× nie × nie:  0
Strona 9 z 11 PierwszyPierwszy ... 4567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 108

Wątek: Teczka 2D- JonJoan (StephanBored)

Member
    Awatar tr3buh
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    hardsurface wyszlo bardzo fajnie

Member
    Awatar JonJoan
    Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez tr3buh Zobacz posta
    hardsurface wyszlo bardzo fajnie
    Dzięki. Hardsurfaceowy sprzęt o wiele łatwiejzrobićniż postać 3D. Potrzebna jest tylko końska cierpliwość. Przy robieniu postaci- coś więcej.

Member
    Awatar JonJoan
    Podziękowania

Domyślnie

Tym razem kilka komiksowych zajaw. Staram się udoskonalać styl. Chyba jakoś to idzie? Bo na swoje poprzednie próby przełożenia myśli na obraz- nie mogę za bardzo patrzeć. Tym razem poszedłem w większe uproszczenie. Malowałem je mając ciągle przed oczami prace Kamila M. Mam nadzieję że prace są bardziej czyste i schludne. Ostatnio porzuciłem całkowicie PS i działam w 100% w CSP.
    Ostatnio edytowane przez JonJoan ; 06-03-18 o 13:10

Member

Podziękowania

Domyślnie

Wiesz co, wydaje mi się, że Twoim pracom brakuje struktury, jakichś brył pod spodem. Wrażenie jest takie, że to są linie na płaskiej powierzchni a nie obiekty czy postacie w 3D. Chyba szczególnie widać to na twarzy u kobiety leżącej na łóżku - oczy i usta wyglądają jak naklejki na głowie. Może warto by było tutaj się rozwinąć? Na przykład darować sobie kolory i nawet walor i popracować tylko samą linią?

Member
    Awatar JonJoan
    Podziękowania

Domyślnie

Coś w tym jest co mówisz. Tzn porównałem sobie mój lineart z lineartem ludzi którzy umieją. No i wypada to dosyć blado. Trzeba będzie nad tym popracować. Odpalę sobie np. tutoriale Alphonso Dunna na YT i poćwiczę klasyczne rysowanie (analogowe) aż kreska nie zacznie budować przestrzeni. No chybz że coś lepszego byś polecił.

Fajnie by było kiedyś uzyskać takie rezultaty:https://www.artstation.com/artwork/3EDlg

A tym czasem kolejna odsłona radosnej, amatorskiej twórczości:

Member
    Awatar Sayja
    Podziękowania

Domyślnie

Ostatnio widziałem dobry przykład sytuacji w której jegomość A, początkujący rysownik sporządził rysunek postaci, która mimo niesymetrycznych oczu, krzywych ramion itp. wad miała moim zdaniem świetny charakter. Małe umiejętności twórcy zdradzały natomiast braki w kunszcie, tzn. szarpane linie, ślady wymazywania gumką. Jegomościowie C, D i B szybko zasugerowali mu Proko, Loomisa itp. 3D czasem nie jest dla każdego. Polecam zerknąć na prace Benjamina Schippera.
    Co chciałbym zaznaczyć, to bryłowatość, anatomia i temu podobne, mogą i są wyborem artysty. Nie ma co narzucać stylu. Tutaj pracki mają coś w sobie graficznie fajnego i myślę, że podniesienie owego kunsztu na następny poziom (co naturalnie nastąpi z czasem) to priorytet.
    Linie mogłyby być odważniejsze, rysowane jednym ruchem.
    Zgadzam się, że rysowanie oczu potrzebuje kilku ćwiczeń bo wyglądają martwo (polecam rysowanie sobie "oczodołka" i pamiętanie o tym, że źrenica nie leży bezpośrednio na rogówce tylko jest cofnięta (mam nadzieje ze nie pomyliłem nazw co często mi sie zdarzało). Wzrok postaci jest często motorem narracji więc trzy razy sprawdzać na co patrzą. Podobnie ma się sprawa z ustami. Linia górnej powieki/wargi grubsza, to buduje i cień i naturalnie zwraca uwagę na wyraz twarzy.
    Remember - kompozycja jest wszystkim.

Member
    Awatar JonJoan
    Podziękowania

Domyślnie

Dzięki. Poćwiczę mimo wszystko klasyczny lineart. Zobaczymy jak wyjdzie a połączeniu z cyfrowym malowaniem, kolorowaniem.

Member

Podziękowania

Domyślnie

Mówiąc o bryle, nie miałem na myśli tego, że wszystko musi być super przestrzenne, po prostu zwróciło to moją uwagę. Natomiast fajnie jest jak uproszczenia są, właśnie jak mówisz, wyborem, a nie brakiem zrozumienia jakiegoś tematu. Uwielbiam prace, które są płaskie, ale mają bardzo ciekawy design i kompozycję, jak choćby Mike Mignola.

I być może tu jest kolejna sprawa nad którą warto by się pochylić - ciekawy design. Póki co czegoś mi brakuje w Twoich pracach, mają jakaś słodkość w sobie, ale jakby je bardziej przesterować, może bardziej kanciaste i geometryczne zrobić, to zyskałyby na tym. Może właśnie odwrotnie niż wcześniej powiedziałem - maksymalnie graficzne robić i zupełnie darować sobie bryłę? To już do Ciebie decyzja należy :) Poanalizuj to jak rysują ludzie, których prace bardzo Ci się podobają i spróbuj ich techniki zastosować u siebie. Jeden fajnie upraszcza załamania materiału, drugi włosy, trzeci fajne skały robi, jak dorzucisz coś od siebie to będziesz mieć unikalny styl :)

Co do źródeł to standard - J.Watts, Proko, G. Vilppu, S. Huston, A. Loomis, szczególnie Creative Illustration, bardzo ciekawy rozdział o linii tam jest i Scott Robertson, z YT to rzuć okiem na ModernDayJames.

Member
    Awatar JonJoan
    Podziękowania

Domyślnie

Zanim lulu pójdę. kolejny stuff przekażę tutaj do krytyki. Jest to kolejna prac z serii "przygody z 2,5D". Praca prawie gotowa ale na razie nie umieszczam na forach bo mam nadzieję że tu na max.pl ktoś coś jeszcze doradzi...

Member
    Awatar Graft
    Podziękowania

Domyślnie

Taka mała propozycja z mojej strony ;)

trochę tak na szybko, ale mam nadzieję że widać co miałem na myśli. Pozdro

Uprawnienia umieszczania postów