Skocz do zawartości

Znajdź zawartość

Wyświetlanie wyników dla tagów 'przezroczystość' .

  • Wyszukaj za pomocą tagów

    Wpisz tagi, oddzielając je przecinkami.
  • Wyszukaj przy użyciu nazwy użytkownika

Typ zawartości


Forum

  • Max3D.pl
    • Aktualności (mam newsa)
  • Grafika
    • Work in progress (WIP)
    • Galeria
    • Animacje
  • Dyskusje
    • Hardware
    • Dyskusje o grafice
    • Wolne dyskusje
    • Komentarze, propozycje ...
  • Pytania i odpowiedzi
    • 3ds max
    • Maya
    • Blender
    • Sculpting
    • Cinema 4D
    • Inne
  • Ogłoszenia
    • Praca Oferowana (bez ogłoszeń FREE)
  • Archiwum
    • Archiwum (2000-2019)
    • Konkursy

Szukaj wyników w...

Znajdź wyniki, które zawierają...


Data utworzenia

  • Od tej daty

    Do tej daty


Ostatnia aktualizacja

  • Od tej daty

    Do tej daty


Filtruj po ilości...

Dołączył

  • Od tej daty

    Do tej daty


Grupa podstawowa


Miasto

Znaleziono 7 wyników

  1. Witam, Zacznę od tego, że dopiero zaczynam przygodę z modelowaniem, nie mam zamiaru zaczynać kolejnego tematu w stylu "Cześć, dopiero zaczynam, co mam robić żeby pracować w blizzardzie", Aczkolwiek bardzo bym chciał tam pracować:D Moim celem jest zostać 3d character artist, dlatego też rzuciłem studia po 1 semestrze. To tyle o mnie, teraz chciałbym przedstawić problem. Czy może mi ktoś powiedzieć, co zrobić by obiekt był bardziej przezroczysty. Ustawiłem już zdjęcia na których będę się wzorował, w ustawieniach obiektu ustawiłem "See-Trough" ale jak widać nie wiele to pomaga. Gdy przejdę do widoku siatki(F3), wtedy nie widzę zdjęcia. Proszę was więc pilnie o pomoc, na razie pomęczę się z tym jak jest. http://zapodaj.net/40c5c27fa439f.png.html
  2. Hejka, zacząłem jakiś czas temu męczyć 3D, i dorwał mnie ostatnio pewien problem. Otóż robiłem sobie takie autko (screen poniżej) i wszystko byłoby fajnie, gdyby nie to, że opony renderują się w jakiś dziwny sposób - robią się przezroczyste od zewnątrz. Wewnętrzne face'y są widoczne. Nie mam pojęcia o co chodzi - myślałem najpierw, że to kłopot z materiałem mental ray'a (używam presetu z Rubber) ale jednak problem objawia się z każdym materiałem, tylko na oponach... Zamieszczam screen z edytora (czyli mniej-więcej taki efekt, jaki bym chciał uzyskać) oraz z rendera:
  3. Mam taki problem, wstawiłam model do pustego walca z nadaną na wewnętrzną stronę mapą bitową w formacie png (chciałam, żeby obiekt docelowo otaczała panorama z robionych przeze mnie zdjęć). Zależało mi na przezroczystości nadanej na część fotografowanego nieba, które przechodziłoby płynnie w niebo 3ds maxa, ale nie jestem w stanie uzyskać takiego efektu przenikania jak w programie do grafiki 2d. Mapę ustawiłam normalnie na materiale Arch&Design. Nie wiem, czy to kwestia formatu? Czy jest (na pewno jest, ale ja nie znam na tyle maxa) jakiś sposób na uzyskanie częściowo przezroczystej płaszczyzny? Będę wdzięczna za pomoc.
  4. Witam, Mam taką grafikę http://www.ifotos.pl/zobacz/logobigpn_ehrewer.png Mam do niej warstwy, chciałbym zrobić coś takiego że ten cały element na przodzie wizualnie był przestrzenny, czyli mapa z przezroczystością + jakaś opcja żeby nie było to jako kartka, lecz jako coś przestrzennego na co działa cień. Chciałbym wszystko załatwić przez materiały, nie widzę sensu żeby to modelować. Widział ktoś tutek do czegoś takiego, albo ma jakiś pomysł? Z góry dzięki za pomoc
  5. Szanowni obywatele. Na wstępie: Witam Serdecznie! Wstęp (można pominąć ;)): To mój pierwszy post. I od razu z pytaniem. Sądzę że rzetelnie przeszukałem forum (albo nie umiem szukać). Pracuję sobie teraz nad przekrojem materaca. Dążę do fotorealizmu... Pięknie się uporałem z teksturowanie pokrowca i ze zdisplace'owaniem go. Problem pojawił się w być może trywialnym elemencie czyli w piance. Z moich obserwacji wynika, że bardzo dużo realizmu modelowi nadaje zjawisko "przezroczystości" na brzegach pianki. Pytanie zasadnicze: Jak uzyskać efekt zanikającej przezroczystości na krawędziach modelu? Ten efekt jest trochę widoczny na załączonym zdjęciu. Muszę dodać, że imitację tego efektu uzyskałem stosując VrayDirt, jednakże nie zawsze się to sprawdza i chcę aby ten efekt był zależny od oświetlenia.
  6. Czy za pomoca jakiejś czarnobiałej bitmapy można uzyskać np: przeźroczystośc tylko tam gdzie przykładowo będzie biały, a tam gdzie czarny to będzie kolor jakiś tam w każdym razie nie przeźroczysty? W 3ds max 2010/2014 vray 2.0
  7. Witam, jestem całkowicie początkujący (jednak bardzo szybko się uczę). Mam problem następujący: zrobiłem pokoik, a w nim okno (z dostępnego modelu okna, bo łatwo się animuje otwieranie). Szybkę zrobiłem przezroczystą, a na zewnątrz postawiłem światło kierunkowe (tzn. z targetem). Dla światła ustawiłem cienie, żeby ładnie wpadało przez okno, ale okazało się, że światło zatrzymuje się na szybach. Pytanie: Jak zrobić, żeby szyba była przezroczysta (lecz wykluczenie modelu z rzucających cienie nie wchodzi w grę, ponieważ całym modelem jest okno a nie szyba)? Najlepiej, żeby nie była to całkowita przezroczystość, tylko, żeby szyba zatrzymała kilkanaście procent. Pytanie przy okazji: Jak zrobić, żeby szyba w pewnym stopniu zachowywała się jak lusterko? (jeśli robi się to identycznie jak w lustrze tylko ustawia, żeby odbijała słabiej, to proszę powiedzieć, obejrzę tutka dot. lustra i jakoś sobie poradzę). Dzięki wielkie, pozdrawiam, Michał
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności