Skocz do zawartości

Mała architektura górska


Hris

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Takie 2 malutkie budyneczki zaprojektowane przez Artura Wiśniewskiego (bardzo, bardzo zdolny architekt z Poznania). Temat zrobiony na konkurs TPN, pod koniec grudnia 2015. Jak zawsze, oceniajcie, krytykujcie.

Założenie było proste - mglisty poranek, kupujemy bilety, ruszamy na szlak - pokazać to na wizkach.

Soft 3D Max, Photoshop, Sketchup. Modele drzew zakupione od pana 3D Mentor'a, drewno na budynkach od Arroway'a. Budynki,ludziki 2D i teren moje. Czas trwania projektu - 5 wieczorów po 5 godzin.

Edytowane przez Hris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mgla z padajacym swiatlem sie nie zgrala troche. Zdecydowanie lepiej by wygladalo gdyby mgla miala fakture. Wiem, ze nie maja ale odrobina nadkteatywnosci dobrze by zrobila. Dodanie niskiej mgly o innej gestosci podobnie. Drugi obrazek lepszy bo masz lepiej rozlozone plany. Niemniej saturacja obiektu i tla jest bardzo rozna i wyglada jakby domek byl wklejony w photoshopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olaf - domek jest wycięty z globalnej warstwy brightness i saturation, spełniam wszystkie takie życzenia mojego kolegi architekta:) Domek miał "wyjść" z obrazka, a reszta to miało być tło. Jak zwykle w konkursach chodziło o pokazanie co jest tematem. Ja też osobiście wolałbym, żeby mgła "zjadała" budynek, lekko go wchłonęła. Dolnej mgły nie mogłem dodać :( Musiało być pokazane jak budynek jest posadowiony (jest około 20 cm prześwitu między glebą a spodem budynku) i to musiało być bardzo dobrze widoczne (rendery finalnie były przygotowane do 50x70 cm).

Ale pomysł na przyszłość postaram się wykorzystać z tą dolną mgłą...tylko drugi taki projekt z takim fajnym terenem nie prędko mi się trafi:(

A co dokładnie masz na myśli że mgła nie zgrała się z padającym światłem? Mgła jest prosto z Vray'a tak jak oświetlenie. Nic nie zmieniałem (mgła była też jako osobny pass żebym mógł ją wzmonić w postpro).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można prosić o link do konkursu? Bardzo lubię tematy gdzie trzeba nawiązać do tradycyjnego budownictwa. Chciałbym zobaczyć kto to wygrał.

 

Natomiast co do wizki to nie chcę oceniać, ale z grubsza zgadzam się z komcią Olafa. Sam projekt... no cóż... zgaduję, że nie wygrał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hris nie obraź się ale to jest strasznie sztuczne i nienaturalne to połączanie słońca i tej mgły totalnie ze sobą nie współgra jeszcze jak by to światło słoneczne było znacznie bardziej rozmazane spod dużego emitera, dwa to światło wewnątrz za intensywne . Jak na konkurs to totalnie nie trafiłeś bo uwagę przykuwa otoczenie gdyby nie twój tekst na temat tego ze dom jest podniesiony to bym na to nie zwrócił uwagi, jako architekt uważam ze projekt nie ma szansy się obronić jest totalnie nie na te warunki klimatyczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wszystkie uwagi:) każdą biorę do serca i na klatę. Pamiętajcie ze wizki finalnie były ogromne, 50x70 cm. Więc może taki detal jak podniesienie budynku dało się wyłapać :) a co do słońca i mgly...hm może faktycznie mogłem słońce ustawić na size okolo 8-10, a ustawiłem tylko na 4. Ale mgła i takie niskie poranne słońce które przedziera sie przez mgle, według mnie to normalka w górach...ale nie wygląda to dla nas ludzi nizin naturalnie...hm, nie wiem jak z tego wybrnalbym drugi raz...a wy tylko mgle byście zostawili i jakas hdr'ke zachmurzonego nieba jako oswietelnie w vraylight typu Dome? No i nie obrażam sie, Panowie. Wstawiam prace i czytam co piszecie :)

Pozdrawiam i czekam na jeszcze więcej uwag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do konkursu musze zdobyć od architekta który projektował to.

A co do swiatla wewnętrze i ogólnie samych wizek, tak jak pisałem. Domki były wyciągnięte z ogólnych warstw brightness i saturation, by byly mocno wyciągnięte przez mgle i jestem pewien ze to byl dobry zabieg, bardzo dobry.

A dlaczego uważasz ze taka architektura nie nadaje się na nasze warunki klimatyczne? Możesz jakoś uzasadnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mysle ze wiekszosc moich uwag po prostu sie nie zgrala z wizja zleceniodawcy, ale pomyslalbym czy do portfolio nie zrobic lepszej wersji. Bardziej naturalnej. Jako grafikowi od wizek, ta nie zrobi wrazenia tak bardzo jak fajnie wpasowana w krajobraz. Masz model i scene, warto sie pobawic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu konkurs i wygrana ( tez jest wizja z mgla i słońcem...hehehe...nie tylko ja tak poszedłem w swiatlo, ale wygrana praca miała też wizke bez mgły:) ).

http://tpn.pl/nowosci/rozstrzygnieto-konkurs-na-koncepcje-architektoniczna-punktow-wejscia-do-parku

Przepraszam ze podaje link jako tekst, ale nie mogę z telefonu dodac tego jako linku (okno z dodawaniem linków znika mi po wklejeniu linku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszedł bym w jakieś miękkie światło z hdri i ładna mgiełkę, mieszkałem prawie 8 lat w Beskidzie sądeckim i raczej jak były mgły to było tak

 

Łeeee tej, ta pierwsza refka wymiata :) Dzięki że chciało Ci się aż tak zaangażować i podesłałeś zdjęcia. Ja zdecydowanie wybieram tą pierwszą refkę, bez zimy :)

 

Pozdrawiam i dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego uważasz ze taka architektura nie nadaje się na nasze warunki klimatyczne? Możesz jakoś uzasadnić?

 

Na warunki klimatyczne się nadaje, budynek będzie stał i raczej pogoda przeszkadzać mu nie będzie :-)

 

Ja po prostu nie określiłbym kogoś bardzo (2x) zdolnym architektem tylko dlatego, że wziął prosta bryłę i pomyślał: oooo, jest dobry design, teraz pora aby było tradycyjnie, hmm... wiem! drewno, dodam drewno... ooo i jeszcze ażurowe. Jest pięknie, jestem zdolny, na pewno wygram! Niech żyje powiew świeżości w polskiej architekturze, niech żyja młodzi i zdolni z wielkich miast!

 

Sorry, dla mnie to po prostu chłam i zbiera mnie jak widzę na (nie pierwszym już), różnej maści konkursach gdzie zahaczamy o budownictwo tradycyjne i ludzie tworzą takie bohomazy. Jeszcze bardziej mnie zalewa jak takie prace zaczynają wygrywać, np. tutaj: http://www.a-ronet.pl/index.php?mod=konkurs&k_id=725

 

Najpierw wpisujesz się w otoczenie i do panującego tam stylu architektonicznego. Odwiedzasz Willę Kolibę, czerpiesz inspirację i zaczynasz tworzyć. Jak już masz dobry projekt z interesującym rozwiązaniem funkcjonalnym, to dopiero wtedy nadajesz mu akcent nowoczesności.

 

Niestety prawda jest taka, że pierwsza liga architektów zajmująca się budownictwem tradycyjnym nie startuje w takich konkursach. Natomiast znaczna część biorących udział w tego typu rzeczach to tacy, którzy myślą w stylu zdolnych architektów z Poznania. Plus z tego taki, że sobie zarobi kasy za konkurs i na tym pewnie się skończy. Zwycięski projekt jest lepszy, wg mnie mało my brakuje. Jednak patrząc na skład jury nie sądzę aby finalnie to zaakceptowali. Po prostu nie było nic lepszego i ostatecznie stanie tam coś innego.

 

Pozdrawiam,

Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gnacik - a mi się ten projekt, tego Poznańskiego architekta, bardzo podoba, właśnie przez tą prostotę. Tobie co innego, a mnie co innego :) niemniej dziękuję za pełną i wyczerpującą odpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodalbym jeszcze, ze w oczy rzucaja mi sie ludzie - dwoch jest w kurtkach co wskazuje na aure jesienna, a ta parka w krotkich spodenkach. Ponadto tych dwoje wygladaja jak z walking dead, za duzo saturacji im ujales i sa zbyt szarzy. Mysle ze poza konkursem mozesz sobie do folio dopracowac ta scenke i bedzie fajno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodalbym jeszcze, ze w oczy rzucaja mi sie ludzie - dwoch jest w kurtkach co wskazuje na aure jesienna, a ta parka w krotkich spodenkach. Ponadto tych dwoje wygladaja jak z walking dead, za duzo saturacji im ujales i sa zbyt szarzy. Mysle ze poza konkursem mozesz sobie do folio dopracowac ta scenke i bedzie fajno.

 

Dziekuję za uwagi i poradę:) Mam cichutką nadzieję że wrócę do tej sceny jeszcze i przysiądę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności