Skocz do zawartości

Znajdź zawartość

Wyświetlanie wyników dla tagów 'tutorial' .

  • Wyszukaj za pomocą tagów

    Wpisz tagi, oddzielając je przecinkami.
  • Wyszukaj przy użyciu nazwy użytkownika

Typ zawartości


Forum

  • Max3D.pl
    • Aktualności (mam newsa)
  • Grafika
    • Work in progress (WIP)
    • Galeria
    • Animacje
  • Dyskusje
    • Hardware
    • Dyskusje o grafice
    • Wolne dyskusje
    • Komentarze, propozycje ...
  • Pytania i odpowiedzi
    • 3ds max
    • Maya
    • Blender
    • Sculpting
    • Cinema 4D
    • Inne
  • Ogłoszenia
    • Praca Oferowana (bez ogłoszeń FREE)
  • Archiwum
    • Archiwum (2000-2019)
    • Konkursy

Szukaj wyników w...

Znajdź wyniki, które zawierają...


Data utworzenia

  • Od tej daty

    Do tej daty


Ostatnia aktualizacja

  • Od tej daty

    Do tej daty


Filtruj po ilości...

Dołączył

  • Od tej daty

    Do tej daty


Grupa podstawowa


Miasto

  1. Tutorial przeznaczony jest dla użytkowników posiadających wiedzę co najmniej podstawową w zakresie obsługi Blendera. Czy zdarzyło Ci się kiedyś, że spojrzałeś z wielkim zadowoleniem na wymodelowany przez siebie obiekt i przypomniałeś sobie o zestawie tekstur, które wspaniale by go uzupełniły, ale po przypisaniu ich do modelu okazało się, że nie jest tak jak sobie wymarzyłeś? W tym wątku zaprezentuję, że nie potrzebujesz dodatkowych narzędzi by poradzić sobie z rozczarowaniem w kwestii tekstur. Poradnik jest skierowany głównie do concept artystów, którzy dzięki 3d chcą ułatwić sobie pracę (lub nadgonić brak umiejętności). Sam tworzę w ten sposób modele, które są fenomenalną bazą do późniejszej podmalówki. Dodam tylko, że efekt jest nie do końca spójny jako całość, ale chciałem by było widać jak na dłoni poszczególnie zaimplementowane etapy pracy. 1. Zaczynamy od wymodelowania prostego obiektu (w przypadku bardziej skomplikowanych obiektów ta metoda zadziała tak samo dobrze): Przypisujemy do materiału Principled BSDF interesujący nas, bazowy zestaw tekstur PBR: Model po wyrenderowaniu wygląda następująco: Nie da się ukryć, że efekt nie należy do najciekawszych- co za chwilę zwalczymy. 2. Przechodzimy do pierwszego etapu, jakim będzie "przetarcie krawędzi". Podaję linka do darmowych, gotowych masek do wykrywania krawędzi obiektu, a których używam w tym wypadku: https://alaaeldien.gumroad.com/l/lzqZZF Dodajemy node "Mix Shader", który, jak sama nazwa wskazuje, będzie mieszał 2 tekstury i podpinamy interesującą nas maskę w następujący sposób: Kopiujemy istniejący Shader Principled BSDF wraz z teksturami, w skopiowanym materiale dodajemy node "Hue Saturation Value" w taki sposób: Podpinamy drugi shader do noda MixShader i efekt powinien wyglądać tak: 3. W edytorze materiału dodajemy kolejny node "Mix shader". Z racji tego, że podłoże jest trawą- dodamy zestaw tekstur trawy 🙂 3.a. Obecnie tekstury po prostu nakładają się na siebie. Chcemy by zazielenienie obiektu pojawiło się jedynie przy podłożu. Aby uzyskać ten efekt należy podłączyć następujący zestaw nodów do noda mix shader: Powinniśmy uzyskać następujący efekt: Skrótowe objaśnienie dlaczego tak to wygląda: Invert node- zamienia miejscami czerń z bielą na color rampie ColorRamp node- odpowiada za ustawienie wysokości do jakiej ma występować zazielenienie wraz z jej "intensywnością": https://i.gyazo.com/ab586a1e0b25bc96530d63f84d0757c2.mp4 SeperateXYZ- pokazujemy o którą oś nam chodzi (w tym wypadku Z bo wysokość) Mapping- to samo działanie co ColorRampa, ale w wygodniejszy, liczbowym wydaniu- ten nod można pominąć w tym zestawie Texture Coordinate- podpięte w ten sposób sugeruje programowi, że ważne dla nas jest ustawianie zależności w obrębie samych tekstur. Dzięki temu wysokość zazielenienia na obiekcie będzie niezależna od jego pozycji (wysokości) na scenie. Jeśli chcemy by zazielenienie występowało do pewnej wysokości (w rozumieniu całej sceny) należy podłączyć nody w taki sposób: https://i.gyazo.com/d7780d98da9a788b3ff79108dbebaf8d.mp4 3.b. By dodać nieco nieregularności dodajemy node MixRGB oraz Musgrave Texture podłączając je w następujący sposób: Efekt powinien wyglądać mniej więcej tak: Jeśli chcemy by przy gruncie zazielenienie było lite należy dodać zestaw nodów jak w 3.a. (dodając dodatkowy node Mix shader): Efekt: Efekt włącznie z "przetarciami": 4. Kolejnym etapem jest dorzucenia pseudo mchu na górnych częściach- standardowo dodajemy node Mixshader, podłączamy materiał zieleni i robimy tym razem następujący setup by program wiedział gdzie to wyświetlać: Efekt: Oczywiście jeśli chcemy dodać do tego randomowość to powtarzamy krok jak w punkcie 3.b. 5. Ostatnim elementem będą pseudo uszkodzenia/zabrudzenia na samej powierzchni by przełamać nieco teksturę cegieł. ŻEBY ZABRUDZENIA/USZKODZENIE NIE PRZEBIJAŁY PRZEZ ZAZIELENIENIE DODAJEMY NODE MIXSHADER PRZED WSZYSTKIMI DOTYCHCZAS DODANYMI NODAMI MIX SHADER Dodałem nowy materiał, który będzie imitował brud. Ustawienie nodów powinno wyglądać tak: *Node tytuowany tutaj Add tak naprawdę nazywa się Math. 6. Ostatecznie ustawienie nodów jest tylko na pozór przerażające (jak pokazałem w poprzednich punktach jest to tak naprawdę powtarzanie tych samych czynności): Ostateczny efekt powinien wyglądać mniej więcej tak: Dzięki za przeczytanie!
  2. Witam, z tego co widze minelo kilka ladnych lat od czasu mojego ostatniego posta tutaj. Az sie zdziwilem ze ten portal jeszcze istnieje a od niego kiedys zaczynalem swoja przygode z 3D 🙂 Dla zainteresowanych ostantio opublikowalem video, na ktorym pokazuje kompletny proces jak zekanowac powierzchnie sciezki i jak uzywajac fotogrametrii zmienic ja we wpelni funkcjonalny material PBR. Btw. video jest po angielsku. Mam nadzieje ze ktos skorzysta 🙂 MIlego ogladania, Grzegorz Baran
  3. Witam wszystkich i chyle czolka mistrzom i wicemistrzam maxa... Wiecm mam pytanko od jakiej ksiazki zaczac nauke 3d studio maxa ostanio probowlame heh po uprzednim przegladnieciu maxa cos zrobic jakis tutorial a to sie lapalem za glowe to za samochcod heheheh no i wsyzslo z tego tyle ze w ostatecznosci mialem chcec rozwalenia czegos z nerwow :) no ale powaga jaka ksiazka bedzie dobra cos z pozycji heliona mozecie mi polecic ? 3d studio max 4 biblia warta ta ksiazka jest swojej ceny???? no i gdzies po jakim czasie mozna sie zabrac za modelowanie przykladowo czlwieka samochodu i innych roznych rzecz :P dzieki i pozdrowionka dla wszysktich .
  4. Hej Szukam jakiś fajnych tutoriali do Keyshota, najlepiej na modelach wykonanych w zbrushu. Ciężko znaleźć coś sensownego, będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam
  5. hej, ta animacja pojawiła się już w wątku: http://max3d.pl/forum/threads/103143-LoopdeLoop-czyli-cykliczne-animacyjne-wyzwanie ale jako, że spotkała się (chyba) z pozytywnym odbiorem, postanowiłem stworzyć jej osobny wątek, ale żeby nie było to tylko przeklejenie tego samego, przygotowałem też making of z kilku etapów animacji i koncepty kucharek i kuchni (autorstwa Cat), jeśli jednak ktoś uzna, że nie powinno to mieć osobnego wątku, to proszę o usunięcie tego koncepty: [więcej konceptów tu] making of: i jeszcze finalna wersja dla tych co nie widzieli: [video=youtube;F-PMJe2-PwY]
  6. Cześć, Jestem w trakcie poszukiwania dobrych tutoriali do vraya. Na pewno wybiorę grantwarwicka, ale prócz tego szczególnie interesuje mnie exterior. Co sądzicie o tej stronie: https://cgwisdom.pl/kurs-wideo/kurs-3ds-max-vray-wykonanie-wizualizacji-domu-jednorodzinnego.html? Trochę szkoda bo wydaje mi się że w sketchupie zrobili ładniejszą wizkę i do tego jest tańsza. Czy możecie coś polecić? Dzięki.
  7. Strona Firmowa : WWW.CGWISDOM.PL Zajmujemy się tworzeniem wysokiej jakości kursów online z zakresu grafiki 2d oraz 3d. Chcemy wspólnie tworzyć miejsce gdzie początkujący graficy będą mogli znaleźć kursy, dzięki którym nabędą konkretne umiejętności. Poszukujemy osób chętnych do współpracy przy tworzeniu materiałów szkoleniowych w postaci kursów wideo / tutoriali dostępnych online. Jeśli czujesz dobrze się w konkretnej dziedzinie to napisz do nas niezależnie od tego czy jest to 2d, 3d, animacja czy jeszcze coś innego :). Jeśli lubisz tłumaczyć i opowiadać o tym czym się zajmujesz, to właśnie takich osób szukamy! :) Forma zatrudnienia : - Praca zdalna - Umowa o dzieło / Zlecenia / Faktura Wymagania - Czerpanie przyjemności z przekazywania wiedzy :) - Bycie dobrym w tym czego chciałoby się nauczać - Doświadczenie przy tworzeniu podobnych materiałów NIE jest wymagane Oferujemy: - Możliwa dłuższa współpraca - Odskocznia od standardowych zleceń - Indywidualnie ustalane wspólnie wynagrodzenie Kontakt : [email protected] Prosimy o przesłanie zgłoszeń z informacją nad jakiego typu kursami/tutorialami chciałbyś/chciałabyś pracować. Jaki program lub zakres (np. Digital Painting, Concept Art itp.) Prosimy o dołączenie portfolio (najlepiej do 5-10mb) lub linku do portfolio / behance itp.
  8. Witam Wziąłem sobie za cel Houdiniego i chciałbym poznać ten program aby móc tworzyć w nim. I pytanie do was kieruje, z czego się go uczyliście, jak warto zacząć naukę i w jaki sposób kierować się aby była jak najbardziej efektowna. Od kilku lat pracuje z 3ds maxem, i wiele te programy nie maja wspólnego, dlatego proszę o linki do kursów godnych uwagi, nawet tych płatnych. Znam digital tutors widziałem że są tam kursy i na pewno przerobię. Pozdrawiam
  9. Cześć wszystkim. Od ponad roku prowadzę na YouTube kanał Paprika FX, poświęcony głównie podstawom pracy w After Effects. Od przyszłego poniedziałku 18.04.16 ruszam z nową serią poświęconą tworzeniu animowanych tytułów wzorowanych na zwiastunach filmowych. Zapraszam na stronę PAPRIKA FX
  10. Lino

    Problem z mapą

    Witam! Jakiś czas temu zacząłem przygodę z 3ds Maxem i mam mały problem,a mianowicie podążając za jednym z tutoriali utknąłem w miejscu nakładania mapy na obiekt. Wszystkie kroki wykonałem zgodnie z instrukcją. Nawet przy modelu zrobionym wcześniej przez autora wraz z jego mapą wychodzi mi to samo... Z góry dziękuję za pomoc i przepraszam za spam jeżeli wcześniej był zakładany podobny wątek. Tak powinno być: A w moim przypadku: Dorzucam w razie czego obraz mapy:
  11. Jako, że jedną z dziedzin, którą się zajmuję jest matte painting, przygotowalem dosyć długi tutorial, krok po kroku opisujący tworzenie lekko stylizowanego matte od szkicu po końcowy rezultat używając jedną z moich prac, 'Jade Castle', jako przykładu. Tutorial do pobrania tutaj: http://www.ak-art.net/tutorial/Matte_painting_tutorial.pdf Jeśli coś jest niejasne, można pytać. Pozdrawiam.
  12. Witam w tym tutorialu postaram się opisać proces powstawania studia w programie 3ds max, więc zaczynajmy: Pracę rozpoczynamy od prostego plane'a ze standardowymi ustawieniami, klikamy na niego prawym przyciskiem myszy Convert to -> Convert to Editable Poly... Zaznaczamy krawędzie z wciśniętym SHIFT'em przeciągamy, jak na obrazku poniżej... Nadajemy meshowi modyfikator MeshSmooth albo Turbosmooth, aby wygładzić nieco krawędzie. Proces modelowania mamy za sobą, teraz zajmiemy się ustawieniem świateł, ale zanim to zrobimy musimy wejść w render setup( F10 ), w zakładce common zjerzdżamy na sa dół, Assign Renderer i jako production wybieramy V-Ray'a. W panelu Create klikamy Lights, zmieniamy na Vray i klikamy VrayLight, ustawiamy jak na rysunku... Dodajemy kolejne światła i ustawiamy jak poniżej... Klikamy "M" aby pojawiło się okienko Material Editor i nadajemy podstawowy materiał zaszemu powyginanemy plane'owi, narazie zmieniając tylko kolor, jak na rysunku... Przyszedł czas na ustawienia kamery, tak więc, w panelu Create, klikamy zakłądkę Cameras, zmieniamy na Vray i klikamy w VRayPhysicalCamera, ustawiamy jak na rysunku poniżej... Ok prawie koniec, teraz przyszło na ustawianie vraya, wszystkie potrzebne informacje możecie znajeść na http://www.spot3d.com/ ... Pamiętajcie jeżeli chcecie pozbyć się szumu z rendera ustawiajcie troszkę wyższą wartość Subdivs w materiałach... OK to by było na tyle, mam nadzieję że tutorial jest jasny i przejrzysty dla każdego i nie zawiera straszliwych błędów. Miłego renderowania w nowym studio :) Komentarze pożądane :) salut.
  13. Witam, Rozpoczynamy następny cykl warsztatów Dash Dot Creations! Dlatego proszę rozsyłajcie to wśród znajomych i nieznajomych, może ktoś będzie chciał rozwijać wraz z nami Tym razem wsłuchaliśmy się w oczekiwania uczestników i podzieliliśmy warsztaty na działy. W tej edycji będą takowe dwa: -Animacja -Modelowanie Warsztaty skierowane są do osób, które mają już pewne doświadczenie. Mam nadzieję, że dzięki naszemu doświadczeniu wprowadzimy was w świat profesjonalnego świata 3D Oferujemy dwie wersje warsztatów: - Online przy pomocy programu do udostępnianai pulpitu plus komunikator głosowy. - Na żywo - we Wrocławiu Spotkania odbywają sie w maksymalnie 10- osobowych grupach. chętnych proszę o kontakt mailowy: email: [email protected] nr telefonu: 885-925-626 ( Marcin Muszyński) zapraszam też do odwiedzania naszej strony facebookowej : https://www.facebook.com/warsztatydashdot oraz strony firmowej: www.dashdot.pl
  14. Czołem, w tym tutorialu chciałbym pokazać jak w prosty sposób wymodelować zagniecenia na gąbce słuchawkowej, takiej jak na przykład tutaj: Zaczynamy od prostego cylindra jak na obrazku: Nadajemy modyfikator Editable Poly i funkcją bevel ustawiamy tak jak na obrazku: Zaznaczamy poligon i klikamy delete tak jak na obrazku: Aby stanowczo przyśpieszyć naszą pracę zostawimy samą ćwiartkę modelu, a później nadamy modyfikator symetry: Zaznaczamy wszystkie poligony i klikamy MSmooth, w zakładce Edit Geometry: Przechodzimy w zaznaczanie vertexami (skrót '1' na klawiaturze) narzędziem Cut znajdującym się w zakładce Edit Geometry robimy tak jak na obrazku: Powtarzamy poprzednią czynność, następnie narzędziem move (skrót 'w' na klawiaturze) poruszamy vertexami tak jak na obrazku:
  15. Witam wszystkich serdecznie, na początku może się przedstawie. Mam na imię Mateusz i po godzinach prowadzę od ponad roku stronę www.cgwisdom.pl, na której m.in. oferuję kursy z zakresu grafiki 3d (głównie 3ds Max, V-ray). Większość kursów wykonałem sam, lecz chętnie współpracuję również z osobami, które znają się na innych dziedzinach niż ja :). Kursy, które oferuję są skierowane raczej do osób, które dopiero zaczynają przygodę z 3d. Całą pracę nad scenami nagrywam i omawiam jednocześnie tak aby nic nie zostało pominięte. Osobiście zawsze się denerwowałem gdy podczas nauki z tutoriala napotykałem jakiś mały problem, który został przeoczony, a sam nie mogłem sobie z nim poradzić :). Chciałbym dziś przedstawić wizualizacje, które powstały podczas najnowszego kursu, który wykonałem. Głównym założeniem było użycie programu Marvelous Designer do wykonania obiektów typu poduszki, kołdra, zasłona, prześcieradło, ubrania aby pokazać jakie daje możliwości. Wszystkie modele, tekstury, materiały do swoich kursów wykonuje sam podczas ich trwania, więc nie korzystam przy ich tworzeniu z gotowych bibliotek. Ewentualnie korzystam z gotowych tekstur, które stworzyłem przy okazji tworzenia poprzednich nagrań. Zazwyczaj staram się oświetlić sceny z kursów na przynajmniej dwa sposoby aby po prostu pokazać jak można to zrobić :). Dodatkowo wykonałem dwa ujęcia z głębią ostrości na dwa sposoby. Renderując DOF z VrayCamery oraz wykonując ją w postprodukcji w Photoshopie. Więcej informacji odnośnie samego krusu można znaleźć pod tym linkiem - http://cgwisdom.pl/sklep/szkolenie-3ds-max-marvelous-designer-sypialnia-kurs Sam projekt sypialni powstał we współpracy z Devangari Design. Użyte programy: 3ds Max 2013, V-ray 3.0, Marvelous Designer 3, Photoshop CS6
  16. Pixologic udostępniło serię nowych tutoriali o podstawach ZBrusha. Informacje są uaktualnione o nowe metody pracy i narzędzia które zostały dodane na przestrzeni ostatnich kilku lat. Filmy zostały nagrane przez doskonale znanego w zbrushowym środowisku Kurta Papsteina i opisują wszystko co jest potrzebne, żeby wdrożyć się w prace z najnowszą wersje programu (4r6). Idealna okazja dla osób które nie miały jeszcze do czynienia ze ZBRushem lub jeszcze nie czują się w nim pewnie. Po tych filmikach ten dziwny interface stanie się dla was jasny i logiczny. :) ZBrush Introduction: http://pixologic.com/zclassroom/homeroom/lesson/zbrush-introduction/ Polecam również zapoznać się z innymi tutorialami na ZClassroom oraz oficjalną dokumentacją ZBrusha. Niewiele osób pamięta o tych miejscach a często właśnie tam można znaleźć najbardziej rzetelne odpowiedzi.
  17. Poszukuję tutoriali do pisania skryptów do maksa interesują mnie wszelkiego rodzaju generatory. nie wiem czy to ma coś do rzeczy ale interesują mnie tutki pod maksa 2010 i 2014 - wiem że nie wszystkie skrypty działają na dowolnej wersji
  18. Golden

    Kierunkowskazy.

    Potrzebuję tutoriala jak wymodelować, albo dobrze wyteksturować taką mapę kierunków. Albo po polsku jak najlepiej stworzyć takie kierunki do swojego modelu. (nie chodzi mi o sam kształt, tylko te nierówności na szkle). Wiem, że jak to ogarnę, to i z tylnymi światłami sobie poradzę :)
  19. Witam szanowne grono: Mam przyjemność przedstawić Tutorial który przygotował dla nas Marcin Karkowski znany jako Karkosik :) Tutorial przedstawia proces tworzenia bardzo szybkiej sceny. Letniej pocztówki. Zapraszam na seans:
  20. Witam was. Zapewne pojawią się odpowiedzi na temat tego ,że instrukcje są gdzieś na youtube oraz ,że nie umiem szukać lecz przeszukałem wzdłuż i wszerz i jedyne co znalazłem to płatne tutoriale . Natomiast moje pytanie to : jak w miarę prosty sposób można wrzucić model 3D (oraz w jakim formacie musi być) do kompozycji , oraz jak można nim "manipulować"(obracać ,przesówać)? Drugie pytanie to : jak mogę wyexportować pomalowany obiekt z MARI wprost do NUKE ? Prosił bym o jak najprostszy opis oraz w miarę możliwości linki do BARDZO przydatnych tutoriali dla programów NUKEX 7.0v4 i MARI 1.6 .
  21. Witam, Ostatnio bardzo wpadła mi w oko ta piękna bryczka więc postanowiłem sobie ją wymodelować :) A że sporo osób prosiło o tutorial postanowiłem nagrać tuta od a do z. Początek troche chyba nie zabardzo jakoś nie mogę się przyzwyczaić do gadania do monitora :P Części będe dodawał stopniowo, już kilka jest, narazie po obróbce jeden part i ten wrzucam. Komentujcie na bieżąco co poprawiać, a postaram się to zmienić :) Tutorial zakłada: naukę ustawiania printów przygotowanie do modelowania bazy (splinecage) modelowanie bazy dodawanie detali po konwercie ms wykończenie modelu - spline cage referencje Audi A4 - part 1 { blueprint setup Audi A4 - part 2 Audi A4 - part 3 Audi A4 - part 4 Audi A4 - part 5 Audi A4 - part 6 Audi A4 - part 7 - base Audi A4 - part 8 Audi A4 - part 9 Audi A4 - part 10 Audi A4 - part 11 Audi A4 - part 12 Audi A4 - part 13 Audi A4 - part 14 Audi A4 - part 15 { poprawki baza Gdybym coś zwolnił tempa lub coś było nie tak to walcie śmiało drzwiami i oknami ;)
  22. Paczka jest spakowana darmowym 7-Zipem ( http://www.7-zip.org/ ) DOWNLOAD: http://www.sendspace.pl/file/b96234b9fcd78480f856fdb Pliki PDF (czcionka 13pkt): 1) ActionScript 3 - Wprowadzenie R2.2.pdf - 91 stron 2) Opisanych przykładów 64 2) Słownik Początkującego.pdf - 4 stron 3) Bonus01 - Wprowadzenie do pracy.pdf - 6 stron Pliki video (AVI H264): 1) Dla Flash Professional - 2 (3,71) 2) Dla FlashDevelop - 4 (7,31 MB) Rozwój projektu został wstrzymany ze względu na obecne niskie zainteresowanie AS3 i małą ilość czasu. Oczywiście nie oznacza to że nic nie robiłem - mam sporo opisanych wzorców projektowych wraz z przykładami w AS3 i kiedyś też dla znajomych napisałem bardzo zwięzły wstępniak do C# jednak wymagałoby to jeszcze dopracowania żeby nadawało się do publikacji a nie za bardzo widzę w tym sens. AS3 jeszcze długo będzie przydatny, ale zainteresowanie nim spada niesamowicie szybko - szybciej niż się spodziewałem. HISTORIA: R2.2 1) Podszlifowany tekst - rozdział Atrybuty dostępu (przestrzeń nazw) 2) Napisy do filmu FlashPro_&_AS 3) Rozdział poświęcony animacji - można się dowiedzieć na jakiej zasadzie działają tweenery takie jak np. TweenLite ( http://www.greensock.com/tweenlite/ ) R2.1 1) Poprawa całej treści - poprawa drobnych błędów układu, więcej informacji, aktualizacja informacji, aktualizacja linków 2) Rozdział poświęcony wykorzystywaniu plików SWC 3) Dodano 2 pliki video poświęcone SWC R2 1) Wszystko scalono w jeden PDF 2) Poprawa całej treści - poprawa czytelności, więcej informacji, eliminacja drobnych błędów, więcej instrukcji dla osób nie znających Flasha ani trochę i chcących się uczyć bez Flasha 3) Dodano 4 pliki video
  23. Szukam tutka do: displacement maping - jak zrobic w psd i zastosować w maya bump w maya jest za słaby Chcę zrobić sobie ścianę z wykorzystaniem displacement maping-u - na której będzie coś zielonego (rośliny) a sama ściana będzie z cegieł - chcę użyć tego zdjęcia: http://stockimagefree.com/wp-content/uploads/2012/02/ivygrowingonstonewall.jpg na swojej scianie ale niemam pojecia jak to zrobić
  24. To mój pierwszy post, więc wypada się przywitać. Nazywam się Michał Wójtowicz i na co dzień zajmuję się postprodukcją w firmie Obraz Kontrolny. Jak dobrze wiemy - w naszym fachu bardzo ważną rzeczą jest nauka. Oczywiście możemy się obyć bez niej, ale w krótkim czasie staniemy się pośmiewiskiem, tak jak ci, którzy nadal próbują udowodnić wyższość VHS nad cyfrowymi nośnikami HD. To oczywiście żart, ale obrazuje to jak szybko zmieniają się trendy w dziedzinie Motion Graphics. Bardzo ważną rzeczą jest samodoskonalenie, ale często spotykamy pewne przeszkody - nie chce nam się, rozprasza nas coś fajniejszego lub po prostu mamy robotę do wykonania. Ja tak właśnie mam. Dlatego stworzyłem taki eksperyment - nagrywając tutoriale do Cinemy i After Effects będę starał się rozebrać na czynniki pierwsze jakieś filmy, animacje. Będę starał się je odtworzyć od zera. Dzięki dodatkowemu kopniakowi, jakim jest fakt, iż ktoś to później zobaczy, skomentuje i (mam nadzieję) podpowie, że można coś zrobić w prostszy sposób, będę miał motywację, by kończyć rozpoczęte projekty, przy których sam się czegoś uczę. Tyle tytułem wstępu, przejdźmy więc do pierwszego tutka, którego temat to "Wstęp do myślących cząsteczek". Tutorial został nagrany na początku tygodnia i już wziąłem się za kolejny, który już wkrótce opublikuję. Więcej na ten temat dowiecie się na mojej stronie: http://tuts.obrazkontrolny.pl
  25. Mam nadzieję, że komuś się przyda. Znajomość języka angielskiego wymagana! Be Creative! http://becreative3d.blogspot.com/
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności