Skocz do zawartości

Znajdź zawartość

Wyświetlanie wyników dla tagów 'plamy' .

  • Wyszukaj za pomocą tagów

    Wpisz tagi, oddzielając je przecinkami.
  • Wyszukaj przy użyciu nazwy użytkownika

Typ zawartości


Forum

  • Max3D.pl
    • Aktualności (mam newsa)
  • Grafika
    • Work in progress (WIP)
    • Galeria
    • Animacje
  • Dyskusje
    • Hardware
    • Dyskusje o grafice
    • Wolne dyskusje
    • Komentarze, propozycje ...
  • Pytania i odpowiedzi
    • 3ds max
    • Maya
    • Blender
    • Sculpting
    • Cinema 4D
    • Inne
  • Ogłoszenia
    • Praca Oferowana (bez ogłoszeń FREE)
  • Archiwum
    • Archiwum (2000-2019)
    • Konkursy

Szukaj wyników w...

Znajdź wyniki, które zawierają...


Data utworzenia

  • Od tej daty

    Do tej daty


Ostatnia aktualizacja

  • Od tej daty

    Do tej daty


Filtruj po ilości...

Dołączył

  • Od tej daty

    Do tej daty


Grupa podstawowa


Miasto

Znaleziono 12 wyników

  1. Mam problem z odbiciami na lustrze, powstają plamy. Najgorzej jak odbijają się powierzchnie w połysku. Czy ktoś wie co może być przyczyną? POMOCY!!!
  2. Hej! Ma ktoś pomysł jak usunąć plamy (na podłodze) na tym renderze. (Max +Vray) Pozdrawiam
  3. Cześć, ostatnio mam problem, tylko z jedną sceną, taki jak w załącznikach. Występują przejaskrawienia/przebarwienia/przepalenia na renderze. Wyglądało mi to na problem z kartą graficzną, ale sprawdzałam inną i jest to samo. Skoro tylko jest to na jednym projekcie może problem z jakimś materiałem? W projekcie mam elementy wodne, fontanny, czy materiał wody powodowałby takie problemy? Oświetlenie próbowałam wyłączyć, dalej było to samo. Jeszcze jest opcja, że może to pamięci RAM się przegrzewają. Bardzo proszę o jakąś pomoc w tej sprawie, w jakim kierunku bardziej iść, czy to kwestia materiału, jakiegoś pluginu (używałam w projekcie Multiscattera i Sweep Profile), czy może faktycznie podzespoły? Dodam jeszcze, że jest to już w ostatnim etapie renderingu, jak Vray renderuje już gotowy obrazek (nie podczas prepassów)
  4. Witam. Z 3ds maxem bawiłem się już jakiś czas na studiach i potem pracując chwilę w biurze projektowym, natomiast ostatnio zacząłem robić jakieś proste wnętrza żeby przypomnieć sobie wszystko po długiej przerwie, i nie mogę zrozumieć jednej rzeczy. W pewnych miejscach na renderze robią się plamy, oka tutejszych forumowców na pewno dostrzegą gdzie, czyżby te plamy pojawiły się z powodu niedoświetlenia? braku wystarczającej ilości światła? A drugie pytanie brzmi, w jaki sposób mogę zwiększyć jakość obrazu - mój rendering po przybliżeniu szybko robi się ziarnisty. Jak oglądałem inne projekty, to są dużo lepszej jakości. Rozdzielczość +/- 3000:2000 to już chyba wystarczająco jeśli ma to być prosty projekt wnętrza? Zwiększyłem też ilość subdivs w light cache, oraz zmniejszyłem sample size. Czy jest jeszcze inny sposób? (teraz jeszcze przyszło mi jeszcze do głowy, że w niektórych wypadkach mogłem użyć tekstur o wyższej jakości) Załączam wstępne rendery - w PSie tylko podkręciłem trochę krzywe. Aha, software itd., 3ds max 2016 + v-ray (ściągnąłem skrypt v-ray physical camera ze starego maxa bo tej nowej wogóle nie ogarniam), Photoshop. Ustawienia to v-ray sun + sky, irradiance map + lt cache. Dużo w tej scenie gotowych modeli ściągniętych z neta i pozyskanych w czasie studiów, w pracy. Pozdrawiam
  5. Cześć! Mam problem, właściwie na całym renderze, z plamami najprawdopodobniej od VrayLight Mtl. Próbowałam już zwiększyć w Irradiance Map Subdivs do 90 i Interp. samples do 40 ale nic nie pomogło. Załączam poniżej ustawienia z Irradiance map i obrazek przedstawiający jak wyglada problem. Czy da się to rozwiązać nie zmieniając Irradiance Map na Light Cache lub Brute Force? (Przy tych dwóch nie pojawiają się plamy). Chciałabym pozostać przy renderze wykonanym na Irradiance Map. Będę wdzięczna za szybki odzew :)
  6. antczi

    Potrzebna pomoc

    Męczę się od 2 dni podwyższając parametry i bez znacznego skutku. Co zrobić z tymi plamami na suficie ? myśłąlam ze mam za mało fotonów, zwiększałam znacząco sukcesywnie, ale nic nie pomogło. Nigdy wcześniej nie miałam tego problemu. Jeżeli chodzi o ustawienia to tak Rendering setup --- Global Ilumination FG Point Interpolation-- Use radius interpolation method radius 15.3 Photon maping GI załącznik Ustawienia światła złacznik Plus 2 słabe światełka mr w środku pomieszczenia jeżeli ma ktoś ogóle uwagi to chętnie wysłucham. intesywnosc mutipille 1.35
  7. Męczę się od 2 dni podwyższając parametry i bez znacznego skutku. Co zrobić z tymi plamami na suficie ? myśłąlam ze mam za mało fotonów, zwiększałam znacząco sukcesywnie, ale nic nie pomogło. Nigdy wcześniej nie miałam tego problemu. Jeżeli chodzi o ustawienia to tak Rendering setup --- Global Ilumination FG Point Interpolation-- Use radius interpolation method radius 15.3 Photon maping GI załącznik Ustawienia światła złacznik Plus 2 słabe światełka mr w środku pomieszczenia jeżeli ma ktoś ogóle uwagi to chętnie wysłucham. intesywnosc mutipille 1.35
  8. Dobry :-) Widziałem już gdzieś podobny problem na forum, ale po godzinie szukania poddałem się. Bardzo Was proszę o pomoc. Skąd się biorą te plamy w narożnikach ściany? podrzucam też ustawienia renderu. W irradiance map jest HIGH. z góry dzięki. [ATTACH=CONFIG]86718[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]86719[/ATTACH]
  9. Hey! Uff w końcu się przełamałem żeby coś na forum napisać:) Jak widać na obrazku, robię swoje pierwsze przymiarki do exterirorów i w związku z tym mam kilka pytań: - jak zlikwidować czarne plamy zaznaczone strzałkami? - w jakis sposób wydobyć półcienie które powinny występować np. na załamaniach płaszczyzn ścian(wiem, że można zrobić to AO, czy to nałatwiejszy i najwłaściwszy sposób)? -jak zlikwidować ziarnistość cieni? Proszę nie komentować jeszcze kompozycji kolorystyki itp. Praca jest w powijakach. Jak już skończę, to mam nadzieje, że porozmawiamy o reszcie;)
  10. Witam. Tym razem trafiłem na błąd którego wogóle się nie spodziewałem. Przy renderingu wyszły mi takie czarne plamy z tego co patrzyłem normal nie są odwrócone w viewporcie wyświetla się normalnie co ciekawe takie plamy pokazują się tylko po użyciu chamfer na krawędziach. Póki go nie użyję rendering jest ok. Błąd pokazuje się zarówno w standardowym scanline jak i w vray. Tutaj są siatki modelu z chamferem i bez (wiem, że te linie niektóre nie potrzebne ale wzięły się z tąd, że obiekt stworzyłem ze splajnów które extrudowałem, a przy konwercie na editable poly pojawiły się te niepotrzebne linie i nie wiem jak je usunąć) Wie ktoś co z tym zrobić i/lub jak usunąć te nie potrzebne linie? Pozdrawiam
  11. Witam. Mam problem, jak w załączonym obrazku. Na szybach pojawiają mi się plamy światła. Wydaję mi się, że biorą się one od odbić od szyby, która znajduję się po drugiej stronie budynku. Szkło ma grubość 1 cm. Scena została zrobiona w 3ds na vray'u, oświetlona vray sun'em. Jeżeli ktoś ma pomysł skąd się mogą brać te paskudne plamy i jak się ich pozbyć, ogromnie proszę o pomoc. Z góry wielkie dzięki.
  12. Witam, Po wyrenderowaniu mojego Mustanga na lakierze (material CarPaintMaterial) da się zauważyć plamy (czasami jaśniejsze od samego lakieru, czasami ciemniejsze).. Wie ktoś czym są one spowodowane?? Jako, że jestem początkujący mógłby mi ktoś pomóc je zlikwidować?? Pozdrawiam A oto render (trochę niska rozdzielczość ale nie mam za bardzo czasu w tym momencie, jeśli ktoś chce mogę dodać lepszą jakość (plamy można zauważyć przy progu)):
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności