Podziękowania Podziękowania:  0
× tak × tak:  0
× nie × nie:  0
Na fronta! Na fronta!:  0
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Porada dot. posiadanego sprzetu

Member

Podziękowania

Domyślnie Porada dot. posiadanego sprzetu

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Witam,

Zakupiłem niedawno używany zestaw: http://www.ebay.de/itm/HP-Z400-Works...item3d0245b37d

PROCESOR Xenon 3,4GHz
    Ram 16GB
    Grafika Nvidia Quadro 5000

Sprzęt zdecydowanie przyspieszył prace względem laptopa którego używałem, jednak zdarza się, ze przy bardziej kompleksowym modelu poruszanie/obracanie się po scenie przycina co znacznie utrudnia prace. To samo jest z renderingiem w Thea, który czasem potrafi "zwiesić" Rhino.

Co powinienem dokupić aby zwiększyć wydajność sprzętu? Moge rozbudowac RAM do 24GB, tylko czy jest sens dokupywać 8GB RAMu, czy raczej powinienem coś zrobić z procesorem lub grafika?

Modeluje w Rhino i zamierzam kupić Thea Render.

Dzieki

Member
    Awatar skalpel3d
    Podziękowania

Domyślnie

W pierwszej kolejności zmieniłbym kartę graficzna szczególnie ze Thea jest renderem typu hybrydy i ma wsparcie gpu w renderingu, nie wiem jaki masz budżet ale patrzyłbym na karty nvidi z gamingowych
    " Lepiej bez celu iść naprzód niż bez celu stać w miejscu, a z pewnością o niebo lepiej, niż bez celu się cofać."
    "Jesteś kobietą, o której mężczyzna może tylko marzyć. Moją, tylko moją winą jest, że nie mam natury marzyciela."
    " Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skurwysyny będą zawsze."

Member

Podziękowania

Domyślnie

dziki za inforamcje

Member

Podziękowania

Domyślnie

Jakiej wielkości są te pliki w Rihno, może to ograniczenia samego Rihno.
    Generalnie ten komputer jest całkiem przyzwoity.
    Spróbuj pogrzebać w ustawieniach karty graficznej choć nie wiem czy to akurat wina karty.
    Obejrzyj ten poradnik co prawda nie do Rihno, choć być może i w Twoim przypadku się sprawdzi.
    https://www.youtube.com/watch?v=8zDFeD7z4rQ

Uprawnienia umieszczania postów