Strona 7 z 14 PierwszyPierwszy ... 23456789101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 135

Wątek: Świąteczne rozmowy grafików

Member

Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Norden miło Nam, że czas Świąt spędzasz na formu max3d wspominając Platige zamiast siedzieć przy wigilijnym stole z rodziną i bliskimi. Na prawdę doceniamy poświęcony czas i zaangażowanie emocjonalne w uwagi odnośnie współpracy oraz organizacji w Pi. Pośmialiśmy się
    p.s Mało zarabiasz w UK. Nie przeszkadza Ci wyzysk pracodawcy który płaci Ci 2600F a ma 5-krotną marże na Tobie ?
    Wesołego Nowego Roku aby nie był spędzony na forum, w samotności, wylewając swoje kompleksy, chcąc być zauważonym bo nikt Cie w realu nie dostrzega.

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

@le_chu: o ile sie zgadzam, ze 5k w porównaniu do innych branż to sporo na początek, ale tu raczej rozmawiamy o kominie - ludziach, ktorych ciezko znaleźć. Popyt reguluje stawki tak samo jako umiejetnosci. Druga sprawa CG ma niski sufit, jak chcesz zarabiac pow. 20k to juz musisz brac na siebie jakas odpowiedzialność, przy 30k pln (nie etat, kontrakty) to musisz naprawde miec uniklany skillset lub prowadzic team. Nie wiem jak w VFX ale w gamedevie zarobic pow 30k pln netto to juz wyczyn i trzeba pracowac jak lekarz albo prawnik (razem wzieci). tylko, ze 50 letni prawnik moze sie podcierac kasa, a tego o grafiku nie powiesz.

Hossa zawsze pompuje zarobki i trzeba korzystać, bo kryzys wytnie spore dziury w kontach bankowych. To jest zawód globalny nie ma co przykładać do niego miary polskiej. Szukalem ostatnio krawca i okazalo sie, ze garnitur na miare kosztuje mniej niż jakiś z wieszaka w galerii handlowej. Tylko nurt klientow przewija sie przez galerie i wiec moga sprzedawac sredniej klasy odziez czasem kilka razy drożej niż najlepsi krawcy w polsce. Popyt wpływa na cene mocniej niz rozsądek.
    nosiłem kalesony zanim było cool

Member

Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez olaf Zobacz posta
    jak chcesz zarabiac pow. 20k to juz musisz brac na siebie jakas odpowiedzialność, przy 30k pln (nie etat, kontrakty) to musisz naprawde miec uniklany skillset lub prowadzic team. Nie wiem jak w VFX ale w gamedevie zarobic pow 30k pln netto to juz wyczyn i trzeba pracowac jak lekarz albo prawnik (razem wzieci). tylko, ze 50 letni prawnik moze sie podcierac kasa, a tego o grafiku nie powiesz.
    Być może te dziesiątki osób z którymi wymieniłem doświadczenia przez ostatnie 5 lat to był jakiś dziwny margines zarobków w PL ale "branie na siebie jakiejś odpowiedzialności" to najczęściej domena project/production managerów, zarabiających właśnie te magiczne 5k netto. 20-30k spotykałem tylko w przypadku osób kierującymi firmami z +50 osobami na pokładzie, halą produkcyjną i masą głośnych maszyn - sprostuj mnie jeśli masz inne doświadczenia.

Cytat Zamieszczone przez olaf Zobacz posta
    To jest zawód globalny nie ma co przykładać do niego miary polskiej.
    Nie chodzi mi o przykładanie polskiej czy innej miary ale po prostu o model biznesowy. Jedni zarabiają na wysokiej marży przy małym wolumenie zleceń, inni na małej marży i wielkości skali dystrybucji usługi. Trochę śmieszne jest to nordenowskie wyrzucanie "nam" komunistycznej mentalności, kiedy sam powiela klasyk myślenia poprzedniej epoki w stylu - uczciwa praca to ta ciężka, przesiedziana w biurze przez 8h, a nie "cwaniactwo", dorabianie się na czyjejś krwi "jedynie" przekładając papierki i dzwoniąc po ludziach. I o dziwo te zrywy walki o równość klasową zawsze zaczynają się nie w momencie dogadywania szczegółów współpracy, wysokości wynagrodzenia itp, tylko gdy ujawnione zostają zarobki szefostwa.
    Ostatnio edytowane przez le_chu ; 28-12-15 o 21:00
    chocofur.com
    store.chocofur.com

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

Prostuje Ciebie, bo mam inne doswiadczenia. Nie twierdze ze takich ludzi jest duzo ale dobrze wstrzelona w popyt osoba moze tyle zarobic siedzac w polsce. Nie trzeba byc grafikiem celebryta ale trzeba duzo pracowac i sie rozwijac - do czasu az siedzisz na szczycie fali nie ma problemu. Samorozwoj, wnoszenie czegos nowego w projekty i odpowiedzialnosc to set z ktorym mozna szukac czegos pow. 5k, nie mowie ze od razu sie znajdzie, ale sa ludzie z dotykiem midasa, ktorzy potrzebuja niezawodnych ludzi do teamu i takiej okazji trzeba szukac.

Member

Podziękowania

Domyślnie

Zgadzam się, że siedząc w PL można wyciągać regularnie 20 czy 30 tys. miesięcznie z naszego rynku bo takie osoby też znam. Robiąc z PL dla kilentów na zachodzie jest to "raptem" 5-7 tysięcy euro czyli zarobki ponoszącego odpowiedzialność production managera "stamtąd" (chociaż z moich obserwacji to też przestają już być oczywiste stawki). Chodzi mi bardziej o prowadzenie studia w którym chcesz dać ludziom w teamie te 5 koła na głowę ze wszystkimi składkami, umową podpisaną na okres 2-3 lat itd.
    Ostatnio edytowane przez le_chu ; 28-12-15 o 21:41
    chocofur.com
    store.chocofur.com

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

Dynamika ekonomiczna podpowiada by nie zatrudniac sie w firmie w tej branzy ktora podpisuje umowy na 3 lata, bo sa raczej szaleni
    Jasne ze w czasach 'private contractor' gdzie o skladki martwisz sie sam taki luksus jak umowa i stabilizacja ma swoja cene. Nie znaczy to, ze osoby mniej przywiazane do miejsca, gotowe zaryzykowac dluzsze poszukiwania i wiecej czasu na rozwoj, zarobia wiecej. A jezeli juz tak pracuja i nie maja stabilizacji w postaci umowy, powinni przynajmniej sprobowac poszukac lepszych stawek.

edit: Ale nie, nie podjalbym sie prowadzenia np. Studia i placenia ludziom 5k z umowami, graficy nie sa tego warci w mojej ocenie. Ale to nie ja dyktuje trendy tylko popyt
    Ostatnio edytowane przez olaf ; 29-12-15 o 07:47

digital matte painter
    Awatar norden
    Podziękowania

Domyślnie

Pikachu napisal:
    "Norden miło Nam, że czas Świąt spędzasz na formu max3d wspominając Platige zamiast siedzieć przy wigilijnym stole z rodziną i bliskimi. Na prawdę doceniamy poświęcony czas i zaangażowanie emocjonalne w uwagi odnośnie współpracy oraz organizacji w Pi. Pośmialiśmy się
    p.s Mało zarabiasz w UK. Nie przeszkadza Ci wyzysk pracodawcy który płaci Ci 2600F a ma 5-krotną marże na Tobie ?Wesołego Nowego Roku aby nie był spędzony na forum, w samotności, wylewając swoje kompleksy, chcąc być zauważonym bo nikt Cie w realu nie dostrzega."

Haha. Widzicie dlatego mowie wam. Im bardziej oni sie tutaj czochraja i wierzgaja, krzycza jak stare baby tym wiecej mozna z nich wydusic. Jezeli czyta to ktos kto chce pracowac przy ich Wiedzminie to mowie wam. Krzyczcie wysokie kwoty, bo i tak sa troche pod sciana i oplaca im sie was zatrudnic nawet za 12 kola miesiecznie. Inaczej beda musieli sprowadzic ludzi spoza Polski albo podzielic sie efektami z innym studiem. A teraz chca po prostu pozatrudniac mlodych na umowy odzielo i ich na szybko przeszkolic... I nie zapomnijcie przy okazji sami oplacic jakiegos ubezpieczenia bo licho nie spi. Kazdemu moze sie przytrafic nieszczescie na prostej drodze.

PI moglo siedziec cicho na temat Wiedzmina i po cichu zatrudniac. Nie aplikowac do PiSF o marne kilkadziesiat tysi na rozwoj scenariusza. To bylo takie do przewidzenia ze pojdzie farba w swiat. Woleli sie pochwalic a TB wyslali na poranne dyskusje o niczym do germanskiej stacji TV by wykrzyczal calemu swiatu jaki dostali budzet. Bez tego nie byloby tej dyskusji tutaj. Moze sie tez naucza przy okazji by zawsze siedziec cicho a o projektach nie trabic na lewo i prawo. To juz ktorys raz z rzedu kiedy robia ten blad. Zaczeli od Hardkoru 44 z ktorego nic nie wyszlo.

Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez norden ; 29-12-15 o 08:58
    Robcie tak: pracujecie dla firmy X za 100. Znajdujecie firme Y ktorej mowicie ze chcecie dostac 110. Jak sa na OK bierzecie oferte i w firmie X w ktorej teraz pracujecie mowicie ze tamci z Y daja 145 i chcecie dostawac 145. Jak sie zgodza to macie 145 w firmie X. Jak sie nie zgodza to idziecie do firmy Y za 110. Potem powtarzacie proces...
    pozdrawiam wszystkich z Platige Image

Member
    Awatar Destroyer
    Podziękowania

Domyślnie

@Pikachu brakuje odwagi żeby pisać ze swojego konta i trzeba zakładać nowe?

Bardzo ciekawa dyskusje się tutaj zrodziła a zaczęło się tak niepozornie od jakiegoś Trombalskiego czy kogoś

Member
    Awatar agdybybyl
    Podziękowania

Domyślnie

na brzegu rzeki siedzi smutny filmowiec...
    no bo budżet zawsze za mały
    wypływa złoty rybek...
    - nie smuć się spełnię jedno Twoje życzenie,
    zlikwiduję jedną firmę na świecie... podaj nazwę

ja podał bym bez zastanowienia.... MARVEL...!!!
    no ale ja jestem głupi i zrobiłem Hardcor 42
    ... jakieś inne propozycje...))

Member
    3D Award
    Awatar Gotham
    Podziękowania

Domyślnie

Są w PL jakieś inne fora CG? Zna ktoś może jakieś utrzymujące chociaż w miarę przyzwoity poziom dyskusji?
    Pesymista: Optymista z życiowym doświadczeniem.
    J. Tuwim

Strona 7 z 14 PierwszyPierwszy ... 23456789101112 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów