× nie × nie:  0
Strona 13 z 14 PierwszyPierwszy ... 3891011121314 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 137

Wątek: Teczka 2D- JonJoan (StephanBored)

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    wiesz, jakbym to lepiej przygotował, to widać by było, że smok dmucha parą w czarodziejkę (nie chciało im się czyścić chmur, by to wydobyć) - to budowałoby osobowość smoka i jednocześnie relacje pomiędzy parą na obrazku. Takie detale tak naprawdę budują historię, a nie detale na głowie smoka - taka luźna uwaga o narracji.
    nosiłem kalesony zanim było cool

Member
    Awatar JonJoan
    Podziękowania

Domyślnie

trochę spóźniony update wywołany awarią compa. W jakieś 90% udało się naprawić no i wczoraj wieczorem i dzisiaj rano dodałem kilka dodatkowych rzeczy. Dodatkowe światło i mikro textura na smoka (której w tej rozdzielczości można nie dojrzeć.) No i pierwszy plan z budynkiem i demonologiem, który burzy nieco wcześniejsze kompo- bo jest w sumie teraz pierwszym punktem skupienia. Dlatego koncepcję "dmuchania" zostawiam na później (sorry Olaf).

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

spoko, to był tylko przykład storytellingu. Wygląda całkiem dobrze, zdecydowanie progres w kompozycji.

edit: zwróc jednak uwagę, że ten silny kontrast zatrzymuje oko i wypycha postac spoza kompozycji. https://justpaste.it/3sqla
    Gdybyś zaprojektował chmury tak, by wiodły oko do postaci, byłoby znacznie lepiej.

Member
    Awatar Sayja
    Podziękowania

Domyślnie

Jeśli chodzi o narracyjne zgranie postaci - użyłbym koloru. Pomarańczowe akcenty na postaci uwidoczniłyby ją i połączyły ze smokiem. Uważaj też na niezręczne zbieżności kształtów jak np. dłoń z krawędzią chmury. Ale moim zdaniem największym mankamentem jest po prostu smok, który wydaje się bardzo nie pasować i możliwe, że jest to spowodowane faktem, że wyrenderowany był w złym obiektywie i nie klei się pod kątem perspektywy z chmurami, z budynkiem i postacią. Nie jest jasne czy stoi na wprost, czy trochę w głębi (ale nie jest to problem z perspektywą powietrzną, której bym nie wrzucał żeby nie psuć kontrastów). Jest bardzo skadrowanym a przy tym masywnym kształtem. Brakuje mu nieco życia, ekspresji - wygląda ciut jak posąg.

Member
    Awatar JonJoan
    Podziękowania

Domyślnie

Poprawiłem to co radziliście.

możliwe, że jest to spowodowane faktem, że wyrenderowany był w złym obiektywie i nie klei się pod kątem perspektywy z chmurami, z budynkiem i postacią.
    Pewnie dlatego że ja perspektywę tym razem brzydko mówiąc- olałem. Myślałem że w tym przypadku nie będzie taka ważna. Najfajniejsze jest to że sam smok był rzeźbiony w trybie oktagonalnym. Kiedy się połapałem i włączyłem perspektywę- jego łeb był strasznie zniekształcony. Pomyślałem sobie- spoko, w keyshocie pobawię się trochę FoVem kamery i będzie dobrze. No nic postarałem się w fazie postpro trochę perspektywę skorygować. Nie wiem czy dobrze wyszło. Sami oceńcie.

Następnym razem postaram się tak zagadnienia perspektywy nie olać.

Pomarańczowe akcenty na postaci uwidoczniłyby ją i połączyły ze smokiem
    Chodzi o tą pomarańcz jaka jest przy oku smoka? Żeby to ujednolicić?

Brakuje mu nieco życia, ekspresji - wygląda ciut jak posąg.
    Taka koncepcja ukazana jeszcze w fazie koncepcyjnej. :). Koncepcja wyczekiwania. Trochę na zasadzie: nasrałeś sąsiadowi na wycieraczkę. Sąsiad przyłapał cię na tym i zanim rzuci się na ciebie żeby zmasakrować- przez chwile się zastanawia. :). i groźnie patrzy.

Member
    Awatar ZiN
    Podziękowania

Domyślnie

Jeśli taka była koncepcja, to nie wiem czy ten kadr, który zrobiłeś (tutaj) nie byłby lepszy, czyli kamera za plecami czarodzieja. Scena wówczas wydaje się bardziej dramatyczna. Smok wyraźnie góruje nad czarodziejem. Z tego obrazu jakoś nie odczytuję, żeby obydwie strony były wobec siebie wrogie - sugeruje to poza maga, który wygląda, jakby bardziej przyzywał potwora, niż stawiał mu czoła. Może powinien być właśnie w innej pozie, albo wyglądać na bardziej zlęknionego, albo już powoli zbierać się do jakiegoś ataku?

Ogólnie patrząc na ten obraz mam silne skojarzenie z tym. Tam smok mimo gniewnego wyglądu był przyjaźnie nastawiony, i chyba przez to mam takie skrzywione odczucia :P

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

ta korekta ładnie wydobyła postać. Pewnie ogień z tej czary pomiędzy nimi też by ładnie przenosił wzrok z oczu smoka na postać. Ale to możesz sobie gdzieś tam symulować jak będziesz chciał.

Member
    Awatar JonJoan
    Podziękowania

Domyślnie

J Smok wyraźnie góruje nad czarodziejem. Z tego obrazu jakoś nie odczytuję, żeby obydwie strony były wobec siebie wrogie - sugeruje to poza maga, który wygląda, jakby bardziej przyzywał potwora, niż stawiał mu czoła. Może powinien być właśnie w innej pozie, albo wyglądać na bardziej zlęknionego, albo już powoli zbierać się do jakiegoś ataku?
    Mag tak nie do końca sprawę sobie zdaje z tego że smok nie je zadowolony z przywołania. ;). Wiem że trochę naciagane ale w sumie powinienem był dokładnieopisać relację zanim zabrałem się do roboty. Użytkownicy mogliby wtedy coś doradzić jeszcze w fazie konceptu.

eśli taka była koncepcja, to nie wiem czy ten kadr, który zrobiłeś (tutaj) nie byłby lepszy, czyli kamera za plecami czarodzieja. Scena wówczas wydaje się bardziej dramatyczna.
    Dla mnie to był nr. 2 i nawet miałem plany żeby ten kadr równiez zrealizować. I może nawet się podejmę jeżeli nie okaże się ze tekstury mi przepadły podczas awarii.

Pewnie ogień z tej czary pomiędzy nimi też by ładnie przenosił wzrok z oczu smoka na postać. Ale to możesz sobie gdzieś tam symulować jak będziesz chciał.
    Dobry pomysł chociażby z tego względu żeby sobie poćwiczyć robienie ognia:

Tylko czy pasuje?

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

umieszczenie postaci między dwoma płomieniami na pewno pomogło Tobie przeciągnąc tam uwagę. To czy pasuje, zalezy od tego jaką narrację chciałeś zbudować. Teraz postać jest dominującym elementem, a smok - mimo skali jest drugorzędny.
    Teraz podkreślenie postaci dało Tobie wydźwięk, że jest ona tak potężna, że wielki smok pojawia się na jej wezwanie.

Member
    Awatar JonJoan
    Podziękowania

Domyślnie

Nie wiem czy się ona po prostu trochę nie wymknęła z pod kontroli. :). Na razie jest mniej więcej tak: Demonolog wezwał smokodemona przez chwilę nad nim panuje ale... za moment się to skończy- stąd groźna mina smokodemona.
    Bleh.

Uprawnienia umieszczania postów