Skocz do zawartości

problem z oświetleniem pomieszczeń za pomocą omni


Chocobo

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

Mam scene składającą się z korytarzy i pokoi. Docelowo jest to animacja ( kamera sunie po korytarzu itp.).

silnik renderujący to scanline, bo zalezy mi na szybkim renderingu.

 

Oświetliłem pomieszczenia od wewnątrz światłem omni, ale niestety światło nie wiedzieć czemu przebija się przez ścinany i dodatkowo oświatla inne pomieszczenia, które już mają własne światła. Jedno ingeruje w drugie i przez to cienie są bardzo nieregularne. Jedna ściana jest za mocno oświetlona, druga ciemnia itp.

 

Spróbowałem umieścić światło na zewnątrz pomieszczeń i zmiejszyć ich liczbe. Efekt troche lepszy ale dalej jest źle. Znalazłem też parametr decay, ale prawie nic to nie daje. Przez to albo jest ciemno jak w grobie, albo po zwiększeniu liczby jednostek wychodzi na to samo ( za jasno).

 

Prosze, powiedzcie czy omni da się ustawić tak, aby promienie zatrzymywały się na obiektach i dalej już nie leciały?

Chce równomiernie oświetlić pomieszczenia bez żadnych "snopów światła". Scena ma szybko się renderować, dlatego światło musi być proste.

 

jesli chodzi o direct spota to nie wiem jak zmiękczyć kończenie się swiatła, bo gdy próbowałem go użyć to światło padało jak by "nożem ktoś je ociosał".

 

Jeszcze raz przypomnie, że w gre wchodzi tylko scanline.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 0
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Popular Days

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności