× nie × nie:  0
Strona 11 z 14 PierwszyPierwszy ... 67891011121314 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 137

Wątek: Teczka 2D- JonJoan (StephanBored)

Member

Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Fajne te spluwy.

Zamiast robić crease edge może lepiej pobawić się funkcjami w dynamic subdivision?

Member
    Awatar Boris
    Podziękowania

Domyślnie

Dla mnie najwygodniej jest zrobic maske, stworzyc grupe ctrl+w, porobic w ten sposob wiele grup stykajacych sie ze soba. Pozniej zremesher z opcją pilnowania grup, zeby były ładne łuki i właśnie jakaś funkcja z menu loopów, ktora robi takie fajne wcięcia w miejscu gdzie sie grupy stykają. Tak robiłem zbroje.

- - - Połączono posty - - -

Dany Mac pokazywał, ze mozna zrobić loopy dla zremeshera, rysując je w opcji sculptrisa, ale za wuja nie moge tego rozgryźć.
    Łatwo tak robić retopo twarzy... rysujesz loopy, a zremesher zrobi według nich retopologie... bajka.
    "Religia powstała, gdy pierwszy oszust spotkał pierwszego głupca." – MARK TWAIN

Artstation

Member
    Awatar JonJoan
    Podziękowania

Domyślnie

Zamiast robić crease edge może lepiej pobawić się funkcjami w dynamic subdivision?
    No ale jakimi konkretnie? Bevel? Inset? Ja i tak wszystkie creasy konwertuję na bevele kiedy przenoszę obiekt do blendera.

Dla mnie najwygodniej jest zrobic maske, stworzyc grupe ctrl+w, porobic w ten sposob wiele grup stykajacych sie ze soba. Pozniej zremesher z opcją pilnowania grup, zeby były ładne łuki i właśnie jakaś funkcja z menu loopów, ktora robi takie fajne wcięcia w miejscu gdzie sie grupy stykają. Tak robiłem zbroje.
    Nie dziwię się że dla Ciebie blender jest szybszym programem skoro tak się grzebiesz z poligrupami w Zenonie. Od kiedy mamy zmadellera to poligrupować można już w trybie expresowym. Np. poprzez podnarzędzie Q- mesh. Mamy wciśnięty klawisz alt i "malujemy" grupę trochę tak jak robimy zaznaczenie w blenderze po wciśniętym przycisku "c".
    Wcięcia na zbroi można zrobić w bardzo prosty i szybki sposób. Wybieramy najpierw pod-narzędzie zmodellera- select loop, a potem Q- meshem "spychamy" w głąb- tworząc ładne wcięcie. dopieszczamy narzędziem crease. Ja mam wszystkie najważniejsze podnarzędzia z- modellera ustawione na pięciu bardzo prostych skrótach. Tak że wykonanie powyższej operacji to dla mnie trzy naciśnięcia na klawiaturze no i 3- 6 kliknięć myszą (w zależności jak dużo creasów ma być). Bardzo szybko, czasem kilka sekund takie coś zajmuje.
    Narzędzie knife rzeczywiście by się w zenonie przydało ale zenon jest akurat dobrze zintegrowany z blenderem i za pomocą plugina GoB szybko można obiekt przenieść i poprawić siatkę.

Member
    Awatar Boris
    Podziękowania

Domyślnie

Ok. Sprawdze jak to działa. Akurat korzystam z tutoriali Olsona, gdzie on robi całą postać i nie szukałem szybszych metod.
    Mysle ze sie nie zrozumielismy. Ty piszesz o robieniu zbroi zaznaczając loopy, a ja pisze o metodzie na obiekcie po dynamesh masterze, gdzie loopow nie ma.
    Spokojnie, znam zetke od wersji 1, ale wczesniej nie była mi potrzebna. Ja nie robie na wyścigi, ja robie dobrze.
    Ostatnio edytowane przez Boris ; 18-07-18 o 07:15

Member

Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Boris Zobacz posta
    Dany Mac pokazywał, ze mozna zrobić loopy dla zremeshera, rysując je w opcji sculptrisa, ale za wuja nie moge tego rozgryźć.
    Łatwo tak robić retopo twarzy... rysujesz loopy, a zremesher zrobi według nich retopologie... bajka.

A to nie była przypadkiem maska i "edgeloop masked border"

@JonJoan To o tym Dynamic SubD było do Borisa, apropo jego posta.

Member
    Awatar Boris
    Podziękowania

Domyślnie

Teraz mi dzieci laptopa zabraly, nie moge sprawdzic, ale wiem o czym mówisz. To jest jedna z tych wiekszych opcji w takim kwadracie. Sa bodajze trzy, jedna rysuje loopy, druga je właśnie tak fajnie wcina, a trzecia chyba beveluje.
    To o czym piszesz to zdaje sie takie precyzyjne obrysowanie loopem, ale ta moja opcja robi od razu wcięcia.

Sorka myslalem, ze pytasz o moja metode... zobacz na YT, on sie nazywa Danny Mac czyjakos podobnie... poszukaj pod loop, retopo head itp. Rysuje sculptrisem i z menu pluginow wybiera cos ala mask border, czy mask paint...

https://isfilms.net/v-how-to-polygroupit-for-topology-in-zbrush-2018-60-second-tutorial-9kSaJ1b4QZU.html
    Ostatnio edytowane przez Boris ; 18-07-18 o 09:04

Member
    Awatar JonJoan
    Podziękowania

Domyślnie

Ja ten filmik kojarzę i ta metoda nie jest w 100% pewna. urzywałem ją pare razy na moich ostatnich ilustracjach. Wolę model z taką kaszaniastą siatką przenieść do blendera i tam za pomocą pluginu retopo- flow, zrobić retopologię raz a dobrze.

Ostatnio edytowane przez JonJoan ; 18-07-18 o 11:56

Member

Podziękowania

Domyślnie

Boris, to jest z polygroupit. Kojarze opcję bo pojawiłą się w nowym ZBrushu ale nie miałem potrzeby jej jeszcze używać - w sensie rysowania loopów.

Masz rację JonJoan, dobra praktyka bo potem człoweik nabiera wprawy, że idzie to szybciutko a zawsze takie ręczne topo jest lepsze.

Member
    Awatar JonJoan
    Podziękowania

Domyślnie

WHOA!

WHOOA!!

WHOOOA!!!

Member
    Awatar JonJoan
    Podziękowania

Domyślnie

Kolejne wrzuciksy:

Próba zahaczenia o realizm- powyżej
    Próba zahaczenia o kartunizm- ponizej

No i próba zainimowania tego czegoś:

O losie!

Planuję tera kolejny mroczniejszy projekt. nazwałem go "Demonologist" i tym razem będę wrzucał poszczególne etapy tworzenia. Tak aby młodzi mogli sie czegoś dowiedzieć a starzy ingerować by praca finalna wyszła zajefajnie dobrze.

Faza pierwsza:
    Wstępny desing kompozycji.
    W tym celu wykonałem cztery wstępne projekty kompozycji finałowej i wybrałem tą która jak dla mnie jest najlepsza. Czyli czwarta (ostatnia)
    Jeżeli uważacie że inna byłaby lepsza- to zamieniam się w słuch.

Ostatnio edytowane przez JonJoan ; 01-02-19 o 14:33

Uprawnienia umieszczania postów