Skocz do zawartości

Znajdź zawartość

Wyświetlanie wyników dla tagów 'renderowanie' .

  • Wyszukaj za pomocą tagów

    Wpisz tagi, oddzielając je przecinkami.
  • Wyszukaj przy użyciu nazwy użytkownika

Typ zawartości


Forum

  • Max3D.pl
    • Aktualności (mam newsa)
  • Grafika
    • Work in progress (WIP)
    • Galeria
    • Animacje
  • Dyskusje
    • Hardware
    • Dyskusje o grafice
    • Wolne dyskusje
    • Komentarze, propozycje ...
  • Pytania i odpowiedzi
    • 3ds max
    • Maya
    • Blender
    • Sculpting
    • Cinema 4D
    • Inne
  • Ogłoszenia
    • Praca Oferowana (bez ogłoszeń FREE)
  • Archiwum
    • Archiwum (2000-2019)
    • Konkursy

Szukaj wyników w...

Znajdź wyniki, które zawierają...


Data utworzenia

  • Od tej daty

    Do tej daty


Ostatnia aktualizacja

  • Od tej daty

    Do tej daty


Filtruj po ilości...

Dołączył

  • Od tej daty

    Do tej daty


Grupa podstawowa


Miasto

Znaleziono 15 wyników

  1. Witajcie, Potrzebuję nowej maszyny do pracy nad grafiką 3D. Na co dzień korzystam z takich programów jak ZBrush, dla którego kluczowym elementem jest wydajny CPU I całkiem duża pojemność RAMu (więcej szczegółów tutaj: https://pixologic.com/zbrush/system/). Oprócz tego zajmuję się również renderowaniem animacji oraz VFX, a zatem niezbędne byłoby mi raczej takie GPU, dzięki któremu sam proces renderowania byłby jak najkrótszy. Myślałem o jakimś układzie Quadro, jednak mój budżet nie może przekroczyć bowiem 6000 zł. Co do pamięci to z uwagi na ZBrusha liczyłbym na min 16 GB. Moja wiedza na temat hardware'u jest jednak tak ograniczona iż nie wiem jakie byłyby różnice między wyborem DDR3, a DDR4. Po to też zakładam ten temat na tym forum. ;) Pojemność dyskowa ma małe znaczenie, wystarczy mi tak naprawdę jakiś SSD na system i HDD lub 2 takie o łącznej pojemności 4 TB. Priorytetem jest tutaj dobór jak najlepszego procesora i grafiki. Nie planuję się bawić w jakieś OC, gdyż nie jestem w tej dziedzinie amatorem. Interesuje mnie sprzęt, który spełniłby moje oczekiwania na kilka lat. Niewykluczone iż będzie on częścią przyszłej renderfarmy, składającej się z 3 takich lub podobnych zestawów (ten jako master + 2 slave'y). Jeśli chodzi o producentów, to na ten moment bardziej bym się skłonił w stronę Intel/Nvidia niż AMD. Posiadam ogromny wstręt do GIGABYTE, słyszałem że ponoć ich płyty w ogóle nie trzymają się proporcji jakości do ceny. Oczywiście mogę się mylić. Dodam jeszcze, że nie potrzebuję żadnego monitora czy innych akcesoriów. Sama maszyna ;) Na zakończenie wspomnę jeszcze o rendererach, z jakich zamierzam skorzystać w przyszłości. Będą to z pewnością VRay, RenderMan, Unreal Engine do wizualizacji dużych scen, KeyShot oraz pomniejsze software'y do symulacji włosów, cieczy, ubrań itd. Dziękuję z góry za pomoc
  2. Czołem! Potrzebuję wsparcia. Ostatnio usiłowałem stworzyć dla klienta przykładową scenę, jednak werdykt był jasny: za mało realistyczne. Klient odpadł, robota przepadła, jednak pozostała mi pewna zagwozdka: CO JEST NIE TAK. Tak się pogubiłem w eksperymentach że sam nie widzę co jest źle i potrzebuję porady. Wklejam render, ustawienia, rzut na scenę. Może i świeżaki się czegoś nauczą Oto finałowa ilustracja: A tu suchy render: wygląd sceny: i ustawienia rendera i kamery: Będę wdzięczny za wszelaką pomoc. PS. Zrobiłem to w 3-4 godziny, nie licząc renderowania. Model ściągnięty, uzdatniony jako biurko, scena moja. Oświetlona tymi IESami i environment light.
  3. Czołem! Zacząłem coś tam googlować, ale się gubię trochę w rozrzucie informacji, czy ktoś mógłby mi tak w kilku słowach odpowiedzieć od czego zacząć? Chciałem rozbudować kompa, patrzę na procesor i7 i natykam się na informację że lepiej renderować kartą graficzną. Albo najlepiej kilkoma. Dobra, kupuje jakiegoś potwora, albo 2, 3 mniejsze potworki (jakie w ogóle muszą mieć parametry żeby renderowały lepiej niż w/w. procesor?), wkładam w wolne sloty, odpalam 3dsmax z vray i.... CO DALEJ?
  4. Witam serdecznie! -Chciałbym złożyć stację roboczą do 9 tys. zł. Cały budżet chcę poświęcić na samą stację roboczą. Zależy mi na tym żeby komputer był Hiper szybki, wydajny i cichy. Dobre chłodzenie itd. -Przeznaczenie to Rendering, 3D Max, Projektowanie 3d, 2d, Grafika komputerowa, obróbka video, photo. Potrzebuje komputera który będzie renderował obrazy z 3D max w mgnieniu oka, bez problemu poradzi sobie z futrem, włosami oraz resztą najbardziej wymagających zadań w rekordowo szybkim czasie. Bardzo proszę was o porady co do konfiguracji. Jeżeli znajdziecie chwilę proszę o kilka zestawów konfiguracji komputera. Jak to widzicie? Co będzie najlepszym rozwiązaniem? Pozdrawiam Adam!
  5. Gdzieś w sieci, kiedyś znalazłem tutorial na: modelowanie, texturowanie, oświetlenie i rendering realistycznego człowieka. Teraz nie pamiętam gdzie to znalazłem. I tu jesty właśnie moja proźba. Czy ktoś z "tubylców" zna takie tutki, darmowe lub płatne.
  6. Witam, Zakończyliśmy prace nad pierwszą publiczną wersją wtyczki ultraPlugin dla 3ds Max (wersja dla 2013 32/64 bit). Funcjonalność: Plugin pozwala na automatyczną synchronizację sceny tworzonej na lokalnym komputerze z farmą renderującą (UltraRender, bazuje na b.silnych GPU i iray). Dzięki temu możliwa jest komfortowa praca według scenariusza: instalujemy ultraClient 0.80+, zaznaczając dodatki ultraPlugin dla wszystkich wykrytych wersji 3ds Max; odpalamy 3ds Max; odpalamy ultraClient; wszystkie operacje w scenie w Maxie przesyłane są do sceny online i strumieniowane z powrotem do naszego lokalnego komputera, wyświetlanie w oknie ultraClient; synchronizowane są m.innymi: tworzenie geometrii, modyfikacja materiałów, tekstur, ruch kamery, ... W praktyce wygląda to tak, jakbyśmy mieli uruchomionego 3ds Max z fotorealistycznym, interaktywnym podglądem (liczonym na bardzo szybkim GPU), z tym że podgląd ten nie obciąża naszego komputera, w odróżnieniu od lokalnego silnika unbiased. Co więcej, przygotowana scena dostępna będzie z innego komputera (dla tego samego konta UltraRender), nawet bez zainstalowanego 3dMax. Możemy więc np. przygotować scenę na dużym komputerze, a potem pokazać klientowi interaktywną prezentację, na przykład na laptopie (wymagane tylko łącze internetowe i konto) :D Koszty: Całe oprogramowanie klienckie (wraz z pluginem) dostępne jest bez opłat. Ewentualne koszty ponosimy dopiero w momencie, kiedy chcemy mieć finalne rendery (duże rozdzielczości, ilość próbek). Wtedy dokupujemy pakiet RenderPunktów. Cały podgląd sceny, niezależnie od tego jak długo włączonego będziemy mieli ultraClient'a nie kosztuje nic :) Szczegóły tutaj http://ultrarender.com Zachęcam do wypróbowania i wyrażenia konstruktywnych opinii. Produkt/pomysł/realizacja made in Poland, głęboko pod spodem używamy 'obcego' Nvidia iray :)
  7. Witam,mam taki problem mianowicie zamieam kupic tzw.skladaka na allegro.Na co postawic na procesor czy karte grafiki?Mam do wyboru amd fx 4100 3.9ghz 8Gb ram 1333mhz radeon hd 3000 1gb z dodadkowo zamatowana gt 520 2gb czy wybrac amd athlon 3x3ghz 8gb ram gt610 2gb,lub amd fx 6100 3.9ghz 8gb ram i zintegrowanego radona hd 3000.Nie chce tu odrazu odradzania krorego zapewne bym uslyszal,bo obecnie o dziwo na pentium 4 2.99ghz 1,4 gb ram i radeon 9250 ,128 mg pracowalem,wiec cokolwiek kupie bedzie lepsze.
  8. Witam, ja może trochę nietypowo, ale potrzebuję żeby mnie ktoś wprowadził w zagadnienia renderingu w/w tematach. Coś jak korepetycje, bo jakąś wiedzę posiadam, ale potrzebuję żeby ktoś mi wypełnił w niej duże luki. Mogę dojechać lub zaprosić do siebie. Oczywiście za korepetycje zapłacę. Jestem z Rudy Śląskiej, tel. 601 655 252. Pozdrawiam, Piotr Widuchowski.
  9. Czołem, piszę w ogólnym, bo może nie ma tu rozróżnienia na silniki renderujące. Otóż mam skomplikowaną geometrię, chciałbym ją ukryć podczas pracy w 3d (funkcja display as box nie spełnia moich potrzeb) żeby nie muliło komputera, ale żeby było widać ją na renderze. Jest na to jakiś sposób?
  10. Dzień dobry, mam takie trochę naiwne pytanie, ale jest to rzecz dla mnie kluczowa. Mianowicie widziałem w wielu "making of" scenę, jakieś ujęcie które najpierw było surowe, a potem przybywało na nich cieni, blasków, mgła, ślady, kurz, jakiś płomień itd. Wyglądało to trochę jakby były to włączane warstwy w photoshopie, jednak ja mówię o animacji. http://www.max3d.pl/news.php?id=2277 I teraz: czy to są osobne filmy z kanałem alfa (pierszy z renderami samych cieni, drugi z renderami samych błysków itd), czy jak? A może napiszecie gdzie tego szukać. Nawet nie wiem po jakim kluczu to googlować.
  11. Gość

    Zestaw PC 3000-3500zł

    Witam Potrzebuję zakupić komputer do biura w okolicach 3000-3500 zł. Przeznaczenie komputera to głównie praca w 3ds Max, renderowanie z wykorzystaniem V-Ray'a oraz ew. postprodukcja w Photoshopie. Renderuje z wykorzystaniem procesora, nie GPU. Obecnie ustaliłem taki zestaw: Procesor Intel Core i7 2600K 4x3.40 GHz BOX (LGA1155, 8MB, HD3000, 95W), 1175 zł. Wentylator Scythe Mugen 3 Rev.B, 188 zł. Płyta Główna Asus P8P67-M Rev3.0, P67, DDR3, SATA3, USB 3.0, RAID, FW, GBLAN, MATX, LGA1155, 429 zł. Karta graficzna GeForce GTX460 Gigabyte 1024MB, DDR5, 2xDVI, mHDMI, PCI-E OC 788/4008, 586 zł. Pamięci DDR3 16GB 1600MHz Corsair Vengeance XMP (4x4GB, QuadDDR, CL9), 360 zł. Dysk twardy Seagate Barracuda 7200 500GB, SATA-III, 16MB cache, 295 zł. Obudowa SilentiumPC Brutus 410 Pure Black (bez zasilacza), 149 zł. Cały zestaw kosztuje: 3182 zł. Na sprzęcie nie znam się bardzo dobrze, więc mam nadzieję, że podane podzespoły będą ze sobą współpracować. Prosiłbym o ocenę podanego zestawu oraz o poradę jaki konkretnie zasilacz pasowałby do takiego zestawu (przypuszczam, że 600W). Z góry dzięki.
  12. Witam. Chciałbym złożyć komputer głównie do renderowania GPU w granicach 2500-2800zł Zastosowanie: Priorytet 1. Renderowanie 3D przez GPU - np. programem Octane Render 2. Modelowanie 3D 3. Pomocnicze renderowanie przez CPU (np Vray) 4. Grafika 2D wektorowa i rastrowa - pakiet Adobe. Po przeszukaniu Allegro i innych Komputroników zebrałem przykładowe części (modele i ceny - bardzo z grubsza - to co mi wpadło pod kursor): Płyta główna: Asus Sabertooth pod CLI - link CPU: Core i3 SandyBridge 2x3,1Ghz - link Chłodzenie też nie wiem jakie wybrać. GFX: GeForce GTS 450 1GB CUDA - link (na razie jedna sztuka z dwóch przyszłych) RAM: Kingston DDR3 1600Mhz HyperX 2x4GB Obudowa midiATX do 200zł ten zestaw (razem z obudową dyskiem i jakimś zasilaczem) wynosi teraz po cenach wcale nie najtańszych z Allegro około 2580zł Znajomy podpowiedział mi natomiast zainteresowanie się zestawem na AMD i tym zmącił mi dotychczasowy (prawdopodobnie błędny) pogląd, że AMD jest dla graczy a Intel dla grafików. zaproponował taki zestaw: MB: Gigabyte 990XA-UD3 AM3/AM3+ http://allegro.pl/plyta-gigabyte-990xa-ud3-990x-am3-am3-ddr3-wwa-i1875566820.html CPU: AMD Phenom II 956 QuadCore 3,4Ghz http://allegro.pl/oc-amd-phenom-ii-965-quad-core-3-4ghz-125w-wwa-i1860609959.html RAM: Patriot Gamer AMD BlackEdition 2x4GB http://allegro.pl/patriot-gamer2-amd-black-edt-8gb-2x4gb-1333mhz-wwa-i1857822207.html GPU: Zostaje takie jak wcześniej Komp ma być też tak skonfigurowany, żeby przy pracy powiedzmy nominalnej był maksymalnie cichy. Dopuszczam jakieś ręczne sterowanie chłodzeniem karty i procka. Proszę o podpowiedzi z jakiego zestawu osiągnę większą wydajność i co mi się po prostu bardziej opłaca, biorąc pod uwagę do czego będzie komp używany. Pozdrawiam Grzesiek.
  13. Witam! zmieniam sprzęt i chcę aby był on zarazem uniwersalny i jak najlepszy do renderowania i modelowania. Mam na oku kilka laptopów i proszę was o wskazanie tego który ma najlepsze predyspozycje do tego:) http://allegro.pl/laptop-msi-ge620dx-ge620-i5-2410m-6gb-500-gt555m-i1837364385.html http://allegro.pl/laptop-asus-x73sv-k73sv-i7-2630qm-8gb-750gb-gt540-i1843027195.html http://allegro.pl/dell-inspiron-q15r-i7-2630q-500gb-4gb-gf525-1gb-i1842076373.html Pozdrawiam!
  14. Mam mały problem. Nie wychodzi mi render do pliku avi. Wywala mi jakieś błędy że nie ma czegoś zaznaczonego, jak juz coś zaznaczę to wywala dalej ale inne. Próbowałem tego: http://www.3d.pl/wwwboard/about44471.html i dalej wywala że jest co nie tak. Pytanie brzmi: jak zrobić/wyrenderować animację w (3ds max) do pliku avi/filmu?
  15. Otóż pracuję już od baaardzo dawna nad pewną pracą i ciągle ją dopieszczam, i dopieszczam, i nagle się zorientowałem że coś jest nie tak. Mogę go wyrenderować jedynie w rozdzielczości tak okolo 800x600. Rozumialem że na początku miewał problemy z rozdzielczościami rzędu 2560x2048 ale teraz to już lekka przesada. Renderuje sie renderuje i nagle program sie zawiesza. Przy skrajnych roździelczościach przy samym zapisie. Teraz spróbowałem iść na całość i ponownie spróbować 2560x2048 i zawiesił się tak na oko przy 80% renderowania. Czy to wina sprzętu czy jak? Pracuje w Blenderze 2.49 32 bit. Komp: XP SP3 32bit, 4gb RAM, nVidia 9800, core 2,6. Na drugim kompie mam dokładnie to samo (dużo słabszy) tylko przy mniejszych jeszcze rozdzielczościach, no ale bez przesady nie stać mnie na kompa z NASA :/ Czy wiecie jak zaradzić? Z góry dziękuję za pomoc
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności