Skocz do zawartości

Zbyt duża ilość polygonów w Zbrushu


RickDeckard

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu frapuje mnie ten temat, myślę że ciągle obciążam swój kolejny model, zbyt dużym zagęszczeniem siatki.

Oczywiście odpuściłbym sobie to i pracował na mniejszym zagęszczeniu, ale odnosze wrażenie że przy mniejszej gęstości polygonów brakuje mi rozdziałki na końcu pracy z detalem. Przykład ostatniej pracy jest taki że nie mogłem spokojnie wyrzeźbić brwi bo jakość była mizerna. Konsekwencją jest to że przy dodawaniu kolejnym elementów, wszystko potwornie mieli.

Czy ktoś ma jakiś prosty elementarz na ten temat dla laika, jak unikac tego problemu ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

:) no cóż o tym wiem że do ogarniecia mam jeszcze dużo, ale uważam że "od przybytku wiedzy głowa nie boli" a lepiej pewnych dobrych rzeczy w obsłudze warsztatu od razu przyswajać żeby nie uczyć się złych przyzwyczajeń i budować jako taki workspace :D Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynamesh Zremesher projekcja. Poczytaj. poogladaj na stronie. U mnie to tak przy 60mil to juz nie moge sculpic na wersj x64. Co mozesz zrobic to dzielic model na czesc. Wazdne by model mial w miare rownomiernie rozlozona siatka inaczej bedziesz mial rozne rozdzielczosci. Ja zazwyczaj sculpce czesci oddzielnie dynameshuje duplikuje. Zremeshuje. Robie projekcje na dynamesha. Czyszc jade dalej.ba nawe bym robil projekcje na model bez dynamesh tylko z polaczonymi subtulami bo dynamesh traci detal. Tam gdzie lacza sie toole czyszcze. Mozesz tez recznei retopo robic. Godzille jak robili to cieli na kawalki i potem laczyli textury UDIM w Mari seamy czyscili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba dziękuje za wszystkie rady, bardzo cenie fachową pomoc i dobre wskazówki, niektórych terminów nie rozumiem do końca jak np repotologia, dużo tutaj czytałem ale wiele rzeczy jeszcze nie bardzo rozumiem muszę więcej poczytać na temat retopo, może jakiś tutek znajdę co porusza tą kwestię :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagęszczaj siatkę w danym regionie. Maskujesz i dzielisz.

 

- - - Połączono posty - - -

 

Dodatkowo staraj się trzymać model w częściach jeśli to nie creatura o jednolitej skórze po całości. Nie obciążysz tak całej siatki wskakiwaniem na kolejny subdiv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności