Skocz do zawartości

Znajdź zawartość

Wyświetlanie wyników dla tagów 'skin' .

  • Wyszukaj za pomocą tagów

    Wpisz tagi, oddzielając je przecinkami.
  • Wyszukaj przy użyciu nazwy użytkownika

Typ zawartości


Forum

  • Max3D.pl
    • Aktualności (mam newsa)
  • Grafika
    • Work in progress (WIP)
    • Galeria
    • Animacje
  • Dyskusje
    • Hardware
    • Dyskusje o grafice
    • Wolne dyskusje
    • Komentarze, propozycje ...
  • Pytania i odpowiedzi
    • 3ds max
    • Maya
    • Blender
    • Sculpting
    • Cinema 4D
    • Inne
  • Ogłoszenia
    • Praca Oferowana (bez ogłoszeń FREE)
  • Archiwum
    • Archiwum (2000-2019)
    • Konkursy

Szukaj wyników w...

Znajdź wyniki, które zawierają...


Data utworzenia

  • Od tej daty

    Do tej daty


Ostatnia aktualizacja

  • Od tej daty

    Do tej daty


Filtruj po ilości...

Dołączył

  • Od tej daty

    Do tej daty


Grupa podstawowa


Miasto

Znaleziono 10 wyników

  1. Od wieków nie było mnie tutaj, ale jak trwoga to do Boga i ktoś może będzie mógł mi pomóc w nietypowym rigu. Mam cartoonową postać, wzorowaną na 2d oryginale, która - dla uproszczenia - jest kulista z 4 kończynami a większość jej ciała to twarz. Problem mój polega na tym, że czasami porusza się na czterech a czasami na dwóch kończynach i w momencie przejścia przednie kończyny przesuwają jej się z przodu na boki i spowrotem. uproszczony szkic poniżej. Jakiś pomysł jak to rozwiązać siatką/rigiem? https://i.imgur.com/Mr4XWKw.png pozdrawiam!
  2. Hej! Ostatnio zająłem się modelowaniem postaci do animacji. Zrobiłem model, kości, przypisałem wagi, i zacząłem robić kontrolery. Dochodząc do łańcucha IK dla ręki dopiero wtedy zauważyłem, że... wymodelowałem dłoń obróconą o 90°. Tak, wiem, strasznie głupi błąd. W każdym razie - przy obrotach do 90° w stosunku do pozycji modelowanej dłoni nie ma jeszcze tragedii: Ale... w pewnym momencie animacji potrzebne jest wygięcie o 180° w stosunku do aktualnie zeskinowanej pozycji, co wygląda... cóż, sami oceńcie: Jak widać, jest problem :) Myślałem, żeby to jakoś naprawić, do tej pory wymyśliłem, aby tymczasowo odłączyć skina, obrócić dłoń ręcznie w edit poly, a później tego skina podłączyć. Jednak nie wiem, jak poradzić sobie z kośćmi - o ile sam obrót dłoni w edit poly jest banalny, to nie wiem jak wyłączyć opcję deformacji siatki przy obrocie kośćmi - wiecie o co mi chodzi? Powiedzmy, że dłoń jest już normalnie obrócona, ale kości zostają na miejscu - i chodzi o to, aby odłączyć kości, obrócić je o 90°, i z powrotem podłączyć - jak dotąd jednak mi się to nie udaje, czy ktoś zna sposób na coś takiego? Próbowałem już z wyłączaniem"Always deform", ale nie dało to żadnego rezulatatu :
  3. Dzień dobry, mam taki problem: z MakeHuman zaimportowałem postać ze szkieletem. Przy wybraniu narzędzia "rotate" wyświetlają mi się wokół każdego połączenia bounding boxy, jednak nie da się tego wyłączyć zwykłym "j". Użyty jest modyfikator "skin". Jak to wyłączyć? Pomocy. Dzięki.
  4. Witam, Ostatnio przygotowałem sobie low poly model dinozaura z bump mapą itp., ale problem polega na tym, że użyta tekstura wygląda jak kamień. Zmiana tekstury na inną też tak średnio pomaga. Myślałem nad wykonaniem po prostu materiału. Wiecie może czego powinienem użyć, albo po prostu macie jakieś rady? Doświadczenie z materiałami jakieś mam, ale bez szaleństw. Szukałem tutoriali, ale z tego tematu raczej mało tego jest. Jedyne co znalazłem to płatny materiał... Z góry dziękuje za pomoc :)
  5. Czołem, szukałem na forum ale jest tryliard wątków na temat gęstości siatki a ja dopiero stawiam pierwsze kroki w zbrush. Stworzyłem sobie zwierze przy pomocy zpheres, ma długie palce, krępą budowę ciała, w związku z czym siatka na korpusie jest uboga, a palce mają strasznie dużo polygonów. Jakie są na to możliwości poprawy? zbrush 4r4 pozdrawiam.
  6. Witam wszystkich, jest to mój pierwszy post na forum. Szukałem dobrego tutka związanego z modyfikatorem skin lecz niestety nie znalazłem, dlatego zakładam ten temat. Wcześniej pracowałem na modyfikatorze physique ale jest on dość uciążliwy i krytykowany przez wielu użytkowników, dlatego postanowiłem nauczyć się modyfikatora "SKIN". Potrzebna mi jakaś podstawa, żeby w ogóle ruszyć i zrozumieć funkcje. Także, jeżeli ktoś ma dar tłumaczenia lub posiada gdzieś w zakładkach link do zrozumiałego tutoriala, proszę napisać, będę bardzo wdzięczny :)
  7. Nie mam pojecia czemu nie moge odznaczyc tej kieszeni ze tak to nazwe probowalem milion razy i patrzylem czy nie ma ona powiazania z innymi kosciami... i nie moge dojsc do tego czemu nie moge :/ a nie chce zeby byla polaczona z reka... jestem poczatkujacy w 3dsie.. http://img6.imageshack.us/i/whyl.jpg/
  8. Witam! To mój pierwszy temat. Kolega doradził mi żebym w tym dziale go umieścił. Dobra, do rzeczy... Modeluję postać do mojej pracy dyplomowej. Potrzebuję mistrzowie waszej porady !!! Moja postać została przerobiona w MakeHumanie, na wzór mojego podobieństwa ;]. W mojej pracy muszę się zająć wyanimowaniem ruchów twarzy z pomocą morphingu, pod film nagrany uczelnianą kamerą. Postać opracowuje w 3d maxie. Elementy jakie zastosowałem do niej to: - Postać składa się z kilku osobnych obiektów: oczy, zęby (osobno górne/dolne), język i cała postać - Dodałem bonsy oraz help pointy do twarzy i użyłem do nich modyfikator skin; Potem dodałem modyfikator Morpher do postaci głównej , który morfuje każdą 8 zgłosek. Język został potraktowany tak samo. Problem mam natomiast z zębami dolnymi. Nie wiem jak je poruszyć. Podlinkowane są one do kości, która robi za żuchwę. Jako rigg na głównej postaci działa pięknie, ale gdy używany jest morphing, robi się nie wesoło. Usta się poruszają, a zęby jak stały, tak stoją w miejscu. Zdjęcie z problem (rigging zębów + morpher) Zdjęcia z celem morphingu h,ch,k,g,i,j - Szukam rozwiązania, by te dolne zęby mogły się poruszać razem z celami morfingu. Proszę was o jakąśkolwiek poradę do tego problemu? Czy istnieje może maxscript, który by temu zaradził?
  9. Witam szanownych czlonkow forum. Moj problem przedstawia sie nastepujaco: wymodelowalem sobie model, podpialem pod niego bipeda, zeskinowalem. I teraz jakims cudem (przez nieuwage, albo jakis inny moj blad) kosci bipeda w jednej rece sa lekko przesuniete wzgledem modelu (patrz zalaczony screen). Model jest juz oskinowany, wiec wiadomo... w zwiazku z powyzszym przesunely mi sie tez envelopoy i podczas proby animiacji wszystko zaczyna sie kaszanic. Prosze powiedzcie mi czy moge jakos przesunac sama kosc w odpowiednie miejsce bez jednoczesnego przesuwania siatki (bo model ma juz nalozony skin modyfikator), tak bym nie musial robic wszystkiego od nowa(skinowania). Kiedy w stosie modyfikatorw wylacze Skin (zgasze zaroweczke) i wejde w figure mode bipeda to wszystko wskakuje na swoje miejsce, ale nie wiem jak to zrobic zeby tak pozostalo. Z gory dzieki za wszelka pomoc.
  10. Na wstępie nadmienię, że nie jestem grafikiem (lecz programistą) stąd mój pewnie trywialny problem. Jeśli zimportuję jakiś model ze skinem i kośćmi (.fbx) to jak mogę sobie wyświetlić BINDING POSE tych kości ? Na całym timeline są tylko klatki animacji z przesuniętymi kościami. Wyłączenie skinningu jedynie przywraca model do binding pose, a kości nadal zostają w pozycji z danej klatki animacji.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności