Skocz do zawartości

Znajdź zawartość

Wyświetlanie wyników dla tagów 'iray' .

  • Wyszukaj za pomocą tagów

    Wpisz tagi, oddzielając je przecinkami.
  • Wyszukaj przy użyciu nazwy użytkownika

Typ zawartości


Forum

  • Max3D.pl
    • Aktualności (mam newsa)
  • Grafika
    • Work in progress (WIP)
    • Galeria
    • Animacje
  • Dyskusje
    • Hardware
    • Dyskusje o grafice
    • Wolne dyskusje
    • Komentarze, propozycje ...
  • Pytania i odpowiedzi
    • 3ds max
    • Maya
    • Blender
    • Sculpting
    • Cinema 4D
    • Inne
  • Ogłoszenia
    • Praca Oferowana (bez ogłoszeń FREE)
  • Archiwum
    • Archiwum (2000-2019)
    • Konkursy

Szukaj wyników w...

Znajdź wyniki, które zawierają...


Data utworzenia

  • Od tej daty

    Do tej daty


Ostatnia aktualizacja

  • Od tej daty

    Do tej daty


Filtruj po ilości...

Dołączył

  • Od tej daty

    Do tej daty


Grupa podstawowa


Miasto

Znaleziono 12 wyników

  1. Witajcie ponieważ bardzo sympatycznie pracuje mi się z iray na GPU, chciałbym zrobić po kilku latach upgrade sprzętu i spróbować również zabawy z Vray iray w mojej obecnej konfiguracji 3xGTX560ti 2GB w miarę daje radę przy niezbyt skomplikowanych scenach, na pracę z oknem activeshade w rozdzielczości około hd i finalnym renderingiem również Przekopałem sieć i z ręką na sercu: nie mam pojęcia który parametr karty graficznej najbardziej przekłada się na wydajność mierzoną czy to w "zł/sprzęt" czy "czas/wydane zł na prąd".... Kupując parę lat temu patrzyłem na Gflops i nie zawiodłem się. Więc co? Gflops? (1/prec?, 2/prec?) CUDA cores? wpływ RAM? ...???? Chciałbym zrobić mini test na którym w 2, max 3 scenkach przeliczyłbym wydajność kart. Mam w tej chwili przy sobie: GTX 560ti x3 (w pracującym PC) czeka w kartonach: GTX 690 (przydałby się jeszcze GTX680... - może ktoś wypożyczy....? :)) GTX TITAN GTX 780ti Mój scenariusz jest taki: dla iray i vray w najmożliwiej ostatniej wersji scenka (odbicia, refrakcja, SSS....) z zadaną liczbą iteracji i pomiar czasu dla : 560ti x3 560ti x2 560ti x1 560ti x0 (tylko CPU) 690 (przydałby się 680) 790ti TITAN TUTAJ MOJA PROŚBA: ponieważ zupełnie nie ogarniam Vray a efekty widzę piękne - potrzebna mi scenka do testów w miarę skomplikowana, żeby przez godzinkę-dwie dała wycisk każdej konfiguracji, aby wyniki były w miarę obiektywne i jak najbardziej zależne od GPU Jeśli macie wersję scenki na iRay - również poproszę, wybierzemy najodpowiedniejszą Gdybyście mieli jakiekolwiek sugestie, propozycje i uwagi - poproszę :) Jeśli możecie podpowiedzieć jaki sprzęt warto byłoby przetestować w tym wątku - poproszę. Również jeśli wiecie skąd wypożyczyć na kilka dni np 680 czy TITAN Z lub X - poproszę :)) pozdrawiam gregorym
  2. Witam serdecznie, Czy aby korzystać z renderingu GPU (CUDA) za pomocą Iray w 3ds maxie wystarczy posiadać karte graficzną np w moim przypadku Quadro K5000 ? Oczywiście render odpala się, liczy działa itp itd ale czy moc jest w pełni wykorzystana to mnie nurtuje? Czy nie trzeba przypadkiem pobierać dodatkowego oprogramowania ? Czy potrzeba jakieś dodatkowe algorytmy ? (( PLATFORMA DO OBLICZEŃ RÓWNOLEGŁYCH CUDA )) http://www.nvidia.pl/object/cuda-parallel-computing-pl.html
  3. Witam Dawno nic nie wrzucałem - mało czasu, dużo pracy. Dzisiaj chciałem podzielić się z Wami moimi ostatnimi wypocinami. Pracka powstała na konkurs ogłoszony przez humster3d. Co prawda nie zdobyła żadnej nagrody ale za to została wyróżniona. Model stworzyłem jakiś czas temu (przy okazji innego zlecenia), na potrzeby konkursu dorzuciłem do niego bodykit żeby wyglądał agresywniej. Soft: 3d studio, Iray, Vray, After Effects, Photoshop Case study Jako, że niedawno siadłem do Iray'a, to postanowiłem użyć go do czegoś poważniejszego. Nie muszę chyba nikomu przedstawiać tego renderera, jestem zadowolony z efektów jakie daje przy niedużym czasie oczekiwania. Obrazek był renderowany na kartach: GTX660 oraz Quadro K600 - razem dają jakieś 1200 rdzeni. Render w rozdzielczości 3000x1900 trwał 28 minut. Chciałbym zaznaczyć, że Iray nie ma możliwości definiowana jakości obrazu - zawsze dąży do najwyższej. Można zdefiniować jedynie czas na jedną klatkę, ilość iteracji na jedną klatkę, bądź nieskończoność. W tym przypadku render ograniczył się do 2000 iteracji. Całość świecona HDR'ką, niektóre części auta doświecone samoświecącym materiałem z backplatem. Cały post wykonany w Photoshopie. Vray posłużył do wyplucia normalek, których w Afterze użyłem do stworzenia speculara na modelu. Clay render: Viewport: Normals: Specular: HDRI Jako, że nie mam możliwości zrobienia HDR'ki z prawdziwego zdarzenia, to zdecydowałem się ją trochę zafejkować. Skleciłem w PS'ie texturke używając fotek z sesji mojego samochodu (foty robił Wojtek Wójcik). Następnie stworzyłem prosty obiekt, który mniej więcej oddawał wygląd miejsca, w którym była robiona sesja. Może nie jest idealna, ale robi robotę. Render z kamerą 360 i efekt widoczny poniżej: HDRI: HDRI scene viewport: HDRI scene viewport: Backplate Wspominałem wcześniej, że mam całą sesję zdjęciową z udziałem mojego samochodu. Zdecydowałem się wybrać, któreś ze zdjęć i użyć go jako backplate'a. Na warsztat poszła fota widoczna poniżej. Oczywiście musiałem usunąć fure ze zdjęcia. Wyszło to dość dobrze i jestem z tego całkiem zadowolony. Generalnie jestem bardzo zadowolony z efektu jaki uzyskałem. Ciszę się, że udało mi się prztestować Iraya w warunkach bojowych. Zapraszam do oglądania i komentowania.
  4. Witam serdecznie, Rozpoczynam pracę na nowej stacji HP po zainstalowaniu 3ds Max i włączeniu Render Iray program się wykrzacza. Program wywala się niezależnie od elemętów w scenie nawet samego box-a nie renderuje Iray. Nie ma problemu z renderem mental ray ale nie na nim chcę pracować. Czy trzeba coś ustawiać zmieniać ? Sterowniki najnowsze do karty zainstalowane. Update 6 dla 3Ds Max 2013 zrobiony. Specyfikacja stacji roboczej: Zasilacz HP 1125W 90 Efficient Chassis System Win8 Pro 64 downgrade to Win7 Pro 64bit +Windows 7 64 Bit Factory Image Rec Procesor Intel Xeon E5-2637 v2 3.5 1866 4C 1s Procesor Intel Xeon E5-2637 v2 3.5 1866 4C 2n Pamięć RAM 32GB DDR3-1866 4x8GB 2CPU RegRAM Karta grafiki NVIDIA Quadro K5000 4GB Dysk twardy HP 256GB SATA 1st SSD Dysk twardy 1TB 10K RPM SATA SFF 2nd HP USB Keyboard HP USB 1000dpi Laser Mouse Nagrywarka 16X SuperMulti DVDRW SATA HP 14-in-1 Media Card Reader HP ProtectTools Software HP TPM Disabled HP Liquid Cooling Solution
  5. Witam, Mam problem z renderowaniem poprzez IRAY'a. Otóż kiedy mam już gotowy obiekt i chcę go wyrenderować przy wyżej wymienionego silnika pojawiają się błędy w konsoli. I tu się zaczyna moje pytanie czy ktoś miał podobny problem?? Jeśli tak to proszę o pomoc. Postaram się pod koniec dnia umieścić kopię wpisów z konsoli.
  6. Witam wszystkich.Ma problem z iray i cuda. W oknie Render setup> Render >hardware resources wyświetla mi No Supported CUDA Devices Detected .Posiadam kartę nvidia quadro 5000 i nvidia tesla 2075 i ich kompletnie nie wykorzystuje. Może pomoże mi ktoś to skonfigurować tak aby wszystko śmigało. Zainstalowałem również iray menager. Znalazłem kilka tematów w necie może ktoś jest to w stanie zrozumieć? Taki sam problem i ten program też zainstalowałem http://www.treddi.com/forum/topic/95072-iray-gtx-580-su-max-2013/ Mam nadzieję że znajdzie się ktoś z taką wiedzą :) Dzięki!!!!!!!
  7. witam, oto efekt dłubania mojego wczorajszego. Zrobiłem projekt budynku wielorodzinnego i postanowiłem umeblować jedno mieszkanko, jest to część pomieszczenia z salonem z tyłu będzie kuchnia i jadalnia ale na razie wrzucam co zrobiłem żebyście ewentualnie podpowiedzieli co widzicie do poprawki. Już sam kilka rzeczy poprawiłem rzeczy które mi się rzuciły w oczy ale teraz wg mnie już to ma ręce i nogi i może to ocenić ktoś bardziej doświadczony. Dłubie w max niewiele dlatego dosyć powoli mi idzie robienie wszystkiego ale mam nadzieje że z waszą pomocą wyjdzie z tego coś fajnego. Soft Revit 2012 - bryła budynku + drzwi/okna 3ds max 2012 - textury i umeblowanie mental i na koniec PS CS5
  8. Witam, do szkoły na ergonomie zrobiłem taki sobie kręcony stolik dla dzieci 4-6 lat, projekt już zaliczony ale postanowiłem poprawić wizki i poduczyć się jednocześnie 3ds'a. To jedne z pierwszych moich wizek, jak możecie to proszę o podpowiedzi co aż tak bardzo rzuca się w oczy. Wszelka krytyka mile widziana. Wszystko co jest w scenie robiłem sam od podstaw ( co niestety widać :P ). Rysunki na stoliku są moje własne poskanowane :) ale wzorowałem się na różnych zdjęciach budynków więc może to być podobne do czegoś co widzieliście. Program: 3ds max 2012 Render: Iray Oczywiście photoshop ale tylko przy robieniu podkładów do textur. Wizki nie poprawiałem.
  9. Witam Jestem początkującym użytkownikiem maxa i mam w jedno pytanie odnośnie wagi sceny. Chodzi mi o to że korzystam z Iraya i waga sceny nie może przekroczyć ilości pamięci na karcie graficznej i chciałem zapytać jak sprawdzić dokładnie wagę sceny. Chciałbym zakupić sobie dwie karty graficzne gtx580 3gb i nie wiem ogólnie czy taka ilość pamięci do robienia interiorów i exteriorów architektury wystarczy, no i właśnie nie wiem jak sprawdzić ile moje sceny ważą, szkoda było by wydać 5 tys i później się okaże że i tak sceny są za duże i iray tego sprzętu nie wykorzysta. Z góry dzięki za odpowiedź.
  10. Na stronach mental images pojawiło się wideo przedstawiające nadchodzący interaktywny renderer o nazwie iray. Więcej: http://www.mentalimages.com/index.php?id=634
  11. Gość

    Rendering na GPU

    Firmy mental images oraz NVIDIA przedstawiły iray – pierwsze komercyjne rozwiązanie do renderingu , które w pełni wykorzystuje moc GPU jest skierowane do twórców szerokiej gamy graficznych aplikacji 3D... Technologia renderingu iray będzie włączona w skład mental ray 3.8 pod koniec listopada 2009 I dostępna bez dodatkowych kosztów dla obecnych klientów i producentów OEM. (informacje z benchmarkaPL) Mam pare pytań : Czy iray będzie dostępny w 3ds maxie w formie plugina a może w nowej wersji? Czy będzie mozliwe renderowanie na każdej karcie graficznej np. ati hd 4850?? Czy tylko nowe karty z serii gt300 będą go obsługiwać Jeżeli ma ktoś jakieś dokładniejsze informacje prosze pisać ;)
  12. Zgodnie z zapowiedzią, doczekaliśmy się bardziej oficjalnych informacji dotyczących nowego interaktywnego renderera od mental images - iray, który wykorzystując moce graficznego procesora GPU ma pozwolić użytkownikom oszczędzić sporo czasu, który często przeznaczany jest na rendery testowe. Więcej na stronie www.mentalimages.com/products/iray/
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności