Skocz do zawartości

Prace Piotr Jamroz


Rekomendowane odpowiedzi

Bylbys swietnym malarzem plenerowym, bo masz bardzo fajne, szybkie szkice pejzazy. To jest bardzo twoje i nikt ci tego nie odbierze, dobrze ze pielegnujesz to, do czego masz predyspozycje - swobode, odwazne zestawienia kolorow, klimatycznosc, wrazliwosc. Ma to naprawde duza wartosc i warto bys to rozwijal. Na malarstwie na asp bys zrobil furore - pisze to bez zlosliwosci.

 

Ale przez to, ze te szkice sa tak bardzo miodne latwo ulec wrazeniu, ze naprawde potrafisz dobrze rysowac. Niestety portret kobiety-ziemniaka prawde ci powie :P Wszystko co rysowane z natury badz wymagajace detalu, dopracowania, rzetelnej konstrukcji - postacie, roznicowanie materialu, studies lezy i kwiczy. A praca concept artysty czy ilustratora to nie tylko radosne mazianie speedpaintingow :P ale tez a moze przede wszystkim - rzetelna robota. Praca z ostatniego posta moglaby przejsc jako jeden ze szkicow do projektu lokacji, jeden z wielu mood artow ale nie nadawalaby sie ani na finalny concept ani na ilustracje. Nie uciekniesz od rzetelnej obserwacji, rzetelnej roboty czy wychodzenia ze strefy komfortu. Jesli chcesz robic cos wiecej niz enviro w twoim, charakterystycznym stylu musisz sie rozwijac wieloplaszczyznowo. Musisz umiec obserwowac, by moc czerpac z roznych tematow, nie tylko tych bliskich twojemu sercu. Jesli chcesz miec prace w tej branzy musisz byc elastyczny. Roznicowanie materialu i rzetelna konstrukcja to takie must have.

 

Z drugiej strony - nic nie musisz. Jesli sprawia ci to fun i lubisz robic tylko to, to tez mozesz na tym zarobic robiac szybkie obrazy w technice tradycyjnej. Ale do cg to tylko wycinek i dobrze bys mial tego swiadomosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki purin za konkretny komentarz :D Wiedz że jestem cholernie świadomy tego jak dużo nauki mi jeszcze zostało by dojść do sensownego skilla. Widząc te wszystkie świetne prace trudno nie zauważyć tej przepaści. Ubolewam nad tym jak mało czasu i zaangażowania temu poświęcam. Może to słabe usprawiedliwienie ale niedużo ponad rok temu założyłem tu teczke i ciągle uważam się za zaczynającego swoją przygode z rysunkiem, ale może jak w końcu wezme sie do roboty to za pare lat coś z tego wyjdzie. Jeszcze raz dzięki za krytyke i zmotywowanie :D

 

Btw naprawde portret ziemniaka aż tak tragicznie wyszedł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niee, spokojnie :D Raczej chodzi mi o to, ze kiedy mamy jakas rzecz, ktora nam fajnie wychodzi np. fajne obrazki z glowy i gestu to (znam to z autopsji) latwo sie zatracic i ulec zludzeniu, ze sie juz duzo umie a jak dostaniesz pincset lajkow to juz w ogole.

 

Ziemniak nie wyszedl tak tragicznie - jest namalowany wrazliwie, jest ciekawy ale widac pewne niedostatki w anatomii czy budowaniu bryly. Sa bardzo dobre momenty w nim ale sa tez zle np. te since na twarzy, nawet jak chciales odpuscic wlosy to powinienes zrobic je tak, by jednak te wlosy przypominaly :D Raczej chodzi o to, ze portret lepiej reprezentuje twoje faktyczne umiejetnosci ogolne z rys i mal. Szkice olowkiem masz calkiem spoko ale im praca dalej odchodzi od szkicu tym wiecej brakow u ciebie wychodzi. Moim zdaniem przydaloby ci sie zrobic kilka dopracowanych martwych natur, enviro, portretow i rzeczywiscie glebiej wejsc w temat. Nie starac sie niedostatkow markowac fajnym brushworkiem czy kolorami.

 

A poza tym jestes mlody. Masz jeszcze duzo czasu, by spokojnie wszystko ogarnac. Szykujesz sie na jakies studia artystyczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne to niebieskie enviro. Widac, ze tam gdzie trzeba szkicowo i z niedopowiedzeniem to radzisz sobie dobrze. Nie wiadomo do konca co to jest ale jest fajne :d Z portretami gorzej, wszystko sprawia wrazenie plasteliny z rozsmarowanym makijazem na policzkach. Zostaw w ogole focie z photoshopa, wez zrob zdjecie kogos z rodziny (najlepiej szczupla osobe w srednim wieku, bo wtedy lepiej widac strukture bryly) i z tego maluj. Nie boj sie tez ostrych krawedzi.

 

Co do edukacji - na poziomie studiow nie ma nic dobrego ani w PL ani w Europie. Dobre to sa w USA badz w Azji ale kosztuja majatek, wiec nie wiem czy warto. Sa dobre w PL pracownie, ktore ucza mal i rys. Sa dobre kursy concept artu. Do tego kursy internetowe, praca wlasna i mozna wszystko. Jesli juz musisz isc na studia to asp z duza iloscia mal i rys a z mala iloscia pozostalych przedmiotow bedzie ok.

 

Tylko nie wiem czy w twoim wypadku studia maja sens. Byli juz tacy, co dobrze, mocno zaczeli w liceum a pozniej poszli na studia, zajeli sie innymi rzeczami i ich rozwoj w digitalu stanal. Studia sa dobre dla osob, ktore nie sa samoukami i dopiero zaczynaja swoja przygode z rysunkiem i potrzebuja 5 lat mlocki, by byli z nich ludzie. Ty juz rysujesz jesli dobrze licze 2,5 roku? i za drugie tyle bedziesz pro rozwijajac sie samodzielnie/na kursach.

Edytowane przez purin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko ten ostatni. Dałbym plusa, ale nie działają :P

A i można dodać coś na dnie tej doliny, bo wszystkie linie tam wskazują fajnie.

wUHrthl.jpg

 

ale to tylko taka moja wizja. Bez tego też jest spoko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze na plus kolory, faktura i klimat. Mocna inspiracje Zabrockim wyczuwam :D Duzy progress w porownaniu do poczatku teczki ale to roznicowanie w pracy nadal kuleje i sie ciagnie. Wszystko u ciebie jest ujednolicone, wyglada podobnie do siebie przez co zlewa sie w jednolita mase. Szkicowo nie oznacza monotonnie :d Biorac pod uwage, ze masz z tym problem od poczatku teczki warto to w koncu przewalczyc.

 

Uzywasz dosc waskiej gamy kolorystycznej - co samo w sobie nie jest bledem ale zabierasz sobie juz jedna mozliwosc roznicowania a nie jestes jeszcze wstanie wykorzystac pelni mozliwosci ogarniczonej gamy. Brakuje tez akcentow kolorystycznych. Wszystko ma taki sam poziom detalu, co czyni ze szkicu jednolita mlocke. Szczegolnie w bardziej szkicowych pracach powinno sie roznicowac ilosc detalu na poszczegolnych planach.

 

Najgorzej jednak jest z roznicowaniem materialow. Jesli lubisz prace Zabrockiego to obczaj jak on to robi w swoich szkicach - nawet jesli nie wiadomo do konca czym dany material jest to wiadomo, ze jest inny, bo zastosowane sa rozne pociagniecia pedzla, rozna polyskliwosc itp.

 

https://www.artstation.com/artwork/Pb834 - na tej pracy bardzo dobrze widac o czym mowie, przestudiuj ja pod katem roznicowania materialu i dealu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten Szkic smoka ale zrobiłem overa z szybkimi uwagami. Popracuj nad nim trochę a będzie bardzo fajny art. Zaczynaj najpierw od porządnej sylwetki i grubych pociągnięć pędzla zanim dochodzisz do szczegółów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graft

Mega ten ostatni. Więcej takich prac ! ;)

Dzięki ;)

rymin

Fajny ten Szkic smoka ale zrobiłem overa z szybkimi uwagami. Popracuj nad nim trochę a będzie bardzo fajny art. Zaczynaj najpierw od porządnej sylwetki i grubych pociągnięć pędzla zanim dochodzisz do szczegółów.

 

Pozdrawiam

Dzięki za overa, mógłbym to poprawić uwzględniając twoje uwagi, ale stwierdziłem że lepiej maznąć kolejnego arta w podobnej tematyce i zobaczyć co z tego wyjdzie ;)

 

 

 

iMvt0HF.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że jedna praca wykończona i porządna da dużo więcej niż 100 słabych. Weź pod uwagę uwagi i nie popełniaj tych samych błędów a będzie dobrze. Ale natknąłeś mnie do zrobienia czegoś w tym temacie bo dawno sam dla siebie nic nie robiłem więc niedługo sam wrzucę jakiegoś ridera:D

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, super klimacik mają te Twoje ostatnie prace ;). Dawaj wincyj!

Co do ostatniej mam jedno "ale", jak dla mnie jest za tłoczno. Cała scena to: dziewczyna, smok, i kilka drzew aby pokazać, że scena dzieje się gdzieś w lesie. Wszystko ma mniej więcej taki sam poziom detalu. Fajnie byłoby dać detal tam gdzie potrzeba a zrezygnować jeżeli jest zbędny :).

Dodatkowo popracowałbym nad krawędziami i czytelnością sylwetek.

 

Pozwoliłem sobie na overpainta man nadzieje, że się przyda ;)

 

qkwypao_b_by_sebel-dbjp4jb.jpg

 

qkwypao_by_sebel-dbjp4j2.gif

 

pozdr !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne akcenty i detale, ale w środkowym planie jednak brakuje konkretnej bryły i jakiejś bardziej zdecydowanej perspektywy, żeby pokazać przestrzeń. Concept enviro, Ok. Gdyby miało być jako ilustracja, to zdecydowanie brakuje mocnych punktów, po których mógłby wędrować wzrok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz tutaj żadnego miejsca żeby oko odpoczęło- wszystko jest w równym stopniu "oteksturowane". Polecam też namalować ze 2 obrazy olejne albo postudiować kilka już namalowanych przez wymiataczy a już nigdy nie użyjesz czerni w pracach. Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sprowadzenie mnie na ziemie Rymin, krótko i trafnie. Próbuje jakoś urozmaicić tematyke rysunków bo za dużo w nich pustych enviro, także spodziewaj się nagromadzenia takich shitów :D Ale przed nimi, już teraz łapie za prostego "chalka" w ps'ie i zaczynam trzaskać studiumy ;) Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rymin bardzo dobrze prawi. Ja pojde dalej :P Osobiscie nie jestem z tych co wyznaja "dyktature basic brushy" ale u ciebie to moze byc zbawienne - wyrzuc teksturowe pedzle, focie itd. zostaw podstawowy set - twardy, miekki (nie musi byc koniecznie z podstawowych w fotoszopie) i jedziesz. Schoolism, kopie mistrzow, studium z natury itp. Rob swoje speedpaintingi enviro for fun, to zawsze cos daje ale czas postawic na solidna nauke. Ladna pani ale wlosy nie maja bryly, anatomicznie sie sypie i przydaloby sie posiedziec nad samym wykonczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie ciszniesz ;) Styl się wyrabia coraz bardziej. Jeszcze parę lat takiej pracy i będziesz na szczycie

 

Dzięki, staram się jak mogę ;) !

 

podobaja mi sie bardzo te studia kolorow z dzungli

 

;)

 

Super prace, szczękę jeszcze zbieram z podłogi. :D Zazdroszczę tej swobody w posługiwaniu się brushami, naprawdę!

 

Dzięki mleczu! :D Lubię eksperymentować z pędzlami co ma też swoje wady bo zbyt często je zmieniam i nie przykładam wagi do tego czym maluje, ale staram się ostatnio to ustabilizować przez używanie swoich, od zera zrobionych pędzli

 

Dawno mnie nie było, a tu taaaaaki miód się wylewa ;\\\\

Bardzo fajny klimacik już załapałeś, taką swoją stylówkę ;). Mam nadzieje, że jak już skończysz z tą szkołą to dopiero rozwiniesz skrzydła!

 

To może by tak wrócić na max'a i spróbować go ożywić? :D Szkoła skończona także od rana do nocy jest malowane!

 

 

Kilka prostych malunków dla poćwiczenia głównie swoich pędzli:

 

7uZk9mT.jpg

 

We5B4u5.jpg

 

NqmVr5S.jpg

 

HkwvGCF.jpg

 

CQOLgHc.jpg

 

RQESkHC.jpg

 

6u47mkE.jpg

Edytowane przez Piotr Jamroz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności