Skocz do zawartości

Znajdź zawartość

Wyświetlanie wyników dla tagów 'nauka' .

  • Wyszukaj za pomocą tagów

    Wpisz tagi, oddzielając je przecinkami.
  • Wyszukaj przy użyciu nazwy użytkownika

Typ zawartości


Forum

  • Max3D.pl
    • Aktualności (mam newsa)
  • Grafika
    • Work in progress (WIP)
    • Galeria
    • Animacje
  • Dyskusje
    • Hardware
    • Dyskusje o grafice
    • Wolne dyskusje
    • Komentarze, propozycje ...
  • Pytania i odpowiedzi
    • 3ds max
    • Maya
    • Blender
    • Sculpting
    • Cinema 4D
    • Inne
  • Ogłoszenia
    • Praca Oferowana (bez ogłoszeń FREE)
  • Archiwum
    • Archiwum (2000-2019)
    • Konkursy

Szukaj wyników w...

Znajdź wyniki, które zawierają...


Data utworzenia

  • Od tej daty

    Do tej daty


Ostatnia aktualizacja

  • Od tej daty

    Do tej daty


Filtruj po ilości...

Dołączył

  • Od tej daty

    Do tej daty


Grupa podstawowa


Miasto

Znaleziono 25 wyników

  1. Witam, Od paru lat robię wizki wnętrz. Max, Corona, trochę PS. Jako, że najprościej mówiąc, totalnie mnie to znudziło chciałbym przejść do gameartu. Moje zgromadzone w tym celu oszczędności pozwalają mi na trochę ponad 2 lata strategicznej przerwy w celu pozyskania nowych umiejętności. Gamedev, gameart to ocean. Animacje, assety, postacie, level design, VFX etc. Ogrom rzeczy. Po powiedzmy wstepnej analizie czuję się głównie przytłoczony i zagubiony. Prośba o jakąś radę, gdyż czas ograniczony. Iść szeroką ławą tj. zagarniać wszystko, tutoriale na każdy temat związany z 3D czy raczej oddział specjalny. Misja konkretna, cel sprecyzowany tj. specjalizacja. Nie mam pojęcia jakie zadania powierzane są na poziomie juniora, gdyż z ofert pracy to widzę np. Tworzenie assetów i 5 lat doświadczenia. Być może znajdzie się tu ktoś kto podpowie mi co warto w 2 lata ogarnąć, aby zbudować sobie folio, które da szansę na jakiegos juniora. 2 lata to jak mniemam bardzo mało czasu. Próbuję przyjąć strategię działania, która pozowli mi maxymalnie wykorzystać czas i podnieść kwalifikacje. Z góry dziękuję za każdą radę. Pozdrawiam
  2. Tutorial przeznaczony jest dla użytkowników posiadających wiedzę co najmniej podstawową w zakresie obsługi Blendera. Czy zdarzyło Ci się kiedyś, że spojrzałeś z wielkim zadowoleniem na wymodelowany przez siebie obiekt i przypomniałeś sobie o zestawie tekstur, które wspaniale by go uzupełniły, ale po przypisaniu ich do modelu okazało się, że nie jest tak jak sobie wymarzyłeś? W tym wątku zaprezentuję, że nie potrzebujesz dodatkowych narzędzi by poradzić sobie z rozczarowaniem w kwestii tekstur. Poradnik jest skierowany głównie do concept artystów, którzy dzięki 3d chcą ułatwić sobie pracę (lub nadgonić brak umiejętności). Sam tworzę w ten sposób modele, które są fenomenalną bazą do późniejszej podmalówki. Dodam tylko, że efekt jest nie do końca spójny jako całość, ale chciałem by było widać jak na dłoni poszczególnie zaimplementowane etapy pracy. 1. Zaczynamy od wymodelowania prostego obiektu (w przypadku bardziej skomplikowanych obiektów ta metoda zadziała tak samo dobrze): Przypisujemy do materiału Principled BSDF interesujący nas, bazowy zestaw tekstur PBR: Model po wyrenderowaniu wygląda następująco: Nie da się ukryć, że efekt nie należy do najciekawszych- co za chwilę zwalczymy. 2. Przechodzimy do pierwszego etapu, jakim będzie "przetarcie krawędzi". Podaję linka do darmowych, gotowych masek do wykrywania krawędzi obiektu, a których używam w tym wypadku: https://alaaeldien.gumroad.com/l/lzqZZF Dodajemy node "Mix Shader", który, jak sama nazwa wskazuje, będzie mieszał 2 tekstury i podpinamy interesującą nas maskę w następujący sposób: Kopiujemy istniejący Shader Principled BSDF wraz z teksturami, w skopiowanym materiale dodajemy node "Hue Saturation Value" w taki sposób: Podpinamy drugi shader do noda MixShader i efekt powinien wyglądać tak: 3. W edytorze materiału dodajemy kolejny node "Mix shader". Z racji tego, że podłoże jest trawą- dodamy zestaw tekstur trawy 🙂 3.a. Obecnie tekstury po prostu nakładają się na siebie. Chcemy by zazielenienie obiektu pojawiło się jedynie przy podłożu. Aby uzyskać ten efekt należy podłączyć następujący zestaw nodów do noda mix shader: Powinniśmy uzyskać następujący efekt: Skrótowe objaśnienie dlaczego tak to wygląda: Invert node- zamienia miejscami czerń z bielą na color rampie ColorRamp node- odpowiada za ustawienie wysokości do jakiej ma występować zazielenienie wraz z jej "intensywnością": https://i.gyazo.com/ab586a1e0b25bc96530d63f84d0757c2.mp4 SeperateXYZ- pokazujemy o którą oś nam chodzi (w tym wypadku Z bo wysokość) Mapping- to samo działanie co ColorRampa, ale w wygodniejszy, liczbowym wydaniu- ten nod można pominąć w tym zestawie Texture Coordinate- podpięte w ten sposób sugeruje programowi, że ważne dla nas jest ustawianie zależności w obrębie samych tekstur. Dzięki temu wysokość zazielenienia na obiekcie będzie niezależna od jego pozycji (wysokości) na scenie. Jeśli chcemy by zazielenienie występowało do pewnej wysokości (w rozumieniu całej sceny) należy podłączyć nody w taki sposób: https://i.gyazo.com/d7780d98da9a788b3ff79108dbebaf8d.mp4 3.b. By dodać nieco nieregularności dodajemy node MixRGB oraz Musgrave Texture podłączając je w następujący sposób: Efekt powinien wyglądać mniej więcej tak: Jeśli chcemy by przy gruncie zazielenienie było lite należy dodać zestaw nodów jak w 3.a. (dodając dodatkowy node Mix shader): Efekt: Efekt włącznie z "przetarciami": 4. Kolejnym etapem jest dorzucenia pseudo mchu na górnych częściach- standardowo dodajemy node Mixshader, podłączamy materiał zieleni i robimy tym razem następujący setup by program wiedział gdzie to wyświetlać: Efekt: Oczywiście jeśli chcemy dodać do tego randomowość to powtarzamy krok jak w punkcie 3.b. 5. Ostatnim elementem będą pseudo uszkodzenia/zabrudzenia na samej powierzchni by przełamać nieco teksturę cegieł. ŻEBY ZABRUDZENIA/USZKODZENIE NIE PRZEBIJAŁY PRZEZ ZAZIELENIENIE DODAJEMY NODE MIXSHADER PRZED WSZYSTKIMI DOTYCHCZAS DODANYMI NODAMI MIX SHADER Dodałem nowy materiał, który będzie imitował brud. Ustawienie nodów powinno wyglądać tak: *Node tytuowany tutaj Add tak naprawdę nazywa się Math. 6. Ostatecznie ustawienie nodów jest tylko na pozór przerażające (jak pokazałem w poprzednich punktach jest to tak naprawdę powtarzanie tych samych czynności): Ostateczny efekt powinien wyglądać mniej więcej tak: Dzięki za przeczytanie!
  3. Hej Szukam jakiś fajnych tutoriali do Keyshota, najlepiej na modelach wykonanych w zbrushu. Ciężko znaleźć coś sensownego, będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam
  4. Czołem, Chciałbym nauczyć się pracy z materiałem mocapowym, jednak nie mogę znaleźć żadnych konkretnych materiałów do czyszczenia w motionbuilderze, tak bym mógł się nauczyć retargetingu, czyszczenia, oraz wszystkiego co będzie mi potrzebne. Znacie jakieś strony, fora ? Jeśli posiadacie takie na których mógłbym się uczyć, z chęcią przygarnę. Pozdrawiam
  5. Cześć Chciałbym tu wstawiać swoje zmagania z animacją. I prosić was o krytykę, widzę że mamy na forum sporo takich osób które mogą mi udzielić kilku porad. Uczę się z internetu, digitaltutors, przejrzałem bloga jednego z tutejszych użytkowników pananimator.pl muszę tu podziękować za naprawdę fajny wstęp. Oraz książka Richarda Williamsa. Planuję iść na kurs drimagine w październiku, co uważacie na jego temat ? Warto ? Dotychczas robiłem animacje instruktażowe w maxie, jednak ciągnie mnie do prawdziwej animacji w Majce. Tu moje wypociny z weekendu. Proszę o uwagi, i komentarze. 1. Pierwsze ćwiczenie [video=youtube_share;VXHnT1h6uCU]https://youtu.be/VXHnT1h6uCU 2. Ciężka piłka https://www.youtube.com/watch?v=FkXsfE5NYc0 3. Piłka plażowa https://www.youtube.com/watch?v=BDRSjUZojTo 4. Ping-Pong [video=youtube;CWWk0AM-Oy4]https://www.youtube.com/watch?v=CWWk0AM-Oy4 5. Walk Cycle [video=youtube_share;ALQPAT_99EA]https://youtu.be/ALQPAT_99EA Pozdrawiam
  6. Witam serdecznie Na wstępie prosiłbym o brak złośliwości. Często forum przeglądam, ostatnio czytałem fajny temat tu o zarobkach oraz czy warto i kilka fajnych odpowiedzi się pojawiło. Cenię sobie waszą opinię jako zapewne starszych i bardziej doświadczonych. Ale ostrzegam że mój pomysł może się nie spodobać i jest dość kontrowersyjny. Każda opinia która coś wniesie do tego tematu jest dla mnie ważna więc proszę o dyskusję. Od pewnego czasu zajmuję się grafiką 3d, trafiłem do firmy jako generalista 3d. Robię tam projekty związane z filmami instruktażowymi czyli od scenariusza po finalny produkt, jak klient chce tak ma. Są to najczęściej niezbyt wymagające projekty, poprzez proste modele, troche teksturowania jakieś proste czasem bardziej skomplikowane ruchy owego urządzenia (3ds max), renderowanie w vrayu i postprodukcję w afterze. Bywaja również wizualizacje produktów czy inne podobne projekty które wymagają odemnie czegoś więcej. Ogólnie praca sprawia mi przyjemność bo mam możliwość rozwoju i poznawania softu oraz stosowania innych rozwiązań bez większej presji od strony pracodawcy na temat terminów. Czasem uda mi się przemycić w wolnej chwili trochę moich prywatnych projektów, w oczekiwaniu na coś. Resztę czasu poświęcam w domu na prywatny rozwój, zakupuję różne tutoriale, i doszkalam się w kwestii modelowania na potrzeby gier. Bo to mnie interesuje najbardziej. Jestem samoukiem, od poczatku sam do wszystkiego dochodzę, oczywiście z pomocą przychodzi mi internet. W pracy niestety nie mam osób od których moge zdobyć wiedzę o 3D. I temat o efektywności pracy mnie nakłonił do refleksji zwłaszcza post @olafa. Ze moja teraźniejsza nauka może nie być dość efektywna, poświęcam czas po pracy jako że nie mam jeszcze rodziny + weekendy. Dupogodziny wysiaduję. Ale kiedyś odpocząć muszę, niekiedy się po prostu już nie chce. Z systematycznością nie mam problemu, 2-3 godzinki dziennie to jest mus, dużo tutoriali, kwestie modelowania, uv mapowania (moja słaba strona) bake mapek wszystko by kiedyś móc pracować przy produkcji gier. Ale zaczynam sądzić ze tutki to trochę mało, chciałbym móc podpytać, dowiedzieć się i podpatrzeć jak to robią lepsi ode mnie ci którzy mają to na co dzień. I przychodzi mi pewien pomysł a mianowicie praktyka, staż za darmo w jakiś firmach które zajmują się tematem gier. Nie wiem jak zareaguje owa firma, czy jest to głupie co chcę zaproponować ? Czy to że chcę się uczyć i zaoferować coś podobnego jakiejś firmie to głupota? Nie uważam że jestem aż tak początkujący (http://www.marekkonieczny.pl/ , http://max3d.pl/forum/threads/102383-Post-apo-Cyberpunk-AKM ), więc na pewno nie był bym kulą u nogi, coś udało by mi się zrobić więc korzyść obustronna. Soft który znam i który straram się używać w produkcjiach nie tylko moich ale i w pracy to 3ds max, zbrush, substance painter 2 Czy ktoś się spotkał już kiedyś z podobnym pomysłem jak mój ? A może sami tak chcieliście zrobić, jaki był odzew ? Jak postrzegacie taki pomysł ? Albo może właśnie jesteście pracodawcą i chcecie mi pomóc. Również jeśli ma ktoś możliwość jako osoba prywatna poświęcić mi czas i nauczyć mnie czegoś w kwestii modelowania na potrzeby gier i całego workflow czy odpłatnie czy darmowo również proszę o info w tej sprawie. Dziekuję za wszelkie odpowiedzi. Pozdrawiam
  7. Cześć, W chwili obecnej jestem na urlopie i staram się wycisnąć z Zbrush trial'a ile tylko się da. Wszelka krytyka jak i różnego rodzaju podpowiedzi mile widziane. Zaznaczę , że z grafiką 3D mam do czynienia od niecałego miesiąca. Zachęcił mnie do tego silnik graficzny Unity 3D którego mam dość dobrze opanowanego w zakresie gier 2D. Oto co udało mi się stworzyć przez 22 dni. Za każdego posta serdecznie dziękuję! https://www.artstation.com/artist/luk90
  8. Wszystkie obiekty zostały wykonane w ZBrushu, a rendering, na potrzeby tej prezentacji, w Cinema 4D. Wersje oteksturowane wykorzystane zostaną w portalu edukacyjnym. Niektóre prace w kolorze można zobaczyć https://www.facebook.com/rulonis/?ref=hl
  9. Hej, witam się w dziale MODO, jako że przesiadam się z maxa (którego "znam" od wersji hmm DOSowej :D) pomyślałem że założę sobie "mój" temat gdzie od czasu do czasu miałbym jakieś pytanie do bardziej zaawansowanych użytkowników tego programu :) Generalnie nauka idzie mi sprawnie i nawet obecnie wykonuje już swój pierwszy projekt na MODO. Niemniej jednak czasem jeszcze tak jak teraz, nie bardzo potrafię zlokalizować źródła problemu. W tym konkretnym przypadku, chce uzyskać efekt taki że system cząsteczek generuje 'replikatory' które wchodzą w interakcję z innym obiektem. Co w sumie działa jeśli obiekt 'kolizji' jest płaskim planem, jeśli extruduje jego boczne edge i zrobię fragment pionowej ściany, pojawia się problem że mimo że collision shape jest ustawione na Mesh, modo nie czyta bryły tak jakbym się tego spodziewał, na rysunku widać że upraszcza tego shapa przez co cała symulacja nie zachowuje się tak jakbym oczekiwał Czy ktoś może jest w stanie wytłumaczyć mi co robię źle? Pozdr, P
  10. Witam, Rozpoczynamy następny cykl warsztatów Dash Dot Creations! Dlatego proszę rozsyłajcie to wśród znajomych i nieznajomych, może ktoś będzie chciał rozwijać wraz z nami Tym razem wsłuchaliśmy się w oczekiwania uczestników i podzieliliśmy warsztaty na działy. W tej edycji będą takowe dwa: -Animacja -Modelowanie Warsztaty skierowane są do osób, które mają już pewne doświadczenie. Mam nadzieję, że dzięki naszemu doświadczeniu wprowadzimy was w świat profesjonalnego świata 3D Oferujemy dwie wersje warsztatów: - Online przy pomocy programu do udostępnianai pulpitu plus komunikator głosowy. - Na żywo - we Wrocławiu Spotkania odbywają sie w maksymalnie 10- osobowych grupach. chętnych proszę o kontakt mailowy: email: [email protected] nr telefonu: 885-925-626 ( Marcin Muszyński) zapraszam też do odwiedzania naszej strony facebookowej : https://www.facebook.com/warsztatydashdot oraz strony firmowej: www.dashdot.pl
  11. Witam serdecznie wszystkich użytkowników Max3D.pl Mam na imię Konrad Dylski i obecnie dostałem się na studia magisterskie w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie na kierunku Grafika. Grafika i program Blender, są moją pasją od ponad 10 lat, pierwsze zajęcia z podstaw obsługi tego programu prowadziłem jeszcze w liceum na wersji 2.49b. Od tego czasu mnóstwo się zmieniło, ale mój zapał do prowadzenia zajęć nie zmalał ani odrobinę. Przez cały okres studiów starałem się aktywnie uczestniczyć w prowadzeniu zajęć, jako "pierwszak" wspomagałem prowadzących w przygotowywaniu studenckiego Koła Graficznego, a już na drugim roku studiów prowadziłem na nim zajęcia o tematyce związanej z grafiką wektorową 3D, a na trzecim stałem się samodzielnym animatorem zajęć. Na ostatnim roku, w porozumieniu z władzami uczelni, zainicjowałem Warsztaty Grafiki Cyfrowej. Kurs ten skierowany wówczas jedynie do licealistów ze szkół plastycznych, cieszył się takim powodzeniem, iż w tym roku zdecydowaliśmy się na udostępnienie naszej oferty wszystkim zainteresowanym. Wspominam o tym, ponieważ chciałbym wam uświadomić, iż nie jestem tylko studentem, który prowadzi zajęcia, grafika 3D stanowi integralną część mojego życia, a prowadzenie zajęć traktuję też jako wspaniały sposób na udoskonalanie swoich możliwości - ponieważ jako prowadzący powinienem posiadać możliwie jak największą wiedzę, mam dodatkową motywację żeby wieczory spędzać na udoskonalaniu swoich umiejętności. Dzięki temu zostałem rekomendowany na nauczyciela akademickiego przez Sebastiana Nowaka, jednego z naszych wykładowców, obecnie pracownika CD Projekt RED, a w dorobku mającego pracę nad takimi tytułami jak chociażby Forza na Xbox'a - skoro taka osoba daje mi rekomendacje i uznaje, że jestem w stanie nauczyć studentów podstaw poruszania się w środowisku 3D, nie mam wątpliwości, że moje umiejętności są na odpowiednim poziomie. Poniżej postaram się wyczerpująco odpowiedzieć na częste pytania, które dostajemy w związku z kursem, a w linku poniżej, znajdziecie oficjalną stronę kursu ze wszystkimi niezbędnymi informacjami. http://www.wit.edu.pl/1/1/rekrutacja/warsztaty_grafiki_cyfrowej_3d/ - oficjalna strona kursu. FAQ - W razie potrzeby będę dopisywał pojawiające się pytania. Dlaczego student? A dlaczego nie? Tak, jak zauważył założyciel Polskiego Kursu Blendera (www.polskikursblendera.pl), osoby o dużej renomie, nie uzyskały jej poprzez przekazywanie wiedzy ale przez to, że czynnie działają w środowisku i nie będą one traciły czasu na pracę od podstaw. Na moich zajęciach, mogę pomóc w nauce od zupełnych podstaw do momentu, w którym będziecie mogli samodzielnie tworzyć własne modele, wizualizacje czy animacje. Wiadomo, że pół roku to mało jak na tak rozległą dziedzinę, ale dam wam solidną podstawę do tego aby nie tylko pracować dalej nad swoimi umiejętnościami, ale też "załapać" swoje pierwsze zlecenia w środowisku 3D - tak jak niektórzy z moich studentów. Wiadomo, na początku nie będzie to praca przy najnowszym Wiedźminie czy robienie animacji z panem Bagińskim, ale pierwsze, małe zlecenia, są niezwykle ważne w budowaniu swojego wizerunku i przy odrobinie samozaparcia i sumienności mogą wam dać wspaniały start w branży. Kiedy odbywać się będą zajęcia? To pytanie które najczęściej pada w mailach od chętnych. W tym momencie mamy pewność, że pierwsza grupa w której zostały nam już tylko 3 miejsca ruszy zgodnie z planem tj. 29 września - w poniedziałek. Kolejne grupy które będziemy otwierać jeśli obecne zainteresowanie się utrzyma, będziemy dopasowywać do zapotrzebowania większości kursantów, także przy okazji rejestracji, proszę was o podanie dni tygodnia (najlepiej kilku), w których najwygodniej będzie wam pogodzić uczestniczenie na kursie z innymi obowiązkami. Zajęcia zawsze będą odbywały się od godziny 17 i będą trwały 3h lekcyjne z doliczonymi dwoma 10 albo 15 minutowymi przerwami (o ile będzie taka potrzeba - często uczestnicy rezygnują z przerw aby więcej wynieść z zajęć.) W razie problemów z nieobecnością na którychś zajęciach, nie powinno być problemu z uzupełnieniem wiedzy przychodząc na zajęcia innej grupy w obrębie tego samego tygodnia, o ile wcześniej dostanę informację o takiej potrzebie i przygotuje dodatkowe stanowisko - wszystkie grupy idą jednakowym tokiem nauczania. Podobnie jest z migracją między grupami, jeśli np. poniedziałki nie będą komuś odpowiadały a w innej grupie będzie miejsce, wystarczy się ze mną skontaktować i wyrazić chęć przeniesienia. Za co płacimy? Cena całego kursu (45h lekcyjnych) to 300 PLN. Uczelnia nie traktuje kursu jako zajęć komercyjnych, opłaty pokrywają jedynie koszty jakie uczelnia ponosi w związku z organizacją zajęć. Dla przykładu, jeśli kurs byłby traktowany jako zajęcia normalnego toku studiów, byłby on wart 5 punktów ECTS a co za tym idzie, student musiał by za niego zapłacić 500 PLN. Co zyskujemy? Oprócz tego, co opisałem w pierwszej odpowiedzi, po ukończeniu kursu każdy kto spełni wymagania zaliczenia otrzyma oficjalny certyfikat ukończenia kursu. Nie trzeba wspominać, że taki certyfikat wystawiony przez uczelnie wyższą, jest dodatkowym plusem przy poszukiwaniu pracy. Jak wyglądać będzie zaliczenie? Głównym czynnikiem który wpłynie na decyzję o zaliczeniu kursu jest obecność i udział w zajęciach. Nie będę wymagał przynoszenia, na każde zajęcia pracy domowej, nie będą to trudne zadania ale mające na celu utrwalenie wiadomości które pozyskacie na zajęciach, więc wykonanie ich z pewnością wyjdzie wam na dobre. Co do projektu końcowego - temat będzie dobierany indywidualnie przez uczestnika - nie narzucam z góry czy to ma być wizualizacja, animacja czy nawet symulacja - każdy czuję się lepiej w innej dziedzinie, muszę mieć jednak pewność, że kiedy skończycie kurs, będziecie w stanie ruszyć dalej :) Czy możemy zobaczyć prace uczestników? Z uczestnikami kontakt mam mailowy, nie zbierałem prac, a jako że nie podpisywaliśmy żadnych umów, nie mogę udostępniać prac na których publikacji autor nie wyrazi zgody, jednak piszę maile do byłych uczestników i staram się odpowiednie zgody pozyskać. Na początek pracę Piotra Dziechciarskiego - możecie go znaleźć na portalu behance.net - Piotrek przygodę z 3D na moich zajęciach zaczynał od zera, ale dzięki sumienności bardzo szybko załapał podstawy i po pierwszym semestrze Koła Graficznego miał już swoje pierwsze zlecenia na pracę z obiektami 3D. Koło Graficzne, miało bardzo podobną formułę do Warsztatów jednak ze względu na mniejszą ilość godzin nie mogłem zrealizować całego programu który będzie prowadzony na Warsztatach, oraz było skierowane wyłącznie do naszych studentów. https://www.behance.net/gallery/15063275/Nachos-package Nad tym pracowaliśmy na początku, ponieważ opakowania były tematem zaliczenia na zajęcia Projektowanie Graficzne (2D). Zwykle wizualizacje pudełek robi się w Photoshopie jednak Piotrek postanowił zrobić pełnoprawną wizualizacje w Blenderze. https://www.behance.net/gallery/14994515/Fresh-Lemonade-(Student-project) Drugi projekt powstały już później to praca z cieczą, praca robiona także w trakcie semestru. ---------------------------------- Jeśli macie jakieś pytania, piszcie proszę na adres [email protected] - w sprawach związanych z prowadzeniem kursu, bądź na adres [email protected] - w sprawach z wiązanych z rejestracją i opłatami. Rozróżnienie to jest o tyle istotne, że jeśli wyślecie pytanie na temat samego kursu do Pań z rekrutacji i tak odeślą pytanie do mnie, co wiąże się z wydłużeniem czasu oczekiwania na odpowiedź. Oprócz maila postaram się regularnie przeglądać ten wątek na forum i udzielać odpowiedzi na pytania. Zapraszam do polubienia Fanpage na Facebooku, oraz do obejrzenia trailera, który pokazuje ułamek zagadnień którymi będziemy zajmowali się na kursie. Mam nadzieję, że niektórych z was poznam osobiście na kursie :) https://www.facebook.com/wgcwit?fref=ts - Fanpage - trailer
  12. Illustrator: http://allegro.pl/adobe-illustrator-cs6-oficjalny-podrecznik-i3682354729.html 3d Max: http://allegro.pl/3ds-max-2012-cwiczenia-praktyczne-joanna-pasek-i3682450304.html
  13. Zakładam taką małą teczkę 3D, jej cel jest prosty - nauka renderingu. Jako model wykorzystam Citroena C6 od visiona - za co już mu bardzo dziękuję i przepraszam za kaleczenie go w studiu :) Tak więc zaczynam, krytyka mile widziana: Hi-Res
  14. Witam, postanowiłem poszerzyć swoje umiejętności graficzne o 3d, i próbuję wykonać model audi r8. W tym wątku będę zamieszczał wyniki mojej pracy. Będe wdzięczny za pomoc, jakieś wskazówki itd. Model powstawał z tutka jednak autor nie udzielił swojego głosu i posługuje się skrótami dla tego od pewnego momentu staram się robić sam. Owoc kilku godzin pracy: http://imageshack.us/f/846/modell.jpg/ I tu pojawia się mój pierwszy problem. Połączyłem cały obiekt za pomocą Collapse, i pojawiły się błędy. Z większością sobie poradziłem (Target Weld), ale nie mogę połączyć Vertexów z poniższego screena. Wie ktoś może w czym tkwi problem? http://imageshack.us/f/689/screenhl.jpg/
  15. Witam. Jak w temacie poszukuję osoby która wprowadzi mnie w tajniki fotorealistycznych wizualizacji wnętrz (interior, exterior) w 3d maxie w oparciu o v-raya. Projektowaniem garficznym w 2d jak i fotografią zajmuję się od lat 6.Z maxem zaczynam dopiero przygodę. Tylko Warszawa najchętniej okolice Piaseczna, ursynów, mokotów bądź inne lokalizacje. Proszę o podanie stawki za godzinę zegarową oraz o przesłanie przykładowych prac. Oraz informację czy zajęcia mogą odbywać się u Państwa. pozdrawiam [email protected]
  16. Witam . Jest to mój pierwszy post. Max'a uczę się już dłuższy czas lecz jeszcze duuuużo przede mną. Pierwotnie jadalnia miała być renderowana w Mental Ray'u lecz efekt był niezadowalający. Przerzuciłem się na Vraya - efekt dużo lepszy. W Vray'u siedzę krótko ,więc mogę nie ogarniać dużo rzeczy. Model drzewka z Max'a. Jest to render testowy , proszę o krytykę & co mam poprawiać! ;D już widać ? bo wcześniej mi działało.
  17. Witam, w tym przeklętym dla mnie wątku, przyszło mi was powitać i rozpocząć tym samym swoja karierę na portalu 3d Max. Przeklęty to wątek, bo zapewne obfitował będzie w trudy i znoje, a to dlatego, że choć modelować umiem już przyzwoicie to tylko w Blenderze. Zamierzam się przy okazji tej pracy porządnie nauczyć Maxa i tu liczę na pomoc i rady wszelakie. Nie pogardziłbym zatem radami na temat tego, od których tutoriali zaczynać :) Wiem, wiem, że mija się to z nieco z podstawowym celem konkursu, a więc z konkurowaniem z innymi, ale ja też zmagania będę miał niemałe. Choć zapewne o podium nie zawalczę to mam nadzieję nauczyć się jak najwięcej, a poprzeczka wysoka dodatkowo mobilizuje.
  18. Witam! Zakładam tą teczkę po to żeby się czegoś nauczyć dlatego proszę o jak najwięcej porad i oczywiście krytykę, ale jak masz napisać "to jest do wyrzucenia" itd. to lepiej nic nie pisz :) Program - 3ds max Silnik renderujący - vray Z maxem miałem styczność kilka razy (jak widać po dacie utworzenia konta), ale tak na prawdę jestem dość początkujący. W grudniu zrobiłem "proste wnętrze" opierając się na tutorialu MaGuu , a potem zabrałem się za projekt, który zaraz przedstawię. Projekt tej sypialni powstawał właściwie od stycznia, ale przez różne przeciwności losu dopiero teraz mogę się za niego zabrać i w końcu go dokończyć. Jak na razie mam świadomość, że wygląda to lekko mówiąc kiepsko. Właściwie to nie mam zamiaru tworzyć już nowych przedmiotów tylko poprawić jakość materiałów, która jest fatalna i wtedy zastanowię się nad finalnym renderem. Na początek mam pytanie dotyczące tej firanki: vray mtl w diffuse i reflect bitmapa z firanką. Nie wiem dlaczego, aż tak widać na ścianach te wzorki (zmiana koloru diffuse i reflect nic nie daje). Oto render: Uploaded with ImageShack.us
  19. Witam serdecznie, http://www.mepi.tv Nowa internetowa telewizja z wideo tutorialami. Chciałbym was zaprosić na nową stronkę, gdzie oferujemy wideo tutoriale z różnych kategorii za darmo. Naszym celem jest utworzenie platformy, która będzie zawierała najlepsze wideo tutoriale z sieci. U nas filmy można linkować z innych serwisów takich jak youtube czy vimeo. Chcielibyśmy zgromadzić wszystko w jednym miejscu żeby nie skakać po różnych serwisach. Zachęcam do dzielenia się tym co znajdziecie w sieci i linkowania. Nie wymagamy zakładania konta. Dla bardzo aktywnych użytkowników oferujemy konto "Editora", który będzie mógł zarządzać tutorialami. Pozdrawiam i zapraszam wszystkich do przeglądania oraz dzielenia się tym co znajdziecie.
  20. Witam, zachęcam do zapoznania się z newsletterem Anomalia Workshop. To warsztaty animacji 3D realizowane w realizowane w Czeskiej miejscowości Litomyśl. http://bohemianmultimedia.createsend1.com/t/ViewEmail/r/8B9360F6024D688A/B95B6385CD9E57C833C48669A65BFAC1 W tegorocznej edycji wolne są jeszcze miejsca na warsztaty The Tips and Tricks is only for one week with a great turor Keith Lango ... and Victor is a rigger, worked for Aardman also .. thats for 2 weeks ... Koszt odpowiednio Keith Lango - 1 week - 420 EURO Victor Vinyals - 2 weeks - 600 EURO więcej informacji o warsztatach http://www.anomalia.eu/ Pod adresem http://www.anomalia.eu/vote/ można głosować na program przyszłorocznych warsztatów. Najprawdopodobniej w maju między 9tym a 13tym odbędą się prezentacje warsztatów w Łodzi i Warszawie. Serdecznie zapraszamy. Pozdrawiam Marcin Marczyk
  21. avik

    V-ray początki

    Cześć! Zamierzam przesiadać się powoli z mentala ( którego oczywiście nie odkładam całkowicie w cień) na v-raya. Praktycznie, z tym silnikiem miałem tylko tyle wspólnego, że widziałem wizki robione za jego pomocą. (Pod)powie mi ktoś od czego powinienem zacząć, jakieś proste tutki. Coś, żebym powoli chwytał z czym to się je, bo póki co to dla mnie czarna magia. Z góry wielkie dzięki za wskazówki. :D Avik
  22. To już kolejny warsztat magazynu .PSD, który gorąco polecamy i publikujemy online. Z marcowego kursu Photoshop Elements 8, specjalnie dla Was drodzy czytelnicy umieściliśmy również wideo opowiadające o pracy z warstwami. Tym razem dowiecie się jak została wykonana okładka marcowego wydania .PSD Photoshop. W tutorialu tym pokazujemy techniki fotomontażu. Na przykładzie urodzinowej grafiki nauczycie się używać różnego rodzaju trybów mieszania warstw i tworzyć elementy fotokompozycji w technice digital paint. Doza wiedzy i warsztatu to podmuch świeżego wiosennego powietrza dla wszystkich grafików z pasją. http://psdmag.org/pl/magazine/1018-dziekujemy-ci-photoshop-20-urodziny-naszego-programu
  23. Gość

    Kurs 3dMax, Kraków

    Zapraszamy na 80-cio godzinny kurs 3dMax. Kurs jest dla osób początkujących, które chcą wykorzystać 3d do animacji. Miejsce: PSP Anima Art, ul. Zamoyskiego 29, Kraków Termin: sobota godz. 10-15 Pierwsze zajęcia: 27. luty 2010 Zapisy: 12 294 21 54 lub 601 86 48 43 Zapraszamy, Marta Gebhardt
  24. Witam, Od dwóch tygodni bawię się w modelowanie w zbrushu i taką panienę udało mi się wyprodukować jak na załączonych obrazkach. Proszę doświadczonych forumowiczów o wskazówki co poprawić w modelu i jakie kroki poczynić dalej w celu jego udoskonalania Póki co zbieram jeszcze pomysły w co ją ubrać i czy zostawić ten hełm rudych włosów (tak, to nie czapka! :-) Aha, przy ilości poligonów, jaka mam teraz (koło 2,5 mln) mój komp już porządnie się tnie i coraz trudniej wykonywać poprawki, na dodatek zbrush się wywala
  25. Hej, dawno nic nie pokazywałem, więc pora to naprawić. Poniżej mój pierwszy reel do ściągnięcia, robiony głównie pod kątem compositingu. http://pkostowski.com/demoreel.avi (1 min, 10mb) Parę scenek, wcześniej tu pokazywanych, poprawiłem. Jest kilka nowych rzeczy. Świetny model robota to zasługa Tadzia, którego przy okazji serdecznie chciałem pozdrowić ;) Cóż mogę rzec, mi się najbardziej podoba muzyka :D pzdr :* PS: Przyjmuję zlecenia, udzielam lekcji z maxa etc. na terenie Warszawy... Jak ktoś jest zainteresowany to można pisać na maila: p.kostowski(małpeczka)gmail.com PS 2: Ech... stęskniłem się za 3d i za forum. Co też matura potrafi zrobić z człowieka.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności