× nie × nie:  0
Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: mlecz

Member

Podziękowania

Domyślnie mlecz

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Cześć! Na imię mi Asia, od prawie trzech lat regularnie przeglądam forum, a w szczególności ten konkretny dział, jednak jak dotąd nie miałam odwagi założyć tutaj teczki. :) Zrobienie tego było jednym z moich postanowień noworocznych, no i dzisiaj nadszedł ten magiczny dzień... :D Staram się malować/rysować jak najwięcej w wolnym czasie, jednak studia potrafią niekiedy skutecznie niszczyć plany (najbardziej wtedy, gdy nadchodzi okres przeglądów, oddań i reszty tego wszystkiego). Bardzo mi zależy na tym, żeby rozwinąć to wszystko w jakimś dobrym kierunku/nabić skilla/poprawić się, dlatego liczę na krytykę i wskazówki!

Tutaj pracki z ostatniego tygodnia, no i jedna martwa ze stycznia:

Portrecik na odstresowanie:

A tu takie bardziej szkice (pierwszy zrobiony w oparciu o masterstudy, które robiłam dzień wcześniej):

Plus rysunki z dzisiejszego poranka:
    Załączone obrazki Załączone obrazki  
    Ostatnio edytowane przez mlecz ; 25-02-17 o 09:52

Member

Podziękowania

Domyślnie

Ładne kolory, aż się miło patrzy na te prace :) Na pewno poćwiczyłabym ukazanie materiału na obrazie, pierwsza z martwych natur odstaje właśnie pod tym względem (drewno? to coś białego w tle?), pozostałe są fajne. Tak trzymać.
    Teczka 2d
    Deviantart

Pozdrawiam

Member
    Awatar BetiiX
    Podziękowania

Domyślnie

Swietne wejscie, pracki super :) Wrzucaj czesto i gesto please~ I zgadzam sie z przemowczynia odnosnie materialow - wazon i kulki super, ale szkrzynka i plotno w tle juz kiepskawo wygladaja. Pozdrawiam

Member

Podziękowania

Domyślnie

Agata Czerw, no właśnie jak teraz patrzę, to ta drewniana skrzynka strasznie płaska mi się wydaje, tak samo ściera w tle, jakoś taka mało zdefiniowana. :D Dziękuję!

BetiiX, dzięki! Bardzo mi miło! :D Postaram się dzisiaj poćwiczyć pod tym względem.

Moderator
    Awatar Sidre
    Podziękowania

Domyślnie

Cześć. Fajny początek!
    Odnośnie martwych, zwróciłbym uwagę na brak OCCLUSION / CONTACT SHADOW, no wiesz te takie cienie występujące przy samym styku obiektów oraz przy załamaniach bryły . Podkreślenie tych cieni osadza przedmioty na płaszczyznach i czyni Twoje prace bardziej wiarygodnymi.

W każdej Twojej martwej mozna dodać CONTACT shadow.
    Podoba mi się różnorodność materiałów.

W pejzażu dałbym wiecej błękitu w cień a mniej czerni.
    Postać spoko.
    Generalnie spoko, witamy , dawaj następne.

Member

Podziękowania

Domyślnie

Sidre, dzięki za overpainta! Kurcze, nie wiem czemu wcześniej nie zwróciłam na to uwagi. :/

Dzisiaj położyłam przed sobą tą samą skrzyneczkę, którą malowałam przy pierwszej martwej. Liczę na to, że tym razem dobrze uchwyciłam materiał i że widać, że to drewno. :) Przypilnowałam też tych contact shadow, mam nadzieję, że nie są za słabe/za mocne.

No a tutaj coś, nad czym spędziłam drugą połowę dzisiejszego dnia. W sumie to przez chwilę miałam wątpliwości co do tego, czy to w ogóle pokazywać, ale w sumie byłoby szkoda to tak zostawić:

Bardziej to wygląda jak buda drwala niż motel, haha... :D

Member

Podziękowania

Domyślnie

Jak dla mnie to drewienko bardzo fajnie wyszło, masz może jakiś patent jak oddać taką teksturę?;p

Member

Podziękowania

Domyślnie

Hm, jakiegoś konkretnego patentu na drewno to raczej nie mam. :D Ale w tym przypadku zaznaczyłam najpierw kształt tej skrzynki jednolitym kolorem, potem zrobiłam clipping mask do warstwy i pobawiłam się gradientami, a na sam koniec zaczęłam zaznaczać włókna tego drewna. Najpierw bardzo ogólnie - robiłam jakieś luźne maźnięcia, dopiero potem zaczęłam bawić się w zaznaczanie szczegółów. Wszystko głównie przy użyciu zwykłego round brusha/airbrusha. Miejscami tylko maznęłam jakimś innym brushem (taki przerywany, nawet go trochę widać). :) A tak to wiadomo, wszystko opierało się na obserwacji tej skrzynki.

Member

Podziękowania

Domyślnie

Jakieś zabawy z fryzurami/strojami:

Kompozycje:

Member
    Awatar Mariusz Panek
    Podziękowania

Domyślnie

http://i.imgur.com/LtrvdB9.png

Skoro to ta sama skrzyneczka co poprzednia, to w tym skrócie perspektywicznym wydaje się być o wiele za długa :P Powinnaś ją trochę obciąć od góry. Fajnie, że jedziesz z martwymi i przykładasz uwagę do szczegółów, takie ćwiczenia na pewno sporo Ci dadzą... czasem spróbuj zróżnicować ostrość krawędzi.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów