Skocz do zawartości

Znajdź zawartość

Wyświetlanie wyników dla tagów 'noise' .

  • Wyszukaj za pomocą tagów

    Wpisz tagi, oddzielając je przecinkami.
  • Wyszukaj przy użyciu nazwy użytkownika

Typ zawartości


Forum

  • Max3D.pl
    • Aktualności (mam newsa)
  • Grafika
    • Work in progress (WIP)
    • Galeria
    • Animacje
  • Dyskusje
    • Hardware
    • Dyskusje o grafice
    • Wolne dyskusje
    • Komentarze, propozycje ...
  • Pytania i odpowiedzi
    • 3ds max
    • Maya
    • Blender
    • Sculpting
    • Cinema 4D
    • Inne
  • Ogłoszenia
    • Praca Oferowana (bez ogłoszeń FREE)
  • Archiwum
    • Archiwum (2000-2019)
    • Konkursy

Szukaj wyników w...

Znajdź wyniki, które zawierają...


Data utworzenia

  • Od tej daty

    Do tej daty


Ostatnia aktualizacja

  • Od tej daty

    Do tej daty


Filtruj po ilości...

Dołączył

  • Od tej daty

    Do tej daty


Grupa podstawowa


Miasto

Znaleziono 6 wyników

  1. Witam, Renderuję scenę, nie jakąś super skomplikowaną, a nawet jeśli są jakieś bardziej skomplikowane elementy to problem ziarna pojawia się w miejscach, w których powinno raczej pójść gładko i nie mogę sobie z nim poradzić. Podbijałem subdivy odbić i światła do bardzo wysokich, renderowałem na przeróżnych ustawieniach sampli w v-rayu. Obecnie mam ustawiony setup według Granta Warwicka, screen poinizęj. Korzystam z V-raya Next. GI pass czysciutki, refraction też, reflection troche zaszumiony + w ujęciu niżej widać właśnie na froncie szafki problem i są takie fragmenty też w innych ujęciach często, tak po środku ujęcia po prostu jakiś zaszumiony kwadrat powstaje.Może ktoś pomóc rozwiązać problem? beauty pass: rawLight pass: rawReflection pass: Light pass: Settings:
  2. Hej! Pracuje w 3ds Max Design 2015 i V Ray 3.6. Sprzęt: 2x Xeon E5 2696 v4 @2,2 Ghz, 128 GB RAM. Od pewnego czasu próbuje znaleść optymalne ustawienia V-Raya do obliczenia animacji osiedla nad którym pracuje. Porusza się tylko kamera. W scenie jest wiele zieleni, oświetlam ją Vray Dome-m z HDRI. Materiały mają zoptymalizowane subdiv-y do 8. Moje główne dwa problemy to: - szum powstający na klatkach - delikatny flickering - długi czas obliczeń klatek ~10 min Fragment animacji można zobaczyć pod linkiem: https://www.dropbox.com/s/lmtlgyhewik0aqf/Test.mov?dl=0 Jeśli chodzi o obliczenia to używam metody opisanej na forum chaosgroup: Brute Force + Light Cache bez prekalkulacji. Czy jesteście w stanie podpowiedzieć jak podkręcić jakość (mniej szumu) przy rozsądnych czasach dla jednej klatki? Początkowo celowałem w ~5 min na klatkę ale nie wiem czy to realne. Próbowałem prekalkulować IR ale pokazywał się dosyć duży flickering np. na drzewach dlatego zrezygnowałem z tej metody. Poniżej wklejam sety.
  3. Cześć, mam taki problem/pytanie, jeśli nadaję 'noise controller' na pozycję obojętnie jakiego obiektu [box, dummy] 'position' - mam podgląd krzywych w 'curve editor', w przypadku gdy nakładam go na rotację 'rotation zamiast 'euler XYZ' - nie ma żadnego podglądu krzywych, okno jest puste. pytanie jest czy to normalne? Proszę sprawdźcie jak jest na Waszej wersji 3dsmax oraz może jesteście w stanie wytłumaczyć mi dlaczego tak jest. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
  4. Gość

    Orientacja kolonów

    Witam, Mam pytanko W scenie mam Clonner oraz Random Effector (tryb noise). Czy jest możliwość ustawienia orientacji klonów tak aby układały się zgodnie ze swoim ruchem (w kierunku w którym podążają). ??? Dzięki za wszelkie wskazówki
  5. Tu raczej nie trzeba nic opisywać, wszystko widać jak na dłoni. Co może być przyczyną takiego światła przy tych ustawieniach?
  6. Witam Mam taki dość głupi problem, zerknijcie na image poniżej: Gdy się przyjżeć, mniej więcej po środku widać zaciemnienie, takie wybrzuszenie (po MeshSmooth) Pojawiło się ono, gdy dodałem nowe loop edges (editablely poly -> edge -> connect). Już kilka razy miałem taką sytuację, i za każdym razem ręcznie próbowałem wyrównać, ale zmieniasz kąt patrzenia i znów wybrzuszenie. Tak wygląda siatka (na czerwono nowo dodana krawędź...): Jak temu zaradzić ? Czy coś robię źle... ? //EDIT Dzięki Aniu :) co ciekawe był widoczny ale nagle znikł :P Dzięki Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności