Skocz do zawartości

Polski film animowany "Empsillnes" w rezyserii Jakuba Grygiera.


norden

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem pewnie ostatnia osoba ktora obejrzała to "dzielo" i po milionach fejmow i hejtow...

 

Ale zawsze mialem szacunek do one-man-army. Można się czepiać ze tu nie tak a tam za dużo.

 

W pełni gratuluje ukończenia, tyle się doczytalem ze to projekt mega dlugi.

 

Ale tez pokazuje ze one-man-army nie zdaje tego egzaminu. Cos jak sztuka latania Bagińskiego, mimo ze nie jedna osoba nad tym pracowala to jednak...

 

Świetne compo i muzyka, masz jakas tam wizje w glowie

 

- - - Połączono posty - - -

 

Jestem pewnie ostatnia osoba ktora obejrzała to "dzielo" i po milionach fejmow i hejtow...

 

Ale zawsze mialem szacunek do one-man-army. Można się czepiać ze tu nie tak a tam za dużo.

 

W pełni gratuluje ukończenia, tyle się doczytalem ze to projekt mega dlugi.

 

Ale tez pokazuje ze one-man-army nie zdaje tego egzaminu. Cos jak sztuka latania Bagińskiego, mimo ze nie jedna osoba nad tym pracowala to jednak...

 

Świetne compo i muzyka, masz jakas tam wizje w glowie

 

- - - Połączono posty - - -

 

Sry pisałem z Tel i się cos pochrzanilo

 

- - - Połączono posty - - -

 

Sry pisałem z Tel i się cos pochrzanilo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 155
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Drogi Nordenie. Powiedz proszę czy byłaby szansa abyś do "Empsillnes" zrobił making-ofa? Takiego od etapu renderingu do postprodukcji. Najważniejsze rzeczy - color grading, compo (czy robiłeś kompo z prepassów i jak radziłeś sobie z ich łączeniem w animacji, czyli automatyzacja), programy z których korzystałeś i najprzydatniejsze filtry, efekty (glare, bloom, dyspresja - i teraz nie wiem czy dobrze piszę, to zjawisko gdy widać rozszczepione widmo, filmując mocne źródło światła np. słońce), rzeczy które tobie wydają się ważne. A pytam, proszę bo planuję krótką animację (bardziej reela) i nie chcę wyważać otwartych drzwi. W sieci pewnie można wyłowić to i owo, ale fajnie byłoby obejrzeć lub przeczytać artykuł "jasny-więzowaty", a w "Empsillnes" jest kilka interesujących a nawet inspirujących tricków :) Ludzie łapkujcie jeśli popieracie :)

Edytowane przez Pawlito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, gratuluję że udało Ci się skończyć tak ambitny projekt solo - czapki z głów. Moim zdaniem całość jest na bardzo dobrym poziomie, szczególnie jak na one-man-army. Animacja i wygląd postaci mi nie przeszkadzają - odbieram to jako animację "lalkową". Nie wszystko musi być hiperrealistyczne.

 

Nie bawię się w krytyka filmowego - Dziadek mnie skutecznie wyleczył ze swobodnej wymiany myśli na forum, za to przyłączam się do prośby o rozbudowanego making ofa, dla mnie osobiście byłoby to nawet ciekawsze niż finalny produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a ja naiwny myślałem, że to Norden uczył się na Waszych mackingofach... skoro wiecie co i jak powinno być lepiej....

Wiem to taki żart z Waszej strony... bo gdyby to było na prawdę to bym pomyślał, że się z tosterami na głowy pozamienialiście...:))

Edytowane przez agdybybyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym ze po niektorych komentarzach, ktore mi tutaj niektorzy zasponsorowali (podobnie jak w czasie ostatniej Bitwy pod moja praca) nie chce po prostu robic jakiegokolwiek materialu. Making off jest prawie zrobiony i lezy u mnie na dysku, ale stwierdzilem ze nei bede go uploadowal bo ci ktorzy tutaj krzyczeli i hejtowali jeszcze mogliby sie czegos z niego nauczyc... a to byloby strzelaniem sobie w stope.

 

Kto jest zainteresowany wyslijcie mi wiadomosc na priv z kontaktem mailowym + Imie i nazwisko i jakis link np do waszego linkedin czy inna strone bym wiedzial komu wysylam. Spisze wam to sensownie w wiekszym artykule krok po kroku razem ze screenami i podesle na prywatnego maila. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności