× nie × nie:  0
Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy ... 5678910
Pokaż wyniki od 91 do 95 z 95

Wątek: Teczka 2D- JonJoan (StephanBored)

Member
    Awatar JonJoan
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Whoa! Whoa! Whoa! Pomału. Trochę dużo tych zmian jak na ten etap ilustracji. :). Wiem co miałeś na myśli i jest to dla mnie niestety sensowne. No dobra. Chyba nastepnym razem etapami warto pracę wprowadzać na max.pl. A teraz? Postaram się wprowadzić tych zmian jak najwięcej. Przynajmniej tą "strefę największych kontrastów. Bo- rzeczywiście to na co człowiek zwraca uwagę za pierwszym razem to rury i chmury po środku. Thnx!

Member
    Awatar JonJoan
    Podziękowania

Domyślnie

Ok. Było tak: A po sugestii Grafta jest tak: Jeżeli nie ma już więcej żadnych uwag to trzeba to będzie gdzieś zamieścić i sprawdzić czy ta praca jest bardziej lubiana od poprzednich. Jednym słowem: czy jest progress czy ni ma. Wesołych świąt.

Member
    Awatar rymin
    Podziękowania

Domyślnie

Po pierwsze fajna praca- spójna i dobrze wykończona. Mam jednak kilka uwag. Moim zdaniem trochę wpadłeś w taką pułapkę którą każdy popełnia - chcesz pokazać za dużo i nie wiesz na czym się skupić. Pokutuje też pewnie brak odpowiedniego czasu poświęconego na thumbnaile. Sam obrazek jest fajnie wyrenderowany i wykończony semi profesjonalnie ale brakuje mu dobrej (prostej?) kompozycji. Mamy wielkiego robota ale ułożenie jego w stosunku do tej bohaterki sprawia, że dla mnie wygląda on jak obserwator? Nie wiem czy od niego lecą te macki czy on po prostu to sobie obserwuje? Nie ma interakcji pomiędzy nim a tą laską. Ona też jest ustawiona praktycznie bokiem do widza co odbiera totalnie dynamike- zauważ, że 90% lini jest pionowych albo poziomych. Dodatkowo nie wiem gdzie to się dzieje- z tyłu mam wielkie niebo więc niby gdzieś wysoko ale obok spadają jakieś fragmenty kamieni/budynków co tylko bardziej mnie dziwi. Teraz już pewnie ci się nie będzie chciało poprawić ale przy następnym obrazie zaczął bym od wielu szkicy i znalezieniu fajnych kompozycji. Żadne 3d i rendering nie nadrobi słabych fundamentów. Zobacz może jak proste kompozycje robią eytan zana albo nick gindraux np. Wrzucam prosty overpaint poprawiający te rzeczy o których pisałem. Oczywiście możesz mieć inne zdanie ale może coś pomogłem.

Powodzenia
    Rymin
    Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć) Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć) Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	compo.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	76.4 KB
ID:	104907  

Member
    Awatar JonJoan
    Podziękowania

Domyślnie

Ok. Kolejna sugestia do której warto by się było zastosować. Ale już tak daleko idąca że pozostanę już przy tym co jest. A bardziej dynamiczne pozy, z lepsza perspektywą zastosuję w przyszłości. Tutaj zgodzę się że taka perspektywa- "idealnie z boku"- strasznie sztywniacka jest i nudna. Główny mankament tej pracy to to że nie miałem pomysłu na historię. Założenie było takie by jakąś laskę dziargnąć na tle wielkiego robota. W tym celu zrobiłem 4 thumby i wybrałem ten najdynamiczniejszy: Praca w sumie ma charakter bardziej ćwiczeniowy. W przyszłości skupie się bardziej na historii jaką dana praca opowiada. Cheers!

Member
    Awatar JonJoan
    Podziękowania

Domyślnie

Shnell!

Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy ... 5678910

Uprawnienia umieszczania postów