Skocz do zawartości

Znajdź zawartość

Wyświetlanie wyników dla tagów 'amd' .

  • Wyszukaj za pomocą tagów

    Wpisz tagi, oddzielając je przecinkami.
  • Wyszukaj przy użyciu nazwy użytkownika

Typ zawartości


Forum

  • Max3D.pl
    • Aktualności (mam newsa)
  • Grafika
    • Work in progress (WIP)
    • Galeria
    • Animacje
  • Dyskusje
    • Hardware
    • Dyskusje o grafice
    • Wolne dyskusje
    • Komentarze, propozycje ...
  • Pytania i odpowiedzi
    • 3ds max
    • Maya
    • Blender
    • Sculpting
    • Cinema 4D
    • Inne
  • Ogłoszenia
    • Praca Oferowana (bez ogłoszeń FREE)
  • Archiwum
    • Archiwum (2000-2019)
    • Konkursy

Szukaj wyników w...

Znajdź wyniki, które zawierają...


Data utworzenia

  • Od tej daty

    Do tej daty


Ostatnia aktualizacja

  • Od tej daty

    Do tej daty


Filtruj po ilości...

Dołączył

  • Od tej daty

    Do tej daty


Grupa podstawowa


Miasto

Znaleziono 13 wyników

  1. Paweł Jaruga - jak zmieniła się sztuka grafiki 3D i jak ona zmieniła mnie Wywiad z @Levus Zobacz pełny artykuł
  2. Paweł Jaruga, artysta-grafik 3D, Polska W ciągu mojej 10-letniej kariery jako grafika 3D i cyfrowego rzeźbiarza nie było lepszych możliwości i większej swobody w tworzeniu niż są teraz. Przy dostępie do potężnych narzędzi sprzętowych i programowych profesjonaliści mogą dziś w pełni realizować swoje wizje bez limitów ze strony technologii. Na początku mojej przygody miałem wrażenie, że moje wyobrażenia były często ograniczane do prostych i łatwych do uzyskania efektów. Dekadę później i po sukcesywnych inwestycjach w technologię moja praca – od modelowania i teksturowania po cieniowanie i rendering – stała się szybsza i łatwiejsza i to przy tworzeniu coraz bardziej szczegółowych modeli. W przeszłości, gdy procesory i karty graficzne nie miały takiej mocy, jak dziś, byłem ograniczony, co do liczby trójkątów, twarzy i tekstur, jakie mogłem projektować. Brak mocy obliczeniowej był szczególnie dotkliwy, gdy pracowałem z domu przy użyciu pojedynczej stacji roboczej – wszystko trwało bardzo długo, zwłaszcza gdy przygotowywałem animacje. Duże przyspieszenie w mojej pracy obserwuję nawet przy porównaniu obecnego sprzętu do tego, co miałem jeszcze 3 lata temu. Na co dzień używam Zbrush i kilku narzędzi renderujących na bazie GPU, jak np. AMD Radeon ProRender, a mój sprzęt to m.in. AMD Radeon Pro WX 9100 (dostarczony mi przez AMD) i 8-rdzeniowy procesor o taktowaniu 4,0 GHz i 64 GB RAM. Mój sprzęt sprzed kilku lat pozwalał mi tworzyć modele złożone z 20-50 milionów trójkątów i to było dużo, jak na freelancera. Obecnie moja stacja pozwala mi obsłużyć ponad 200 milionów trójkątów, więc szczegółowe modele złożone z 70-120 milionów to dla mnie dziś nic specjalnego. Do teksturowania używam Substance Painter i 3D Coat, a mój sprzęt ma przynajmniej 8 GB pamięci wideo. To naprawdę minimum, żeby móc teksturować postaci z gry przy 4096-bitowym zestawie tekstur (4096x4096 pikseli). To kolejny spory skok w porównaniu z początkiem mojej kariery, gdy moim limitem było 1024x1024 per postać. Ten technologiczny postęp nie tylko pozwolił nam tworzyć bardziej realistyczne i żywe postaci, ale także umożliwił rendering w czasie rzeczywistym, co oznacza, że widzę od razu wszelkie wprowadzane zmiany, a to przyspiesza dodatkowo pracę. Mam ponadto możliwość produkowania foto-realistycznych obrazów, które pomagają tworzyć bardzo szczegółowy i wiarygodny świat 3D. Można też łatwo oświetlać sceny i modele przy użyciu pojedynczych obrazków HDRI oraz wykorzystywać skany fotogrametryczne, czyli trójwymiarowe skany prawdziwych przedmiotów i postaci bazujące na zestawach zdjęć robionych wokół obiektu, w tym także wysokiej rozdzielczości tekstur. Ogólnie to bardzo pomaga czynić proces twórczy większą zabawą, skoro nie trzeba się męczyć ze sprzętem. Przystępność rozwiązań sprzętowych i programowych nadal się poprawia, dzięki czemu graficy 3D mogą kontynuować swoją twórczą przygodę i skupiać się na rozwijaniu swoich umiejętności i potencjału przy wykorzystaniu najlepszych programów. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że wydajność i opłacalność zależy ściśle od potrzeb. Moje wymagania są różne w zależności od tego, czy zarabiam pieniądze na renderingu, czy też na modelowaniu i teksturowaniu postaci do gier, do czego muszę mieć możliwość pracy na wielu zestawach tekstur 4K na raz. Te wymagania są też zupełnie inne, gdy tworzę proste modele do gier mobilnych lub nisko-budżetowych, do czego nie potrzebuje aż tak wielu tekstur. Jakkolwiek potrzebuję dużo pamięci wideo, to znalezienie odpowiedniego balansu może być trudne, więc staram się zawsze kupować najlepszą kartę graficzną, na jaką mnie stać, aby moja praca była jak najszybsza. Twórcy 3D pochodzą z różnych środowisk, zarówno technicznych, jak i artystycznych. By być grafikiem 3D potrzebujesz od razu trochę umiejętności kreatywnych, choć kreatywność można też rozwijać w ciągu swojej kariery. Natomiast umiejętności technicznych wystarczy się po prostu nauczyć (aczkolwiek jest trudniej, jeśli nie znasz się w ogóle na komputerach). Mam przez to na myśli, że współczesne narzędzia programowe są znacznie bardziej dostępne i przyjazne dla użytkownika, a do tego wsparte potężnym sprzętem, który przyspiesza prace i wydajność. Dla przykładu: obecnie nie trzeba rozpoczynać modelowania od bazowej siatki, a formy i kształty można tworzyć bez wiedzy matematycznej czy technicznej. Dlatego cokolwiek przyjdzie Ci do głowy, to możesz to praktycznie zmaterializować na modelu 3D. Jakkolwiek posiadanie pewnych umiejętności technicznych i obycia artystycznego może ułatwić Ci początek kariery jako grafika 3D, to cierpliwość jest nadal kluczowa, ponieważ będziesz pracować wiele godzin dziennie szlifując swoje projekty. Niedawno nauczyłem od podstaw dwie osoby, z których żadna nie miała większego doświadczenia ze specjalistycznym oprogramowaniem komputerowym, a teraz obie pracują z sukcesami jako profesjonalni graficy 3D. Obie są jednak niezwykle cierpliwe, wytrwałe i chętne do nauki i rozwoju. Jako Polak jestem bardzo podekscytowany widząc rozwój tej branży w moim kraju. Mamy tutaj znakomitych artystów 3D i deweloperów, a przy współczesnej technologii możemy sobie pozwolić na tę samą swobodę twórczą, jak profesjonaliści z zachodniej Europy i Ameryki, gdzie powstają największe produkcje. Nasza rodzima branża gier komputerowych się rozwija, a wśród najbardziej znanych studiów są Flying Wild Hog, The Astronauts, 11 Bit Studios, CI Games, Techland, People Can Fly i CD PROJEKT RED, a tak wyczekiwany Cyberpunk 2077 jest już w drodze, by zadebiutować w przyszłym roku. Firmy te jednak nie tylko przyciągają pracowników z całego świata, ale także inwestorów, których kuszą możliwości inwestycyjne naszej branży. Choć mocny sprzęt jest obecnie wykorzystywany do tego, aby zapewniać najlepsze możliwości za pośrednictwem ekranu naprzeciwko użytkownika – np. za sprawą ekranów 8K czy też zgodnych z AMD Radeon FreeSync, to następnym etapem będzie VR i AR. Profesjonalne aplikacje do wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości się rozwijają, a artyści 3D coraz częściej używają zestawów takich, jak Oculus czy HTC Vive do tworzenia. Sądzę, że to będzie kolejny etap w tej przygodzie i to niezwykle ekscytujący dla twórców w Europie i na świecie. Informacja o artykule: Artykuł powstał przy współpracy Pawła z firmą AMD. Paweł jest użytkownikiem Max3D.pl od wielu lat i znany jest tutaj pod pseudonimem @Levus. Artykuł nie jest artykułem sponsorowanym Max3D.pl (został nam udostępniony). Jeśli macie pomysły na inne artykuły, sami chcielibyście coś napisać i zamieścić u nas - dajcie znać.
  3. Dziś na targach SIGGRAPH 2019 firma AMD ogłosiła nowe implementacje, ulepszenia wtyczek i bazującej na otwartych standardach funkcjonalności renderingu dla Radeon ProRender, czyli silnika, który w oparciu o zasady fizyki realizuje rendering i tym samym umożliwia profesjonalistom CAD i deweloperom 3D łatwą produkcję oszałamiających fotorealizmem grafik. Ponadto firma MAXON zapowiedziała kolejną dużą aktualizację pakietu Cinema 4D™ (Release 21), która zostanie udostępniona jesienią i wprowadzi szereg nowych funkcji Radeon ProRender, jak wsparcie dla renderingu (rekonstrukcji) objętościowego i nowe opcje dla rozmyć ruchu. Radeon Pro Render jest teraz natywnie zintegrowany w następujących aplikacjach: ACCA® Edificius, czyli oprogramowaniu do modelowania informacyjnego budynków wspierającego odszumianie akcelerowane przez sztuczną inteligencję i wyposażone w złożoną bibliotekę materiałową PBR, dzięki czemu można tworzyć foto-realistyczne wizualizacje nowej architektury. InstaLOD® Studio XL, czyli pakiecie, który umożliwia szybkie i łatwe tworzenie foto-realistycznych wizualizacji, aby ułatwić pracę w Studio XL. Biblioteka Radeon Image Filter Library z akcelerowanymi przez sztuczną inteligencję filtrami odszumiającymi towarzyszy mapowaniu tonacji i rozmyciu ruchu (spodziewana dostępność w 3 kwartale 2019 roku). Z-Emotion Z-Weave, czyli następnej generacji silniku do tworzenia wirtualnych próbników, który przekształca dwuwymiarowe wzory w trójwymiarowe próbki do oglądania zarówno na tradycyjnych wyświetlaczach jak i zestawach VR. Integracja Radeon ProRender pozwala uzyskiwać fotorealistyczne rendery przy zachowaniu wiernej fizycznie symulacji wyglądu ubrań, która może odwzorować wiele faktur (spodziewana dostępność w drugiej połowie 2019 roku). Deweloperom Radeon ProRender oferuje nową technologię AMD Full Spectrum Rendering (FSR), która może działać na każdym etapie procesu renderingu (zapowiedziana na serii konferencji NAB 2019). Technologia ta uwzględnia rasteryzację, rendering hybrydowy, fotorealistyczny rendering z nastawami i path-tracing. FSR jest obecnie dostępny w wersji testowej dla programistów w zestawie SDK Radeon ProRender, tj. części pakietu Radeon ProRender Developer Suite. Wkrótce zostanie też udostępniony w wersji beta dla rozszerzenia do programu Blender. Ponadto biblioteka Radeon Image Filter Library została wzbogacona o filtry odszumiające i skalujące, które bazują na akceleracji w oparciu o sztuczna inteligencję oraz Microsoft® DirectML. Interaktywność viewportów dzięki nim może wzrosnąć nawet 18-krotnie. Wśród nowości rozszerzeń jest też nowa, produkcyjna wersja Radeon ProRender 2.0 dla programu Blender 2.80, która oferuje rendering włosów, akcelerowane przez sztuczną inteligencję odszumianie i adaptacyjne próbkowanie. Ulepszenia zostały także dodane do rozszerzeń dla pakietu Autodesk Maya, które otrzymały wsparcie dla renderingu kafelkowego i oświetlenia przejść (portal light), a także lepszą interaktywność viewportu.
  4. Dziś na targach SIGGRAPH 2019 firma AMD ogłosiła nowe implementacje, ulepszenia wtyczek i bazującej na otwartych standardach funkcjonalności renderingu dla Radeon ProRender, czyli silnika, który w oparciu o zasady fizyki realizuje rendering i tym samym umożliwia profesjonalistom CAD i deweloperom 3D łatwą produkcję oszałamiających fotorealizmem grafik. Ponadto firma MAXON zapowiedziała kolejną dużą aktualizację pakietu Cinema 4D™ (Release 21), która zostanie udostępniona jesienią i wprowadzi szereg nowych funkcji Radeon ProRender, jak wsparcie dla renderingu (rekonstrukcji) objętościowego i nowe opcje dla rozmyć ruchu. Radeon Pro Render jest teraz natywnie zintegrowany w następujących aplikacjach: ACCA® Edificius, czyli oprogramowaniu do modelowania informacyjnego budynków wspierającego odszumianie akcelerowane przez sztuczną inteligencję i wyposażone w złożoną bibliotekę materiałową PBR, dzięki czemu można tworzyć foto-realistyczne wizualizacje nowej architektury. InstaLOD® Studio XL, czyli pakiecie, który umożliwia szybkie i łatwe tworzenie foto-realistycznych wizualizacji, aby ułatwić pracę w Studio XL. Biblioteka Radeon Image Filter Library z akcelerowanymi przez sztuczną inteligencję filtrami odszumiającymi towarzyszy mapowaniu tonacji i rozmyciu ruchu (spodziewana dostępność w 3 kwartale 2019 roku). Z-Emotion Z-Weave, czyli następnej generacji silniku do tworzenia wirtualnych próbników, który przekształca dwuwymiarowe wzory w trójwymiarowe próbki do oglądania zarówno na tradycyjnych wyświetlaczach jak i zestawach VR. Integracja Radeon ProRender pozwala uzyskiwać fotorealistyczne rendery przy zachowaniu wiernej fizycznie symulacji wyglądu ubrań, która może odwzorować wiele faktur (spodziewana dostępność w drugiej połowie 2019 roku). Deweloperom Radeon ProRender oferuje nową technologię AMD Full Spectrum Rendering (FSR), która może działać na każdym etapie procesu renderingu (zapowiedziana na serii konferencji NAB 2019). Technologia ta uwzględnia rasteryzację, rendering hybrydowy, fotorealistyczny rendering z nastawami i path-tracing. FSR jest obecnie dostępny w wersji testowej dla programistów w zestawie SDK Radeon ProRender, tj. części pakietu Radeon ProRender Developer Suite. Wkrótce zostanie też udostępniony w wersji beta dla rozszerzenia do programu Blender. Ponadto biblioteka Radeon Image Filter Library została wzbogacona o filtry odszumiające i skalujące, które bazują na akceleracji w oparciu o sztuczna inteligencję oraz Microsoft® DirectML. Interaktywność viewportów dzięki nim może wzrosnąć nawet 18-krotnie. Wśród nowości rozszerzeń jest też nowa, produkcyjna wersja Radeon ProRender 2.0 dla programu Blender 2.80, która oferuje rendering włosów, akcelerowane przez sztuczną inteligencję odszumianie i adaptacyjne próbkowanie. Ulepszenia zostały także dodane do rozszerzeń dla pakietu Autodesk Maya, które otrzymały wsparcie dla renderingu kafelkowego i oświetlenia przejść (portal light), a także lepszą interaktywność viewportu. Zobacz cały article
  5. http://m.benchmark.pl/aktualnosci/druga-generacja-procesorow-amd-ryzen-threadripper-z-32-rdzeniami.html
  6. Hej planuje zbudować zestaw pod ryzena 1950x - początkowo myślałem o xeonach i typowym render node. Koniec końców maszynę chyba wykorzystam jako stację roboczą. Pytanie kieruję głownie do posiadaczy tego procka - jakie macie do tego podzespoły (nie ma zbyt dużego wyboru w kwestii płyt czy chłodzenia). rozważam: 1. AMD Ryzen Threadripper 1950X 2. ASUS X399 ROG ZENITH EXTREME 3. NZXT KRAKEN X52 V2 240mm / Corsair Hydro Series H115i / Noctua NH-U12S TR4-SP3 4. Palit jetstream GTX1070 (mam takiego jednego - myślę ewentualnie o sli) 5. Corsair 32GB 3000MHz (2x16) pewnie dokupię kolejne 6. be quiet! 1000W Dark Power Pro P11 80 PLUS Platinum 7. Samsung 512GB 2,5'' SATA SSD Seria 850 Pro +obudowa i inne pierdoły jakieś rady? przeznaczenie 3ds + vray
  7. Cześć Czy komuś udało się już przetestować jak ta akcja zarzynania procesorów (Intel, ARM, ale i AMD podobno też) wpływa na rendering CPU? Pozdrawiam PS: To jest k*rwa skandal...
  8. Cześć wszystkim, planuję kupić stację roboczą do pracy w maxie, vrayu, w nieokreślonej jeszcze przyszłości planuję przejść na unreal engine. Zastanawiam się między zestawem opartym na intelowskiej i9 albo amd threadripper. Oto one: I: Procesor: Intel core i9 7900k Płyta główna: MSI X299 SLI PLUS RAM: Corsair Vengeance LPX DDR4, 32GB(2x16GB), 3000MHz, CL15 GPU: MSI GTX 1060 3GB obudowa: NZXT S340 zasilacz: be quiet! STRAIGHT POWER 10 700W HDD: WD RED 2TB SSD: Samsung 960 EVO M.2 SSD 250GB chłodzenie: be quiet Silent Loop 360mm Całość wyniesie około 10 000 zł. II: Procesor: Ryzen Threadripper 1950x Płyta główna: Gigabyte X399 AORUS Gaming 7 RAM: Corsair Vengeance LPX DDR4, 32GB(2x16GB), 3000MHz, CL15 GPU: MSI GTX 1060 3GB obudowa: NZXT S340 zasilacz: be quiet! STRAIGHT POWER 10 700W HDD: WD RED 2TB SSD: Samsung 960 EVO M.2 SSD 250GB chłodzenie: NZXT kraken x62 Tutaj wyjdzie trochę drożej, bo 11 500 zł. W przypadku płyty głównej do AMD nie ma jeszcze polskiej ceny, więc może wyjść jeszcze więcej. Bardzo byłbym wdzięczny za pomoc w wyborze. Nie jestem też pewien czy wszystkie komponenty będą ze sobą kompatybilne. Wyszukiwałem je sam, a moja wiedza w tym temacie troszkę raczkuje :) Z góry dziękuję za pomoc.
  9. Witajcie, Mam nadzieję że w dobrym miejscu postuje. Mam prośbę o poradę. Pracuję aktualnie na pcecie z prockiem AMD FX 8350 (8core,4.0Ghz), 24 RAM, grafika nVidia Quadro FX 1800, system Win 7 64bit, płyta Gigabyte. Płyta gł. i procesor były zmienione ok 2 lata temu. Karta g została stara. Problemem jest wysypywanie się Maxa podczas pracy przy bardziej skomplikowanej geometrii. Ostatnio nawet przy eksporcie vraymesh wywalało go, co blokowało mi korzystanie z vray proxy. Po reinstalacji dalej coś mu dolega. Następnym krokiem jest format. Przy tej okazji zastanawiam się co mogę/powinienem zmienić w powyższej konfiguracji? Tutaj dodam, że grafika 3d nie jest moją bazową działalnością, a raczej jej uzupełnieniem (architekt), jednak gdy już robię wizualizację staram się w miarę możliwości trzymać jakiś poziom. Przy 7-8 mln poligonów podczas obracania modelu, pracy "na żywo",etc potrafi się wysypać, ale z kolei tą samą scenę przy średnio wysokich parametrach renderuje w dość krótkim czasie. Czytałem gdzieś że takie już sa AMD. Podczas renderów spoko, ale przy bardziej skomplikowanych wątkach się gubią. Do meritum. Czy zmieniać kartę na np nvidia fx 4000? wiem że stara ale w tej konfiguracji może zadziałać, czy też jakaś inna nowsza karta? Czy zmiana dysku systemowego na SSD może korzystnie wpłynąć? Ewentualnie mogę po znajomości zakupić: Procesor Intel i5 4670k, grafika GeForce GTX 760 - sprzęt młodszy itd, ale większy wydatek. Dodam że pracuję na 3D max Design 2011, Vray 2.4. Programów nie planuję zmieniać (licencja ;) Będę wdzieczny za jakies podpowiedzi, bo nieukrywam wyleciałem nieco z obiegu. Ewentualnie jeśli macie jakieś doświadczenia z zestawem na i5 byłoby dobrze się coś dowiedzieć.
  10. Witam,co sądzicie o Amd oraz Nvidi?Są jakieś technologie typu physx albo CUDA od Amd?Pomocne jest to podczas renderowanie w realtimie?Proszę o jakieś konkretne porady,ponieważ posiadam Fx od amd,a na innych forach chodzą legendy że karty graficzne od Nvidia lepiej współpracują z intelem a radeony mają wspomaganie dla Fx.
  11. Witam wszystkich, Chce zająć się renderingiem (najpierw produktowym, nieco później architektonicznym). Rozważam soft: Blender + V-Ray oraz Cycles LUB CAD 3D + Bunkspeed lub Octane Render. Składam nowe PC i jestem na etapie wyboru platformy: AMD FX 8350 (8 x 4 GHz) lub Intel Core i7 3930K (6 x 3,2 GHz) Ten drugi procek ponoć trochę szybszy (Core vs Core) i mniej prądożerny, ale też trzy razy droższy!!! (2200 zł vs 740 zł). Do tego chce kupić 32 GB RAM. Ceny płyt zbliżone, wiec zastanawiam sie czy warto isc w INTEL-a? Roznica w cenie spora! Dodam jeszcze, ze rozwazam OC, niezaleznie jaki proc kupie. Grafike kupie na jesieni (na razie na starym GTX 2xx bede jechal). Prosze o polecenie, ktory proc bedzie lepszy. Pozdrowienia i dzieki za podpowiedzi! Sznycel
  12. Witam, Jak w temacie - mam AMD FX-8150 i procesor dochodzi do 100*C przy fabrycznym chłodzeniu przy pełnym obciążeniu i standardowym taktowaniu 3,6GHz. Płyta główna to Gigabyte GA-990XA-UD3, zasilacz Tacens 850W, 8GB ram DDR3 w 1 kości 1333MHz. Wiatrak, który był w zestawie do procka był totalnym dziadostwem - nie dość, że łożyska w tym biją gdy tylko pokręci się tym w rękach (czuć dosłownie jak drga cały wiatrak), to przy pełnych obrotach (~3000RPM) ten szajs wyje jak suszarka. Wymieniłem go więc na SilentiumPC, który kręci się do około 2200RPM, ale ma większą powierzchnię łopatek, przez co jest cichszy, zapewniając podobny przepływ powietrza. Pasta termoprzewodząca zapewnia przepływ na poziomie 2.2W/m-K, tak więc jest nieco lepsza od fabrycznej. Niestety temperaturę na stałym poziomie 80*C osiągam dopiero po zredukowaniu taktowania do 2.2GHz Proszę Was, powiedzcie mi, czy problem ten wynika z wady fabrycznej procesora, czy też fabryczny radiator to aż taki bubel, że nie ma możliwości, żeby dał radę z takim obciążeniem.
  13. Witam. Chciałbym złożyć komputer głównie do renderowania GPU w granicach 2500-2800zł Zastosowanie: Priorytet 1. Renderowanie 3D przez GPU - np. programem Octane Render 2. Modelowanie 3D 3. Pomocnicze renderowanie przez CPU (np Vray) 4. Grafika 2D wektorowa i rastrowa - pakiet Adobe. Po przeszukaniu Allegro i innych Komputroników zebrałem przykładowe części (modele i ceny - bardzo z grubsza - to co mi wpadło pod kursor): Płyta główna: Asus Sabertooth pod CLI - link CPU: Core i3 SandyBridge 2x3,1Ghz - link Chłodzenie też nie wiem jakie wybrać. GFX: GeForce GTS 450 1GB CUDA - link (na razie jedna sztuka z dwóch przyszłych) RAM: Kingston DDR3 1600Mhz HyperX 2x4GB Obudowa midiATX do 200zł ten zestaw (razem z obudową dyskiem i jakimś zasilaczem) wynosi teraz po cenach wcale nie najtańszych z Allegro około 2580zł Znajomy podpowiedział mi natomiast zainteresowanie się zestawem na AMD i tym zmącił mi dotychczasowy (prawdopodobnie błędny) pogląd, że AMD jest dla graczy a Intel dla grafików. zaproponował taki zestaw: MB: Gigabyte 990XA-UD3 AM3/AM3+ http://allegro.pl/plyta-gigabyte-990xa-ud3-990x-am3-am3-ddr3-wwa-i1875566820.html CPU: AMD Phenom II 956 QuadCore 3,4Ghz http://allegro.pl/oc-amd-phenom-ii-965-quad-core-3-4ghz-125w-wwa-i1860609959.html RAM: Patriot Gamer AMD BlackEdition 2x4GB http://allegro.pl/patriot-gamer2-amd-black-edt-8gb-2x4gb-1333mhz-wwa-i1857822207.html GPU: Zostaje takie jak wcześniej Komp ma być też tak skonfigurowany, żeby przy pracy powiedzmy nominalnej był maksymalnie cichy. Dopuszczam jakieś ręczne sterowanie chłodzeniem karty i procka. Proszę o podpowiedzi z jakiego zestawu osiągnę większą wydajność i co mi się po prostu bardziej opłaca, biorąc pod uwagę do czego będzie komp używany. Pozdrawiam Grzesiek.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności