowanego materiału". Z tym że nazwa jest ta sama! Co zrobić aby materiały o tej samej nazwie w scenie nie duplikowały sie? Od razu zaznaczam że nie chodzi o Bitmap/Photometric Path Editor bo tekstury mają tą samą ścieżkę, nazwy materiałów i tekstur też.
  15. Robię sobie okna i ich części. Zrobiłem kawałek okna i po nałożeniu materiału oraz (tak myślę że po odpowiednim skonfigurowaniu go) powinno być okej. Ale mimo ustawień (a zrobiłem z 50 kombinacji) nie wychodzi mi teki efekt jak na tym obrazku: http://www.archispace.pl/public/objdata/534/534453/full.jpg Używam vrey-a 2.0 - Materiały vray Jako materiał bazowy - czy jakkolwiek to się nazywa - wstawiłem coś białego (plastic) i zmieniłem kolor z domyślnego na biały, bawiłem się odcieniami i poziomem odbić i mimo to nie mogę uzyskać takiego efektu jak na powyższym obrazku. Mój obiekt jest wciąż za ciemny albo za bardzo błyszczący. Powiedzcie mi co źle ustawiam?
  16. Witam szukam tutka z którego można się nauczyć robienia materiałów i tekstur pod vrey-a 2.0 sp1.
  17. Witam. Mam taki problem, mam szybę i chcę by miała ona z jednej strony mapkę bump. Problem w tym, że nie do końca wiem jak to zrobić. Na początek pokażę dwa rendery 1. box szyby obłożony w całości materiałem szkła z bumpem Wszystko ładnie ale niestety wypukłości są po obu stronach szyby. 2. box szyby obłożony w całości czystym materiałem szkła Wszystko ładnie tylko oczywiście nie ma bumpa. Teraz przedstawię mój pomysł. Wygląda on tak, że ogólnie na boxa nakładam czysty materiał, a później na jedna ściankę nakładam kopię tego materiału z bump mapką, wszystko ładnie gdyby nie to, jakie dostaję załamanie Cień całkowicie w innym miejscu. I tutaj moje pytanie, jak zrobić by bump był tylko po jednej stronie, ale załamanie było tak jak przy użyciu jednego materiału, próbowałem w jednym z materiałów ustawić IOR na 1 lub 0 ale nic nie dało. Jeszcze w ramach informacji, renderuje v-ray'em, materiały szkła też powstały z v-rayMtl Pozdrawiam.
  18. Witajcie, otóż ostatnio zostałem zmuszony do tworzenia tekstur tak jakby ... 3 poziomowych. Mianowicie wykonałem materiał tkaniny, na którym chcę zrobić jeszcze 2 paski jakiegoś koloru (różnych grubości - wzdłuż całego materiału). Do tego wszystkiego chcę zrobić smugi nieczystości i zabrudzenia. Obiektem jest coś w rodzaju okrągłego namiotu - dlatego przy mappingu nakładam teksturę jako box, a paski chcę zrobić jako cylindrical. Nie wiem czy to możliwe... Ktoś ma jakieś pojęcie jak to zrobić? Jeśli chodzi o te paski najlepiej by było, jeśli byłyby one jedynie zabarwieniem tej tkaniny - z tą samą fakturą. Program 3DS Max i Vray 1.5. Dziękuję z góry!!
  19. pobrałem materiał z tej stronki: http://www.vray-materials.de i nie wiem jak zrobić ażeby był dostępny w Material editor skrót klawiszowy "M" oczywiście pracuje w 3ds max 10
  20. Chciałem Was prosić o trochę informacji, na temat stosowanych obecnie technik nanoszenia grafik na różnego rodzaju materiały tekstylne, a przede wszystkim t-shirt'y. Przy prostych elementach w zasadzie wystarczy folia termotransferowa. Większe nakłady bardziej skomplikowanych wzorów to zwykle, przynajmniej o ile mi wiadomo, to technika sitodruku, ale czy jest coś poza tym? Czy są obecnie drukarki nanoszące nadruk bezpośrednio na odzież w formie jaką 'widać na ekranie'? Będę wdzięczny za wszelkie źródła, literaturę, porady na ten temat. Dla przykładu, jeden z projektów, jaki chciałbym nanieść na t-shirt: Pozdr
  21. Hej. Potrzebuje uzyskać realistyczny materiał ceramiki, coś takiego jak tutaj: Bardzo proszę o pomoc, jak uzyskać ten materiał w Maya, jak powinno ew. wyglądać oświetlenie (jakieś wskazówki) i ustawienie renderu dla mray. Bawię się z tym już jakiś czas i za nic nie mogę uzyskać odpowiedniego efektu, szczególnie gdy próbuje nadać kolor. Podejrzewam, że dla kogoś pro jest to bajecznie łatwe, ja się dopiero uczę, mam nadzieję, że ktoś z Was zapoda mi jakieś cenne info. Z góry dziękuje :).
  22. Witam, mój problem polega na tym, że zrobiłem obiekt modyfikując cały czas jedną bryłę. Teraz gdy chcę nanieść na poszczególne jego części (poligony) różne materiały, to automatycznie materiał wchodzi na cały obiekt. Czy jest możliwy jakiś podział tego obiektu na części, jakieś pocięcie go? Tak abym mógł nanosić różne materiały na różne, wybrane przeze mnie części. Z góry dziękuję za odpowiedź.
  23. jest taki fajny dodatek/skrypt do zainstalowania Clay Render http://wiki.blender.org/index.php/Extensions:2.5/Py/Scripts/Clay_Render który oczywiście służy do renderowania wszystkiego z jednym matowym materiałem, bez tekstur i innych szaleństw, żeby pokazać czystą formę. A mi by się przydało coś takiego tylko w widoku 3D przy edycji, bo jak już przypisze materiały, to edycja siatki robi się nieprzyjemna (jak materiał ma słaby diffuse, jest czarny, to absolutnie nie widać co się robi) czy jest jakiś dodatek, sposób, żeby szybko, ale tymczasowo zamienić materiały na jakiś domyślny, taki w którym się wygodnie modeluje i zeby potem można było łatwo wrócić do tych końcowych? A może da się jakoś ustawić tryb wyświetlania, żeby nie pokazywał kolorów materiałów? potrzebuje sposobu najlepiej na 2.5x albo na 2.49 w ostateczności.
  24. Witam mam mały problem z maxem. Z góry zaznaczam że jestem początkującą ...bardzo początkującą osobą w tej dziedzinie:) Problem jest następujący: mam obiekt i jak wrzucam na niego mapę bitową jest wszystko si problem pojawia się gdy tworzę mapę parametryczną i wrzucam ją na obiekt. W viewportach pojawia się tylko kolor podstawowy a struktura nie.. oczywiście po "przerenderowaniu" jest wszystko ok ale w 4 okienkach się nie pojawia materiał z góry dziękuję za pomoc:)
  25. Pracuję w blenderze i mam taki problem że modeluję wnętrze samochodu i chcę aby elementy chromowane odbijały otoczenie (włącznie z tym co jest poza samochodem) natomiast gry szybę w samochodzie ustawię na "tracealbe" to odbicie konczy się na szybie, w związku z czym jest po prostu czarne, zamiast koloru nieba, jednocześnie gdy nie ustawię tego to szyba bardzo mocno odbija elementy wewnątrz auta, gdyż nie daje cienia na wnętrze, które staje się nienaturalnie jasne w wodniesieniu do karoserii. Jak ustawić materiał czy cos innego zeby odbicia przechodziły przez polprzezroczyste obiekty?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności