Skocz do zawartości

Znajdź zawartość

Wyświetlanie wyników dla tagów 'tekstura' .

  • Wyszukaj za pomocą tagów

    Wpisz tagi, oddzielając je przecinkami.
  • Wyszukaj przy użyciu nazwy użytkownika

Typ zawartości


Forum

  • Max3D.pl
    • Aktualności (mam newsa)
  • Grafika
    • Work in progress (WIP)
    • Galeria
    • Animacje
  • Dyskusje
    • Hardware
    • Dyskusje o grafice
    • Wolne dyskusje
    • Komentarze, propozycje ...
  • Pytania i odpowiedzi
    • 3ds max
    • Maya
    • Blender
    • Sculpting
    • Cinema 4D
    • Inne
  • Ogłoszenia
    • Praca Oferowana (bez ogłoszeń FREE)
  • Archiwum
    • Archiwum (2000-2019)
    • Konkursy

Szukaj wyników w...

Znajdź wyniki, które zawierają...


Data utworzenia

  • Od tej daty

    Do tej daty


Ostatnia aktualizacja

  • Od tej daty

    Do tej daty


Filtruj po ilości...

Dołączył

  • Od tej daty

    Do tej daty


Grupa podstawowa


Miasto

  1. Witam W programie 3DS Max stworzyłem postać rzymskiego żołnierza, zrobiłem UV unwrapping najlepiej jak umiałem. Tylko tutaj kończą się moje dotychczasowe doświadczenia i wiedza. Co dalej? Kiedy jestem w Oknie Edit UVWs mogę zapisać to do pliku z rozszerzeniem UVW. Tylko, że nie wiem co dalej zrobić z tym plikiem. Nie otworzę go w photoshopie, nawet pomimmo, że Photoshop ma opcje otwierania obiektów 3D. Zrobiłem UV unwrapping, co się robi dalej?
  2. Witam, przetestowałem już dziesiątki tektur szkła i wody ale nadal nie mogę uzyskać efektu przenikającego światła przez wodę oraz szyby na dachu. Moim celem jest coś takiego: Macie jakieś pomysły jak uzyskać taki efekt? Z góry dzięki !
  3. Witam, Wie może ktoś czemu po wczytaniu map w materiałach, ustawieniu parametrów (po wyjściu z edytora materiałów) po następnym wejściu zmienia się tekstura i trzeba ją jeszcze raz nakładać? I tak za każdym razem. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
  4. Cześć, mam pytanie jak w tytule, czyli jak stworzony model, głównie chodzi mi o model skały/kamienia, najlepiej oteksturować. Jakiego programu użyć by utworzyć i wyeksportować fajne tekstury i później nałożyć je na model w 3ds maxie? Chodzi mi o osiągnięcie takiego efektu wizualnego jak w linku poniżej: https://www.behance.net/gallery/52653781/The-house-in-the-pinewood Czy najlepiej użyć Substance Paniter? Czy polecacie jakiś inny program?
  5. No powoli nie daje rady, da się taką etykietke jakoś sensownie zawinąć na butelke? Bo kompletnie nie wychodzi, chyba, że to etykietka jest zła. Albo mam kompletną zaćmę... Model butelki i tekstura w linku. https://drive.google.com/file/d/0BxDlpIQ_JtW2ZlFvTTRXbFR6S28/view?usp=sharing Pozdrawiam, Kamil.
  6. W krótkim klipie pokazuję jak w prosty sposób zanimować przejście pomiędzy materiałami przy pomocy wyrenderowanej maski. Przydatne w sytuacjach kiedy nie możemy korzystać z materiału Blend [np. wiele materiałów]. Użyta jest maska proceduralna [animowany "gradient ramp"] jak i stworzona osobno animacja [załączona jako Bonus]. Technika polega na miksowaniu klipów w postprodukcji. Technika jest uniwersalna - do wykorzystania przy użyciu innych programów. Wideo nie posiada komentarza - wymaga więc podstawowej wiedzy na temat interface'u. Download [14MB] kodek: "x264 - H264/AVC encoder" Pozdrawiam.
  7. Witam serdecznie Jako że jest to mój pierwszy post prosze o wyrozumiałość. Grafiką, a dokładniej rzecz ujmując GRAFIKĄ 3D zacząłem sie bawić około rok temu i dopiero teraz robię pierwsza animacje i mam pewne problemy 1. Podczas animowania kamera mi skacze , nie wiem dlaczego tak jakby obraca sie raz na prawo raz na lewo Nawet przy renderowaniu jednej klatki raz wyjdzie obraz prosto tak jak było to zamierzone , a za drugim razem po chwili, jak wyrenderuje tą samą klatke obraz wyjdzie nieco krzywo, nie mam bladego pojęcia z czym to może byc związane :( 2. Na samym końcu animacji , przez niecałą sekunde widać asfalt pod felgą ... problem polega na tym ze strasznie jakoś skacze tekstura , szarpie obraz , cięzko mi to nazwać , albo moze sam rendering jest zle ustawiony . wrzucam krótką animacje pokazująca moje problemy :)
  8. Hej:) Staram się nadrobić zaległości w postach na moim blogu, więc po drzewach 3D przyszedł czas na mała paczuszkę ludzi do wizek, konkretnie 9 tekstur. Pliki PNG, średnia rozdziałka to 500x1300 px (ale krawędzie starałem się mieć wszystkie czyste): http://trzyde.blogspot.com/2014/06/freebies-9-alpha-masked-people.html Jak zawsze można używać komercyjnie:) Mam nadzieję że się przydadzą! Pozdrawiam Krzysztof Czerwiński
  9. Witajcie, dzisiaj umieszczam "górki" pracę wykonałem na iPadzie w aplikacji Procreate Filmik jak powstała praca: Pozdrawiam
  10. Mam model takowych drewienek do kominka: http://archive3d.net/?a=download&id=594f73ee i teksture do tego dają w formie mapy 2d. Jakim sposobem to oteksturowac? Próbuję uvw map cylinrycznie, boxem, nic nie wychodzi
  11. Krótko: Pomimo ustawienia bitmapy z wczytanego obrazka i przypisaniu go do Arch&Designa z materiałów mental ray'a po przypisaniu uzyskanego materiału do wielokąta obrazek się nie wyświetla. Dłużej: Robiłem sobie niedzielne ćwiczenia. Projekt bardzo prosty bo ledwo co zacząłem swoją przygodę z 3ds Maxem: drewniana ramka, a w niej obrazek, który tak właściwie jest zdjęciem, które sam zrobiłem. Ramka się udała. Gdy chciałem pokolorować otrzymane wielokąty drewniana ramka wyszła, ale już zdjęcie się nie wczytało. Szukałem trochę w pomocy 3ds Maxa i znalazłem tam tutorial, który pokazywał jak ze zdjęcia zrobić obiekt 3D("Creating the First House"). Tam pokazują jak przypisać zdjęcie do prostokąta. Chociaż zrobiłem wszystko krok po korku mój prostokąt jak był czarny tak taki pozostał. Pomimo googlowania i przeszukiwania forum Max3d nie znalazłem odpowiedzi dlatego proszę o pomoc. Jeśli przeoczyłem taki wątek, z góry przepraszam za zamieszanie i bałagan.
  12. Witam ponownie i zapraszam na obiecany tutorial o zmianie tekstur (materiałów) przez animowanie drugiej tekstury lub materiału. Zainspirował mnie wykład na NAB 2013 Roberta Hranitzkiego w którym (nie do końca) wyjaśnia on jak uzyskać taki efekt ale naprowadza co trzeba zrobić do uzyskania animowanej zamiany tekstur. Eekt można wykorzystać w dowolny sposób do uzyskania efektu np. szronu, zarażania, starości (korodowanie), pojawiania sie ( tylko jak animujemy alfa) i innych. Zapraszam do oglądania oraz zapisywania sie do newslettera. http://c4matix.pl/tutoriale/117-animowana-zmiana-tekstury.html Pozdrawiam.
  13. Hej, Krótkie pytanie - masz może pomysł dlaczego tekstura wyglądająca jak poniżej, w 3dsmax-ie wygląda tak paskudnie (zielono-bordowe piksele)? Nie wiem czy to jakaś konwersja czy co, ale po zmianie bitmapy sytuacja się nie zmienia. Będę wdzięczny za wszelkie info. Pozdrawiam, Wiktor
  14. Cześć, zrobiłem fajną siatkę obiektu, użyłem surface i ładnie pokrył mi się kolorem ale gdy chcę nałożyć siatkę z bitmapy poprostu nie ma efektu. Wcześniej na inne projekty dawałem radę ale były robione z obiektów a nie splainów/linii. Proszę o radę specjalistów ;) Pozdrawiam 3dee
  15. Witam! Sprawa jest dość prosta. Wykonałem model, bardzo duży model budynku, wymiary gdzieś 15x10mx10m. Ładnie poszło, bo model wykonałem w inventorze, przerzuciłem do 3ds maxa w celu nałożenia tekstur, świateł itd. Niestety, potrzebuję na ten budynek nałożyć teksturę dużej rozdzielczości gdyż planuję zbliżenia. Marzeniem było by zastosować teksturę 1:1 czyli żeby wielkość "plamki" na ścianie w realu była taka sama jak na modelu. Z tego wynika że 'obrazek' który musiałbym użyć jako teksturę miałby też wymiary rzędu kilkunastu metrów. Chyba że o czymś nie wiem? Generalnie nie ma szans, na moim sprzęcie zrobić tak dużej grafiki, żeby wystarczyła do tej tekstury gdyż już przy obrazku o wymiarach 1mx1m brakuje mi ramu (posiadam 8gb ddr3 1600mhz). Od razu zaznaczę, że w 3ds max mało pracowałem i znam raczej tylko podstawy a wykonanie tego projektu jest dla mnie bardzo ważne, gdyż jest to część pracy dyplomowej. I tu pytanie do was :) Jak się za to zabrać? Czy użyć do tworzenia tej tekstury jakiegoś specjalnego programu a nie photoshopa? Może dołożyć ramu, tylko że tak na logikę 16gb też nie starczy? A może w Maksie jest jakiś magiczny sposób na rozwiązanie tego problemu? Z góry dzięki za odpowiedź
  16. Mój problem jest następujący. Jest materiał M1 I dwa obiekty O1 oraz O2. Oba pokrywa materiał M1, kiedy wczytam do Material Editor materiał z jednego z tych obiektów edycja zmienia materiał na obydwu obiektach, wiadomo. I teraz tak: Merguje z innej sceny obiekt O3 pokryty również materiałem M1. Nazwa maty taka sama, ta sama tekstura z tą samą ściężką. Wyskakuje mi alert o duplikacji nazwy, wybieram wykorzystanie materiału ze sceny. Efekt powinien być taki, że M1 pokrywa jednocześnie O1, O2 i O3 i nie ma znaczenia, z którego obiektu pobiorę do ME materiał, edycja będzie zmieniała wszystkie obiekty. Tak się jednak nie dzieje, obiekt zmerdżowany ma jakby własną kopię M1 :( Zupełnie jak przy wybraniu podczas alertu "Zmień nazwę zduplikowanego materiału". Z tym że nazwa jest ta sama! Co zrobić aby materiały o tej samej nazwie w scenie nie duplikowały sie? Od razu zaznaczam że nie chodzi o Bitmap/Photometric Path Editor bo tekstury mają tą samą ścieżkę, nazwy materiałów i tekstur też.
  17. Witam, znowu mam problem i pewnie znowu okaże się on banalny. Otóż, nie mam pojęcia jak wziąć się za teksturowanie danego obiektu, w moim przypadku szafy. Oglądając wasze prace na tym zacnym forum często widziałem takie rzeczy I nie bardzo wiem do czego to jak się to robi i czy to jest potrzebne ;d Zawsze jak modelowałem to klikałem "M" i multi sub object, potem bitmapa z texturą i koniec. Bez żadnego kombinowania ale efekt był bardzo nie ciekawy :/ Tak więc jak zacząć i jak omodelować dany obiekt? (w moim przypadku szafę) Słyszałem też, że wszyscy używają photoshopa, tak więc gdzie będę mógł znaleźć wskazówki co do używania tego programu do textur w 3ds maxie? Pozdrawiam, Dziękuje.
  18. Szukałem rozwiązania ale nie znalazłem... Mam problem odnośnie tekstury palne, nie rozciąga mi się ona do rozmiarów palne, tylko powtarza... Dla tych z płytką wyobraźnią wygląda to tak: Uploaded with ImageShack.us
  19. Witam. Mam pytanie czy można w blenderze zmienić rodzielczość tekstury nałożonej na model?:) sorry jak zły dział...
  20. Witam jakiś czas temu przesiadłem się na blendera i mam problem z teksturą otóż pracuję nad animacją w której na różnych obiektach wyświetlane jest wideo jako tekstura próbowałem już obracać obiektem ale nic nie dało. Poproszę o poradę czy można w jakiś prosty sposób odwrócić teksturę w blenderze. Używam najnowszej wersji blendera 2.56 beta bo jakoś działa mi lepiej niż stable 2.49
  21. Gość

    [PROBLEM] Vray materiał - tekstura

    Witam, Mam pewien problem z którym nie mogę sobie poradzić, a dopiero poznaję vraya i modelowanie. Chodzi mi dokładnie o to, że praktycznie żaden materiał, który posiada mapę nie renderuje się z ową teksturą. ;/ Na forum znalazłem podobny problem, ale rozwiązanie brzmiało w stylu "pokręciłem gałkami i działa" ja powiem, że mi nie działa! hehe... wolałbym wiedzieć dlaczego tak jest i proszę o pomoc. Jak na razie jadę na demie i robię same testowe rendery z prostymi przedmiotami. Vray 1.5 sp2. Z góry dziękuję za odpowiedź.
  22. Witam potrzebuje pomocy przy zmapowaniu splatanego sznurka, jeśli ktoś robił coś takiego albo chce sie podzielic uwagami prosze o pomoc.
  23. Witam. Jestem początkującym użytkownikiem 3ds max. Chciałbym oteksturować pewien obiekt z utworzonego przeze mnie obrazka, ale nie wiem jak. Proszę o pomoc jak mogę zamienić ten obrazek na teksturę i jak wgrać to na obiekt.
  24. Gość

    Jak zmapować ?

    Witam. Niedawno zabrałem się za zabawę 3ds max. Udało mi się stworzyć amforę grecką na podstawie zdjęcia: Modelowałem za pomocą Lathe: Niestety na razie nie udaje mi się nałożyć tekstury (na podstawie pierwszego obrazka). Jak powinienem się do tego zabrać? (Jestem zupełnie zielony jeśli chodzi o grafikę 3d).
  25. Mam problem, z którym męcze się od dłuższego czasu! Jak we wszyskich tematach pisze, by wcisnąc "M" i tam pod Blinn Basic Parameters wziac Diffuse i tam ustawić Bitmap i wybrać ten plik. roblem w tym, ja mam inne okno :/ http://gfx.efotek.pl/images/zd09zmkpfqxx4crjsars.jpg Prosze pomozcie bo juz nie mam pomyslow co zrobic
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności