Skocz do zawartości

Znajdź zawartość

Wyświetlanie wyników dla tagów 'fotogrametria' .

  • Wyszukaj za pomocą tagów

    Wpisz tagi, oddzielając je przecinkami.
  • Wyszukaj przy użyciu nazwy użytkownika

Typ zawartości


Forum

  • Max3D.pl
    • Aktualności (mam newsa)
  • Grafika
    • Work in progress (WIP)
    • Galeria
    • Animacje
  • Dyskusje
    • Hardware
    • Dyskusje o grafice
    • Wolne dyskusje
    • Komentarze, propozycje ...
  • Pytania i odpowiedzi
    • 3ds max
    • Maya
    • Blender
    • Sculpting
    • Cinema 4D
    • Inne
  • Ogłoszenia
    • Praca Oferowana (bez ogłoszeń FREE)
  • Archiwum
    • Archiwum (2000-2019)
    • Konkursy

Szukaj wyników w...

Znajdź wyniki, które zawierają...


Data utworzenia

  • Od tej daty

    Do tej daty


Ostatnia aktualizacja

  • Od tej daty

    Do tej daty


Filtruj po ilości...

Dołączył

  • Od tej daty

    Do tej daty


Grupa podstawowa


Miasto

Znaleziono 8 wyników

  1. Cześć! Dawno nie zakładałem tutaj wątków więc najwyższy czas 🙂 Przez ostatnie kilka miesięcy dużo eksperymentowałem ze skanowaniem 3D, na razie głównie opartego o fotogrametrię. Zbudowałem całe urządzenie i robota pozwalającego na bardzo dużą automatyzację procesu (kiedyś to opiszę). Będę wrzucał tutaj wszystkie testy i gotowe skany. Skan figurki dla klienta o wysokości 12cm, finalnie 57M trójkątów, ponad 300 zdjęć. Model był dość mocno czyszczony w Zbrushu, było kilka baboli jak pęcherze po odlewie, które trzeba było usunąć i wygładzić powierzchnię z niedoskonałości. Całość gotowa do druku. Porównanie przed i po czyszczeniu: https://drive.google.com/file/d/1ESCIAajnT_AhUUGMttJxzZhsZwZGpYku/view?usp=sharing
  2. Witam, z tego co widze minelo kilka ladnych lat od czasu mojego ostatniego posta tutaj. Az sie zdziwilem ze ten portal jeszcze istnieje a od niego kiedys zaczynalem swoja przygode z 3D 🙂 Dla zainteresowanych ostantio opublikowalem video, na ktorym pokazuje kompletny proces jak zekanowac powierzchnie sciezki i jak uzywajac fotogrametrii zmienic ja we wpelni funkcjonalny material PBR. Btw. video jest po angielsku. Mam nadzieje ze ktos skorzysta 🙂 MIlego ogladania, Grzegorz Baran
  3. Witam. Od kilku lat wraz z bratem skanujemy sobie różnego rodzaju obiekty. Nasze skany głównie stanowią opuszczone obiekty ale też i zabytkowe warte uwagi budowle. Poniżej zamieszczam link do Sketchfaba gdzie można sobie pooglądać część naszych skanów oraz linki do kilku chmur punktów. Sketchfab - obiekty 3D Kopalnia Clipstone - chmura punktów Oleszyce Cerkiew - chmura punktów Kaplica Rulikowskich - chmura punktów Budynek Warowni - chmura punktów Pozdrawiam i życzę miłego oglądania
  4. Czołem, za bardzo nie wiedziałem, w którym dziale założyć temat ale do sedna. Używał już ktoś skanerów 3D ? Bardzo się zastanawiam nad kupnem skanera do odwzorowania modelu potrzeba do budowy low-poly. Na allegro są 2 modele z tańszych skanerów, mowa o "Skaner 3D XYZPrinting" za 900zł i "Skaner Sense 3D V2" za 2400zł, ręczne, które pomogłyby mi wymodelować mi. części silnika, narzędzi, wnętrza aut. Czy ktoś miał do czynienia z tymi narzędziami i może się podzielić opinią, jaka jakość/dokładność? Niby w specyfikacji mają napisane 0.9mm ale ciekaw jestem jak to wygląda w praktyce.
  5. Chciałbym zaprezentować skan 3D Malowanej Chatki we wsi Zalipie, który został zrealizowany na konkurs Reality Capture for Culture. Skan można oglądać na sketchfab pod tym linkiem > https://skfb.ly/6yNGx [video=youtube_share;HIyd0rxIFBk]
  6. Cześć wszystkim, Chciałem podzielić się z Wami efektami mojej pracy z wykorzystaniem fotogrametrii. Pewnego dnia wziąłem aparat i zrobiłem kilkadziesiąt fotek pnia drzewa. Przerobiłem siatkę na "low poly" (chodź wyszło wcale nie tak mało poligonów). Siatka nie jest najlepsza ale myślę że jakoś nie rzuca się to w oczy na renderze. Roślinki na obrazku evermotionowe, kamyk skanowany ;) Pozdrawiam siatka:
  7. Jak oceniacie skan 3D małego żołnierzyka? zolnierz (View in 3D) Pozdrawiam Krzysiek
  8. Witam, jestem tu nowy i jeszcze nie wiem za bardzo jak się poruszać. Chciałbym zapytać jak oceniacie psa zeskanowanego metodą fotogrametryczną i obrobionego w zbrush. Całą wirtualną postać można zobaczyć na www.twin3d.pl w zakładce skanowanie 3D
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności