Skocz do zawartości

Flash: odnośnik do innego pliku .fla


harpk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem początkujący z flasha, od 2 dni szukam rozwiązania mojego problemu, ale nie mogę nic znaleźć.

Problem polega na tym, że mam plik .fla, przykładowo menu.fla, w którym znajdują się same zakładki do różnych pozycji w menu. Po naciśnięciu danej zakładki powinno mnie przenosić do nowej podstrony, która zawiera się w innym pliku .fla. Przykładowo mam zakładkę np. "Pliki PDF" i po jej naciśnięciu w animacji powinna pojawić mi się podstrona z plikami .pdf, która zawiera się w pliku pliki.fla. Z tego co doszedłem, zakładki te powinny być movie clipami, ale nie wiem jakich poleceń użyć w ActionScript lub w programie, aby ustawić odnośnik na danym movie clip do innego pliku .fla. Program to Macromedia Flash 8. Będę wdzięczny za pomoc. Przepraszam również jeśli nie wspomniałem o czymś ważnym, ale, jak pisałem wcześniej, jestem początkujący w animacjach etc. i nie wiem co mógłbym jeszcze dodać. Pozdrawiam.

 

P.S.

Nie jestem pewien czy to odpowiedni dział na mój problem, ale nie widzę lepszego. Jeśli ten dział jest nieodpowiedni, prosiłbym o przeniesienie wątku do poprawnego działu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

To. Chyba jest zbyt skomplikowane by tlumaczyc. Po pierwsze musisz miec pliki swf osadzone na stronach i wtedy wystarczy ze ustawisz link url do kolejnej strony html z drugim dokumentem zawierajacym drugi plik swf. To tyle z najprostszego rozwiazania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ekspresową odpowiedź. A jeśli potrzebuję zrobić prezentację multimedialną, która będzie odtwarzana z pliku .exe, a w jednym folderze będą wszystkie odnośniki .fla/.swf do niej? Da się coś takiego zrobić bez osadzania plików w internecie? Wiem, że dział dotyczy Web Arta, ale nie wiedziałem czy w innym dziale mogę napisać o tym problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musialbys ladowac do exe pliki swf, jezeli uzywasz as2 to zdaje sie sluzy do tego loadMovie, ale moge sie mylic dawno nie uzywalem. W As3 jest co innego, niemniej musisz ladowac pliki swf z tego samego lub podleglego katalogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem z tym loadMovie, ale niestety nie wczytuje. Muszę trochę przerobić pewną prezentację, a niestety nie siedzę tak głęboko we Flashu. Zauważyłem, że w zakładkach, które były jest taki kod:

on (release) {

tellTarget (_level0) {

_root.zaslona.gotoAndPlay("powt");

/:p = "1";

/:l = "14";

}

}

w niektórych movie clipach po on (release) { jest jeszcze unloadMovieNum (1);.

 

Obstawiam, że zasłona to jakaś warstwa, na której wyświetlają się podstrony po kliknięciu na daną zakładkę. Próbuję dodać nową zakładkę, po kliknięciu której pojawi się podstrona z .swf'a stworzonego przeze mnie. Doszedłem do tego, że zmieniając liczbę w "/:l =" zmienia się podstrona, jednak jako, że stworzyłem nową podstronę, nie ma ona przypisanej liczby i nie za bardzo wiem, gdzie znajduje się jakieś przypisanie, mówiące że liczba x odpowiada podstronie y. Jest to jakiś znany skrypt? Łatwo to sprawdzić?

Edytowane przez harpk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie działa. :( Naciskam na zakładkę i nic się nie dzieje. Dodam, że menu z zakładkami powinno cały czas być widoczne, a podstrona powinna ładować się jakby w miejscu na to przeznaczonym, reszta prezentacji zostaje bez zmian. Tak robi ten skrypt, który wkleiłem w moim poprzednim poście. Szukam zarówno w pliku .exe (przerobionym na .fla) oraz w pliku .fla z menu z zakładkami tych informacji o ID danej podstrony (czyli jeszcze innym pliku .fla/.swf), ale nigdzie nie mogę znaleźć, gdzie zostało to przypisane. Z tego co znalazłem, prezentacja zrobiona jest we Flash Player 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności