Skocz do zawartości

Znajdź zawartość

Wyświetlanie wyników dla tagów 'szkoła' .

  • Wyszukaj za pomocą tagów

    Wpisz tagi, oddzielając je przecinkami.
  • Wyszukaj przy użyciu nazwy użytkownika

Typ zawartości


Forum

  • Max3D.pl
    • Aktualności (mam newsa)
  • Grafika
    • Work in progress (WIP)
    • Galeria
    • Animacje
  • Dyskusje
    • Hardware
    • Dyskusje o grafice
    • Wolne dyskusje
    • Komentarze, propozycje ...
  • Pytania i odpowiedzi
    • 3ds max
    • Maya
    • Blender
    • Sculpting
    • Cinema 4D
    • Inne
  • Ogłoszenia
    • Praca Oferowana (bez ogłoszeń FREE)
  • Archiwum
    • Archiwum (2000-2019)
    • Konkursy

Szukaj wyników w...

Znajdź wyniki, które zawierają...


Data utworzenia

  • Od tej daty

    Do tej daty


Ostatnia aktualizacja

  • Od tej daty

    Do tej daty


Filtruj po ilości...

Dołączył

  • Od tej daty

    Do tej daty


Grupa podstawowa


Miasto

Znaleziono 5 wyników

  1. Witam wszystkich forumowiczów. Praca powstała całkiem niedawno na zlecenie biura architektonicznego z Poznania. Przedstawienie lekko komercyjne Szkoły Podstawowej w Gostyniu. Jak zawsze w moich pracach - mało radości i nasycenia kolorystyki. Mam nadzieję, że się podoba. Liczę na konstruktywne komentarze. Po więcej zapraszam do mojej strony domowej: https://www.behance.net/DOF3D
  2. Cześć, zrobiłem taką oto wizkę, niekomercyjnie, bardziej do portfolio. Szkoła ta mieściła się w Świdniku, była najnowocześniejsza w europie, została zbudowana w 1939. Została przejęta przez niemców, potem zbombardowana. Nie była to tylko szkoła ale również 6 hektarów różnych budynków administracyjnych oraz rekreacyjno sportowych. "Budynek charakteryzował się bardzo nowoczesną bryłą. Nie bez powodu Szkoła Pilotów w Świdniku uważana była w tamtym okresie za najnowocześniejszą szkołę pilotów w Polsce. Na wysokim parterze, na lewo od głównego hallu (północna część budynku), znajdowała się sala wykładowa, kancelaria i gabinet dyrektora. Na prawo, w południowej części, kuchnia, jadalnia i świetlica. Na piętrze pokoje uczniów, instruktorów oraz ambulatorium. Umywalnie i toalety znajdowały się na obu kondygnacjach. W piwnicy znajdowały się pomieszczenia dla służby, kotłownia, i skład opału. W części centralnej piwnicy, dokładnie pod głównym wejściem do budynku, pod stropem o grubości 70cm, znajdował się schron przeciwlotniczy." - http://www.historia.swidnik.net/ Wymodelowałem wszystkie piętra w oryginalnym ustawieniu, nie renderowałem ich, ale mniej więcej widać, że za oknem "coś się dzieje". :)
  3. Dla dzieciaków w szkole robione co by pokazać las w przekroju.Taka książkowa ilustracja jak do podręcznika z biologii. Wszystkie modele moje. 3D Max, Vray, PS.
  4. Witam wszystkich forumowiczów ;) Jako że mam nieco więcej czasu wolnego postanowiłem wykorzystać go na stworzenie gry na silniku hl1. w gruncie rzeczy będzie to jedynie modyfikacja cs'a 1.6 cała modyfikacja będzie polegała na -zmodyfikowaniu całego menu głównego, opisów postaci, Hud'a itd. oczywiście wszystko po polsku -zmianie teamów ct/tt na nauczyciele i uczniowie -nowe modele broni zmiana na bardziej "szkolne" oraz modele postaci, ewenutalnie animacje -nowe dźwięki w grze - razem z komendami -nowe mapki wszelkie nowości będę publikował tutaj na forum, wszystkie uwagi i rady są bardzo mile widziane;) pozdrawiam;)
  5. Zrobiłem ostatni animacje w blenderze sali od polskiego z mojej szkoły renderowana była natywnie w fullhd choć nie było sensu robić takiej rozdziałki do czego doszedłem po wyrenderowaniu niestety. 1 klatka renderowała się około 35min na i7 920 więc nie najgorzej ale straszne plamy widać na animacji z powodu zbyt niskich setów ale to tylko animacja na pokaz dla gimnazjalistów na targi więc nie chciałem z kumplem który pomógł mi w renderze zbyt żyłować kompa. W wyższych setach prezentuje się to tak Animacja na yt: http://www.youtube.com/watch?v=qSi_bM6UKps link do pobrania w ludzkiej jakości jest w opisie. Parę rzeczy technicznych na prośbę jednego z użytkowników forum. Używam wersji blendera ze zintegrowanym exporterem pobranego z tąd: http://blender.bevice.ru/download.html wersja 2.49 jest sprawna w 100% natomiast 2.5 nie udało mi się zmusić do poprawnego działania. vray który jest potrzebny to wersja 1.5x ja posiadam 1.5 wyższe chyba też działają ale nie ten 2.0 można go pobrać z tąd : http://www.evermotion.org/modelshop/show_products/0 by działał trzeba kupić vray standalone i dongle for vray łącznie około 1150 zł co ,przy kupnie maxa jest kosztem naprawdę niewielkim. Przejdę teraz do ustawień vray. Jeżeli na scenie porusza się tylko kamera to sprawa jest bardzo prosta włączamy gi i ustawiamy primary bounces irradiance map secondary bounce light cache (domyślnie tak chyba jest) tryb dla IRR dajemy incremental a dla LC fly-trough. Powinno to mniej więcej wyglądać tak Wartości są zależne od sceny więc te ze screena nie muszą Wam pasować. Ważne jest by zaznaczyć opcje save by zapisało mapke LC do pliku i by przed ostatnim renderem zmienić zakres klatek w zakładce scene blendera (F10) tak by obejmował całość naszej animacji bo może stać się coś dziwnego :p. jak już policzymy i zapiszemy LC to trzeba go jakoś wczytać więc dla trybu LC wybieramy from file potem pokazujemy mu plik i odznaczamy auto save i odznaczamy don't render które wcześniej zaznaczyliśmy by nie tracić czasu na finalny render. Natomiast jeśli na scenie jest jakiś obiekt który zmienia kształt/przemieszcza się to takie ustawienia gi mogą się nie sprawdzić i niestety trzeba chyba użyć trybów single frame co wydłuży czas renderingu dość znacznie. Ale to nie jedyna rzecz o której trzeba pamiętać. Trzeba także zmienić dla animowanego obiektu w zakładce object vray type ze static na dynamic. O exporterze nie czytałem za wiele wiem tylko że jest 32 bitowy więc pojedynczy model (nie scena) nie może zajmować przy exporcie 4GB ram inaczej blender się zawiesi więc jeśli macie bardzo skomplikowany model będziecie go musieli podzielić. Jako tuoriale można wykożystać te maxowskie bo to w końcu ten sam vray . Mam nadzieje że rozwiałem wszystkie twoje wątpliwości Mortom a jak nie to pytaj śmiało odpowiem na tyle na ile będę potrafił :p. Piszcie też co sądzicie o animacji.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności