Skocz do zawartości

Znajdź zawartość

Wyświetlanie wyników dla tagów 'czołg' .

  • Wyszukaj za pomocą tagów

    Wpisz tagi, oddzielając je przecinkami.
  • Wyszukaj przy użyciu nazwy użytkownika

Typ zawartości


Forum

  • Max3D.pl
    • Aktualności (mam newsa)
  • Grafika
    • Work in progress (WIP)
    • Galeria
    • Animacje
  • Dyskusje
    • Hardware
    • Dyskusje o grafice
    • Wolne dyskusje
    • Komentarze, propozycje ...
  • Pytania i odpowiedzi
    • 3ds max
    • Maya
    • Blender
    • Sculpting
    • Cinema 4D
    • Inne
  • Ogłoszenia
    • Praca Oferowana (bez ogłoszeń FREE)
  • Archiwum
    • Archiwum (2000-2019)
    • Konkursy

Szukaj wyników w...

Znajdź wyniki, które zawierają...


Data utworzenia

  • Od tej daty

    Do tej daty


Ostatnia aktualizacja

  • Od tej daty

    Do tej daty


Filtruj po ilości...

Dołączył

  • Od tej daty

    Do tej daty


Grupa podstawowa


Miasto

Znaleziono 15 wyników

  1. Jest to mój pierwszy post na forum, więc chciałbym się przywitać. Od jakiegoś czasu pracuję nad modelem czołgu T-55 w Blenderze. Gąsienice są zriggowane przy pomocy cloth simulation. Render Cycles. Co o tym sądzicie?
  2. Witam wszystkich serdecznie . Ostatnio miałem okazje zacząć dosyć ciekawy projekt ,mianowicie prototypy nienieckich pojazdów z okresu drugiej wojny . Na pierwszy ogień poszedł projekt superciężkiego czołgu Maus . Materiały do budowy w większości dostarczał klient , ale posiłkowałem się również zbiorami Pana Artura Kozłowskiego z Gdynii oraz modelami redukcyjnymi wypożyczonymi od zaprzyjaźnionych sklepów modelarskich. Projekt zakładał dosyć dużą dowolność tym bardziej więc sprawił mi ,i nadal sprawia dużo przyjemności . A więc zaczynamy.[ATTACH=CONFIG]86962[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]87094[/ATTACH]
  3. Witam, Mam na imię Krzysiek. Jest to mój pierwszy post i pierwsza praca na tym forum. Chciałbym zaprezentować model amerykańskiego pływającego transportera opancerzonego AAVP-7A1 używanego przez US Marines i kilka innych krajów. Ten konkretny egzemplarz używa US Marines z 2 Szturmowego Batalionu Amfibii 2 Dywizji Piechoty Morskiej (2nd Assault Amphibian Battalion, 2nd Marine Division). Programy jakich użyłem to: 3ds max, Vray, Photoshop, Zbrush. Pierwsze dwa rendery przedstawiają amfibie stojącą w doku desantowym kolejne pokazują więcej szczegółów samego pojazdu. Pozdrawiam,
  4. Witam wszystkich , dawno mnie tu nie było , więc postanowiłem w ramach pracy nad kolejnym prototypem zacząć kolejnego Vipa .Jako że od ponad roku sukcesywnie staram się uporać z niemieckimi dziwolągami ,zatem także i tu pojazd będzie raczej nietypowy . A poniżej pierwsze rendery podwozia
  5. Jako, że widziałem tu wielu fanów militariów to chcę prosić Was o pomoc. Poszukuję wszelkich referencji i blueprintów dot. powyższych czołgów. Google jakoś słabo chce ze mną współpracować w tej kwestii. Póki co z sensownych znalazłem trochę zdjęć do wersji C: http://militarymodels.co.nz/2012/05/13/photo-walkaround-pz-kpfw-ii-ausf-c-part-1-exterior/ http://www.primeportal.net/tanks/olav_bellman/panzer_ii_ausf_c/ http://legion-afv.narod.ru/PzKpfw-II_Saumur.html Oraz blueprint: http://www.the-blueprints.com/blueprints/tanks/ww2-tanks-germany-1/35130/view/pz_kpfw_ii_-_c%2C_d%2C_e/ Jak macie coś ciekawego to podeślijcie proszę. Z góry dzięki :)
  6. [ATTACH=CONFIG]91044[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]90620[/ATTACH]Witam po długiej przerwie! Na forum nie było mnie tak długo że nawet zmienił się jego wygląd, wiele osób które kojarzyłem z avatarów i z nicków jeszcze żyje na forum - To dobry znak, Ja miałem krótką przerwę. Z tego powodu po zalogowaniu się szukałem przez 10minut przycisku dodawania nowego wątku (którego nie było). Musiałem odebrać email aktywacyjny z powodu zmienionego adresu email i hasła. Zabawne (jak sprawdzałem skrzynkę nic tam takiego nie było) Ale jestem! I w tym miejscu postawmy kropkę w tym temacie. W listopadzie 2012 rozpocząłem pracę nad tym oto cudownym niemieckim tankiem - W listopadzie również je zakończyłem... (oczywiście chodzi mi o porzucenie. Nie koniec prac) od jakiegoś tygodnia ruszyłem z nową siłą do projektu. Całość wykonana w Blenderze (jaki to cudowny i mądry program, szkoda że go nie doceniałem i traktowałem jako trudny.) Obecnie próbuję w Maxie... Z różnymi skutkami. Pracowałem wcześniej w maxie ale nie miałem w nim okazji robić poważnego modelu, raczej takie zabawy... Czas to chyba zmienić. Tak więc Większa część prac w Blenderze w Maxie coś próbuję ale... mniejsza już o to. Model jaki jest każdy widzi. Bardzo ładny czołg (ale to już mówiłem) I to tyle. Były już przymiarki do teksturowania. Ale na nieskończonym modelu. Tak więc teraz postaram się go skończyć i męczyć się z teksturami. Tak wiec. Jedziemy. Tu stara wersja jeszcze z 2012 roku. Mały update. Trzeba poprawić te gąski, więc jeżeli już powiecie że nie coś jest krzywe lub jest mocno uproszczone to możliwe że już to poprawiłem. (żartuje - poprawię) Dziękuje z góry na komentarze. :)
  7. Witam wszystkich Ostatnio miałem okazję wykonać projekt dość nietypowego pojazdu ,niemieckiego pojazdu to rozminowywania. Po pierwsze dziękuję sklepom modelarskim Sahara-hobby i HobbyLink-Japan za wypożyczenie wszelakich materiałów i referencji do budowy , oraz Panu Julianowi Nachev'owi za fotograficzny walkaround tego pojazdu stojącego w muzeum w pod-moskiewskiej Kubince. Zwyczajowo polymodeling robiony w Maxie ,tak samo Unwrap . Potem export do Zbrusha na dokończenie odkształceń . Textury w PS . Koncepcja błota pojawiła się podczas przeglądania zdjęć i postanowiłem podczas tego projektu stworzyć sobie w miarę prosty i szybki sposób na robienie takich rzeczy w przyszłości.Jak na tak wariackie tempo jestem dosyć zadowolony z efektów . I na koniec dziękuję Peter'owi_F za rzucenie okiem od czasu do czasu i wytykanie błędów przy mojej pierwszej samodzielnej postprodukcji sceny, DZIĘKI Piotrze!!
  8. Witam Od niedawna bawię się w 3ds (czyt. uczę się ;p), w ramach edukacji postanowiłem zrobić w miarę dokładny model pzkpfw IV w wersji G. Jest to mój pierwszy model pojazdu. Kiedyś przez chwilę bawiłem się w plastikową niemiecką pancerkę 1/35 ;) Na razie tylko układ gąsienicy... wiem, wiem zacząłem od złej strony, powinienem zacząć od modelowania kadłuba, ale cóż... kółka wydawały mi się łatwe do zrobienia ;p Liczę na słowa krytyki ;)
  9. Witam rozpoczynam swój 2 projekt. Tym razem nie jest to tutorial tylko model od podstaw robiony samemu na podstawie bluprintów oraz zdjec dostepnych w internecie planuje rozpoczac od najtrudniejszych moich zdaniem rzeczy: Układ jezdny. Podziele sie tym co narazie mam i licze na konstruktywną krytykę oraz rady. Pozdrawiam! Wyglad docelowy " [ATTACH=CONFIG]87600[/ATTACH]
  10. Witam wszystkich serdecznie !!! Jako nowy na tym forum starałem się zapoznać z panującymi tu zasadami i mam nadzieję że ustrzegłem się błędów przy wystawianiu tu mojego pierwszego projektu. Jak wszyscy widzą jest to M1 Abrams w wersji A2 wzbogacony o kilka dodatków ( dodatkowy pancerz i trał oraz pakiet do walki w terenie miejskim) prace trwały jakiś miesiąc , budowa oparta była na modelach redukcyjnych powypożyczanych z trójmiejskich sklepów modelarskich (za co serdecznie dziękuję) a także książek ,czasopism i walk-aroud'ów z mojej kolekcji :) Do modelowania użyłem 3d Maxa 2010 textury również unwrap'owałem w Max'ie Rendery wykonane w vray'u i na koniec lekka postprodukcja w Photoshopie i to by było na tyle . Mam nadzieję że się spodoba http://img840.imageshack.us/img840/5528/final02.jpg Uploaded with ImageShack.us
  11. Pierwszy w życiu model 3D, cała praca wykonana W Sketchup + Vray, pomysł całej pracy z głowy.
  12. Cześć! Czy ktoś tak jeszcze ma, że po wykonanej pracy nigdy nie jest z niej zadowolony? Jeżeli tak to pamiętajcie, że ja chociaż mam powody ;P Nie bez powodu napisałem w tytule, że "czołg bazujący". Nie jest to Merkava, można powiedzieć, że jej wariacja. Źle się do tego zabrałem i jak zwykle not happy about it. Zdradzę, że jest to mój pierwszy tak ciężki model i dopiero po nim zrozumiałem jak odpowiednio sobie przygotować workflow przy dużym projekcie, co na bank wykorzystam w następnej pracy :) Projekt wykonany w 5 dni + 2 dni rendering główny z paskami. 3Ds Max, metalRay, fusion -> 360 loop można zobaczyć tutaj (HD) Pozdrawiam!
  13. Witam. :) Dzisiejszą moją pracą jest Czołg Sejsmiczny (Seismic Tank), pojazd pochodzacy z Wojen Gwiezdnych, dokładniej dwunastego / trzynastego odcinka animowanej serii Clone Wars. Główną bronią jest gigantyczny walcowaty "młot" umieszczony wewnątrz pancerza, wywołujący niszczycielskie dla piechoty fale uderzeniowe. No i robi fajnusie, kilometrowe dziury w ziemi, w sam raz na nową sadzonkę Babci. W tej pracy ćwiczyłem głównie niebo. Wszelka krytyka is welcome. :) ~300tys polys / 1Vray light / 7h 24min render / postwork - PSP9
  14. Wiele słyszy się o dziwnych i tajemniczych projektach 3 Rzeszy lecz ignoruje się maszyny które były w planach lecz nie ujżały światła dziennego przez koniec wojny. Gdyby Niemcom udało się powstrzymać Rosjan możliwe że takie pojazdy siały by spustoszenie. Mam zamiar zaprezentować czołg Ratte P1000. Niedługo dodam wstępne rendery. PS. Wiem że jest temat o tajnych projektach ale autor idzie z fikcją na całego. Edit: Daje jeszcze niedokończony i nie oteksturowany model Ratte P1000 EDIT2: Działko przeciwlotnicze Flak 38 znajdujące się blisko kamery.
  15. Witam! Kiedyś mnie ktoś zapytał co jest tak zajmującego w broni. Chyba nie ma drugiej tak starej jak Wojna dziedziny w której trwa nieprzerwany rozwój. Historia ludzkości to historia ciągłej walki. Gdy w walce naszych przodków sprzed tysięcy lat jeden z nich kierowany instynktem zamiast walczyć wręcz sięgną po kamień i nim uśmiercił swojego wroga wtedy to właśnie miał początek wyścig który nieprzerwanie trwa do dziś. Jednym z etapów tego wyścigu jest odwieczna rywalizacja Pancerza i Pocisku... w XX wieku rywalizacja ta najpełniej oddana została w broni pancernej. Nasze osiągnięcia w tej dziedzinie są nieznaczne. Efektem polskiej myśli wojskowej był między innymi czołg 7TP stanowiący rozwiniecie Angielskiego czołgu Vickers. Był to czołg bardzo udany jeden z najlepszych w pierwszych dniach Drugiej Wojny Światowej. Błędnie porównuje się go do jednostek z końca wojny typu Konig Tiger czy IS2 bowiem czołg przeszedł bardzo dynamiczną ewolucje podczas 6 lat wojny co najpełniej oddaje właśnie rywalizacja Pocisku i Pancerza. Od kilku tonowych czołgów do bestii ważących niespełna 70 ton. Prześmiewcze wypowiedzi dotyczą także działka 37mm w które był uzbrojony czołg. Jak na początek wojny było to wystarczające uzbrojenie przytoczę tu historie zapomnianego Bohatera Jana Kawiaka ,który samodzielnie obsługując armatę ppanc 37mm Bofors w bitwie pod Mokrą zniszczył 4 niemieckie czołgi. A z perspektywy niemieckiego czołgisty wyglądało to tak: fragment wspomnień „Z pola walki nieustannie przywożono rannych po raz pierwszy widziałem tak ciężko poparzonych ludzi. Miałem jakieś złe przeczucie bałem się. Padł rozkaz do walki... ruszyłem. Wszystko dokoła paliło się, dymiły rozbite czołgi z rannego natarcia, dopalały się ruiny domów.” czołg autora wspomnień zablokował się między wrakami innych niemieckich maszyn i także został zniszczony. Zatem czołg 7TP mógł okazać się niezwykle skuteczną bronią. Zawiodła zła taktyka i brak doświadczenia generałów w stosowaniu broni pancernej a także zbyt mała liczba czołgów razem ok 140 sztuk. Przedstawiam model polskiego czołgu 7TP Pozdrawiam!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności