Skocz do zawartości

mlecz


mlecz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Na imię mi Asia, od prawie trzech lat regularnie przeglądam forum, a w szczególności ten konkretny dział, jednak jak dotąd nie miałam odwagi założyć tutaj teczki. :) Zrobienie tego było jednym z moich postanowień noworocznych, no i dzisiaj nadszedł ten magiczny dzień... :D Staram się malować/rysować jak najwięcej w wolnym czasie, jednak studia potrafią niekiedy skutecznie niszczyć plany (najbardziej wtedy, gdy nadchodzi okres przeglądów, oddań i reszty tego wszystkiego). Bardzo mi zależy na tym, żeby rozwinąć to wszystko w jakimś dobrym kierunku/nabić skilla/poprawić się, dlatego liczę na krytykę i wskazówki!

 

Tutaj pracki z ostatniego tygodnia, no i jedna martwa ze stycznia:

bQWemKA.jpg

5h2g2qA.jpg

NESQCBc.png

 

OodxDWM.png

Portrecik na odstresowanie:

15zF8rH.jpg

 

A tu takie bardziej szkice (pierwszy zrobiony w oparciu o masterstudy, które robiłam dzień wcześniej):

yIXSXbN.jpg

 

L8SEAYz.jpg

Plus rysunki z dzisiejszego poranka:

lFgIc3W.png

Edytowane przez mlecz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ładne kolory, aż się miło patrzy na te prace :) Na pewno poćwiczyłabym ukazanie materiału na obrazie, pierwsza z martwych natur odstaje właśnie pod tym względem (drewno? to coś białego w tle?), pozostałe są fajne. Tak trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietne wejscie, pracki super :) Wrzucaj czesto i gesto please~ I zgadzam sie z przemowczynia odnosnie materialow - wazon i kulki super, ale szkrzynka i plotno w tle juz kiepskawo wygladaja. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agata Czerw, no właśnie jak teraz patrzę, to ta drewniana skrzynka strasznie płaska mi się wydaje, tak samo ściera w tle, jakoś taka mało zdefiniowana. :D Dziękuję!

 

BetiiX, dzięki! Bardzo mi miło! :D Postaram się dzisiaj poćwiczyć pod tym względem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Fajny początek!

Odnośnie martwych, zwróciłbym uwagę na brak OCCLUSION / CONTACT SHADOW, no wiesz te takie cienie występujące przy samym styku obiektów oraz przy załamaniach bryły . Podkreślenie tych cieni osadza przedmioty na płaszczyznach i czyni Twoje prace bardziej wiarygodnymi.

 

 

giphy.gif

 

W każdej Twojej martwej mozna dodać CONTACT shadow.

Podoba mi się różnorodność materiałów.

 

W pejzażu dałbym wiecej błękitu w cień a mniej czerni.

Postać spoko.

Generalnie spoko, witamy , dawaj następne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sidre, dzięki za overpainta! Kurcze, nie wiem czemu wcześniej nie zwróciłam na to uwagi. :/

 

Dzisiaj położyłam przed sobą tą samą skrzyneczkę, którą malowałam przy pierwszej martwej. Liczę na to, że tym razem dobrze uchwyciłam materiał i że widać, że to drewno. :) Przypilnowałam też tych contact shadow, mam nadzieję, że nie są za słabe/za mocne.

LtrvdB9.png

No a tutaj coś, nad czym spędziłam drugą połowę dzisiejszego dnia. W sumie to przez chwilę miałam wątpliwości co do tego, czy to w ogóle pokazywać, ale w sumie byłoby szkoda to tak zostawić:

x8dpYEq.png

Bardziej to wygląda jak buda drwala niż motel, haha... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, jakiegoś konkretnego patentu na drewno to raczej nie mam. :D Ale w tym przypadku zaznaczyłam najpierw kształt tej skrzynki jednolitym kolorem, potem zrobiłam clipping mask do warstwy i pobawiłam się gradientami, a na sam koniec zaczęłam zaznaczać włókna tego drewna. Najpierw bardzo ogólnie - robiłam jakieś luźne maźnięcia, dopiero potem zaczęłam bawić się w zaznaczanie szczegółów. Wszystko głównie przy użyciu zwykłego round brusha/airbrusha. Miejscami tylko maznęłam jakimś innym brushem (taki przerywany, nawet go trochę widać). :) A tak to wiadomo, wszystko opierało się na obserwacji tej skrzynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://i.imgur.com/LtrvdB9.png

 

Skoro to ta sama skrzyneczka co poprzednia, to w tym skrócie perspektywicznym wydaje się być o wiele za długa :P Powinnaś ją trochę obciąć od góry. Fajnie, że jedziesz z martwymi i przykładasz uwagę do szczegółów, takie ćwiczenia na pewno sporo Ci dadzą... czasem spróbuj zróżnicować ostrość krawędzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz Panek, faktycznie, jak teraz patrzę to stanowczo za długa. :D Jak będę miała chwilę to wrzucę w program i spróbuję uciąć.

 

Mr Pank, miło to słyszeć!

 

A teraz wrzucam niestety tylko jeden obrazek. Byłam na kilkudniowym wyjeździe i nie było czasu nic więcej podłubać:

zmdrUeX.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się całkiem podoba, w pierwszym brushwork w drugim zaś kolory i sam pomysł tj. kompozycja.

 

Jeżeli miałbym sugerować jakieś zmiany to może w pierwszym obrazie mocniejszy pierwszy plan, tj trawa, ponieważ jest tak samo mocna lub nawet lżejsza od skał za nią czy falek. Zmieniłbym też kadr ponieważ linia horyzontu jest mniej więcej na środku pracy, moim zdaniem lepiej by było umieścić ją wyżej, niżej chyba nie ma sensu. Może jeszcze mógłbym zasugerować pracę nad fakturami kamienia, bo na pierwszy i drugi rzut oka można skojarzyć, że są to kamienie, jakieś klify jednak gdy chcemy popatrzeć dłużej szukamy ich formy, która jest tu bardzo umowna i wygląda moim zdaniem troche zbyt miękko.

Co do drugiej pracy najbardziej nie podoba mi się ten "miniwodospad?" w dolnym rogu pracy. Widzę wodę, która nie zostawia kropli czy czegokolwiek na powierzchni niżej, do której chyba wpada, tak to czytam, to mi przeszkadza. w całej pracy według mnie jest troche mało detalu, bardzo fajne na pierwszą chwilę ale nudniejsze na dłuższą, bo oprócz słońca i wysepki pod nim nie ma zbyt ciekawych elementów w pracy, są one ciut zbyt typowe (palma i druga wysepka na rogu). Pomyślałbym jeszcze nad kolorem, bo w sumie praca jest fajna ale trochę zbyt monotoniczna, w sensie poszukałbym więcej kolorów w każdym pociągnięciu, by ciemno-szary-fioletowy-brąz nie był wszędzie tylko tym kolorem lecz także mienił się innymi w zależności od miejsca, trochę jak w farbach olejnych, malarstwie tradycyjnym.

 

Nie jestem wyrocznią jedynie przedstawiłem swoją opinię, mam nadzieję, że po prostu rozważysz te uwagi : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

revrite dzięki za komentarz! Faktura i bardziej szczegółowe formy to coś, nad czym na pewno muszę dłużej przysiąść i popracować, bo sama widzę, że wychodzą mi te rzeczy bardzo jednolicie i płasko. Zastanawiam się jeszcze tylko, jak sobie pomóc - zakładam, że samo porobienie studiów skał i kamieni nie wystarczy. :)

 

Co do drugiej pracy, to faktycznie, nie wyszła ta fala, mogłam poświęcić jej więcej czasu (już chyba lenistwo się włączyło pod koniec). No i zwrócę uwagę na kolor przy kolejnym malowaniu. Dzięki za wszystkie wskazówki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witold10 bardzo dziękuję!

 

Cześć! Dawno mnie tu już nie było, wątek się trochę zakurzył, ale coś tam sobie w międzyczasie działałam. :)

Na początek portret zrobiony w Procreate:

tumblr_p3xlhpDeWm1uoxicoo1_1280.jpg

I jakby ktoś był ciekawy, to udało mi się zrobić timelapse właśnie z tą pracą:

 

A na koniec dwa environmenty. Przez ostatnie kilka miesięcy siedziałam sobie trochę przy programach 3D (głównie 3ds Max, studia trochę zmusiły, ale to dobrze), dlatego postanowiłam skorzystać z tego, czego się nauczyłam i pomogłam sobie renderami. :)

joanna-mlecz-gate2.jpg?1501778174

joanna-mlecz-abandoned-home2.jpg?1507753603

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

Przybywam z kolejnymi rzeczami:

 

Baza 3D + Photoshop.

joanna-mlecz-bloodtrail.jpg?1522484126

 

joanna-mlecz-img-0075.jpg?1526936923

joanna-mlecz-img-0080.jpg?1527229827

 

I taki stylizowany widoczek:

p7Ip1TS.jpg

 

Mam wrażenie, że strasznie u mnie monotematycznie w tych pracach i kadry przy environmentach są strasznie podobne. Chciałabym nad tym popracować, spróbować może nieco dynamiczniejszych ujęć. Wszystkich rad chętnie wysłucham! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

apropo environmentów, może więcej b&w? Nie wiem ile ich robisz, ale u siebie zauważyłem, że jeżeli chcę po prostu coś narysować i zaczynam z koloru to wpadam w schematy. A jak ograniczam się do 2-3 walorów najczęściej wychodzą mi nowe ciekawe historie/kompozycje ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności