Skocz do zawartości

Znajdź zawartość

Wyświetlanie wyników dla tagów 'wnetrze' .

  • Wyszukaj za pomocą tagów

    Wpisz tagi, oddzielając je przecinkami.
  • Wyszukaj przy użyciu nazwy użytkownika

Typ zawartości


Forum

  • Max3D.pl
    • Aktualności (mam newsa)
  • Grafika
    • Work in progress (WIP)
    • Galeria
    • Animacje
  • Dyskusje
    • Hardware
    • Dyskusje o grafice
    • Wolne dyskusje
    • Komentarze, propozycje ...
  • Pytania i odpowiedzi
    • 3ds max
    • Maya
    • Blender
    • Sculpting
    • Cinema 4D
    • Inne
  • Ogłoszenia
    • Praca Oferowana (bez ogłoszeń FREE)
  • Archiwum
    • Archiwum (2000-2019)
    • Konkursy

Szukaj wyników w...

Znajdź wyniki, które zawierają...


Data utworzenia

  • Od tej daty

    Do tej daty


Ostatnia aktualizacja

  • Od tej daty

    Do tej daty


Filtruj po ilości...

Dołączył

  • Od tej daty

    Do tej daty


Grupa podstawowa


Miasto

  1. Cześć wszystkim! To mój pierwszy wątek. Trochę zaczynam człapać w temacie 3D i mam nadzieję, że pomożecie rozwiązać parę problemów lub doradzić coś w temacie. Będę na bieżąco się uczył i poprawiał :). Na scene wymyśliłem Sypialnię z elementami drewnianymi. Pierwszy mój problem to szumy powstające na Renderze i cokolwiek, nie mam pojęcia w czym lezy błąd - sprawdzałem różne ustawienia rendera. Ktoś ma jakiś pomysł? Soft: 3dsMax + Vray
  2. Witam, Trochę podchwytliwie nazwałem swój wątek, który mógłbym po prostu nazwać "jak zacząć przygodę z wizualizacjami?", ale ta wątpliwość z tytułu trochę do mnie przemawia, dlatego poszło tak:) Zajmuję się już jakiś czas grafiką 3D, w mojej pracy soft 3d to drugie narzędzie po Photoshopie i Illustratorze, aktualnie korzystam z Cinemy4D i Vraya. Od jakiegoś czasu po głowie chodzi mi, aby się trochę wziąć za wizualizacje architektury, głównie zewnętrznej. Nie chodzi mi o pracę komercyjną, bo tą już mam, raczej chciałbym się trochę "pobawić". porobić coś dodatkowego dla siebie. Ale nie ukrywam, że bardzo trudno mi w to wejść. Nie mam nic wspólnego z architekturą (wykształcenie niby plastyczne, ale to nie to), więc nie bardzo wiem jak się za to zabrać. W necie jest mnóstwo tutoriali, ale omawiających kwestie stricte techniczne. Jak zrobić teksturę, oświetlenie czy nawet sam model. Ja natomiast mam bardziej fundamentalne pytania. - jak robicie wizualizacje wnętrze, to aranżacje przestrzeni, wystroju, to Wasze pomysły? Czy raczej skupiacie się na odtworzeniu czyjegoś pomysłu, aby skupić się na warsztacie? Jeśli tak, to skąd bierzecie wymiary. Okien, mebli, itd itp. Przecież to wszystko ma kolosalne znaczenie dla realizmu. Jeśli nie jestem architektem, to jestem w stanie ogarnąć te wszystkie kwestie? - podobnie z wizualizacją zewnetrzną. Mam pomysł, aby odtworzyć kilka budynków i spróbować je w jakiś sposób ładnie zaprezentować. Ale jak to zwymiarować? "Na oko"? Próbować docierać do planów architektonicznych? Przypuszczam, że często jest to dosyć trudne lub wręcz niemożliwe. Zastanawiam się czy tego typu rzeczy mogą robić tylko architekci, którzy często lepiej czują te wszystkie kwestie, no i teoretycznie potrafią lepiej z głowy odtworzyć wymiary i odległości, bo mają się na czym oprzeć. Jednym słowem, co musi zrobić osoba, bez wykształcenia architektonicznego aby zacząć odtwarzać z obrazów czy zdjęć obiekty przestrzenne, aby zachowały właściwe proporcje i wymiary? Tak aby się później nadawały do wizualizacji?
  3. Wnętrze wykonane po godzinach w wolnym czasie. Wszystkie elementy wymodelowane i otexturowane od podstaw. Soft: 3ds max + V-Ray
  4. Hej, pierwszy render od dołu przedstawia zamysł salonu, drugi to zmiana na prośbę. Oba one nie będą już zmieniane. Ostatni to łazienka, w której zajdą jeszcze zmiany m.in. po prawej rolety rzymskie i toaletka na prawo od okna. Część modeli kupna, część moja, projekt nie mój :)edit:\\załadowałem na odwrót obrazki to i poprawiłem opis ^_^
  5. Cześć, Chciałam pokazać ostatni projekt, który robiłam w Fstormie. Będę wdzięczna za wszystkie komentarze.
  6. Siema, dopiero zaczynam przygodę z 3d max + Vray. Dlatego też chciałbym usłyszeć opinie na temat jednej z mojej pierwszych prac. W maxie pracuję jakieś 2 miesiące a oto moja praca. - Pokój dziecięcy.
  7. Witam, jestem nowym użytkownikiem tego forum jak i 3ds maxa + Vray. Wcześniej pracowałem na programie LightWave a od miesiąca przerzuciłem się na maxa. Podsyłam Wam moją pierwszą pracę, oczywiście wspomagałem się wieloma gotowymi obiektami oraz teksturami. Jak pisałem wcześniej jestem początkującym dlatego śmiało przyjmę każdą krytykę :) Pracę swoją będę skupiał głownie na wizualizacjach mebli. pozdrawiam i miłego dnia!
  8. Hej, w sumie ujęcie skończone (potrzebne tylko jedno dla mieszkania), ale ląduje w WiP jako, że nie jest to jeszcze na tyle dobre, aby zaśmiecać galerię :) Wszystkie spostrzeżenia a propos wizualizacji mile widziane!
  9. Hej, zdaje mi się, że wyszło całkiem przyjemnie także wrzucam. W planach mam się jeszcze pobawić jak skończę cały projekt, tzn. dodać elementy wyposażenia, kontakty na ścianach itp. elementy aby urealnić wnętrze. Czekam na wszelkie sugestie i opinie :)
  10. Witajcie, Ostatnio mam problem z vrayem i "słońcem". Wychodzą mi takie refleksy, prześwietlenia zwał jak zwał. Przy mniejszym pomieszczeniu nie jest to aż tak widoczne a przy sztucznym wew oświetleniu nie ma nic. Macie pomysły od czego zacząć?
  11. Witam, Chciałbym prosić o radę co do tego obiektu. Jestem początkującym użytkownikiem 3ds maxa. Używam silnika renderującego Corona - nie wiem czy dobry wybór, ale z tego co czytałem jest dość szybki na czym zależało mi przy moim sprzęcie. Ciekawy jestem co mógłbym zmienić w scenie co wpłynęło by na podniesienie realizmu, które elementy są kluczowe Pozdrawiam
  12. Witam. To mój pierwszy raz na takim forum. z grafiką 3D (a dokładniej z Blenderem) mam do czynienia od niedawna. Znam trochę ten program, ale szczerze powiedziawszy brakuje mi trochę wprawy, być może dlatego, że nie mam ostatnio za wiele wolnego czasu. W każdym razie przedstawiam wam ten projekt. Całość wykonana i wyrenderowana w blenderze. Tekstury (darmowe) muru i drewna znalazłem w internecie. Jeśli ktoś ma słowa oceny - chętnie wysłucham.
  13. Witam :) Założyłem ten temat, ponieważ chciałbym się dowiedzieć co Wy jako eksperci od tematu 3D sądzicie o moich wizualizacjach. Swoją przygodę z 3D zacząłem na studiach, pracowałem w Sketchupie z Vrayem. Od dwóch miesięcy uczę się pracować w 3ds Maxie, jako silnik renderujący również Vray, ale w wersji 3.2. Chciałbym się dowiedzieć jak mogę w jeszcze bardziej realistyczny sposób wyrenderować tę scenę. Do post produkcji używam photoshopa ( filtry, mieszanie kanałów i inne podstawowe rzeczy takie jak barwa, nasycenie itd.) Wszelkie wskazówki będą mi bardzo pomocne, ponieważ chciałbym zająć się tematem renderowania i modelowania na poważnie. Proszę o pomoc i opinię :) 3ds Max 2014 + Vray 3.2 +Photoshop.
  14. Hej, w sumie całość już skończona - lepsza jakość nie jest mi potrzebna. Nie mniej jednak dla siebie bym jeszcze coś podłubał, więc proszę u wszelkie uwagi :)
  15. Cześć! Zamieszczam scenke wykonaną na konkurs evermotion. Max+CR+Marvelous Designer+ Photoshop. Cały wątek można zobaczyć tu: http://www.evermotion.org/vbulletin/showthread.php?113777-Loft-in-the-old-attic-Evermotion-Challenge-2015 Komentarze mile widziane :) Pozdrawiam!
  16. Witam serdecznie. Wolny czasw ostatnich dniach poświęciłem mojej pierwszej wizualizacji. Modele moje(nie jest ich zbyt wiele ;) ) Oto efekt: Teksturze nakrycia na łóżko sporo brakuje ale wykonałem ją sam więc i tak jestem zadowolony :) Textura ciemnego drewna i paneli z V-ray DE. Obraz znalazłem w googlach, mam nadzieje że autor się nie pogniewa. Ogólnie sporo w scenie do poprawy ale jest już tak nakombinowane że sam powoli przestaje to ogarniać więc postanowiłem ją zakończyć na tym etapie a ze zdobytą wiedzą rozpocząć nową. Projekt trochę "śnieży" ale pracuje obecnie na laptopie z Core Duo i nie podciągałem wyżej ustawień by dnia nie brakło dla renderingu. Ja jestem zadowolony, jest to mój pierwszy kontakt z V-rayem i już wiem że się zakumplujemy. P.S Bardzo proszę polećcie dobry darmowy lub tani serwis do uploadu prac ponieważ na obecnym linki wygasają po miesiącu. Lata temu korzystałem z imageshacka. Warto się teraz rejestrować i zapłacić? (z tego co się orientuje jest teraz płatny) Z góry dziękuje i pozdrawiam.
  17. Główna wizualizacja robiona na zamówienie. Potem dołożyłem jeszcze parę ujęć, żeby mieć co do portfolio wrzucić. Całość zrobiona w 3ds maxie, coronie i photoshopie. Od jakiegoś czasu przesiadłem się na Coronę i muszę przyznać, że silnik jest bardzo obiecujący :) Pozdro
  18. Witam, Co mógłbym poprawić na tych renderach (oprócz mikrofali), by były realistyczniejsze. Pracuje w vray'u + 3d max. Konstruktywna krytyka mile widziana. :) http://imgur.com/TEufKYC http://imgur.com/HFA8UpM
  19. Witam wszystkich, Chciałam dać wam do oceny jedną z moich pierwszych wizualizacji. Mam styczność z 3ds maxem i Vrayem od około miesiąca. Byłabym wdzięczna za wasze wskazówki co jak i gdzie poprawić itp :) Pozdrawiam
  20. Cześć, zlecę wykonanie sceny pod produkowane przez nas meble głownie stoły/ławy Jedna/ dwie sceny wstawianie ław/stołów w różnych kolorach i wielkościach. proszę o kontakt dla zainteresowanych. W późniejszym czasie mile widziana współpraca. [email protected]
  21. Hej Pracuję w 3ds max + v-ray od niedawna. Modelowanie i teksturowanie ogólnie ogarniam, ale to mój jeden z pierwszych projektów wnętrza i mam parę problemów. Wizka renderowana jest IM+LC. Czy lepszy efekt uzyskam BF+BF? Jak najlepiej doświetlać scenę interior? Ja użyłem słońca v-ray + environment Proszę o podpowiedź co i gdzie poprawić. Przede wszystkim dlaczego dywan po lewej wygląda tak dramatycznie, a po prawej już ok? Dlaczego na firance nad oknem i pod oknem robią się dziwne plamy? Dla uzyskania bardziej realistycznego efektu lepiej doświetlić scenę tylko światłem zewnętrznym czy w środku też dodawać jakieś światła? Lepiej zapisywać zdjęcia w RGB czy sRGB? Bo RGB wychodzi dużo ciemniejsze i trzeba by było przed renderingiem ustawić inną ekspozycję światła.
  22. Witam, Zaczynam prace w programie 3ds max i chciałbym się dowiedzieć czy z mojej wizualizacji jestem w stanie uzyskać coś więcej samymi ustawieniami renderu jeśli tak to w jaki sposób? Czy jest to związane z postprodukcją bo zależy mi jak najbardziej na fotorealizmu bo wizualizacja w moim wykonaniu jest tak jakby bez życia :(.
  23. Witam wszystkich, Jako nowy uzytkownik chcialbym przywitac wszystkich. Przygode z 3d zaczolem okolo 2 tygodnie temu. Wymodelowalem pierwszy obiekt wiec postanowilem sie podzielic rezultatmi. W dalszym ciagu niedociagniecia, nad ktorymi planuje popracowac. Blender - Cycles. Komentarze i krytyka mile widziane.
  24. Witam serdecznie, Szanowni koledzy i koleżanki mam ciekawy problem, bynajmniej dla mnie bo jeszcze nie spotkałem czegoś takiego. Mam przygotowaną scenę, zwykłe pomieszczenie, gdy próbuję wyrenderować wszystko z GI to wszystko strasznie świeci i regulowanie nic nie pomaga no chyba że ustawię parametry na zero lub wyłączę to jest wtedy render czarny. Proszę zobaczcie ten obrazek, tu mam wszystko poustawiane może bez sensu ale po prostu próbuję dojść co i jak. Linki do obrazków: http://www.bazaprojektow.com/3d/1.jpg http://www.bazaprojektow.com/3d/2.jpg Może jest jakiś obiekt co wszystko psuje, może wystarczy zresetować ustawienia świateł itp. Nie mam pojęcia. Zaimportowanie wszystkiego do nowej sceny 3D też nic nie daje. Dzięki i pozdrawiam
  25. Witam wszystkich, dziś chciałbym przedstawić wnętrze nad którym pracowałem po godzinach sam dla siebie. Wszystkie modele oraz tekstury wykonałem sam. Zdecydowana większość wyposażenia pochodzi z firmy - Restoration Hardware. Projekt zacząłem ponad 2 lata temu, ale oczywiście z czasem zawsze chęci trochę opadają :). Projekt wnętrza został wykonany we współpracy z Agnieszką Cichecką - Devangari Design http://www.devangari.pl, którą pozdrawiam :). Użyte programy: 3ds Max, Vray, Photoshop
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności