Skocz do zawartości

Znajdź zawartość

Wyświetlanie wyników dla tagów 'odbicia' .

  • Wyszukaj za pomocą tagów

    Wpisz tagi, oddzielając je przecinkami.
  • Wyszukaj przy użyciu nazwy użytkownika

Typ zawartości


Forum

  • Max3D.pl
    • Aktualności (mam newsa)
  • Grafika
    • Work in progress (WIP)
    • Galeria
    • Animacje
  • Dyskusje
    • Hardware
    • Dyskusje o grafice
    • Wolne dyskusje
    • Komentarze, propozycje ...
  • Pytania i odpowiedzi
    • 3ds max
    • Maya
    • Blender
    • Sculpting
    • Cinema 4D
    • Inne
  • Ogłoszenia
    • Praca Oferowana (bez ogłoszeń FREE)
  • Archiwum
    • Archiwum (2000-2019)
    • Konkursy

Szukaj wyników w...

Znajdź wyniki, które zawierają...


Data utworzenia

  • Od tej daty

    Do tej daty


Ostatnia aktualizacja

  • Od tej daty

    Do tej daty


Filtruj po ilości...

Dołączył

  • Od tej daty

    Do tej daty


Grupa podstawowa


Miasto

Znaleziono 8 wyników

  1. Mam problem z odbiciami na lustrze, powstają plamy. Najgorzej jak odbijają się powierzchnie w połysku. Czy ktoś wie co może być przyczyną? POMOCY!!!
  2. Witam, Jestem początkujący i mój problem polega na tym, że w mojej scenie nie renderują się odbicia. Nie widać odbić w szkle ani w żadnym materiale w scenie. Oprócz tego na renderze widoczne jest ziarno. Materiały na pewno są poprawne, problem tkwi na pewno w jakiś ustawieniach renderowania. Bardzo proszę o pomoc :(
  3. Jak wyrenderować tylko: 1) same pojazdy razem z odbiciami poza/bez otoczenia 2) oraz same cienie pojazdów w maya 2014 x64 vray 2.0 x64???
  4. cześć. Robię ujęcie jak w załączniku i natrafiłem na małe przeszkody. 1. Mapa hdri wyświetla się tylko do połowy (czerwone strzałki). Czy można ją jakoś rozciągnąć tak aby zapełnić czarne luki, które też wychodzą na odbiciu w szybach? 2. Chciałbym żeby w odbiciach było widać budynki z naprzeciwka (żółte strzałki). Problem polega na tym, że nie mam ich wymodelowanych, chcę je dodać wstawiając obrazek. Jak to wygląda w praktyce? Czy dodać je w postpro na kanale reflect, czy może wstawić już teraz jakiegoś plane'a z tym obrazkiem? 3. Czy jest taka możliwość żeby mapa hdri obijała się w szybach (tak jak teraz) ale była nie widoczna w scenie (najlepiej na kanale alpha)? Jeżeli tak jak to zrobić? z góry dzięki za odpowiedzi pozdr
  5. Czy mogę mieć odbicia z cube mapy w realtime? https://sites.google.com/site/grkuhn/reflection_map_cube_map_world.png W renderze to wiem - trzeba nałożyć teksturę typu EnvMap. A w 3D view / trybeie GLSL? Idzie to jakoś przez nodes zrobić (odpowiednie mapowanie jako input np.?), albo w ustawieniach materiału?
  6. Cześć, mam problem z ustawieniami „nie wiem czego”. Nie wiem czy problem leży po stronie ustawień w mental ray’u, światła, materiału czy tego wszystkiego :( 1. Chciałbym by materiał lampki (abażur) był materiałowy i przepuszczał światło. By widać było gdzie jest umieszczona żarówka, czyli by było ciemniej u góry i na dole. Na „renderze” widać jakieś zaszumione coś :/ 2. Nie wiem jak wygasić oświetlenie lampki, by na ścianie nie było tego aż tak widać. 3. Czemu na lustrzanych powierzchniach pojawiają mi się takie białe kropki jak przy cyfrze „3” 4. Dlaczego pojawiają mi się tajemnicze plamy na renderze? Lampka zbudowana jest też wewnątrz normalnymi polygonami. W lampce znajduje się free light. Na screenie pokazuje jak zbudowalem abażur lampki. Walczę z tym już chyba z rok i stwierdziłem, że bez Waszej pomocy polegnę.
  7. Witam. Mam takie pytanko dotyczące kaustyki. Zawsze wydawało mi się, że dzięki kaustyce, różne odbicia światła będą realniejsze, a tutaj kaustyka usunęła mi niektóre odbicia (np. to na podstawce od monitora i te odblaski na bocznych ściankach klawiszy w klawiaturze). Mam pytanko, czy tak naprawdę powinno być w realnym świecie, a jeżeli nie, to dlaczego kaustyka usunęła te odbicia. Render BEZ kaustyki. Render Z kaustyką. Pozdrawiam :)
  8. Pracuję w blenderze i mam taki problem że modeluję wnętrze samochodu i chcę aby elementy chromowane odbijały otoczenie (włącznie z tym co jest poza samochodem) natomiast gry szybę w samochodzie ustawię na "tracealbe" to odbicie konczy się na szybie, w związku z czym jest po prostu czarne, zamiast koloru nieba, jednocześnie gdy nie ustawię tego to szyba bardzo mocno odbija elementy wewnątrz auta, gdyż nie daje cienia na wnętrze, które staje się nienaturalnie jasne w wodniesieniu do karoserii. Jak ustawić materiał czy cos innego zeby odbicia przechodziły przez polprzezroczyste obiekty?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności