Skocz do zawartości

Znajdź zawartość

Wyświetlanie wyników dla tagów 'grafika' .

  • Wyszukaj za pomocą tagów

    Wpisz tagi, oddzielając je przecinkami.
  • Wyszukaj przy użyciu nazwy użytkownika

Typ zawartości


Forum

  • Max3D.pl
    • Aktualności (mam newsa)
  • Grafika
    • Work in progress (WIP)
    • Galeria
    • Animacje
  • Dyskusje
    • Hardware
    • Dyskusje o grafice
    • Wolne dyskusje
    • Komentarze, propozycje ...
  • Pytania i odpowiedzi
    • 3ds max
    • Maya
    • Blender
    • Sculpting
    • Cinema 4D
    • Inne
  • Ogłoszenia
    • Praca Oferowana (bez ogłoszeń FREE)
  • Archiwum
    • Archiwum (2000-2019)
    • Konkursy

Szukaj wyników w...

Znajdź wyniki, które zawierają...


Data utworzenia

  • Od tej daty

    Do tej daty


Ostatnia aktualizacja

  • Od tej daty

    Do tej daty


Filtruj po ilości...

Dołączył

  • Od tej daty

    Do tej daty


Grupa podstawowa


Miasto

  1. Paweł Jaruga - jak zmieniła się sztuka grafiki 3D i jak ona zmieniła mnie Wywiad z @Levus Zobacz pełny artykuł
  2. Paweł Jaruga, artysta-grafik 3D, Polska W ciągu mojej 10-letniej kariery jako grafika 3D i cyfrowego rzeźbiarza nie było lepszych możliwości i większej swobody w tworzeniu niż są teraz. Przy dostępie do potężnych narzędzi sprzętowych i programowych profesjonaliści mogą dziś w pełni realizować swoje wizje bez limitów ze strony technologii. Na początku mojej przygody miałem wrażenie, że moje wyobrażenia były często ograniczane do prostych i łatwych do uzyskania efektów. Dekadę później i po sukcesywnych inwestycjach w technologię moja praca – od modelowania i teksturowania po cieniowanie i rendering – stała się szybsza i łatwiejsza i to przy tworzeniu coraz bardziej szczegółowych modeli. W przeszłości, gdy procesory i karty graficzne nie miały takiej mocy, jak dziś, byłem ograniczony, co do liczby trójkątów, twarzy i tekstur, jakie mogłem projektować. Brak mocy obliczeniowej był szczególnie dotkliwy, gdy pracowałem z domu przy użyciu pojedynczej stacji roboczej – wszystko trwało bardzo długo, zwłaszcza gdy przygotowywałem animacje. Duże przyspieszenie w mojej pracy obserwuję nawet przy porównaniu obecnego sprzętu do tego, co miałem jeszcze 3 lata temu. Na co dzień używam Zbrush i kilku narzędzi renderujących na bazie GPU, jak np. AMD Radeon ProRender, a mój sprzęt to m.in. AMD Radeon Pro WX 9100 (dostarczony mi przez AMD) i 8-rdzeniowy procesor o taktowaniu 4,0 GHz i 64 GB RAM. Mój sprzęt sprzed kilku lat pozwalał mi tworzyć modele złożone z 20-50 milionów trójkątów i to było dużo, jak na freelancera. Obecnie moja stacja pozwala mi obsłużyć ponad 200 milionów trójkątów, więc szczegółowe modele złożone z 70-120 milionów to dla mnie dziś nic specjalnego. Do teksturowania używam Substance Painter i 3D Coat, a mój sprzęt ma przynajmniej 8 GB pamięci wideo. To naprawdę minimum, żeby móc teksturować postaci z gry przy 4096-bitowym zestawie tekstur (4096x4096 pikseli). To kolejny spory skok w porównaniu z początkiem mojej kariery, gdy moim limitem było 1024x1024 per postać. Ten technologiczny postęp nie tylko pozwolił nam tworzyć bardziej realistyczne i żywe postaci, ale także umożliwił rendering w czasie rzeczywistym, co oznacza, że widzę od razu wszelkie wprowadzane zmiany, a to przyspiesza dodatkowo pracę. Mam ponadto możliwość produkowania foto-realistycznych obrazów, które pomagają tworzyć bardzo szczegółowy i wiarygodny świat 3D. Można też łatwo oświetlać sceny i modele przy użyciu pojedynczych obrazków HDRI oraz wykorzystywać skany fotogrametryczne, czyli trójwymiarowe skany prawdziwych przedmiotów i postaci bazujące na zestawach zdjęć robionych wokół obiektu, w tym także wysokiej rozdzielczości tekstur. Ogólnie to bardzo pomaga czynić proces twórczy większą zabawą, skoro nie trzeba się męczyć ze sprzętem. Przystępność rozwiązań sprzętowych i programowych nadal się poprawia, dzięki czemu graficy 3D mogą kontynuować swoją twórczą przygodę i skupiać się na rozwijaniu swoich umiejętności i potencjału przy wykorzystaniu najlepszych programów. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że wydajność i opłacalność zależy ściśle od potrzeb. Moje wymagania są różne w zależności od tego, czy zarabiam pieniądze na renderingu, czy też na modelowaniu i teksturowaniu postaci do gier, do czego muszę mieć możliwość pracy na wielu zestawach tekstur 4K na raz. Te wymagania są też zupełnie inne, gdy tworzę proste modele do gier mobilnych lub nisko-budżetowych, do czego nie potrzebuje aż tak wielu tekstur. Jakkolwiek potrzebuję dużo pamięci wideo, to znalezienie odpowiedniego balansu może być trudne, więc staram się zawsze kupować najlepszą kartę graficzną, na jaką mnie stać, aby moja praca była jak najszybsza. Twórcy 3D pochodzą z różnych środowisk, zarówno technicznych, jak i artystycznych. By być grafikiem 3D potrzebujesz od razu trochę umiejętności kreatywnych, choć kreatywność można też rozwijać w ciągu swojej kariery. Natomiast umiejętności technicznych wystarczy się po prostu nauczyć (aczkolwiek jest trudniej, jeśli nie znasz się w ogóle na komputerach). Mam przez to na myśli, że współczesne narzędzia programowe są znacznie bardziej dostępne i przyjazne dla użytkownika, a do tego wsparte potężnym sprzętem, który przyspiesza prace i wydajność. Dla przykładu: obecnie nie trzeba rozpoczynać modelowania od bazowej siatki, a formy i kształty można tworzyć bez wiedzy matematycznej czy technicznej. Dlatego cokolwiek przyjdzie Ci do głowy, to możesz to praktycznie zmaterializować na modelu 3D. Jakkolwiek posiadanie pewnych umiejętności technicznych i obycia artystycznego może ułatwić Ci początek kariery jako grafika 3D, to cierpliwość jest nadal kluczowa, ponieważ będziesz pracować wiele godzin dziennie szlifując swoje projekty. Niedawno nauczyłem od podstaw dwie osoby, z których żadna nie miała większego doświadczenia ze specjalistycznym oprogramowaniem komputerowym, a teraz obie pracują z sukcesami jako profesjonalni graficy 3D. Obie są jednak niezwykle cierpliwe, wytrwałe i chętne do nauki i rozwoju. Jako Polak jestem bardzo podekscytowany widząc rozwój tej branży w moim kraju. Mamy tutaj znakomitych artystów 3D i deweloperów, a przy współczesnej technologii możemy sobie pozwolić na tę samą swobodę twórczą, jak profesjonaliści z zachodniej Europy i Ameryki, gdzie powstają największe produkcje. Nasza rodzima branża gier komputerowych się rozwija, a wśród najbardziej znanych studiów są Flying Wild Hog, The Astronauts, 11 Bit Studios, CI Games, Techland, People Can Fly i CD PROJEKT RED, a tak wyczekiwany Cyberpunk 2077 jest już w drodze, by zadebiutować w przyszłym roku. Firmy te jednak nie tylko przyciągają pracowników z całego świata, ale także inwestorów, których kuszą możliwości inwestycyjne naszej branży. Choć mocny sprzęt jest obecnie wykorzystywany do tego, aby zapewniać najlepsze możliwości za pośrednictwem ekranu naprzeciwko użytkownika – np. za sprawą ekranów 8K czy też zgodnych z AMD Radeon FreeSync, to następnym etapem będzie VR i AR. Profesjonalne aplikacje do wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości się rozwijają, a artyści 3D coraz częściej używają zestawów takich, jak Oculus czy HTC Vive do tworzenia. Sądzę, że to będzie kolejny etap w tej przygodzie i to niezwykle ekscytujący dla twórców w Europie i na świecie. Informacja o artykule: Artykuł powstał przy współpracy Pawła z firmą AMD. Paweł jest użytkownikiem Max3D.pl od wielu lat i znany jest tutaj pod pseudonimem @Levus. Artykuł nie jest artykułem sponsorowanym Max3D.pl (został nam udostępniony). Jeśli macie pomysły na inne artykuły, sami chcielibyście coś napisać i zamieścić u nas - dajcie znać.
  3. Wszystko w zbrush.
  4. Pierwsza praca w zbrusu po dwóch tygodniach nauki programu. Wszystko zrobiem w zbrushu oprócz baccgroundu bo nie mogłem sie z tm uporać Kosmetyka w PS.
  5. 1termi

    wnętrza

    Wrzucam to co zrobiłem pere lat temu. 3dsmax 2010 modelowanie i rendering.
  6. Cześć, dawno mnie na forum nie było ale widzę, że ruch dalej jest:). Doszedłem do wniosku, że muszę w końcu zainwestować w nowy sprzęt, ciężko ostatnio odłożyć jakąś większą sumę więc chciałbym złożyć coś przy okrojonym budżecie do: grafiki 3d i renderowania (Blender/Cycles), grafiki 2d, projektowania w CAD, być może za jakiś czas również w BIM. Na razie wymyśliłem sobie coś takiego: CPU: AMD Ryzen 7 1700, MB: MSI B350 PC Mate, GPU: Geforce GTX1060 3GB, RAM: 2x8GB 2400MHz, Dyski: SSD NVMe 250GB + HDD 1TB, Obudowa ATX midi i reszta po taniości, z tego co wyczytałem do AMD lepiej od razu sprawić sobie wydajniejsze chłodzenie. Zdaję sobie sprawę, że nie będzie to high-end i muszę iść na kompromisy, z czasem przewiduję rozbudowę (np. więcej RAMu). Chętnie poznałbym opinię czy w powyższym zestawie warto jednak coś doinwestować albo z czegoś zrezygnować żeby miało to ręce i nogi.
  7. Witam wszystkich i chyle czolka mistrzom i wicemistrzam maxa... Wiecm mam pytanko od jakiej ksiazki zaczac nauke 3d studio maxa ostanio probowlame heh po uprzednim przegladnieciu maxa cos zrobic jakis tutorial a to sie lapalem za glowe to za samochcod heheheh no i wsyzslo z tego tyle ze w ostatecznosci mialem chcec rozwalenia czegos z nerwow :) no ale powaga jaka ksiazka bedzie dobra cos z pozycji heliona mozecie mi polecic ? 3d studio max 4 biblia warta ta ksiazka jest swojej ceny???? no i gdzies po jakim czasie mozna sie zabrac za modelowanie przykladowo czlwieka samochodu i innych roznych rzecz :P dzieki i pozdrowionka dla wszysktich .
  8. Witam serdecznie! Mam do sprzedania tablet graficzny WACOM Cintiq 13HD Tablet używany jedynie w celach prywatnych, nie posiada żadnych uszkodzeń zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych - jest w pełni sprawny. Tablet wraz z pełnym, oryginalnym wyposażeniem. Mogę wysłać kurierem wraz z ubezpieczeniem lub istnieje możliwość odbioru osobistego w Krakowie. 2.800 PLN Link do ogłoszenia na gumtree: https://www.gumtree.pl/a-inne-tablety/krakow/tablet-graficzny-wacom-cintiq-13hd/1002321657500910577674509
  9. Witam, Mam problem. Na szkle zaczęły mi się robić dziwne fale. Skąd ten efekt? Nie jest to Bump. Jak tego się pozbyć? Załączam szybki roboczy render
  10. Agencja Reklamowa FAMA specjalizuje się w realizacji całościowych kampanii marketingowych dla branży deweloperskiej. Siłą firmy jest kreatywny zespół, dwudziestoletnie doświadczenie i wykorzystanie najnowszych technologii. Firma jest liderem na rynku kreacji strategicznej i reklamy nieruchomości. FAMA poszukuje kandydatów na stanowisko Grafik/Designer 3D w Warszawie: Grafik 3D Opis stanowiska: Osoba zatrudniona na tym stanowisku stanie się częścią profesjonalnego zespołu tworzącego zewnętrzne i wewnętrzne wizualizacje budynków oraz animacje. Wymagania: • minimum 3 lata doświadczenia na podobnym stanowisku • bardzo dobra znajomość programów: 3D Studio Max, Corona, V-ray, Photoshop, • wskazana znajomość programów Adobe After Effects, AutoCad, • umiejętność czytania planów architektonicznych, • zdolność efektywnej pracy pod presją czasu, • kreatywność, • znajomość języka angielskiego, • mile widziane doświadczenie VR Mile widziana znajomość podstaw architektury oraz zorientowanie w trendach wnętrzarskich. Oferujemy: • umowę o pracę, • ambitne wyzwania, • pracę w doskonałym zespole, • możliwość rozwoju zawodowego, • współpracę ze bardzo dobrymi designerami, • wynagrodzenie adekwatne do zaangażowania Oferty (CV i portfolio zawierające wizualizacje wewnętrzne i zewnętrzne) prosimy przesyłać na adres e-mail: [email protected] Prosimy o dopisanie w CV następującej klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w mojej ofercie dla potrzeb niezbędnych do realizacji rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dn. 29.08.97 r. o ochronie danych osobowych, Dz.U. 1997 nr 133 poz. 883).
  11. Nie tak dawno skończyłem 18 lat. Od dawna ciągnęło mnie do tego aby pracować w gamedevie, ale zawsze uważałem to za coś "nadludzkiego" dlatego nie rozwijałem się w tym kierunku (głupi byłem). Za rok będę musiał wybrać studia i moje marzenia wróciły. Najbardziej chciałbym pracować jako Concept Artist, ale jedna rzecz nie daje mi spokoju. Czy nie jest za późno na naukę rysunku i grafiki żeby móc to robić na poziomie profesjonalnym. Jestem osobą kreatywną, mam wiele ciekawych pomysłów na własne twory ale brakuje mi umiejętności. Uczę się od podstaw. Tylko nie daje mi spokoju to, że może spóźniłem się z działaniem. Może ktoś podobnie jak ja zaczął późno i powie czy ma to jakieś znaczenie i czy mam jeszcze szansę na tym polu.
  12. Cześć, Jestem tu nowa, założyłam nowy wątek ze względu na brak wglądu w podobny topik.Interesuje mnie stworzenie plansz do swojego portfolio w klimacie projektu w załączniku (źródło: issuu)W jakim programie oraz w jaki sposób mogę uzyskać taki efekt wizualizacji bądź ilustracji? Posługuje się programem sketchup + v-ray , a postprodukcją w illustratorze i photoshopie. Będę bardzo wdzięczna za podpowiedzi :). Pozdrawiam serdecznie
  13. Zostało tylko kilka dni do uruchomienia pierwszych kursów na Akademiaf2p.pl Co tydzien pojawią się nowe wykłady wraz z zadaniami sprawdzajacymi Waszą wiedzę. Znasz lub chcesz nauczyc się Unity? Zarejestruj się! Chcemy, abyście w czasie 5-tygodniowego kursu online wycisnęli z nas maksimum wiedzy, a następnie sprawdzili się w praktyce w czasie dwudniowych warsztatów Akademii organizowanych na terenie Instytutu Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Dla najlepszych planujemy nie tylko fajne nagordy rzeczowe ale i tez możliwość odbycia stażu w Ten Square Games i poźniejszego zatrudnienia. Go Go! Akademiaf2p.pl
  14. Kłaniam się nisko. Kamil z tej strony. Interesuje się grafika 3d już jakiś czas i jakieś tam doświadczenie mam(jakie? Mi ciężko stwierdzić :/ ). W sumie dla wielu z was pewnie zabrzmi to śmiesznie, ale marzy mi się praca związana z modelowaniem brył. Szczerze mówiąc nawet nie wiem jak się za to zabrać. Mieszkam w konkretnej dziurze. W sąsiednim mieście jest parę agencji reklamowych. W zasadzie to w jednej z nich pracowałem ale nie miałem styczności z grafiką... no chyba że na wydrukach Moja szefowa zgnoiła mnie za naukę trójwymiarów, bo przecież mi się to nigdy nie przyda. W sumie to wszyscy mi tak mówią co jest trochę męczące ale no cóż zrobić. Czytałem trochę tematów na forum dotyczących studiów i ich braku wpływu na sukces w dostaniu pracy jako grafik. W każdym razie proszę o z grubsza ocenę moich "umiejętności". Poniżej podaję link do behance: https://www.behance.net/Duda_Kamil Jeśli mogę się czymkolwiek pochwalić, to głownie tym co jest tam zamieszczone. O co pytam? Czy widać we mnie jakiś potencjał? Czy powinienem cisnąć w tym kierunku? Studia nawet jeśliby jakieś sensowne były to i tak byłoby to bardzo ciężkie do realizacji. Co za tym idzie pozostaje mi nauka w zaciszu domowym. Ale nikt mnie tu nie znajdzie. Od czego zacząć? Docenię jakiekolwiek rady. Proszę pomóżcie, albowiem jestem lekko zagubiony.
  15. Witam wszystkich! Jestem tu nowy i bardzo proszę o pomoc przy wyborze laptopa. Moja dziewczyna planuje zakupić laptopa, który doskonale będzie się sprawdzał w zakresie grafiki. Zależy jej, aby to był sprzęt naprawdę szybki i nie wieszał się przy działaniu w kilku programach na raz. Czego używa? SketchUp z VRay, AutoCAD oraz Photoshop. W sketchup często renderuje różne sceny, których czas ukończenia jest długi... Fajnie by było (o ile to możliwe), aby komputer przykładowo robił render, a mimo tego żeby z niego można było dalej korzystać nie zawieszając całego systemu. Słuchajcie, ja kompletnie się nie znam na co należy zwrócić uwagę kupując sprzęt do takiej pracy dlatego gorąca prośba do Was o pomoc. Jeśli możecie to wklejcie linki do gotowych propozycji - nie odbierzcie tego źle, ale po prostu po nazwach podzespołów będzie mi ciężko to ogarnąć... Budżet: 6-8k zł Z góry dziękuję wszystkim za propozycje...
  16. Witam wszystkich, Chciałbym prosić o radę. Korzystam z 3ds max 2015 i vray 3 (już nie pamiętam który dokładnie bo co chwile jest up:)). Nie renderuje na RT, używam i7 4790K po OC. Aktualnie mam Zotac GTX 560 2gb i jeśli chodzi o wydajność w viewporcie nawet daje radę (choć mogłoby być lepiej czasem), ale denerwuje mnie grzanie się tej karty i już kilka razy czyszczony/smarowany wentylator który strasznie hałasuje - zastanawiałem się nawet czy nie przeszczepić stock'owego chłodzenia z i7 które mi leży - ktoś tego próbował? Koniec końców postanowiłem kupić coś nowego do 1000zł. ważne dla mnie wydajność nie gorsza niż obecny gtx i cisza spokój. Polecicie coś? w tytule moje opcje choć nie wiem czy warto (raczej na tych grafikach nie bedzie mi się lepiej renderować niż na procku ??- używam wielu pluginów - architektura) Dodatkowo korzystam z Photoshopa, AutoCada troche aftereffects
  17. Witam! Może ktoś będzie zainteresowany: http://allegro.pl/show_item.php?item=6373447435
  18. Symstudio Games zleci wykonanie w technice 3D dwóch, niezbyt złożonych kreskówkowych plansz w rzucie od góry, do gry mobilnej opartej na silniku Unity. Jako, że tematyką gry są piraci, plansze te muszą być powiązane z tym motywem np. pokład statku jako jedna cała plansza + kilka elementów znajdujących się na nim. W zakres zlecenia wchodzić będzie: - wymodelowanie dwóch różnych tematycznie plansz wraz z obiektami znajdującymi się na nich. - oteksturowanie wszystkich elementów - wyrenderowanie obiektów w rzucie od góry tak, aby finalnie w grze miały one formę obrazków. Osoby zainteresowane proszę o wysłanie swojego portfolio na adres [email protected] .
  19. Zapraszam do udziału w konkursie na Logo i Identyfikację Wizualną Forum Uczelni Technicznych. Forum Uczelni Technicznych jest organizacją non-profit, zrzeszającą Samorządy Studenckie Uczelni Technicznych. Zadaniem konkursowym jest przedstawienie projektu identyfikacji wizualnej FUT, w tym logo, ogólnej charakterystyki identyfikacji (Księgi Znaku) oraz wizualizacji innych elementów. Wyłonione w konkursie logo oraz identyfikacja wizualna będzie w sposób dowolny i nieograniczony wykorzystywana przez Prezydium Forum Uczelni Technicznych. Osoba, która wygra pierwszy etap i uzyska akceptację drugiego, otrzyma 3000 zł brutto! Termin zgłoszeń - 29 marca, 23:59 Więcej informacji, wymagania konkursowe, procedura zgłoszeń: https://fut.edu.pl/konkurs/ W razie pytań, proszę kierować je na adres [email protected]
  20. Witam, jestem nowy na tym forum. Mam 19 lat i niedawno ukończyłem technikum w Rzeszowie, czekają mnie jeszcze egzaminy zawodowe po czym będę miał zarówno świadectwo dojrzałości jak i tytuł technika elektronika. Chcę iść na studia, ale mam dylemat i nie wiem co robić. :) Otóż rozważam dwie uczelnie do wyboru: publiczną Politechnikę Rzeszowską (automatyka i robotyka/mechatronika/informatyka/elektrotechnika) i niepubliczną Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie aka WSiZ Rzeszów (nowo powstały kierunek grafiki komputerowej i produkcja multimedialna z kierunkiem "graphic design"). Problem leży w tym, że nie wiem co powinienem wybrać. Z jednej strony mam grafikę na rzeszowskim WSiZ-ie, co pokrywałoby się z moimi zainteresowania (a przynajmniej choć trochę po raz pierwszy od początku mojej edukacji szkolnej hehe.. :D). Studia te byłyby z pewnością dla mnie łatwiejsze i ciekawsze, bo w przyszłości chcę pracować jako digital painter freelancer lub w jakiejś firmie która potrzebuje tego typu ludzi. Nie wykluczam 3D w przyszłości a chciałbym też nauczyć się robienia stron i mieć własną stronę. Wadą tych studiów jest to, że trzeba płacić czesne wynoszące około 530zł, ale mogę sobie zrobić również dodatkowy dyplom w ramach programu "Double Degree" na zagranicznej uczelni na trzecim roku. :) Ale ale nie tak szybko. Z drugiej strony stoi Politechnika ze swoją mechatroniką/robotyką/itd. Przez okres mojej edukacji w technicznej szkole średniej zdążyłem uświadomić sobie, że nie interesuje mnie elektronika, wręcz tego nie lubię. :( Jednakże uczelnia jest bezpłatna. Nie jednak czesne jest tu kwestią decydującą. Otóż ja chcę iść na grafikę, ale moi rodzice obawiają się, że nie znajdę potem roboty - w każdym razie nie w Rzeszowie. Zazwyczaj powtarzają teksty w stylu: "W Rzeszowie są dwie gazety na krzyż. Graficy długo szukają roboty, są wykorzystywani za darmo albo robią za najniższą krajową, a jak znajdą, jakąś pracę, to są to ludzie łysi, chorzy i bladzi, bo ciągle przy komputerze siedzą robią." Oczywiście martwią się o moja przyszłość, ale nie wiem czy są ku temu wielkie podstawy. Moim zdaniem są to mocno naciągane stwierdzenia, zwłaszcza że istnieje internet i nieraz można pracować w domu z dala od firmy/klienta a czytałem, że dobry grafik potrafi zarabiać nawet tyle co średniej klasy doktor (choć to też wydaję mi się lekko naciągane), jeśli jest dobry. :) Nie wiem tylko na ile jest to prawdziwe ani jak prezentuje się sytuacja grafików 2D w dzisiejszych czasach w województwie podkarpackim, w Polsce i na rynku globalnym, dlatego proszę Was forumowiczów o wyjaśnienie mi sytuacji grafików i pomóc w dokonaniu właściwego wyboru. Rodzice radzą mi politechnikę, bo po tym miałbym pewny grosz, tylko że ja elektroniki nie lubię i wiem, że studia byłyby o wiele trudniejsze, przykre i nie mógłbym się rozwijać tak artystycznie podczas nauki. W celu przybliżeniu Wam obrazu moich obecnych umiejętności i zainteresowań podaję Wam link do mojego profilu na DeviantArt: "http://weabb.deviantart.com/". ;) A może macie lepszy pomysł na uczelnie? Od razu mówię, że nie interesuję mnie Polsko-Japońska Akademia Techniki Komputerowej ani uczelnie na drugim krańcu Polski. Maksymalnie odstęp o jedno województwo, ale to pytanie dodatkowe. Pytanie główne, to to we wcześniejszych akapitach. :)
  21. Techland to największy w Polsce producent gier komputerowych. Nasze gry – Dying Light oraz serie Dead Island i Call of Juarez, zostały wydane niemal na całym świecie i zdobyły rzesze wiernych fanów.Międzynarodowy sukces Dead Island (ponad 9 milionów sprzedanych egzemplarzy) umocnił pozycję naszej Firmy jako twórcy światowej klasy rozrywki. W roku 2015 wydaliśmy Dying Light, największy tytuł w historii Techlandu, który natychmiast stał się światowym bestsellerem. Obecnie wciąż rozwijamy Dying Light oraz pracujemy nad kolejnymi dużymi produkcjami. Dzięki użyciu najnowszych technologii i zatrudnianiu najlepszych specjalistów w branży od ponad 20 lat dostarczamy niezapomnianych przeżyć graczom na całym świecie. Główne zadanie: tworzenie obiektów 3D do gier video oraz wspieranie członków zespołu na niższych stanowiskach. Oczekujemy: [*=left]min. 5 lat doświadczenia w modelowaniu obiektów wysoko- i niskopoligonowych, [*=left]umiejętności tworzenia tekstur do tworzonych modeli, [*=left]kreatywności, zdolności plastycznych oraz zmysłu plastycznego, [*=left]znajomości trendów obowiązujących w tworzeniu grafiki do gier komputerowych, zainteresowanie branżą gier. [*=left]doświadczenie w tworzeniu obiektów do gier video oraz umiejętność tworzenia tekstur w programie Adobe Photoshop, [*=left]umiejętność tworzenia materiałów i tekstur w oparciu o PBR [*=left]dobrze rozwinięte umiejętności interpersonalne Mile widziane: [*=left]umiejętność wykorzystania Z-brush w procesie tworzenia tekstur, [*=left]znajomość Crazy Bump, [*=left]Obsługa Substance Designer i Painter. Dlaczego warto u nas pracować? [*=left]Techland to grono utalentowanych i doświadczonych specjalistów, którzy chcą i lubią dzielić się wiedzą. W związku z tym budujemy Techlandową Bazę Wiedzy, tak aby żadne doświadczenie – ani to dobre, ani to złe – nie zostało zapomniane. [*=left]Charakteryzują nas innowacyjne, śmiałe projekty informatyczne. W każdej z naszych gier używamy najnowszych technologii lub rozwijamy własne. Obecnie pracujemy nad kolejną wersją naszego silnika. [*=left]Tworzenie gier to coś więcej niż praca – to pasja, sposób na życie, a także - po prostu - świetna zabawa. Dbamy o naszą niepowtarzalną atmosferę poprzez m.in. luźny styl komunikacji (wszyscy jesteśmy ze sobą „na Ty”), możliwość ciągłego uczenia się od najlepszych, kreatywne podejście w rozwiązywaniu problemów i cykliczne imprezy integracyjne. Jesteśmy w top 10 najbardziej atrakcyjnych pracodawców w branży IT w Polsce http://universumglobal.com/rankings/poland/student/2015/it/. [*=left]Mamy bogaty system benefitów pozapłacowych – po szczegóły zapraszamy na stronę techlandjobs.com.
  22. T-Bull S.A. to jeden z największych producentów gier na urządzenia mobilne w Polsce. W roku 2015 odnotowaliśmy ponad 92 miliony ściągnięć wszystkich naszych produkcji. Dzięki użyciu najnowszych technologii i zatrudnianiu najlepszych specjalistów w branży od ponad 5 lat dostarczamy niezapomnianych przeżyć graczom na całym świecie. Aktualnie poszukujemy osoby na stanowisko: Level Designer/Environment Artist (miasto: Wrocław) WYMAGANIA: - doświadczenie w Level Designie potwierdzone portfolio (przynajmniej jeden rok stażu na podobnym stanowisku); - doświadczenie w pracy z programem Blender 3D; - umiejętność pracy w zespole, komunikatywność; - znajomość trendów w projektowaniu poziomów; OBOWIĄZKI: - tworzenie lokacji do gier oraz prototypów map; -ścisła współpraca z Concept Artystami; Kandydatom oferujemy: - szansę zdobycia doświadczenia zawodowego i branżowego u jednego z największych producentów gier mobilnych w Polsce; - pracę na pełny etat (pełny wymiar czasu pracy - 40h tygodniowo). Zainteresowanych zapraszamy do przesłania dokumentów aplikacyjnych (CV i list motywacyjny) na adres: [email protected] Informujemy, że skontaktujemy się tylko w wybranymi kandydatami. Prosimy o zawarcie w CV klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji prowadzonego przez T-Bull S.A. z siedzibą we Wrocławiu zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz. U. z 2014 r. poz. 1182, 1662)”. Informujemy, że Administratorem danych jest T-Bull S.A. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Szczęśliwej 33/6.B.14, 53-445 Wrocław. Dane zbierane są dla potrzeb rekrutacji. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych w zakresie określonym przepisami ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy oraz aktów wykonawczych jest obowiązkowe. Podanie dodatkowych danych osobowych jest dobrowolne.
  23. T-Bull S.A. to jeden z największych producentów gier na urządzenia mobilne w Polsce. W roku 2015 odnotowaliśmy ponad 92 miliony ściągnięć wszystkich naszych produkcji. Dzięki użyciu najnowszych technologii i zatrudnianiu najlepszych specjalistów w branży od ponad 5 lat dostarczamy niezapomnianych przeżyć graczom na całym świecie. Aktualnie poszukujemy osoby na stanowisko: Grafik 2D (miasto: Wrocław) WYMAGANIA: - dobra znajomość programu Adobe Photoshop; - znajomość zasad kompozycji, wyczucia koloru i estetyki; OBOWIĄZKI: - projektowanie ikon aplikacji; - przygotowanie grafik reklamowych; - malowanie tekstur; - postprodukcja renderów, screenów gameplay’owych; Kandydatom oferujemy: - szansę zdobycia doświadczenia zawodowego i branżowego u jednego z największych producentów gier mobilnych w Polsce; - pracę na pełny etat (pełny wymiar czasu pracy - 40h tygodniowo). Zainteresowanych zapraszamy do przesłania dokumentów aplikacyjnych (CV i list motywacyjny) na adres: [email protected] Informujemy, że skontaktujemy się tylko w wybranymi kandydatami. Prosimy o zawarcie w CV klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji prowadzonego przez T-Bull S.A. z siedzibą we Wrocławiu zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz. U. z 2014 r. poz. 1182, 1662)”. Informujemy, że Administratorem danych jest T-Bull S.A. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Szczęśliwej 33/6.B.14, 53-445 Wrocław. Dane zbierane są dla potrzeb rekrutacji. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych w zakresie określonym przepisami ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy oraz aktów wykonawczych jest obowiązkowe. Podanie dodatkowych danych osobowych jest dobrowolne.
  24. Fuero Games - studio gier specjalizujące się w tworzeniu cross-platformowych (web & mobile) gier poszukuje Animatora 3D. Do zadań kandydata należeć będzie tworzenie i implementacja animacji zgodnych ze stylistyką projektu. Forma zatrudnienia: praca stała Wymagania: - Umiejętność tworzenia animacji 3d do gier mobilnych w stylu kreskówkowym - Dobre wyczucie masy, sił fizyki, oddania charakteru postaci - Doświadczenie, zrozumienie zasad animacji tradycyjnej i umiejętność wykorzystania tej wiedzy w animacji przy użyciu kości - Znajomość programu Maya lub Motion Builder - Umiejętność riggowania postaci od podstaw i przy użyciu pluginów - Doświadczenie w animacji kluczowej ludzi i zwierząt - Umiejętność efektywnej współpracy z animatorami i członkami innych zespołów - Reel z przykładami animacji Mile widziane: - Znajomość Unity 3d - Znajomość branży gier komputerowych Oferujemy: - Pracę w doświadczonym, energicznym zespole nad ambitnym projektem - Miłą atmosferę pracy w zgranym teamie - Adekwatne do posiadanego doświadczenia wynagrodzenie - Możliwość stałego rozwoju swoich umiejętności Kontakt: Zainteresowane osoby prosimy o wysłanie CV na adres: [email protected] wpisując w temacie maila tag "[Animator 3D]". Strona Firmowa: http://fuerogames.com
  25. Jako że to mój pierwszy post na forum, witam wszystkich. :) Postaram się długo nie rozpisywać, ale szukam odpowiedzi na parę pytań. Jak wygląda praca grafika? Czy jakieś studia są potrzebne, żeby pracować jako grafik, czy starczy np. szkolenie domowe, kursy ? Czy można z tego wyżyć, czy się opłaca itp. ? Chodzę do liceum do mat-inf, i od zawsze chciałem iść na studia typowo informatyczne. Programuję w javie i generalnie jestem na poziomie średnio zaawansowanym, jeśli o mój wiek chodzi(a mam 18 lat). Jak większość osób w moim wieku nie mam pojęcia co chciałbym dalej robić w życiu i tu się pojawia problem. Do pewnego momentu chciałem iść na "polibudę" i tam bawić się w programowanie i widziałem siebie jako informatyka piszącego całe życie linijka po linijce. Ale od niedawna zacząłem się jarać grafiką i próbowałem coś w niej tworzyć. Jednak jak szukałem informacji o jakichkolwiek studiach, to dowiedziałem się, że ciężko w Polsce o taką szkołę, gdzie później można bez problemu znaleźć jakąś robotę związaną z grafiką, albo po prostu trzeba się uczyć wszystkiego samemu. I tu się pojawiają te pytania, jak to wszystko hula, tzn. czy jakiekolwiek studia są potrzebne do tej roboty, jak wygląda taka praca, czy jest to ciężki kierunek czy nie, no i jak zostać grafikiem? :D Będę wdzięczny za jakiekolwiek porady czy też informacje, ponieważ jest to dla mnie naprawdę ważna sprawa. No i przy okazji, jeśli ktoś kto nadal szuka info i znajdzie ten temat, może dowie się też co nie co stąd i oszczędzi sobie życia na szukaniu. :) Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności